Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Összességében most 3. nekifutásra kezdtem nézni a Mr. Robot-ot, és most is leköt egyelőre az első évad eleje (a második nekifutást félbeszakítottam a 2. véad körül). Pl. eddig sohasem gondolkodtam el a kisebb mellékszereplők apró/finom tettein és motivációin, mint pl. azon, hogy Elliot főnöke másodszorra is újraellenőrizteti a kritikus szervert, miután először látszólag elfogadta Elliot magyarázatát arról, hogy miért halogatta a .dat file-t, de aztán a friss hírek kapcsán rádöbbent, hogy Elliot-nak volt személyes oka arra, hogy bajba keverje Colby-t. Kicsit összetett morális kérdés ez, hogy miután más egyéb, komoly vádak merülnek fel egy személlyel kapcsolatban nyilvánosan, arra nem úgy reagál, hogy "ha most kiderült, hogy valószínűleg a hack-től függetlenül korrupt/'gonosz', akkor hihetőbb, hogy benne volt a keze más 'rosszban' is", hanem úgy, hogy "Aha! Akkor az eddig példás és megbecsült alkalmazottam is lehet a hunyó, ha volt indítéka." Ez amúgy szerintem jogos, intelligens dolog (hülyeség úgy kezelni valakit, hogy ha X-el megvádolták, akkor biztos az Y vád is igaz, mert csak), de mégis kicsit túlzás valahol, hogy inkább lenne kész vádakba keverni Ellit-ot, mint valakit, akit nem is ismer személyesen vagy közvetlen főnök/kolléga/beosztottként, de halmozódnak ellene a független vádak. Mert ugye egy Colby-t könnyen felmentetnek minden vád alól mindenféle bizonyíték ellenére a drága ügyvédek, de ha egy Elliot kerül vádak alá, akkor valószínűleg oda a "karrierje", bármi is volt az igazság. Azért fura ez kicsit, mert alapvetően egyrészt nagyon empatikusnak tűnik (érdekli az alkalmazottai jóléte, akár magánéletileg is), másrészt logikusan is a saját cége jövője izgatja legjobban, és valószínűleg többet veszít azzal, ha fényt derít a saját cégén belüli korrupcióra, mint ha hagyja, hogy egy másik cég főnöke kerüljön bíróság elé akár ártatlanul, és valószínűleg így-is, úgy-is megússza a dolgot a saját cége, hisz ha valami más bizonyíték felmenti Colby-t, akkor sem biztos, hogy az AllSafe bajba kerül (hisz ők csak átadtak egy file-t, ami a legjobb tudomásuk szerint hiteles volt, de attól még lehetett az eredeti hacker-ek műve az, hogy Colby-t mártják vádakba). Ő mégis turkálja tovább ezt az ügyet, aká magának is ártva. -> Ezt korábban nem figyelgettem, hogy mennyire összetettek az ilyen másodlagos karakterek is.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák