Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Herqles

    csendes tag

    Sziasztok! Gondom van. Megrendeltem az internetet 10/3-as csomagban, amihez a modem meg is jött, de a jelre max 8 napot még várnom kell. :)) A netet tovább szeretném osztani, és mivel nem akarom összekábelezni a házat vettem routert (TP-Link tl-wr941n) ami 300 Mb-t tud :C , illetve az asztali gépembe egy pci-os, hasonló adottságú és márkájú Wifi kártyát. A laptopban már gyárilag van wifi. A gond a következő: amíg megjön a jel gondoltam előkészítem a terepet és a gépeket is összekötöm Wifi hálóba, ami sehogy nem akar sikerülni. A laptopra telepítettem rendesen kábellel összekötve a routert, amiben annyi szépséghiba volt, hogy a végén kérte az internetet, de exittel kilépve tovább tudtam lépni. Aztán a wifit bekapcsolva onnan is be tudtam lépni a routerbe, illetve be tudtam állítani otthoni hálózatot, aminek a beállításait pendrive-on az asztali gépre is telepítettem, ami szintén érzi a jelet, de a két gép egymást semmi pénzért nem látja :( . Magyarul a a belső hálózatot mindkét gép látja és jelszóval be is jelentkezik, de a két gép egymást nem látja. Lehet, hogy az internetes jel nélkül nem működik a rendszer? Számomra ez nem logikus. Már próbálkoztam munkacsoporttal, meg mindenféle megosztott mappám, sőt megosztott meghajtóm is van, de semmi.
    Ötlet?

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

  • Herqles

    csendes tag

    válasz kali #4313 üzenetére

    Megnéztem, nem tudom számít-e, de a vége nem n, hanem nd, nade mindegy :) . A lényeg, hogy az egyik problémát sikerült kiküszöbölnöm, ugyanis a kis cd-n lévő driver nem volt jó a pci-s hálókártyához, amit másképp újra telepítve azért most felismer, és végre a router is látja, :)) sőt végre ezzel a géppel is be tudok menni a router menüjébe wifin keresztül is. A gond, hogy ugyanahoz a hálózathoz csatlakozok mégsem látja egymást a két gép. :( 2 dolog lehet szerintem: vagy a routeren kell valamit állítani, hogy ne csak az internetet ossza meg, vagy az asztali gépemen kell állítani valamit. Szerintem az utóbbival lesz a gond, mivel a laptopon a hálózati helyeknél látja a saját megosztott mappáit, a teljes hálózatnál pedig látja a saját nevét a workgroup-on belül, viszont a nagygép a saját hálózati helyeinél nem lát semmit, pedig van megosztott mappám (sőt a "teljes hálózat-workgroup stb."-t sem látja) :O
    Valami tuti nem jól van beállítva. Tippek?

    Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

  • Herqles

    csendes tag

    válasz DJackson #4318 üzenetére

    Vezeték nélküli hálózat varázslóval csináltam egy hálózatot a laptopon, amiről a másik gépre pendrive segítségével vittem át a beállításokat. Sajnos a hálózat beállítása varázsló még nem tud lefutni, mert még nincs net, csak router (ez elvileg nem akadálya egy belső hálózat kialakításának, azaz a gépek wifis összekötésének). Ha ma hazamegyek először megpróbálkozom a wifi kártya legfrissebb driverével, hátha az megoldja a gondot. :F

    Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

  • Herqles

    csendes tag

    válasz DJackson #4323 üzenetére

    Na végre történt némi előrelépés! :K Feltettem a wifikártya legfrissebb driverét, és ugyan két alkalommal is kiírta, hogy nem ment át az xp nemtudommilyen tesztelésén (ez eddig is így ment az előzővel is), de továbbengedtem, és végül is települt. Meglepő módon ezután le tudtam futtatni a hálózat beállítása varázslót mindkét gépen egyformán, és azóta látja is egymást a két gép, bár vannak még apró gondok, pl hogy a gépek újraindítása után nem mindig jön létre simán a kapcsolat, :U illetve a hálózati helyek megnyitásakor eleinte le-lefagy az intéző. Amikor viszont minden tuti, akkor olyan jó a kapcsolat (pedig a laptop wifi-je 54-es), hogy avi filmeket és zenéket simán tudok nézni a másik gép dokumentumaiból, :C sőt hdd-n tárolt dvd-t is, bár annak a hangjában hallok némi mellékzajt. Illetve megnéztem insidder-el, és csak én vagyok a környéken, a grafikon pedig 60 körül mozog. Ez jó nem?
    Most vasárnapig nem megyek haza, úgyhogy akkor lesz csak időm újra bíbelődni a dolgokkal. Addig is mindent köszönök! :R

    Gigabyte GA-MA78GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5000+, 2x1024 MB Kingmax, 500 GB Samsung SATA, Genius 1250X

Új hozzászólás Aktív témák