Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZo72

    tag

    válasz xavix13 #74125 üzenetére

    #Melorin

    Alábbiakat én is tudom ajánlani, ezek nekem is nagyon tetszettek de persze nem való mindenkinek ez a műfaj (sem).
    Mindkettő alternatív történelem + sci-fi is, szerintem nem rossz kombó.

    For all mankind (ezt most is fut): űrverseny egy kicsit másképp, amolyan mi lett volna ha... A 60-as évektől kezdünk, aztán ki tudja meddig megyünk az újabb részekkel. Ami tetszett, hogy nem amolyan Star Wars-os űrtechnikát vizionál, hanem szinte hihető a bemutatott technikai fejlődés a mostani szintünktől... (A hibák felett meg szemet hunytam, mivel nagyobbrészt meg tetszik. Kicsit több a családi dráma mint kellene, az újabb részek meg hozzák a ma kötelező megfeleléseket, ez kissé erőltetett...)

    The Man in the high castle -> 2. világháborút a németek nyerik, az utána következő időszakban játszódik leginkább a mai USA területén, de persze némi rejtéllyel fűszerezve. (párhuzamos világ?). Nehezen indul, sokszor lassú is de rá lehet érezni...
    Rufus Sewell szerintem zseniális a The Man in the high castle -ben de ez a nehezebben fogyasztható darab a témája miatt is. Ebből pl. sosem vártam igazán a következő évadot, de ha belekezdtem, akkor már érdekelt, hogyan tovább.

    Mindkettőben vannak jó színészek és nem mindig a főszereplő (színész) a legjobb.
    Van úgy, hogy egyszerűen a megkedvelt szereplők/színészek miatt is nézi az ember, akárhogy is alakul a történet...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák