Új hozzászólás Aktív témák

  • ShadowX

    őstag

    válasz tibcsi0407 #333 üzenetére

    Ez nem csak neked szól, hanem mindenkinek aki óriási hibának tartja az nfc hiányát.

    Számomra csak az a probléma, hogy a rendszerszinten integrált fizetési módokon (apple pay és android pay) kívül nincs semelyik másiknak (3rd party) értelme. Egy Nexus 6P-n teszteltem az általam nagyon várt Simple pay-t. Teljesen gyári rendszer root nélkül, zárt bootloaderrel. A tesztidőszak tapasztalatai alapján letettem a használatáról. Többször futottam bele abba, hogy az alkalmazás "eldobta" a korábban beregisztrált és használt kártyát. Elég ciki, hogy amikor fizetnél, akkor nem engedi, mert azt feltételezed hogy ami tegnap még működött, az ma is fog, de nem. :) Ott a helyszínen újraregisztrálni nem engedett hibára hivatkozva. Törölni kellett az alkalmazásadatokat, majd kompletten újraregisztrálni a kártyát. Ezt a pénztárnál nem tudtam megtenni, szóval maradt a kártyás fizetés (az egész fizetési folyamatot kezdhettük elölről).
    Többször is tapasztaltam azt a hibát, hogy bár be van állítva banki szinten, hogy 5000 felett pin kódot kérjen a terminál, a valós életben azonban simán levonta a nagyobb összegeket mindenféle pin kérés nélkül (még a pénztárosok is meglepődtek velem együtt).
    A másik nagy probléma, hogy teljesen random összegeknél és vásárlásoknál eljátszotta azt, hogy hiába oldottam fel a telefont a fizetés előtt, az app akkoris jelszót kért a fizetéshez. Na most még a legrövidebb jelszót is tovább tart begépelni, mint a kártyát odaérinteni a terminálhoz. Arról nem is beszélve, hogy ilyenkor ismét az egész fizetési folyamatot újra kellett kezdeni, mert sikertelen fizetésként kezeli a rendszer.
    Mindezt OTP-s kártyával, Nexus telefonnal. Amikor írtam a fejlesztőknek, akkor azt a választ kaptam, hogy ők ilyet nem tapasztaltak....és ezzel bezárult a kör. Pedig nem 2 napos tesztet csináltam.
    Az OTP is a saját fostaliga alkalmazás helyett lehetett volna úttörő és elsőként engedélyezhette volna az android payt, mert az több videós teszt és olvasói vélemény alapján sem tűnik bugosnak.
    Mikor megvettem a telefont hezitáltam, hogy az nfc hiánya miatt megvegyem -e (sokáig gondolkodtam), de aztán úgy gondoltam, hogy az android pay még szerintem jó pár évig nem lesz itthon elérhető (sőt azt is kétségbe vonom, hogy valaha az lesz), ezekkel a 3rd party megoldásokkal meg nem éri meg foglalkozni (tudom, biztos van olyan használó, akinek semmi baja nincs vele) mert a bankkártya mindig és hibátlanul működik. Inkább veszek egy olyan tokot amibe elfér a telefon mellett az is.

    OFF: nem értem hogy a google miért tartja fontosabbnak a 86 féle új emoji bevezetését, mint az android pay-ét. Ráadásul Magyarországon kiemelkedően magas azok aránya akik a contactless paymenteket használják.

    Az nfc-t persze lehet másra is használni, de nem tudom hány ember lehet aki így is tesz.

Új hozzászólás Aktív témák