Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andrássy

    csendes tag

    Üdvözletem mindenkinek!

    Manapság vettem egy ilyen telót (a Voda szolgáltatónál) és úgy éreztem meg kell osztanom a véleményemet. egyszerűen szuper. Senki nem bánja meg, aki vesz ilyet mert szinte mindent tud. A kijelzőn látni a pixeleket de felejthető élmény. Azaz túl lehet élni, ez ne legyen tényező, amiért másikat és drágábbat választanánk. A másik kritikus rész a fotomasina. erre azt tudom mondani, hogy arra a célra, amiért az ember telefonnal akar fotózni, tökéletesen megteszi. Amit VGA kamerába bele lehet integrálni (mármint funkciókat) azt mandulaszeműék megtették. Ha meg fényképező szándékkal kelünk útra, akkor már egy fotómasinát vigyünk magunkkal, mert a a 3MP-eles D900-asunk sem fogja kielégíteni az igényünket, ha a Mona Lisaról lesz szó, vagy éppen csak a balatonparti hancurokról. Az akku tényleg nem nagy was ist das, de samsungéktól tudja az ember hogy mit várhat. a telefon jóval előre szól ha fel akarja mondani a szolgálatot és még fél napot strapa mellett is kibír. tehát emiatt anyu még el fog tudni érni mindenkit. amugy az első 3-4-5 töltés csak a kritikus, utánna beáll ''üzemi hőfokra'' és már észre sem lehet venni, hogy valaha Nokiája volt az embernek. (Amugy aki tud a már említett szolgáltatóhoz menjen bluetooth adaptert venni, 2000 HUF). A problémám, hogy sehogyan sem tudok hozzájutni bluetoothon keresztül a játékok mappához. szerencsétlen demo játékokat meg nem tom eltüntetni a fenébe, mert nem érnek semmit igy. Ha valaki tudna rá megoldást szívesen várnám, és azt is hogy merre kapargásszak, hogy erre való gamet véssek belé!

    Igen tudom, végigrágtam magam az egész fórumon, ami sok jóval ajándékozott meg (főleg az 531-es hozzászólás.). a már fent említett bluetooth adapterem van USBre csatlakozik. azon keresztül szeretném nagyon a gameket feltöltögetni.
    ezzel kapcsolatban kipróbáltam:
    ezt [link]
    ezt [link]
    ezt [link]
    ezt [link]
    meg ezt [link]
    de valahogy sosem ment. Jó ezek egy réásze nem erre a telefonra való, de az elv ugyanaz.
    Mindenképpen szeretnék segítséget kérni, mert ez az egyetlen dolog, amely a Samsung SGH E250V teljes diadalát betetőzné. Embernek még ilyen jó telefont nem gyártottak.
    A váltás Nokiáról történt, és ez nagy szó. Ezerszer jobb. És csak dícsérni tudom a vodafone újítását. nagyon jó a sw és a hw: hw: MP 1.705, sw: E250BUGB2 (2007 febr 4)
    Hangyányit nekem is lötyög a fedlap, de lötyögjön, amíg csak tud, mert ő az igazi.
    1 GB Kingston kártya hibátlanul működik, csak a 100MB-os filmeket kezeli nehezen. TIPP: nézd a filmet a DVD-den.

    Szóval please help me! egy részletes eldumálást kérek, ami elmagyarázza az adott feltételek mellett mit kell tennem az E250-esemmel, hogy a java gamek felmásszanak rá. a fenti linkekkel eljutottam oda hogy a végén kiirja: telepítési hiba, de még csak ujra sem indul, csak ki a kezdőoldalra dob., szal nem lehet lehetetlen, csak a részletekben kellene kicsit változtatni.
    ha valakinek van kérdése szívesen válaszolok E250 használóként.





    [Szerkesztve]

  • Andrássy

    csendes tag

    Köszi Shad0w a gyors segítséget. Igen olvastam hogy így is lehetne, de...NEM. Nem jön össze egyszerűen. Pedig nem lehetetlen. ha neked és másoknak sikerült akkor ez sem különbözhet annyira. Ha a szofver nem akarná akkor nem hagytákvolna meg benne azokat a kódokat amit írrtál. (mellesleg a 4es pontban mutatott kódot csak Te írtad senki más sehol, és az ami a mi telónkhoz működik, szal tudhatsz valamit). Gyanítom, hogy csak kalibrációs probléma, amit abból fakadva eredményeztetek, hogy nem értem, pontosan mit is csinálok. megcsinálom lépésről lépésre, és nem értem, hogyan fog ez működni. pl az uploader nem tom hogy csatlakozik akár a softichez, akár a telóhoz. A nagyobb baj, hogy lehet Te ezen nem tudsz segíteni mert, kicsit más a vodaszoftver.
    Marchelinhonak viszont detto ugyanaz a telopéldány van a kezében mint nekem, csak az enyém nem szeretei a pudingot. Neked nincs ilyen problémád Marchelinho? JAVA feltöltéssel hogy állsz? Nem tudod, hogy a Shad0w 531-es hozzászólásának [link] 5. pontja nálunk hol található? mert nálunk ilyen hogy: Menu/JAVA alkalmazások/Opciók/Hálózati beállítások nincs. és őszintén szóva nem tudom hogy ezt hol kell beállítani, de azt sem hogy ez mi célt szolgl, hiszen ugysem netről akarok tölteni.

    Elnézést kérek mindenkitől, hogy ilyenekkel zavarok és hogy kicsit öncélúnak tűnhet, de a fórum célja, hogy a telónkból a legtöbbet tudjuk kihozni és üsssön, mert van mire feszítenie, és gyanús, hogy év mobilja lesz belőle.
    ezirányban az első lépést megtette. itt egy konkurens fórum cikkje, amit mindenkinek látnia kell. A cím: TOP 10 mobiltelefon áprilisban [link]
    TOP 10 mobiltelefon márciusban: [link]

    No comment

    [Szerkesztve]

  • Andrássy

    csendes tag

    válasz AngelM #861 üzenetére

    Igen AngelM nagyon bestül működik a Kingstone micro SD is. de azt mondom csak 1GB-osat vagy annál kissebbet tegyél bele.2 Gbosat már nem tud kezelni, ezt több helyen olvastam. de a 852-es általam irt hozzászólásban írtam is.
    szivesen

  • Andrássy

    csendes tag

    válasz Shad0w #863 üzenetére


    JAVA feltöltés Samsung SGH E250-re mégegyszer!

    Remélem segítségére leszek azoknak, akik nem sajnálják az időt és mindent megtennének, hogy imádott mobiljukon sok-sok java játékot, ill. alkalmazást használhassanak.
    Azért válaszolok Shad0w (Zoli) bejegyzésére, mert tulajdonképpen övé volt az érdem (lást 531-es bejegyzés), de voltak akiknek ez így nem működött, köztük nekem sem.
    Rájöttem a titokra és szeretném megosztani. Amit Shadow írt az hibátlan, úgy kell csinálni. Csak azokat a folyamatokat meg kell előznie egy két beállításnak. Tehát nem az Ön készülékében van hiba, hanem a másikban. Pontosabban a számítógépben.
    Gondolom sokan vagyunk, akiknek Windows XP fut oprendszerként. Ennek az a hátránya, hogy túl biztonságos és nem arra tervezete a Microsoft, hogy a Samsunggal együttműködve Java feltöltésekben jeleskedjen. Annál is inkább biztonságos, mivelhogy a mentődoboz, azaz a Service Pack fájljai még regenerálják is azt amit mi elbarmolunk a gépünkön. Szóval:

    A következőket kell tenni. Mindenkinek, akinek nem működik a Shadow által leítak szerint (ill. azoknak bizrtosan nem akiknek Service Pack 2 megy a Windowsukon), azoknak a következőket kell tenni:
    1. Menjünk az oprenszert tároló meghajtónba és ''WINDOWS\inf'' nevű mappát keressük meg.
    (Vigyázat, rejtett fálj, tehát a mappa beállításoknál kapcsoljuk be hogy minden fájl látható legyen, köztük a rendszerfájlok is.)
    2. Itt találkoznunk kell olyan fájlokkkal, hogy: ''bth.inf'' és ''bth.pnf''. Ezek azok a rendszerfájlok, amiket a bluetooth driverünk illesztett be a systembe. Biztonsági fájlok, amire adott esetben nincs szükségünk, de arra sem, hogy töröljük. Egyszerűen nevezzük át a kiterjesztését, hogy ne talája meg a driverünk. Ehhez a művelethez ajánlom a Total commandert, mert a windows alaphelyzetben nem jeleníti meg a rendszerfájlok kiterjesztését. Én .bak ra állítottam át, de lehet .txt is, mindegy.
    Ezzel hatástalanítottuk a biztonsági rendszert, és nem is kellett törölni.
    3. Következő lépés még ami nagyon fontos: mindenféle tűzfalat lőjjünk le erre a röpke 30 percre. akadályozza az adatátvitelt és ez is lehet probléma.
    4. kövessük Shadow útmutatását pontról-pontra.

    az eddig leírtak sematikusan és angol nyelven itt: [link]
    Figyelem: a linknek csak a II (azaz 2. pontjával foglalkozzatok, a többi nem kell)

    TIPP: elég idegesítő, ha úgy akartok játokot telepíteni, hogy nincs legalább 20-30 letöltve a gépetekre, szóval ezt előre tegyétek meg. Game van bőven, de olyan amilyen nekünk kell azaz 128x160-as képernyőre optimalizált elég kevés. szóval ha van valakinek ehhez kapcsolódóan pár linkje azt szívesen foganám.

    Éljen az év telefonja a Samsung SGH E250V (mert a voda szoftver a legjobb :) )

  • Andrássy

    csendes tag

    Kedves Mindenki!

    Ahhoz, hogy a telefon a legtöbbet tudja nyújtani az kell, hogy ki tudjuk használni minden előnyét. Na mármost; mindenhova ki van írva, hogy van rajta e-mail kliens. Ezzel mitől tud többet?
    Nem világos számomra. Úgy gondolom, hogy arra valók a kliensek, hogy fogadjanak. tehát e-mailt le tud olvani? Igaz, hogy valamilyen GPRS előfizetéssel (GPRS WAP, GPRS NET) kell rendelkezni ahhoz, hogy ezt a műveletet végre tudja hajtani? Mert ha igen akkor semmi előnye nincs és nem tudom, hogy miért tüntetik fel külön tulajdonságnak. Hiszen a mailomat meg tudom nézni wapon is és természetesen a neten is. Ezért nem kell bele külön kliens. márpedig ha van benne és külön említik, akkor biztos van neki valami különleges funkciója.

    Valaki el tudná magyarázni, hogy mi a különbség és miért jó ez?
    Előre is köszönöm a válaszokat, és várom őket!

  • Andrássy

    csendes tag

    válasz Viktor0610 #904 üzenetére

    Köszönöm a választ! Vodafoneos lennék.
    A vodafone net vitamaxra havi 3150HUF-nál kezdődik, tehát annyit még nem birok el. Viszont a wap havidíja 600HUF, amit elbírok, csak nem akarok rá felmenni.
    Én úgy értelmeztem vodáéknál, hogy mindegy hogy melyikre fizetek elő csak GPRS szolgáltatás legyen. Márpedig a wap is meg a net is az.
    Ehhez kapcsolódóan még zavarnék, hogy: úgy értelmezem válaszod, hogy ha van egy ilyen előfizetésem, akkor az e-mail kliens arra jó, hogy az előfizetés díjáért én le tudom olvasni az e-mailjaimat, úgy, hogy nem kell felmászni a wapra, és mindeközben nem is számlázza a wap percdíjait. Igaz ez így?
    Elnézést a nyaggatásért, de fontos lenne hogy percre kész legyek e-mail téren, és valamiért ezzel több a teló is. Előre is köszi mégegyszer!

