Új hozzászólás Aktív témák

  • Jadro

    veterán

    Tegnap este küzdöttem a TV hálózati elérésével, de sajnos nem jutottam előrébb. Automatikus beállításnál a képen látható címek kerülnek beállításra, ami egyértelműen nem jó. Fogalmam sincs honnan szedi ezeket. ZYXEL típusú, inviteles dsl routerre van kötve kábelen a tv. A router minden eszközömnek (telefon, laptop,pc) szépen kiosztja a 192.168.1.x-es címeket dhcp-n, de a tv ezt kapja valahonnan. Ha DNS-nek beállítom a 192.168.1.1-et, akkor a próba után a TV és a router közti kapcsolatot zöld pipával jelzi, de a routerről már nem megy ki. (Miért is menne a képen látható ipvel...) Ha kézzel állítom be, akkor már a tv és router közti kapcsolatot sem jelzi jónak. A routeren a porton látszik, hogy a kábel be van dugva. Próbáltam más porton, más kábellel. Eddig jutottam. Biztos, hoyg valami router beállítás lesz, csak nem tudom, hogy a tv-nek miért nem oszt ki egy jó címet. A tv mac addressét felvettem egy a tartományba tartozó ip címmel a routerre, próbáltam kikapcsolni a tűzfalat is, de egyelőre semmi. Közben még eszembe jutott hogy van egy másik routerem, azon majd megnézem hogy ki tud-e osztani egy jó ip címet. Ha valakinek lenne valami jó kis tippje, megköszönném. :)

    Samsung Galaxy S23 8/128 Green

Új hozzászólás Aktív témák