Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ProEvoFan

    nagyúr

    válasz pakriksz #18 üzenetére

    Nem a játék a drága, hanem a magyar átlagfizetés a kevés...

  • ProEvoFan

    nagyúr

    válasz pakriksz #20 üzenetére

    "Nem dolgoztak meg érte."
    Dehogynem.Ez egy komoly szakma.Arról nem is beszélve, hogy egyes AAA címeken több százan dolgoznak, több tízmillió dolláros költségvetéssel.Végignézted egyszer is a GTA4 stáblistáját?Ez a kijelentésed erős volt.
    Most arra gondolhatsz h PCn miért adják olcsóbban ugyan azt a címet (bár ez nem mindegyikre igaz)...na ezt én sem tudom. :B Talán mert nem az elsődleges piac a PC?Brutális mennyiségű warez miatt?

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    válasz pakriksz #25 üzenetére

    egyet is értek veled , meg nem is. egy játék kerül 8-13 ezerbe, de hamar lejjebb megy az ára, érdemes rá várni. ha belegondolsz, egy megválogatott játék kerüljön 8 ezerbe , kapsz érte mondjuk egy COD esetében 8-10 óra szórakozást,+ multit amennyit akarsz. jobb stratégia , rpg, mmo, 20-40 óra szórakozás.
    tegnap el voltunk családommal moziba, mentünk, 25 km-t kocsival + a 4 jegy ára, popcorn stb, 10 rupi nem is fedezte. kaptam érte 90 perc szórakozást. Bioshockot 1 hónapja tolom, teljesen kikapcsol ,leköt, pihentet. meg sem fordul a fejemben az hogy 8 ezer volt, mert simán megéri számomra, látszik a rengeteg munka és az hogy igényes az egész.megérdemlik a készítől a pénzemet.
    Amiben viszont egyetértek veled:Testvérem Ausztriában hegesztő, 1 nap keres kb 20-25 ezer magyar forintot kb. 4 órát dolgozik egy játék aráért, amíg én kb másfél napot. :Ua másik hogy kint Ausztriában és németben sokkal hamarabb akciózzák az AAA címeket is mint nálunk , ahol 1-2 éves játékokért is képesek elkérni 10 ezer + forintot. Nevetséges, azért is inkább kintről hozatom be szinte az összes játékot, legyen az Pc vagy konzol. ( rokonokkal családtaggal.)Éppen múlt héten hozattam be egy pakkot 3 teljes játék egybe csomagolva került átszámolva 18 ezer magyar forintba xboxra.( Far Cry3, Fable, Lego lord of the Rings) amíg ez itthon kb 28-35 ezer.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Macccy

    senior tag

    válasz pakriksz #25 üzenetére

    Húúúúúú ..... Nagy a zavar a fejedben - ha megsértődsz akkor is - engedd meg, hogy kicsit hozzászóljak:

    A konzol játék ÚJ ára valóban 30% -kal magasabb, mint a konzolos játékoké (kevés kivétellel), de a használt értéke is jó 50-100% -kal több értsd ÉR valamit a piacon ... köszönhetően a PC wareznak elsősorban. Ha valakinek kell egy játék a megjelenéskor, akkor leszurkolja érte a 13k aranytallért és hacsak nem gyűjtő az illető, könnyen el tudja adni a játékot 9-10k körül. Fél évvel megjelenés után mégjobb a helyzet: (én általában ennyit legalább kivárok, így sem maradok soha játék nélkül) ilyenkor 6-8 ezerért megveszed és ugyanennyiért (!) vagy kicsit kevesebbért el is tudod adni. 2-3 éves játéknak is van még használt piaci értéke.

    Na ennyit az árakról ...

    Az, hogy NEKED mi mennyit ér (pl. CoD) és mit mennyire értékesnek vagy értéktelennek hiszel, vélsz (!) az teljesen a te egyéni problémád. Nem Te vagy a célpiac és a kiadók, marketingcégek, piackutatók nem a kisebbség véleményére építkeznek.

    >"Talán mert nem az elsődleges piac a PC?Brutális mennyiségű warez miatt?" Akkor pont fordítva lenne, ott lenne drágább.

    Öööö, nem. ProEvoFan jól mondta, azért olcsóbb a PC játék, mert ott alacsonyak az értékesítési mutatók, sok az "egyéb forrásból" szerzett kópia, emiatt próbálják lentebb húzni az árakat, hogy Egyszeri Ödönke megvegye a játékot és ne gondolkodjon egyéb módszereken. Konzolon a létező warez ellenére is sokkal jobbak az eladások, így ott nem játszanak az árral lefelé.
    Mondok erre egy példát, mindjárt rájössz: gázolaj ár, nyári szezon! Mindenki viszi a kofferba csomagolt családot a tengerekhez, szezon van, dübörög a tranzit és dübörögnek a munkagépek is. Csökken ilyenkor a gázolaj ára a növekvő kereslet miatt?? Hát boldog lennék, ha így lenne, de nem! Emelik, mert úgyis megveszi a paraszt ...

    >A PC-n pedig nem veszik meg ha túlságosan elszállnak az árral, egyáltalán.

    Te valami lázadó lehetsz, hallode. Ha ezzel végeztél, akkor itt az országban is rendetvághatnál :K
    PC-n nem veszik meg, ha 5 ezer az ára, akkor sem, mert akkor jönnek az elveikkel, hogy "A kód mindenkié, a kód szabad ... " Ugyanmár, akik képesek egy Angry Birds -t lewarezolni telefonra, mert 0.89 EUR sok érte ... De hát ezért is jelenik meg csak a játékok 30-40 százaléka PC -re, sokszor az is 1-2 hónap késéssel, ugye.

    De én vagyok a szemét, tudom ...

Új hozzászólás Aktív témák