Új hozzászólás Aktív témák

  • lst

    csendes tag

    válasz Bélaaaa #957 üzenetére

    A page cache-t a linux kernel kezeli, és mivel nincs swap, sokat ezen nem tudsz hangolgatni, de a /proc/meminfo alapján teljesen normálisnak tűnik a mérete.

    Nekem úgy tűnik, hogy (ésszerű módon) egyedül a "readahead" paraméterrel lehet kísérletezgetni, ld. itt: [link] (A cím ellenére itt inkább bufferről és nem cache-ről van szó.)

    A topikból linkelt alkalmazás (SD Speed Increase) nálam nem megy (nem változtat a readahead értéken), de kézzel be tudtam állítani, ill. a ROM Toolbox Pro is tartalmaz egy SD Booster funkciót, amely működik (van benne egy benchmark is, de az haszontalannak tűnik). Sokat nem vártam a dologtól, mivel nem merevlemezről van szó, ahol a pufferelés fontosabb, de pl. egy rendszerindítás kb. 2 percről 1-re csökkent (a wayteq logó megjelenésétől a főképernyő felvillanásáig). Utána persze még kínlódik a tablet a különböző komponensek elindításával, de az egész folyamat érezhetően gyorsabb. Az persze kérdéses, hogy normál használat során van-e ennek a beállításnak előnye/hátránya.

    Még érdemes lassú indulás és installálás esetén megnézni (pl. ezzel), hogy nincs-e valami erőforrásigényes alkalmazás, amely ilyen esetekben automatikusan elindul - nálam pl. ilyen volt az AndroSearch, amely mindig nekiállt indexelgetni, amíg fájó szívvel le nem szedtem.

Új hozzászólás Aktív témák