Új hozzászólás Aktív témák

  • Herqles

    csendes tag

    Sziasztok! Gondom van. Megrendeltem az internetet 10/3-as csomagban, amihez a modem meg is jött, de a jelre max 8 napot még várnom kell. :)) A netet tovább szeretném osztani, és mivel nem akarom összekábelezni a házat vettem routert (TP-Link tl-wr941n) ami 300 Mb-t tud :C , illetve az asztali gépembe egy pci-os, hasonló adottságú és márkájú Wifi kártyát. A laptopban már gyárilag van wifi. A gond a következő: amíg megjön a jel gondoltam előkészítem a terepet és a gépeket is összekötöm Wifi hálóba, ami sehogy nem akar sikerülni. A laptopra telepítettem rendesen kábellel összekötve a routert, amiben annyi szépséghiba volt, hogy a végén kérte az internetet, de exittel kilépve tovább tudtam lépni. Aztán a wifit bekapcsolva onnan is be tudtam lépni a routerbe, illetve be tudtam állítani otthoni hálózatot, aminek a beállításait pendrive-on az asztali gépre is telepítettem, ami szintén érzi a jelet, de a két gép egymást semmi pénzért nem látja :( . Magyarul a a belső hálózatot mindkét gép látja és jelszóval be is jelentkezik, de a két gép egymást nem látja. Lehet, hogy az internetes jel nélkül nem működik a rendszer? Számomra ez nem logikus. Már próbálkoztam munkacsoporttal, meg mindenféle megosztott mappám, sőt megosztott meghajtóm is van, de semmi.
    Ötlet?

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

Új hozzászólás Aktív témák