Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BogyóBP

    addikt

    válasz Poszilipo #22313 üzenetére

    Megértem a bosszankodásod, én az alaplapokkal voltam így. Legelőször amikor beszereztem az i7 8700 as procimat kapásbol raktam is alá egy Z390 es lapot. Asus Maximus IX Hero-t vettem legelőször mert az volt ami igazán megtetszett. Beraktam, erre bekapcs, kikapcs majd bootol a gép minden jónak tűnik. Mondom mi az isten ez ilyent még nem láttam lehet rosszul raktam össze. Szétszedtem de újra ugyanez. Megy vissza gariba, csere egy Gigabyte Aouris Z390 PRO, ez egyből indult minden jónak tűnt de ennek a processzori VRM je iszonyat modon cicergett ugyhogy ez is gari. Csere egy z390 aorus master re. Ez nem cicergett de valamiért csak a fejhallgató kapott végfok erősítőt így a hangja nagyon alul maradt az előhöz, ezért beszereztem egy Strix SOAR kártyát de nem hozta az elvárt hangszint amit a régi Z370 Gaming pro carbon MSI tudott. Ugyhogy hangkari ki, lap vissza. Itt már ideges voltam.

    Megrendel immáron a 4. lapot a többiből konklúziót levonva MSI Z390 ACE. Megjön, beszerelem minden klappol örülök erre zenét hallgatok és mindig egy pukkanást lehet hallani..Mondom ilyen nincs. Windows le újra fel, másik driver, ugyanaz. Hivom a boltot, semmi. Berakom a dedikált hangkártyát megszűnik a gond..Kiveszem. Ramot cserélek, semmi változás, vissza a feladónak. Csere egy Asus maximus IX hero ra újra gondolván új rammal nem fog problémázni az inditás. XMP aktivál, és megint a dupla start. Azt hittem a hajam tépem ki mert már 1 hónapja csak ide oda járok és már rátoltam vagy 160 ezret az egészre. Kiveszem a lapot visszaküldöm. Asusnak se volt hangerősítője kimeneten csak fülesen ha jól emlékszem, de a hang mégiscsak másabb. Talán selymesebb vagy lágyabb de gyengébb. Nagyon kivoltam borulva, legalább 6 kilót fogtam ezalatt az 1 hónap alatt annyi ideget nyeltem be. Szétdobtam a gépet és vártam, közben forum, asus, msi gigabyte sehol semmi használható információ írtam is de semmi. 2 hét után nagy nehezen rászántam magam hogy mégiscsak a hanghiba ellenére az MSI nek volt a legjobb a hangja, újra megrendelem az ACE-t. Hazahozom, beszerelem. Megint puffog lejátszáskor. Ilyen nincs, visszaküldöm csere asus rog maximus Hero ra. Összekötöm mondom már mindegy a hang leszarom de menjen. Már minden mindegy volt, bekapcsolom dupla start elindul megy minden faszán. 3. nap bekapcsolom fél óra játék után képmerevedés, ujraindulás után nem is postol. Hát ez nemigaz. Természetesen Garancia, pénz vissza. Megint várok 1 hetet. Rendelés MSI ACE, beszerel. Windows fel, egyből a hangra megyek, végre nem puffog. Mondom nahát ilyen nincs, zsinorba kifoghattam hibásakat. Minden lapot külön helyről rendeltem direkt ennek elkerülése végedt. Kikapcsolom elmegyek aludni, elosztót is kilövöm. Hazajövök melóbol elosztó be, power gomb, semmi. Mondom mivan már. megnyomom mégegyszer és akkor látom hogy a ledek felvillannak megy minden. Ezt se értettem. Kikapcsoltam ujra majd be, flottul indult pöccre. Áramtalanitottam, bekapcs, eltelik megint 1-2mp és elindul megy minden. Jelenleg is ez a lap megy mert már belefáradtam a cserélgetésbe. Azóta öcsémnek is upgradeltem a gépét ugyanilyen lappal ott is ugyanígy viselkedik ugyhogy ez valami feature lehet, passz.

    Mondom akkor vegyünk egy jó kis házat kiszemel Cooler master H500P. Szép minden hazahozom szétesik a kezemben. Mostmár mindegy, vettem akkor hozzá egy Corsair H150i Pro-t is. Berakom atom szép minden bekapcsolom nagyon tetszik, teszem a helyére erre az előlap a kezembe marad és majdnem 5m ert esik a gép...Szétbont ház vissza. Csere CM 500P Mesh re. Megjön ennek végre jó a burkolata, javitott verzió, beköltözés, telepítés minden oké erre valami morog. Mondom mi az isten ez a hang, igen a korszar szivattyú hangja..állitgatom a modokat átrakom silentre de a ventik ugyanúgy zúgnak..hát mondom ez nemigaz 50k-s hűtés és tiszta hulladék az egész. Kirepítem belőle vissza a régi toronyhűtő fájó szivvel, ugrik a riser is mivel a toronyhűtő miatt nem fér be a VGA (1mm-el nagyobb a VGA teteje így nem fér be állitva). Ház vissza, elhozok egy CM H500M et. Szép üveg az egész az egyik legszebb ház amit valaha láttam. ÉS most jön a java: NEM BÍROK BEKÖLTÖZNI..Annyira ostoba elrendezést álmodtak meg hogy nem bírtam elférni benne. Osztott alsó burkolat, ostoba helyen elhelyezett venti vezérlő, két usb 3 as ultravastag és merev kábel..4x kezdtem neki miután feladtam. Vissza a boltba a ház. Újra CM H500P Mesh, hazahozom beköltözés végre minden jónak tűnik, bekapcsolom..És a kapcsolo gomb szar rajta. Nem jól pozicionált vagy nemtudom de csomoszor olyan volt mintha a kis pöcök benne az alatta lévő kereszt végü kapcsolo mellé nyomott volna. Ultra ócska megoldást kölcsönözve természetesen vissza küldtem a házat. Már a 2. hónapnál járunk is még mindig nem jutottam sehova. Elhasználtam már 2 tubus pasztát, 1 tekercs kéztörlőt és fél liter izotropilt. Neten nézegetem Phanteks Enthoo Evolv X. Jónak tűnik elég tágas, megrendelem meghozzák, belenézek azta ventihub szuper tiszta jó érzések elsőre. Keresem az SSD rack-eket. Hát azt kereshetem is mert gyárilag nincs hozzá... :((( :((( Van viszont riser tarto amibe persze hogy nem jó a riser kábelem nyákfurata: 1cm el előrébb van a VGA mint a hátlapi kivágat (lol). Hajam itt már nem volt kb..Nagy nehezen lemondva minden földi jórom összekapolom, berakom a winyokat, kábeleket szépen elrendezem, minden oké. Jelenleg is ez fut most, a led szalagot én állitottam be nem az alaplap vezérli.

    Most egy kicsit a témába is vágóan: Gondoltam hogy akkor ideje lecserélni a 1060 ast egy jobbra. Mondván most is MSI van amivel kurvára meg vagyok elégedve megrendelem az MSI RTX 2070 TRI FROZR kártyát hazahozom bepattintom, játszom erre játék alatt felmegy a venti maxra majd pár mp után vissza..Hát ez mondom nemigaz ilyen az biztos nincs végem van. Viszem vissza szerencsére egyből jóvá írták azóta se vettem még RTX kártyát és nem is nagyon merek főleg annak tudatában amit te is tapasztaltál. Ugyhogy ez az én rövid de tanulságos történetem. Most épített vizen gondolkodom de ahhoz is legalább 3 havi fizetés kéne..Az meg úgy nem megy. :R Elnézést az offért.

    ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

Új hozzászólás Aktív témák