Új hozzászólás Aktív témák

  • lajthabalazs

    senior tag

    válasz aram01 #746 üzenetére

    Hogy ne csak a levegőbe beszéljek, ellentétben az itt fórumozó többséggel, ki is próbáltam. Az eszköz: i7 3540M, 2 mag, 4 szál, Hgih Performance módban 35-ös szorzóval ment a processzor 3.5GHz körül. Elindítottam egy pinget a routeremre, WiFi-n 1ms-es válaszidőt kaptam. Aztán elindítottam egy cpuburn-t, egy szálon. Az indításnál kicsit megugrott a ping, a másodpercenként induló csomagok közül három 38-78 értékeket produkált. Amikor stabilizálódott a ping 1ms-en, vártam kicsit, elindítottam még egy szálon a cpu burn-t. Most az indulásnál nem volt kiesés, maradt az 1ms. A harmadik indítás után egy ideig 2ms-es ping értékeket kaptam, de visszaállt egyre. A negyedik után 1ms-es válaszok közt 5-6 csomagonként befutott egy 2ms-es érték. Ez után taskváltásoknál megugrott, de végig 100 alatt. A CPU terhelést négy szálon 100%-nak jelzi a task manager. Kiváncsiságból nekifutottam egy ötödik és harodik burnernek is, semmi hatás a pingre, de a rendszer döcög, néha késnek a karakterek, lassan mozog a kurzor. Gondoltam, hogy nézzünk egy max sávszélességet, hátha a csomagkezelés burst esetén fog lassulni. A flash animáció akadozott, de a sávszélességet 28.7mbit/sec-re mérte, mint bármikor máskor.

    Ezek alapján nem hiszem, hogy a gyakorlati hálózati teljesítményt befolyásolja a processzor-terhelés. Láthatóan befolyásolja, de a nagy terhelésből adódó lassulás elhanyagolható az internetes viszonyokhoz képest.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák