Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz #48613632 #59832 üzenetére

    Na ugye: a nyugati világban sehol nem elfogadott (máshol inkább elfogadott? adja magát a kérdés és a válasz vonzatai), mégis az ikeától az iphone-ig nagyrészt alulfizetett gyerekek meg egyéb jóember tákolja (botránytól botrányig) a luxuscikkeinket. Ergo nem kell érzékenyíteni. Mégis létező probléma, tudjuk is, de lesz.rjuk és vesszük százezrekért e vackokat. Cserébe érzékenyítjük a Nyugatot a másságra, de térdepelni Hami is csak hungarisztánban meg a hercege előtt tud, Bahreinben valahogy earadt. Melyik probléma oldódott meg a valóságban...? A "művészeti érzékenyítést" - kontraproduktív irritáló volta miatt - álproblémába csomagolt struccpolitikának tartom (gazdaság kizsákmányol, de te ne ezzel törődj, fogyassz tovább, és élvezd az álvalóságot, amit eléd teszünk), közben azért jut hely/idő egyoldalú bűntudatpropagandának, ami "sosem árthat".
    Ezt az összefüggést nem csípem: van valós alap (történet, múlt/jelen) bármely problémára? Hogyne, hát annak megfelelően használják-ábrázolják, de a mikéntje - ld. e kommentfolyamot - kifogásolható, ergo problémás (akkor is, ha egyesek nem értik, hogy egyeseknek miért az).
    Na próbáltam megérvelni, szerintem túlragoztam. Aki akarja, érti, aki nem, így járt. Ezt zárom a magam részéről.

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák