Új hozzászólás Aktív témák

  • fery02

    addikt

    válasz kekigyu #25913 üzenetére

    Szerintem erre teljesen átfogó megoldás még a mai napig sem létezik.

    Én úgy szoktam már évek óta, hogy a telefonszámaimat Google fiókba szinkronizálom, ez a rész így megoldott.

    SMS-ekre, hívásnaplóra "SMS Backup & Restore" app Play Áruházból (ez akár tudja őket menteni Drive-ra is, akár ütemezetten is), ez is pipa.

    Minden egyéb fájl, dokumentum, fénykép, zene, ezeket kimentem magamnak előtte gépre, aztán visszamásolom őket.

    Ha Play-ről letöltött alkalmazásokat használsz csak, akkor ezeket is mind meg fogod találni gyári visszaállítás után a Play Áruházadban a Könyvtár szekció alatt és telepíti is őket mindet egyszerre rögtön automatikusan, ha engeded neki.
    Az igaz, hogy legtöbbnél valószínűleg a beállításokat, adatokat nem állítja vissza.
    Ezeket egyenként az alkalmazásaidban tudod ellenőrizni, hogy melyik milyen backup megoldást használ.
    Soknál már szintén van felhőbe mentés lehetőség, ezeket kihasználhatod gyári visszaállítás előtt.

    Android első indítás folyamatában megadható, hogy a Google milyen szinten csinálgasson magának biztonsági mentéseket és miről, de nem tudom, hogy et mára mennyire megbízhatónak számít, én igazából tiszta lappal szeretek indítani minden rendszer újra belakásakor és magam szeretem visszaállítani az alkalmazásaim adatait akár a saját backup módszerükkel, akár manuálisan újra beállítgatva őket.

Új hozzászólás Aktív témák