Új hozzászólás Aktív témák

  • alma-ata

    csendes tag

    válasz Viktor77 #22300 üzenetére

    Tehát P520 ami biztos. Az is jóval erősebb mint az egymagos proci gondolom. Köszi a választ.

  • Poszilipo

    kezdő

    Üdv!

    Van egy Ryzen 5 3600 processzor, alapon van minden. Ezzel van hűtve Cooler Master MasterLiquid ML240L RGB 2x120mm (MLW-D24M-A20PC-R1), a gyári 2 db ventilátort mert nekem hangos volt, kicseréltem erre be quiet! Silent Wings 3 PWM 120mm.
    Kérdésem mivel vagy hogy tudom beállítani a ventilátor vezérléseket, ház s processzor?
    Próbáltam AlSuite 3 és BIOS fan controlt, BIOS-os az nagyon gázos volt, AlSuite 3 meg középterhelés felpörög-visszalassul :D

    [ Szerkesztve ]

  • abdulka1

    őstag

    válasz Poszilipo #22302 üzenetére

    Az UEFI-ben kalibráld a ventilátorokat(Optimize all), mert nélküle nem működik rendesen a vezérlés az AISuite-ban sem.

    [ Szerkesztve ]

    Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

  • Poszilipo

    kezdő

    válasz abdulka1 #22303 üzenetére

    Imádlak de nagyon! Hibátlan lett a ventilátorok vezérlése! Köszönöm kedvességed :D

  • Poszilipo

    kezdő

    válasz Poszilipo #22304 üzenetére

    Lehet erre is lenne ötleted? Itt van a régebbi kérdésem videókártya topikban, de megoldás nem született.

    Szép estét! Pár napja vásároltam Gigabyte GV-N207SGAMING OC-8GD egy ilyen kártyát 190.000 + 350.000 gép többi része ( 3 hete egy Rog RX5700XT, cseréltettem ki mert az méghangosabb volt), eléggé szomorú vagyok, hogy ilyen dolgok vannak és nem lehet vele mit csinálni. Azért írok, hátha valaki tud nekem mit mondani, szokásos dolgok elvégezve s kipróbálva. Jelenleg a cicergést annyira nem csinálja, Ultra High beállítások 60 FPS re állítva. "Nem azért raktam össze 500.000 gépet, hogy ezt halgassam" Ha feljebb veszem akkor eléggé idegesítő, asztalon van a gép jobb oldalamon.

    Másik probléma a venti vezérlés, felpörög-leáll s ezt folyamat ismétli, ha bármit csinálok vele akkor is marad a hiba. Sok-sok olvasgatás után sincs eredmény!!! Driver le-fel, Giga saját programja manual profilban egy ideig jó aztán nem jó, MSI programja ugyanez a baj. Itt is user profil, auto profil akármilyen variációban van, ismét elkezdi random ezt az indul-leáll mókát. BIOS frissítést is olvastam, de nem találtam hozzá :D
    Videót csináltam, YouTuBe re feltöltve:
    https://youtu.be/sWyqBf7Db7Q
    https://youtu.be/Txsz-NR5SDE
    https://youtu.be/zoxqTEGqnzU
    https://youtu.be/_fOuTh6yyYQ

    Valakinek ötlet, hogy mi a csudát csinálhtnék vele. Előre is köszönöm! :R

    Ház - be quite! Pure Base 500
    Monitor - Acer Nitro VG240YP IPS 144 mhz
    Táp - Seasonic Focus Plus 650w Gold
    Lap - Asus Strix B450F Gaming
    Proci - Ryzen 5 3600 alapon + Hűtő Cooler master víz ML240L ( 2 db ventit cseréltem le mert hangosak voltak, erre be quite! Silent Wing 3 PWM 12cm) radiátor felül van
    Ram - Kingston HyperX Predator 3200 2*8
    SSD - M.2 Samsung 970 EVO 500 gb
    Ház hűtő - Elöl a házhoz kapott 2 db be quite! Pure Wings 2 140
    - Hátul 1 db be quite! Silent Wings 3 NO PWM 140



  • Sztyepadzso

    őstag

    válasz Poszilipo #22305 üzenetére

    Nekem AMD van, de gondolom az NVidianál is vannak profilok, amit programhoz rendelhetsz. A kártya meg támogatja, hogy x °C alatt ne induljon be a hűtés. És ez (nálam legalábbis) kikapcsolható.
    Alkoss egy profilt, amiben ezt kikapcsolod, azaz a ventik forogjanak mindig, x °C alatt is. Keress egy fordulatszámot, ami számodra elfogadható zajjal jár és emelett a hűtés is megmarad. Ezt pedig állítts be a kártya RPM - T diagramján, de magasabb hőmérsékleteknél húzd fel(>70°C), hogy ne legyen baja.

    Nálam így megy egy RX 580.

  • Sztyepadzso

    őstag

    válasz Poszilipo #22304 üzenetére

    Bár megoldódott, de én ugyanezzel az AiO-val fix-re raktam a ventillátort és a pumpát is, és én BQ SW-re váltottam :D

  • BogyóBP

    addikt

    Sziasztok. Ki lehet valahogy tesztelni hogy a processzor hibátlanul működik e vagy sem? Jelenleg prime95 small FFT-t futtatok rajta, így 90 fokon megy kb 15 perce az kicsit sok nem? Viszont eddig még minden zöld. Az Aida szerint így 135W ot zabál fel. Egy I7 8700 asról beszélünk ami egy MSI Z390 ACE lapban van, és egy Be Quiet pure rock hűti (nem a slim verzió). Viszont valamiért a játékokban előfordul egyszer egyszer egy erősebb beakadás amit nem tudok sehova se tenni. A CPU ra gyanakodtam de lehet ram is gondolom és VGA is. Rambol egy Corsair 16GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Vengeance RGB PRO teljesit. Ezt nemrég vásároltam, nemtudom mennyire jó de állitolag a corsairek jók, G-Skill Trident Z volt előtte. Merevlemezből egy Samsung 860 EVO 500GB os SATA SSD van, lehet az a ludas? Ja a VGA pedig egy MSI GTX 1060 Gaming X 6GB os változat. Akinek bármi ötlete van amit esetleg megnézhetek ne tartsa magában :) :R

    ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

  • abdulka1

    őstag

    válasz Poszilipo #22305 üzenetére

    Próbáltad a VGA ventik vezérlését állítani az AISuite-ban?

    Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

  • Poszilipo

    kezdő

    válasz abdulka1 #22309 üzenetére

    És azt hogy tudom ill. érem el a GPU ventilátor részt mint nálad van? "5-way optimization" után látom vagy valami kiegészítő progi kell?

  • abdulka1

    őstag

    válasz Poszilipo #22310 üzenetére

    Verziófüggő hogy melyik csomagban van benne. Sajnos nem tudom pontosan megmondani melyik verzió megy nálam, mert az infóban 3 dolog szerepel, csak a programcsomagé nem. :W

    (van belőle letöltve néhány verzió, de passz, hogy melyiket telepítettem)

    Egyébként ezt keresd.

    [ Szerkesztve ]

    Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

  • BogyóBP

    addikt

    válasz Poszilipo #22310 üzenetére

    llyenkor a hangja is idegesítően hangos ugye? Nekem egy MSI kártya csinálta ezt szintén az RTX szériából, sajnos vissza kellett vinnem amit nagyon sajnáltam.. Már arra is gondoltam hogy lehet ez alaplap függő de még soha életembe nem láttam olyan VGA-t ami az alaplapról kapott volna ventilátor fordulatszám vezérlést. Szerintem az lehet hogy csináltak egy RTX alap szériát amiből rengeteg brand vásárolt, kialakitotta a saját verzióját és piacra kerültek. Lehetséges hogy az olyan gyártok mint az ASUS saját referencia kártyát készitettek mert a strixeknél nem jelentkezik ez. Ha jól értesültem a gainwardnál sem, lehet ők Asus alapkártyát használnak. Persze ezek mind csak óriáis fikciók..A lényeg hogy az eddig összes kinn lévő RTX érintett, a 2060 tól a 2080TI ig a felsorolt 2 gyártó kártyáit kivéve. Tehát az MSI, Gigabyte biztosan, mert ezek tapasztalatok is alátámasztják esetedben és esetemben is. Amúgy ez egyébként azért is szomorú mert ezen felsorolt gyártók árulnak jó áron kártyákat. Én pl agyvérzést kapnék infarktussal ha úgy járnék mint egyik forumtárs a MSI GeForce RTX 2080Ti GAMING X TRIO 11G vel hogy ugyanigy felpörög maxra majd leáll amikor nem is lenne indokolt. Írtam anno egy levelet a PCX nek mert ők jó sok gépet összeraknak és tesztelnek ráadásul gondolom forog a hardver rendesen ott is, ott azt a választ kaptam hogy az új meghajtók óta van ilyen, de nem tudtak ők sem konkrét megoldást rá, a probálgatást ajánlották hogy melyik driverrel jó csak hát ugye van olyan játék ami meg egy bizonyos driver verzió alatt el sem indul.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

  • Poszilipo

    kezdő

    válasz BogyóBP #22312 üzenetére

    Üdv!

    Gyors sztori: 2019 Szeptemberben rászántam magam új konfiguráció beszerzésre. Minden új lett kivéve videókártya Gigabyte 1050 TI OT 4 GB - Monitor Asus 2370 XL HD 60 Hz ( kapta friss drivereket és picit volt OC, hozáteszem bányász kártya volt 2 évig s én használtam még 1 évet, aztán most talált a harmadik gazdájára ) Az égvilágon semmi problémám nem volt, csak annyi hogy 60 Hz tudott s medium beállításokon mentek a játékok. :D

    Most Januárban, mondom van plusz pénzem, beruházok erre-arra, picit jobb felbontásban s megjelenítésben legyen részem. Kinéztem egy Asus Strix RX5700XT full ultra brutál húdejó, de kell monitor is. Akkor mi van olcsóbban IPS és magasabb MHz meg persze FreeSync is játszik, ott van egy Acer Nitro VG240YP. Akkor mondom jöhet. Hozzáteszem Aqua-nál pont volt 6 havi 0%THM lehetőség, nem vagyok zsugori meg nem ci....ánykodok ilyenekkel, de ha lehet akkor na. Már a munkahelyen szenvedtem a munkáltatóival, nem azért mert kőrözés alatt állok :d Hanem új év s új rendszerek. 1 hét idegeskedés után Csütürtökön az Aqua-ban leszedték ezt a lehetőséget a kártyáról, Aqua webshopban néztem, ezzel az írással "hogy a kártya jelenleg nem elérhető" mondom roha....on meg az egész ahol van. Péntek délután megyek Aqua-ba, hogy érdeklődjek mi van. Mondta a csávó, hogy bukó mert nincs több. Már eléggé karmol az ideg, mondom neki ott van még mögötted a polcon 1 db az nem az? Mondja de az az, fél órát tanakodtak mi legyen, aztán sikerült, hogy elvigyem 6 havi 0%THM-el. Itt aztán adminisztrációval szívtam 1 napot, ez is kész. Kártya a kezemben. De közben beruháztam 3 db mostani házra s ház ventire s egy hővezető pasztára nem annyira olcsó de nem is drága cuccokra. Szombati napom, szinte egész nap a konfig összeállításán bohóckodtam, minden vezeték szépen elvezet stb. Gép bekapcsol, driver feltol, minden Ultrára, 144 Hz, FreeSync bekapcsol, minden amit kilehet hozni 1920x108 ban azt bekapcsoltam. Férfi vagyok s ember bizonyos vágyakkal, persze egyből egy pici felnőtt tartalmat csekkoltam le vele. De gyönyörű minden, mintha itt lenne előttem a pi...a-> Irány a játék, és itt kezdődött az idegrendszerem gyötrése "mi ez a hang, cicergés, zörgés s csörgés", ekkor még az összes többi ventilátorra nem is figyeltem. Rengeteg olvasgatás s infórmáció gyűjtés után, tápot cseréltem. Ez volt CM 650 ( persze idegből előzőnap szétszedtem a CM tápot s ventilátort cseréltem, ugrott a gari mert matricázott csavar volt -> ez lett Seasonic Focus Gold 650, gép ismét szanaszét szed, hogy roha...on meg az egész. Táp csere, utána a videókártya ugyanúgy ciripel. Aqua kártya gariba vissza, kártya csere a következő. 2 hétig ment a dolog, a 0%THM hitel miatt. De közben a 1050 kártyát már megvették, de nem volt csere. Nagynehezen kártya visszaszerzés, aztán a driverekkel való szórakozás. Aqua keres, mehet intézni tovább a dolgokat, mivel ajánlották, hogy ne erőltessem RX5700XT kártyát, váltsak nvidia kártyára. Akkor mondom jöhet egy 2070, olyan árban van mint RX5700XT, de ezek nem voltak 6 havi 0%THM lehetőségnél, mondták keressek mást. Nem volt 450000 ft nálam, hogy megvegyem a 2080-at, inkább olvasgattam 1-2 napot. Giga kártya volt a 1050 is, akkor legyen megint giga és akkor lett ez a kártya Giga 2070 Super csilli villi csudijó minden, de közben a monitor miatti mizéria is idegesített, hogy a Freesiync monitorhoz jó lesz e ez az Acer :D
    Itt is gép szétszed, igaz csak félig. Hála az égnek támogatja a G-syncet, de kitudja, hogy mennyire s hogyan (nincs hasonló összeállítás, hogy össze lehessen hasonlítani ) lehet nem is működik csak átverés. Na mind 1. Driverekkel való szórakozás, aztán Ultrára minden -> GO játék, aztán mondom "ne bas...a már meg ismét ezt a sza....t" ez is cicereg, picit halkabb mint AMD volt, de még plusz a ventilátorok is viccesen működnek. Napokig ennek a kiderítése, V-sync FPS s még sorolhatnám miket állítgattam, programok le s fel. Driverek le s fel. Fülseben zenét hallgatva nem volt hallható, mondom megszokom.
    Ekkor tűnt fel, hogy processzor ventilátorok is szórakoznak, csere a mostanira + paszta 15.000 + 6000, de jó csak viszi a pénzt ez a dolog. Minden összerak, de ezek is furcsán működnek, csak halkabb mint az elődje. Hadd ne mondjam mennyi napot s már hetet elvett, az a rengeteg idegeskedés, olvasgatás, rengeteg idő ezekre s még mindig nem jó valami.
    Ház s processzor ventilátorok a napokban kapott segítségtől úgy néz ki most jó. Cicergést megszoktam, legfeljebb feljebb húzom a hangerőt. GPU venti alapon 35% pörögnek majd 60 fokon kezd el feljebb menni a fordulatszám. Jelenleg ez is így megy, de meddig??? Igényes ember vagyok, szeretem a szépet a rendet, meg általában körülöttem mindenre, rettentően mérges s dühös vagyok az ilyenekre hogyha valami nem úgy működik.

    Elnézést, de rengeteg dolog kimaradt a sztoriból, de este már nagyon fáradt voltam. Vajon miért? Hát természetesen ez a rengeteg fölösleges energia pazarlása végett!

    Hozzáteszem, csak alap felhasználói dolgokat csiánolok a géppel s csak WoW amivel játszom ( nem nagyon igényel atomerőművet ), minden eredeti Win, Office, Vírus elenni dolgok, hogy még azokkal se keljen szórakozni crackelgetni meg stb. De veszek DP vezetéket 10 métert 50 ezerért, aztán lerakom a pincébe a gépet ott cicereghet s 100% pöröghet az összes ventilátor már nem érdekel :W

    Köszönöm az eddigi segítséget!!!

    [ Szerkesztve ]

  • BogyóBP

    addikt

    válasz Poszilipo #22313 üzenetére

    Megértem a bosszankodásod, én az alaplapokkal voltam így. Legelőször amikor beszereztem az i7 8700 as procimat kapásbol raktam is alá egy Z390 es lapot. Asus Maximus IX Hero-t vettem legelőször mert az volt ami igazán megtetszett. Beraktam, erre bekapcs, kikapcs majd bootol a gép minden jónak tűnik. Mondom mi az isten ez ilyent még nem láttam lehet rosszul raktam össze. Szétszedtem de újra ugyanez. Megy vissza gariba, csere egy Gigabyte Aouris Z390 PRO, ez egyből indult minden jónak tűnt de ennek a processzori VRM je iszonyat modon cicergett ugyhogy ez is gari. Csere egy z390 aorus master re. Ez nem cicergett de valamiért csak a fejhallgató kapott végfok erősítőt így a hangja nagyon alul maradt az előhöz, ezért beszereztem egy Strix SOAR kártyát de nem hozta az elvárt hangszint amit a régi Z370 Gaming pro carbon MSI tudott. Ugyhogy hangkari ki, lap vissza. Itt már ideges voltam.

    Megrendel immáron a 4. lapot a többiből konklúziót levonva MSI Z390 ACE. Megjön, beszerelem minden klappol örülök erre zenét hallgatok és mindig egy pukkanást lehet hallani..Mondom ilyen nincs. Windows le újra fel, másik driver, ugyanaz. Hivom a boltot, semmi. Berakom a dedikált hangkártyát megszűnik a gond..Kiveszem. Ramot cserélek, semmi változás, vissza a feladónak. Csere egy Asus maximus IX hero ra újra gondolván új rammal nem fog problémázni az inditás. XMP aktivál, és megint a dupla start. Azt hittem a hajam tépem ki mert már 1 hónapja csak ide oda járok és már rátoltam vagy 160 ezret az egészre. Kiveszem a lapot visszaküldöm. Asusnak se volt hangerősítője kimeneten csak fülesen ha jól emlékszem, de a hang mégiscsak másabb. Talán selymesebb vagy lágyabb de gyengébb. Nagyon kivoltam borulva, legalább 6 kilót fogtam ezalatt az 1 hónap alatt annyi ideget nyeltem be. Szétdobtam a gépet és vártam, közben forum, asus, msi gigabyte sehol semmi használható információ írtam is de semmi. 2 hét után nagy nehezen rászántam magam hogy mégiscsak a hanghiba ellenére az MSI nek volt a legjobb a hangja, újra megrendelem az ACE-t. Hazahozom, beszerelem. Megint puffog lejátszáskor. Ilyen nincs, visszaküldöm csere asus rog maximus Hero ra. Összekötöm mondom már mindegy a hang leszarom de menjen. Már minden mindegy volt, bekapcsolom dupla start elindul megy minden faszán. 3. nap bekapcsolom fél óra játék után képmerevedés, ujraindulás után nem is postol. Hát ez nemigaz. Természetesen Garancia, pénz vissza. Megint várok 1 hetet. Rendelés MSI ACE, beszerel. Windows fel, egyből a hangra megyek, végre nem puffog. Mondom nahát ilyen nincs, zsinorba kifoghattam hibásakat. Minden lapot külön helyről rendeltem direkt ennek elkerülése végedt. Kikapcsolom elmegyek aludni, elosztót is kilövöm. Hazajövök melóbol elosztó be, power gomb, semmi. Mondom mivan már. megnyomom mégegyszer és akkor látom hogy a ledek felvillannak megy minden. Ezt se értettem. Kikapcsoltam ujra majd be, flottul indult pöccre. Áramtalanitottam, bekapcs, eltelik megint 1-2mp és elindul megy minden. Jelenleg is ez a lap megy mert már belefáradtam a cserélgetésbe. Azóta öcsémnek is upgradeltem a gépét ugyanilyen lappal ott is ugyanígy viselkedik ugyhogy ez valami feature lehet, passz.

    Mondom akkor vegyünk egy jó kis házat kiszemel Cooler master H500P. Szép minden hazahozom szétesik a kezemben. Mostmár mindegy, vettem akkor hozzá egy Corsair H150i Pro-t is. Berakom atom szép minden bekapcsolom nagyon tetszik, teszem a helyére erre az előlap a kezembe marad és majdnem 5m ert esik a gép...Szétbont ház vissza. Csere CM 500P Mesh re. Megjön ennek végre jó a burkolata, javitott verzió, beköltözés, telepítés minden oké erre valami morog. Mondom mi az isten ez a hang, igen a korszar szivattyú hangja..állitgatom a modokat átrakom silentre de a ventik ugyanúgy zúgnak..hát mondom ez nemigaz 50k-s hűtés és tiszta hulladék az egész. Kirepítem belőle vissza a régi toronyhűtő fájó szivvel, ugrik a riser is mivel a toronyhűtő miatt nem fér be a VGA (1mm-el nagyobb a VGA teteje így nem fér be állitva). Ház vissza, elhozok egy CM H500M et. Szép üveg az egész az egyik legszebb ház amit valaha láttam. ÉS most jön a java: NEM BÍROK BEKÖLTÖZNI..Annyira ostoba elrendezést álmodtak meg hogy nem bírtam elférni benne. Osztott alsó burkolat, ostoba helyen elhelyezett venti vezérlő, két usb 3 as ultravastag és merev kábel..4x kezdtem neki miután feladtam. Vissza a boltba a ház. Újra CM H500P Mesh, hazahozom beköltözés végre minden jónak tűnik, bekapcsolom..És a kapcsolo gomb szar rajta. Nem jól pozicionált vagy nemtudom de csomoszor olyan volt mintha a kis pöcök benne az alatta lévő kereszt végü kapcsolo mellé nyomott volna. Ultra ócska megoldást kölcsönözve természetesen vissza küldtem a házat. Már a 2. hónapnál járunk is még mindig nem jutottam sehova. Elhasználtam már 2 tubus pasztát, 1 tekercs kéztörlőt és fél liter izotropilt. Neten nézegetem Phanteks Enthoo Evolv X. Jónak tűnik elég tágas, megrendelem meghozzák, belenézek azta ventihub szuper tiszta jó érzések elsőre. Keresem az SSD rack-eket. Hát azt kereshetem is mert gyárilag nincs hozzá... :((( :((( Van viszont riser tarto amibe persze hogy nem jó a riser kábelem nyákfurata: 1cm el előrébb van a VGA mint a hátlapi kivágat (lol). Hajam itt már nem volt kb..Nagy nehezen lemondva minden földi jórom összekapolom, berakom a winyokat, kábeleket szépen elrendezem, minden oké. Jelenleg is ez fut most, a led szalagot én állitottam be nem az alaplap vezérli.

    Most egy kicsit a témába is vágóan: Gondoltam hogy akkor ideje lecserélni a 1060 ast egy jobbra. Mondván most is MSI van amivel kurvára meg vagyok elégedve megrendelem az MSI RTX 2070 TRI FROZR kártyát hazahozom bepattintom, játszom erre játék alatt felmegy a venti maxra majd pár mp után vissza..Hát ez mondom nemigaz ilyen az biztos nincs végem van. Viszem vissza szerencsére egyből jóvá írták azóta se vettem még RTX kártyát és nem is nagyon merek főleg annak tudatában amit te is tapasztaltál. Ugyhogy ez az én rövid de tanulságos történetem. Most épített vizen gondolkodom de ahhoz is legalább 3 havi fizetés kéne..Az meg úgy nem megy. :R Elnézést az offért.

    ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

  • Poszilipo

    kezdő

    válasz BogyóBP #22314 üzenetére

    Számomra az a legundorítóbb s bosszantó, hogy erről tudnak a gyártók s a kereskedők is! Mert nem hiszem, hogy 1 milió db eladás után csak nekem ill. nekünk van ilyen problémánk egy alkatrészel. De legalább feltüntetnék valahol, akár kisbetűs részben, hogy figyelj paraszt "ez s ez van ezzel az alkatrésszel" De marad minden úgy ahogy, majd megveszi más a xar....unkat, akit nem zavar vagy más összeállításba tervezi. Próbálják szoftver vagy driver oldalon megoldani. Jelen műszaki fejlettségi szinten ez szánalmas, hogy még a nagyobb nevű gyártók is ezt csinálják. Lassan a kínai dolgok értelmet nyernek. Látni a világban mindenhol ez megy, garasbas....ó mindenki s mindenhol, csak magával s saját érdekeit nézi. Orvosi műszereknél s autógyártásban a hasonló hibák után miért működik a vissza hívás, mert ott ha valami baj akkor emberek veszthetik az életüket! Szerintem GPU cicergés s hangosabb ventilátor miatt még nem halt meg senki. Csak olyan akit felemésztett az ideg! ASUS nál hogyha lett volna haláleset, akkor máshogy kezelnék az ilyen problémákat. Aki kemény munkával meg is dolgozik a pénzért az joggal panaszkodik ilyen problémák miatt. Sok-sok dolgot utánajárás után tudunk meg, mert egyszer valamikor valaki valahogy rájött mi a probléma. Lehet nálam is az oldaná meg, hogy ész nélkül szétállítgatok mindent meg programok le-fel nap 24 órájában, de nincs értelme mert csak kártékony lenne. Ezért órakat olvasgat fórumokat s videókat néz, szokták mondani "google a barátod s youtobe-on minden fent van" hát az esetemben lévő probléma pont nem!

    [ Szerkesztve ]

  • BogyóBP

    addikt

    válasz Poszilipo #22315 üzenetére

    Igazad van, de én azt is furcsállom hogy sok teszten megy át egy ilyen termelés, lézeres ellenőrzésen is, nem értem hogy senki nem szúrja ki hogy gyerekek, amit gyártunk az szar?! Inkább az lehet hogy mivel a gyártást leállitani már ugyse fogják mert senkinek se érné meg bezúzni a legyártott darabokat inkább árakat csökkentenek és kinyomják a kezdő szériás szarokat is, hogy majd úgyis manuális ventifordulatot állitanak meg bögölyfüleses vérpistikék úgyis leszarják majd stb.. Csakhogy az a nagy helyzet hogy ez így írtóra kerás és pofátlanság elkérni érte ekkora összeget. Én sem adok ki egy kenyeret a kezem közül 500ft ért ha úgy néz ki mintha átment volna rajta az úthenger.. Fogalmam sincs mi történhet a nagyvilágban de nagyon úgy tűnik hogy ezek a dolgok mind annak tudható be hogy hatalmas lépésekkel probálnak amúgy pitiáner dolgokat fejleszteni majd újracsomagolt reklámszatyorba ugyanazt a terméket eladni. Nagyon jó példa volt erre annak idején az R9 es radeon széria. Annyi bug és hiba volt a 270 és 250 es radeonokba hogy majdnem fél évbe került az AMD nek mire hardveresen és legalább mégannyiba mire szoftveresen is ki tudták javitani vagy inkább be tudták érni magukat. Itt is valami olyasmit sejtek hogy lazán lehetett volta a 1080TI ot felfejleszteni egy ray tracing el vagy ilyesmi, nem hiszem hogy akkora indoklás lett volna a a 2080TI bevezetése 4x annyi árért kb 20% al gyorsabban, mert akárhogy nézzük a 1080ti még most is nagyon jó kártya és QHD ba is bőven elég a maga 11GB ramjával ami bár GDDR5 ös csak de a több néha jobb főleg akkor ha a játékban jó sok ultra nagy felbontású textura van. Mig a jelen RTX kártyák 8GB GDDR6 al jönnek, kivéve a 2080TI mert ott már azt hiszem 11 van. De akkor is. Ugyanez igaz a 8-9. generációs procikra is. Eredmény: tiszta káosz, átláthatatlan és átgondolatlan új ráncfelvarrott hardverkinálat dupla annyi dohányért. Joggal merül fel a kérdés hogy akkor most a nagyvállalat a vásárlók zsebébe turkál? :(((

