Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Normi™ #21277 üzenetére

    Írtam többször, de ott van a kézikönyvekben: a spread spectrum ellenőrzi a feszültség-kilengéseket, ezért javul (látszólag) a tuningolhatóság ezeknek a kikapcsolásával. A dolognak az a hátulütője, hogy lehet, hogy ss off a rendszer stress tesztekben stabilnak tűnik, viszont a fesz kilengések attól még megmaradnak, hogy a rendszer nem riaszt, így hétköznapi alkalmazásokban könnyen elszállhat a rendszer, azok ugyanis a legkevésbé sem terhelik egyenletesen (akadtak itt is példák szép számmal). Én ezért hagyom ON, és soha, egyetlen rendszeremmel sem fordult elő, hogy csak tesztben volt stabil, aztán játékban v. pl. kódolás közben kiakadt.
    Offsetnél kell vigyázni, mert az, ha alacsony, még ss on sem derül ki, csak pl. netezés, vagy éppen paint közben, amikor nagyon leesik. Nálam pl. 3.7-en még idle is teljesen OK volt a rendszer, csak néha nem bootolt be a rendszer, vagy win betöltésnél lefagyott, amíg -0,175V-ról feljebb nem vittem a fesz -0,165V-ra (átlag 3-ból 1x állt fel a rendszer, de akkor hibamentesen futott). Ilyenkor lehet lejjebb venni az LLC-t, hogy ne vigye fel a feszt terhelés alatt szükségtelenül magasra, csak alapon ez esélytelen, mert a legalacsonyabb LLC-vel is túlfeszel (ergo: tuningolj, user, vazze ;] ). Másnál meg állítólag a -200 is megy, szóval ezért csak irányadó bármilyen beállítás, amit más mond neked a saját rendszere alapján.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák