Új hozzászólás Aktív témák

  • HUTCHDB

    nagyúr

    Korona S5.

    Vegyesek az érzéseim.

    A színészi alakítások elmaradnak az általam elvárttól.
    Vannak olyanok, akik ugyan jól hozzák a mimikákat, nézéseket, (Diana) de még sem olyanok, na.
    A királynét alakító színésznő nekem az abszolúte kakukktojás, inkább való (már, ha lehet ilyet írni) falusi asszonynak, vagy házvezetőnőnek, nincs meg benne az a fenségesség, a kellő és megfelelő kettősség, amely Erzsébetet jellemezte.
    Szó szerint csak a karót nyelt, kimért, távolságtartó, merev megjelenítés görcsössége jellemzi az egész játékát.
    Sem Charles-ot, sem Fülöp-öt alakító színészek nem jöttek be nekem, valahogy nem ide valók, idegenek a szerephez.
    Nem tudom miért, de nekem talán más, korábbi szerepeik miatt alakult ki ez a véleményem.
    A sztorik a valós eseményekhez viszonyítva is hullámzóan lettek lehozva.
    Főként az egyes (nevezzük így) történelmi alakok megjelenítéseinél különbözően operálnak a készítők. Egyeseknél óriási túlzásokkal, másoknál éppen laposítással kívánják befolyásolni a nézőket, egy adott irányba terelve az adott személyről a megítélésünket.
    Egyértelműen a királyság, a monarchia elleni szítást éreztem, legyen az emberi, vagy akár anyagi szempontok miatti is.
    Több eredeti felvételt is megnéztem, hogy összehasonlítsam a filmben feldolgozottal, ami mégnagyobb csalódást eredményezett.

    A külsőségek, a kellékek, a fényképezés színvonala továbbra is hibátlan, hozza az előző szériáktól megszokott, komoly színvonalat.

    Összességében nekem elmarad a korábbi évadoktól, amely nem a megjelenésben, nem a ráfordított pénz miatti esetleges hiányérzeten alapul, hanem egyértelműen a történések elferdítése miatt (amelyek éppen csak annyira lettek torzítva, ami még nem hozhat pert, de a nézőben azért ellenszenv kialakulásához vezet) és a rossz színész választások miatt csúcsosodik ki.

    10/5

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Új hozzászólás Aktív témák