    Kiváncsiságból meghallgatnék egy full AMD-s baszós konfigos júzert hogy vélekedik erről a bekapcsolás, hideg inditási anomáliák, random venti felpörgetés dologra, mert bár az AMD nél jelenleg az RX 5700XT a legerősebb ami valahol a 2070 es szintjét súrolja, még mindig jóval olcsóbb alternativa lehet ha rendes támogatást tolnának mögéje, nem egy játék van AMD re optimalizálva és a freesync es monitorok is jóval olcsóbbak mint zöld gsync es haverjaik. Ráadásul ahogy elnéztem a teszteket, a legtöbb intel Nvidia konfig szenved egy amolyan mikrolag vagy darabos mozgástól még 2000000 fps mellett is mig egy AMD kártya amd procival nem. Kérdéses ezek után hogy akkor melyik érdemesebb. AMD re mindig azt mondják hogy jobban melegszik, ez tény hogy egy RX5700 elérheti akár a 100 fokot is megterhelésre viszont az én intel procim is nyaldosta a 90 fokot Prime95 alatt szóval ez fakultativ kinek mi a meleg. Kiváncsi vagyok a pirosak hoznak e ki kártyát a 2080 ellen. Azt még megvárom mielőtt VGA-t veszek. Hátha addigra az RTX botrány is lecsillapodik. Illetve az előbbi posztomban emlitett alaplap Brand gyártói is irhatnának végre normális biosokat. :U

    [ Szerkesztve ]

    ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

  • funkmester

    aktív tag

    Mostanaban egyre eroforras igenyesebb a bongeszo es vele parhuzamosan a youtube hasznalata windows 10 alatt.
    youtube hazsnalatanal a processzor egy szállat vagy több szállat használ inkabb bongeszobol futtatva? illetve mi a helyzet,ha android rendszeren hasznalok youtube ALKALMAZAST?

  • DraXoN

    addikt

    válasz funkmester #22317 üzenetére

    Arra tudok válaszolni, hogy a telefonos youtube alkalmazásnak semmi köze a böngészőshöz.
    Egyébként az "asztali" böngészős youtube is tud több szálat terhelni cpu esetén, vagy ha a VGA támogatja akkor annak erejét felhasználva lejátszani a videót.
    Hogy a mobilos youtube hogy terhel, nem tudom, de valószínű kihasználja a hardvert ha szükséges (bár többnyire ott a SOC-ban levő videólejátszási képességeket kell érteni alatta, nem a "nyers erőt")

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • CirrMee

    addikt

    válasz BogyóBP #22316 üzenetére

    Annyi bug és hiba volt a 270 és 250 es radeonokba hogy majdnem fél évbe került az AMD nek mire hardveresen és legalább mégannyiba mire szoftveresen is ki tudták javitani vagy inkább be tudták érni magukat.

    Volt 270 -es kártyám, de soha nem volt gondom vele. Újan vettem, az elsők között, kiszolgálta később a párom gépét is, majd használtként adtam tovább.

    AMD re mindig azt mondják hogy jobban melegszik, ez tény hogy egy RX5700 elérheti akár a 100 fokot is megterhelésre viszont az én intel procim is nyaldosta a 90 fokot Prime95 alatt szóval ez fakultativ kinek mi a meleg.

    Amikor megvettem a Ryzen 2600X procimat (inkább félkonfig), az is szépen megugrotta a 90 -es szintet stabteszt/vágás alatt. Most picsogjak én is, hogy sz*r áemdé? Rémlik, hogy befűtött anno az i5 750 -es procim is alapjáraton. Hogy mi a közös? Két dolog is:
    -nem álltam neki hülyeségeket irogatni (ez sz*r, az jobban fűt),
    -kidobtam a 3.14csába a gyári hűtőt.

    Arról ugyanis nem tehet az eszköz (CPU/GPU), ha olyan hűtővel erőlködünk, ami nem oda való, függetlenül attól, hogy a gyártó mit hazudik róla. Sajnos VGA karinál is előfordul, hogy szépen alulméretezik a belőtt fogyasztáshoz képest.

    “Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

  • BogyóBP

    addikt

    válasz CirrMee #22319 üzenetére

    Nekem is volt az emlitett kártyából és volt vele gond. Firefoxnál kirajzolási hiba stb, aztán persze javitották. :K

    ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

  • Bryan1965

    friss újonc

    Sziasztok!
    Kérdésem az lenne hogy van egy R5-1600 procim mindenhol 3 mag 6 szállat ír ki, cpu-z, feladat kezelő stb mi lehet az oka, esetleg valami bios beállítás, mert lett frissítve a Bios esetleg lehet köze hozzá? Aurus B450 pro és F5 ről F32 es verzióra.
    Üdv.

  • DraXoN

    addikt

    válasz Bryan1965 #22321 üzenetére

    Ryzen masterben "game mode" nincs bekapcsolva?

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • Bryan1965

    friss újonc

    válasz DraXoN #22322 üzenetére

    Ryzen master ez egy progi? Vagy hol van ez az opció? Bocsi nem használtam még ezt a funkciót.

  • dlor

    tag

    Sziasztok, van egy számomra fura hiba pár napja egy lenovo b50-80 i3 5005u laptoppal. Indításkor csiga lassan 500 mhz-el indul ( penről libreelecel is néztem ott is) Arra gondoltam hogy pasztázni kell lehet letilt valami, ez megtörtént. Majd cseréltem adaptert is mert kontaktos is volt a kábel ahogy néztem. Mindennek ellenére nincs javulás. Viszont ahogy kis be kapcsolgattam és lement alvóba és vissza, akkor visszajött a 2 ghz. Újrainditva megint csak 500 mhz. Megint alvó és megy rendesen. Újraindítva ismét 500 mhz csiga tempó. Ramok ki be akku le fel ugyanez a szitu. Energiagazdálkodás mindenfajtán tesztelve. Ahogy néztem a procit nem lehet cserélni. Haldoklik az alaplap? Köszönöm a segítséget.

  • BogyóBP

    addikt

    válasz dlor #22324 üzenetére

    Küldj rá egy prime95 öt és nézd meg felviszi e az órajelet. Ha igen akkor a biosban is lehet hogy van valami energiagazdálkodási bohózat beállitva. Ezek szerint a melegedést kipipáltad, bár a laptopnál nem a procipaszta okozza a melegedést hanem hogy nem tud hol távozni a meleg, nézd meg nem poros e a lamella amire a hőcső vezet, nincs e eltömődve porréteggel a nyílás.

    ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

  • dlor

    tag

    Köszönöm. Megnézem. Biost is végignéztem már. Lamella is tiszta. Libreelecnél és ugyanez volt 500 mhz majd alvó üzemmód is megint megvan a 2ghz :) csökkentett módban meg 2 ghz-el indul Furi.

  • DraXoN

    addikt

    válasz dlor #22326 üzenetére

    szűrjük ki a szoftveres hiba lehetőségeit.
    további próba lehetőség mondjuk valami live linux pendriveon, hogy rendesen megy-e.

    Hardveres esetben nagyon ritka, de lehet akár a hőcső is hibás (valahol kilyukad), onnantól a funkcióját nem tudja ellátni és kb. annyit ér mint egy fémlapka. Más jellegű hiba, a tápellátás hibája, bár általában olyankor instabil is a gép.

    #22323 Bryan1965:
    Elnézést a kései válaszért (reméltem más időközben válaszol), igen, a ryzenmaster egy program windowson belül, de ha nem ismered, akkor valószínű nem tudod miről van szó.
    Itt egy videó róla, kicsit régi és nem néztem végig mennyire releváns, de a semminél több ismeretet az "mi is az" a Ryzen Master program: [link]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • BogyóBP

    addikt

    válasz DraXoN #22327 üzenetére

    Miután több mint 10 évig szervizeltem notebookokat nekem is ezek futottak át először a fejembe, a live linux tényleg jó ötlet. Az a baj hogy igazából ilyenkor látni kéne.

    ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

  • dlor

    tag

    válasz DraXoN #22327 üzenetére

    Köszönöm a segítséget linuxban is ugyanez van. 500 mhz indulás majd alvó mód után 1,9 ghz. :) Igen, a töltő is újra lett cserélve. Valószínűleg feladom és új gép lesz, mert 4 éves már.

    [ Szerkesztve ]

  • Flash82

    tag

    Sziasztok
    Processzor csere után nincs kép a monitoron.
    Minden felpörög de a monitor nem kapcsol be .
    Próbáltam a tv re is küldeni s jelet de semmi.Tudnátok segíteni?
    G

  • DraXoN

    addikt

    válasz Flash82 #22331 üzenetére

    ha generáció váltás volt (miről mire lett a csere? és milyen alaplapban?), bios lett frissítve (csere előtt)?

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz dlor #22329 üzenetére

    milyen gép ez pontosan?
    a töltő alatt nem a falból-gépbe menő tápegységet értettem, hanem a cpu tápáramkörét.. de mint mondtam, ezen hiba instabilitással is járhat mellette, így valószínűtlen.
    A lehetséges még, a hőcsőhiba (megsérült valahol, megtört), vagy akár csak egyszerűen, rosszul van rajta a cpun a hőcső. A meghúzási sorrend és erő is számíthat, nem szabad "megtépni" a csavart csak finomat "szoruljon".. Volt szerencsém olyan géphez, ahol olyan jól megtépték a csavart, hogy az alaplapról kijött a persely amibe belemegy..

    a hőcsövet ellenőrizni legegyszerűbb úgy, hogy egy tálba (edénybe) felmelegítünk 50-60 fokra vizet, és belemerítve a cpus végét, kb. pár pillanat alatt forróvá kell váljon a másik vége is (lehet melegebb a víz, de eldobja akkor az ember amint meleg lesz :D.. így is esélyes ha "jó").

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • Flash82

    tag

    Eddig egy kis Athlon 200 volt benne.
    Most egy Ryzen 3 1200.
    Sajnos frissítve nem lett a bios.
    Az előző tulaj úgy mondta hogy ryzen volt benne . Gondoltam nem lehet probléma .. gigabyte b450 m a lap.

  • ColdMan

    tag

    válasz Flash82 #22334 üzenetére

    Az Athlon-ban van GPU, az R3 1200-ban nincs.
    Kell egy VGA, ezzel a procival nem tudod használni az alaplapi kimeneteket.

  • DraXoN

    addikt

    válasz Flash82 #22338 üzenetére

    Akkor nem valószínű a bios frissítés gondja.

    Viszont..
    esetleg megpróbáltál már bios resettet az alaplapon csere óta?

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Flash82 #22340 üzenetére

    az adott pontos alaplap típus (nem tudom pontosan melyik van neked) kézikönyvében benne van a bios resett pin/kapcsoló helye (ha tudja persze az ember mit keres akkor az alaplap fotóján is megtalálható lehet az adott holmi amit keresni kell).
    Alternatíva: kihúzzuk a gépet a konnektorból (vagy legalább kikapcsoljuk a tápegység kapcsolóját ha van neki), és kivesszük a gombelemet az alaplapból egy pár percre (mondjuk 5perc 100% elég).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • Flash82

    tag

    válasz DraXoN #22341 üzenetére

    Gigabyte b450m ds3h van .
    Akkor ez az elemes megoldás is ugyanazt eredményezi?

  • dlor

    tag

    válasz DraXoN #22333 üzenetére

    Köszönöm a segítségedet. Ez egy Lenovo b50-80 laptop i3 5005u Hd 5500
    4 éves gép ami 12.000 órát ment már0 :)
    Cpu hőmérséklet amikor normálisan 2ghz-en üzemel 44 C, cpu feszültség 0,802 V Több órás használat után is, szinte "hideg" a venti környékén.
    Bekapcsoláskor amikor 500 mhz-el indul akkor a feszültség csak 0,650 V
    Innen ugrik alvó mód után vissza ( most már nem mindig egyből) 2 ghz-re. Amit azóta észrevettem hogy ha berakom az akkut, akkor azonnal leugrik 0,8 ghz-re maximális teljesítményű energiagazdálkodás esetén is. Ezek ugyanúgy igazak linux és win 10 alatt is.
    A gépet szétkaptam pasztáztam. Lamellák is tiszták, hőcsövön nem láttam semmi szokatlant. Én valami alaplapi problémára gondolok mert kontaktos volt a kábel így lehet kapott egy sokkot? de tök laikus vagyok. Mivel ennyit ment és a műanyag burkolat ezért sokat is kapott nem látom nagy értelmét már a javításnak, bevizsgálásnak. Ameddig megy addig megy. Ha használhatatlan lesz akkor inkább másik gép.

  • CirrMee

    addikt

    válasz dlor #22344 üzenetére

    Az a bizonyos másik kipróbált táp gyári volt?

    “Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

  • Flash82

    tag

    Kiszedtem az elemet de sajnos semmi nem történik .A monitor változatlanul nem kapcsol be. :F

  • DraXoN

    addikt

    válasz Flash82 #22346 üzenetére

    Van az alaplapra dugva csipogó? Vagy tudsz rádugni egyet hátha "kicsipogja" a hibát?
    Esetleg próbáld meg 1 memória modullal. Megnézni a CPU +12V ellátása a helyén van-e rendesen. Próba kép megnézni a VGA-t a másik foglalatban (úgy látom belefér).. vagy megnézni másik VGA-val (ha van rá mód).. Vagy VGA-nak a plusz tápját ellenőrizni ha olyan van neki..

    Vannak a fenti tippjeimben "bagatell" idióta hibák, de nem vagyok jelen, így nem tudom "hogy állunk" ezekkel.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • papa019

    senior tag

    Sziasztok!

    i7-7700-al kapcsolatban lenne kérdésem.
    Pénteken játék közben elszállt a rendszer whea_uncorrectable_error hibával, a következő indítás után még szépen futott a játék egy ideig, aztán megint ugyanez történt.
    Ezt követően a Win10 volt, hogy betöltés közben dobta el magát, volt hogy az asztalon az automatikusan induló programok betöltése közben (a hiba mindig ugyanaz volt).

    Kikapcsoltam mindent a BIOS-ban (minden CPU és alaplapi feature-t, ami állítható), majd egyenként visszakapcsoltam őket. A rendszer már csak akkor stabil, ha a Turbo, a HT és az összes energiatakarékos szolgáltatás (eist, s8, stb.) ki van kapcsolva, ekkor stressz tesztekre sem hasal el.

    Újrapasztáztam a CPU-t, hátha hirtelen túlmelegedés miatt történik, akkor valamivel stabilabb volt a rendszer, de egy idő után ugyanúgy eldobta magát.

    Ubuntu Live OS el sem indul, a következő hibát adja: [kép].

    Alaplap: GIGABYTE GA-B250-HD3P
    Memória: HyperX 16GB FURY DDR4 2133MHz CL14 KIT HX421C14FB2K2/16
    Táp: BE QUIET! Pure Power 9 400W CM

    Valakinek van még bármi ötlete a fentieken kívül?
    Vagy jó eséllyel kuka a proci? (1 hónapja járt le a gari)

    Előre is köszönöm. :R

  • Flash82

    tag

    válasz DraXoN #22347 üzenetére

    Köszönöm az ötleteket
    Sajnos nincs se vga se proci amivel tudtam volna még próbálgatni . Inkább úgy döntöttem szenvedjen vele más :D
    Elvittem szervízbe. :)

  • slett27

    addikt

    Olyan kérdésem lenne, hogy a Passmark eredmények teljesen megváltoztak. Eléggé sokáig ugyanazok voltak a számok adott CPU esetében, most viszont teljes átrendeződés és igazából eléggé nagy az eltérés van ahol 30-40% !! is. Valaki figyelte ezt ? Mi a magyarázat ? Átírták a programot teljesen ? Ezt nézegettem nagyjából teljes képet adott egy adott processzorról.

    "Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

Új hozzászólás Aktív témák