    [Szerkesztve]

  • Andrássy

    csendes tag

    válasz Viktor0610 #922 üzenetére

    Hali Viktor!

    Nem voltál elfelejtve, csak sok elfoglaltságom volt. Próbáltam utánnajárni az e-mail klienses dolognak. Gyakorlatban is. Linkkel azért nem tudlak megdobni: mert az 1270-es robi ügyfélszolgálat szövegét hallgattam órákig és valószínű az zavart össze, és mint utóbb kiderült azért mert Neked volt igazad.
    Vodások az e-mail klienst nem tudják használni csak Voda Net előfizetéssel, és ahhoz nagyon menőnek kell ám lenni, hogy havi 3150HUF-t emiatt fizessen.
    Tanulság: Viktor nem akar rosszat és ha mond valamit azt nem véletlenül! Köszönöm

    További kérdés ugyancsak mindenkihez: ugyebár fel van szerelve a kis drága GPRS-el és EDGE-vel. A GPRS az világos. Klassz dolog. De mi az az EDGE? tudom, hogy van ilyen fórum, végig is olvastam de nem jöttem rá.
    Asszem ugyanaz mint a GPRS, csak gyorsabb és félutas megoldás a 3G felé. Szal ha igy lenne még jobban is tetszene, mint a 3G. Pont ez kell. De hogy tudom elővarázsolni? Kell valami beállítást végezni, ahhoz hogy EDGE-n keresztül érjem el a wapot? Állítólag automatikusan át kellene váltani, ha lenne EDGE lefedettség. Nem hiszem el, hogy pont Vodánál nem lenne. Igen nagyvárosokban. Eger nem elég nagy? Szeretném kihasználni ezt az adottságát is! Please help!

    UI: olvastam az eddigi vitákat is és Sado mellett foglalok állást. Bár tom pontot tettünk a végére, de amondó vagyok akinek nem tetszik a teló, az ne ide írjon. egyeseknek nagy kívánalmaik vannak. Úgy érzem aki ezt a telót megunja annak a következő már egy PDA lesz, mert nincs jobb :)

    Thanks again!

    [Szerkesztve]

  • Andrássy

    csendes tag

    válasz Viktor0610 #1036 üzenetére

    Köszönöm szépen Viktor a gyors reagálást!
    Örülnék is a Vodafone startnak csak az a baj, hogy Vitamaxos vagyok és rám ez nem vonatkozik.
    E-mail kliensről lemondtam :O
    EDGE: csalódtam a vodafoneban is. ilyen nincs. komolyan mint a politika és az oktatás. itt már mindent lehet.
    Az oroszok is azt hitték, hogy a kapitalizmus átugrásával, a feudalizmusből egyből a szocializmusba térnek át. Mindenki tudja azóta, hogy a fejlődés lépéseit kihagyni veszélyes, mert amíg az egyik nem bizonyul működőnek addig az azt követő biztos nem fog működni.
    EDGE-ről lemondtam :O

    Ezzel vesztett értékéből a telefon? Csak magmat okolhatom hogy nem voltam szétgyurva mobilügyileg? (a kérdés költői)

    Egy darabig elment a kedvem tőle. a GPRS wapon (azaz LIVE) meg semmi értékes infó nincs, ami meg van azért újabb pénzeket gombolnak le. Így a kisembernek a kezében ugyanaz a telefon kevesebbet ér.

    Máté-effektus: ''Akinek van, annak megadatik, akinek nincs, attól az is elvétetik amije van''

    Köszönöm a segítségeteket! Olvasni fogom továbbra is a fórumot.
    :O :O :O

    [Szerkesztve]

  • Andrássy

    csendes tag

    válasz Andrássy #1037 üzenetére

    Mindehhez hozzátenném, hogy szegény teló nem tehet róla. továbbra is le a kalappal előtte.Továbbra is éljen, és szurkolok mindenkinek, hogy ki tudja használni az adottságait, hogy minél többet érjen. Ha ehhez hozzá tudok járulni, a továbbiakban is meg fogom tenni.

