Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz Alaaf Pi #39 üzenetére

    Minden analfabéta..... Na igen, pont erre utaltam. Nekik a jelenlegi rendszer is életveszély :DDD
    Összességében nem tartom jó iránynak- közlekedés biztonsági szempontból- ezeket a rendszereket így elhelyezni. Vagy korlátoznám forgalomban a használatukat. Akár szoftveresen. Értsd jól: azokat a funkciókat, amik erősen huszadrangúak, letiltanám míg mozog az autó. Nem mellesleg egy sima navi beállításnál azért a hang alapú kereséssel soha nem volt gondom telefonon. És ugye egy telefon legalább annyira elterjedt, mint az autók. Lehet, hogy nem mindenre lehetne optimalizálni, de alap dolgokat- szerintem- meg lehetne oldani azzal is.
    A klíma, tükör-ablak fűtés, ülésfűtés részt meg eleve nem értem miért jó a gyártóknak elásni egy ilyen rendszerben. A "hagyományos" megközelítése a dolognak szerintem sokkal jobban kezelhető, mint külön menükben bohóckodni vele. Dedikált kezelőszervek, és kész. A kormányhoz pedig: akár egy konfigurálhatóvá tehető rendszer is jobb tudna lenni. Ahol a juzer úgy állítja magának a funkciókat néhány gomra, ahogy neki kényelmes. Fogást váltani..... Ez gyenge indok ellene, mivel, míg a tabletet piszkálja valaki, ugyanúgy el engedi a kormányt. Meg eleve nem hiszem, hogy sokan lennének, akik folyamatosan két kézzel kapaszkodnak bele.... Persze, ez is megszokás és egyéni preferencia kérdése.
    Alapvetően tök jó, hogy fejlődik a közlekedés, zászlóra van tűzve a biztonság ilyen- olyan rendszerekkel. Amikben van hasznos és -szintén szerintem- kevésbé hasznos is. Viszont a kivitelezése annak fényében, hogy biztonság címszó alatt mennyi mindent nem lehet a kocsiban, vezetés közben csinálni, erősen megkérdőjelezhető sok esetben. Pláne, hogy alapvetően olyan technológiákkal lehetne ezeket elkerülni, amiket nem kell kitalálni, hisz léteznek.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Alaaf Pi #39 üzenetére

    Akkor ezek szerint neked semmi se jó. :D :D :D

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Új hozzászólás Aktív témák