Új hozzászólás Aktív témák

  • tokha

    csendes tag

    Sziasztok, tegnapi gépösszerakás után ma próbágattam az új masinát. B550 tomahawk alaplapba került egy Ryzen 5 3600, amit jelenleg gyári beállításokkal auto üzemódban, gyári hűtővel használok.
    Auto beállításokkal a processzor maximális Boost órajele 4,2 GHz ehhez nem is piszkáltam, mondom ha gyári akkor csak nem jelent gondot. Amit viszont furcsálok, hogy a gyári hűtővel az idle hőfök 50°C körüli, ez még önmagában nem is jelentene problémát, de amint elindítottam egy CineBench-et kb 1 perc után a Boost órajellel a proci hőfoka már 90°C fölött volt ami emelkedett tovább.
    Gépház oldalai lekerültek, ellenőriztem a pasztázást ami rendben volt, a gyári hűtő is megfelelően lett rögzítve. oldalak nélkül újra elindítottam a Cinebecnhet ugyan az volt az eredmény hőfok 90°C fölött és nőtt.
    A kérdésem az, hogy ez abból adódhat, hogy a gyári hűtő még gyári beállítások mellet is kevés? :((
    Vagy esetleg létezne hogy a procinak van valami gondja és magasabb hőt produkál mint kellenne? :F

Új hozzászólás Aktív témák