    PS: apropó vodafone. iszonyú gagyi leírást adtak a telóról. kb annyi van benne hogyha megnyomom a gombot akkor meg lesz nyomva. Valaki tudna valami pannonos vagy tmobilos használati útmutatót itt a neten? angol nyelvű van.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • Andrássy

    csendes tag

    válasz robijr #1045 üzenetére

    tudtommal mind a két formátumot támogatja. a videó felvételt mp4be tárolja. a minőséget nem befolyásolja. Vannak iolyan 3gp-k és mp4-ek amelyek nagyon rosszul hangzanak és a kép összezavarodhat, de vannak olyanok is amelyek televízió minőséget tudnak visszaadni. minden a konvertáláson múlik, ill. azon aki azt végzi. A pontos beállítás engem is érdekelne.

    UI: Ha érdekel a teló ne habozz, megbánni nem fogod. Nézz körül előtte időben, korlátolt mennyiségben van a szolgáltatóknál.

  • Andrássy

    csendes tag

    válasz Shad0w #1054 üzenetére

    Rendkívül érdekesnek tartom a megfigyeléseiteket. Nem tudom érdemes lenne-e leírnia azoknak akiknek van rá affinitásuk, hogy mikor hogyan reagál az aksijuk. Nekem már több mint egy hónapos, de az átlagos tendencia 1-1,5 nap amíg bírja. Minden nap ugyannannak az átlagos megterhelésnek van kitéve: napi 15p telozás, 2 sms, mp3 hallgatás (ugy 30p),15perc filmnézés+wap ugy 5perc, 10fotó+2perc videó. ez nagyon durva neki? nem kellene. minden éjszaka rádugom töltőre: kikapcsolt állapotban. ez kb 6-7 órás töltést jelent nyugis állapotban+ nem világit egyáltalán. ha ki van kapcsolva akkor ki van, és nem dumál :)
    A vicc az egészben, hogy véletlenül pont eltaláltam, hogy kell tölteni, és akkor kibirta 3-3,5 napig...valószínű nem azért mert csökkentettem a napi adagot, mert erről szó sem lehet. :DD
    fogalmam nincs hogyan csináltam!
    Szóval kezdem azt hinni, hogy van valami lélek féleség benne, amit ki kell tapasztalni, és nem ti vagyok az egyetlenek a fórumon aki megemlíti, csak azok régebben hangzottak el.
    Épp ezért megoszthatnánk egymással tapaszrtalatainkat tanácsainkat. ha nem no problem.
    Érdekes...Ja és jól esne kis véleményezés, mert ha visszavitelen múlik, hogy bírja mint Shedónak, akkor megéri.


    [Szerkesztve]

  • Andrássy

    csendes tag

    válasz Shad0w #1060 üzenetére

    Kösz a választ! Nincs az az indok, amiért odaadnám bárkinek is 10 percnél tovább a telót. szervizelni nem fogom, max azt hittem adnak egy csereaksit és azt vihetem is. Nem tartom valószínünek én se, hogy gagyi lenne, mert annyira smakkolt minden a teloval kapcsolatban is, hogy most nem az tuti.
    Jah a játékot azt ki is hagytam. Elfoglalt napokban fél óra game, uncsibb várakozós napokban ez hatványozódni szokott. Na meg a blútuszolás: napi egy 30p-60p mindig van. Megy keményen a fel-letöltés.
    Nem azért használom annyit hogy legyen mit írni, hanem azért vettem, mert ez elégíti ki legjobban az igényeimet. Bár ha tudnám az e-mail klienset is használni, meg az EDGE-t sokkal boldogabb lennék.(Vodával nemsokra mek ien téren).
    a 2 csík tiszavirág életű, de az a legszebb benne, hogy az sem hagy cserben. 1nél letilt mindent, de ha épp a sivatagban akarsz pizzát rendelni, tuti nem halsz éhen. :D
    Na meg nem tudom ki hogy van vele, de 1 hónap múlva sem lankadt az újdonság varázsa. Ezt is a nyüstölés számlájára lehet írni.
    Befejezésül: szerintem teljesen mindegy, hogy órákat töltöd, vagy 2 órán át, amíg fullon nem lesz. Bár valaki itt írta, hogy a töltöttségmérő szerinte nem korrekt...hát püff

