Új hozzászólás Aktív témák

  • futo001

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz 80hun #10521 üzenetére

    Ahogy olvastam a teszteket, ugyanaz a probléma a 70-300 USD-vel, ami a 30/1.4 Sigma obikkal: kikerült a piacra gyengébb minőségű is.
    Sok teszten konkrétan a SEL70300G-hez közeli eredményeket hozott. Néhány teszten azonban gyenge minőséget produkált. Végül egy fórumban írta egy srác, hogy az övé és a haverja azonos obija, ugyanarra a gépre feltéve más eredményeket produkál.

    Ismét dilemma elé kerültem, és úgy látom itt többek rendelkeznek személyes tapasztalattal, így ismét kérdeznék.

    Úgy alakult, hogy párom egy Sony MILC-et kap karácsonyra, mivel látom hogy egyre jobban érdekli a téma, ezért 1 helyett 2 teleobit szeretnék, de nem feltétlenül ugyanolyanokat.
    A SEL70300G már fix, előbb vagy utóbb megrendelem, ha úgy hozza a "kedvem".
    Tegnap megrendeltem egy SEL55210 obit, mivel akciós volt, 179EUR újan fekete színben (EglobalCentral.eu, ha érdekel valakit), ezt ideiglenes megoldásnak szántam eredetileg, hogy legyen képstabilizátoros E-mount teleobink.
    Hosszabb távon azonban érdekes lehet a SEL18200 is.

    Praktikumot félretéve, pusztán a képminőséget szem előtt tartva, az 55210 vagy a 18200 lenne megfelelőbb? Megéri az felárat? Erre nem találtam egyértelmű választ.

    [ Szerkesztve ]

    I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

Új hozzászólás Aktív témák