    UI: a lélekről: ennyire azért nem hiszem hogy érzékeny lenne :)

  • Andrássy

    csendes tag

    válasz 64studio #1066 üzenetére

    Nem tudom miért érdekel, ha maga a készülék már úgysem érdekel, de ha nem válaszol valaki akkor harmadszor is meg fogod kérdezni :D

    1: fogalmam sincs. Kábelesen össze lehet kötni, és USBre csatolódik, mint minden adatkábel. Samsung csatolója van E250 kompatibilis. Több infóm nincs róla.
    2: szubjektív. van aki elhányja magát a LIVE menütől. Nekem kimondottan tetszik bár a szürke külsőhöz a liveos menü joban megy.
    3:püff. mi az az alkalmazás? hogyne tudna. fogadtam már 100kB-nál nagyobb MMS-t és nagyobb Java alkalmazást is, asszem.
    4: ezt nem érteem, de ha érteném sem látnám értelmét. Pcre nemszoktt az ember telóról feltölteni, szerintem.
    5: Vodafone. A voda az víz a vodka már nem igazán. Igen, de ha engem kérdezel, az a legjobb meg legáltalánosabb. Zöld nem kell rózsaszín nem kell, a fekete meg ..., sztem. Ha komolynak akarsz látszani egy kicsit is a szürke épp annyit tesz mint a másik.
    6: screen saver nincs. háttérkép van. ha mozgó hátteret akarsz akkor tölts rá gif képet és már védi is a képernyőt. az órát mindig mutatja, nem tűnik el, de ki lehet kapcsolni ha egy csini képet akarsz nézegetni háttérkép gyanánt.
    7: ez a kussban kicsit rosz szó rá. mondjuk úgy hogy nem szól ha nem kell. nincs probléma vele. egyedül azzal lehet próbléma, aki bénán állítja be, vagy aki New Yorki órához állítja az időt. :D
    8: A Samsung PC studiot nem adják, le kell tölteni ingyé a honlapről. teljesen átlagos szofti. kb, mint a NOKIA pC suite,de valószínű a többi is ilyen. azaz kérdésedre válaszolva, mindent lehet vel, kivéve Java alkalmazásokat, de azt már egy párszor kiveséztük, hogyan csinálják megszállottak.
    9: szubjektív. kinek mi a jó. nekem kiváló, és a citűzott célját maximálisan el tudja látni. Így decibelben nem tudom meghatározni, hogy mennyire jó.

    Remélem, valamennyire kielégitette kiváncsiságod! További szép napot

  • Andrássy

    csendes tag

    válasz zetlorf #1067 üzenetére

    kösz a linket. jo, hogy vannak szemfülesek is. félek tőle, hogy estleg nem e kinyirja az aksit, mert kipréseli belőle a ....t is, de majd egy fél év múlva megnyomom a turbo boost-ot.

    De recseg-ropog. ez a nyüstöléstől lehet, hogy szorong a zsebben, hasonló, vagy a hőmérsékletváltozás kitágítja, majd vissza az anyagot.igen mozog becsukott állapotban ha mozgatod, de nem marad ugy. visszaugrik, azaz egészséges. megvan neki a szükséges rugalmasága, amely nem engedi, hogy nagyobb nyomás esetén összeroppanjon vagy letörjön az egyik rész a másikról. emiatt nem aggódnék, bár ha zavaró, akkor úgyis megnyugtatod magad vele ha visszaviszed.
    egyenlőre ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák