Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    Ha valaki képes szellemileg kiszolgálni egy felnőttet az maga is felnőtt. Ha valaki annyi időt tölt el a képzelete világában, hogy képes fejből visszaadni egy "MAGUS" szintű szerepjáték (aminek több karomnyi vastag szabálykönyve van) komplex világát úgy, hogy a játékos válaszai alapján rögtönözni tudja a történetet az nem lehet felnőtt. Azért nem, mert az élet zárja ki, hogy ennyi ideje legyen, de még ha egy zseni is, akinek ez megy, akkor sem jön össze, mert a játékosoknak nem megy idő hiányában.
    Egy felnőttek számára is élvezhető mesedélutánhoz (már ha ennek feltételei teljesülhetnek egyáltalán a földi modern társadalomban, de feltételezzük hogy igen és a játékosok gyermekkorukban megszerzett háttérismereteik alapján és a mese információinak értelmezését követően tudnak releváns döntést hozni) az kell, hogy legyen egy zseniális író, aki arra az estére privátra ír egy (egyébként kasszasiker) minikönyvet. Majd azt a fejéből felolvassa. Ezt a műfajt hívják felolvasó estnek. Az írók ma is szoktak felolvasni a könyvükből. Csak itt ugye az író (mesélő, kalandmester) a teljes történetet két-három verzióban írja meg kiváló minőségben, de biztos hogy ha a játékos nem a releváns döntést hozza, akkor a történet számára szegényesebben alakul (ver. 1.0: meghal, ver. 2.0: fogságba esik, majd a vége előtt szabadítják csak ki így mesélve vissza őt a történetbe stb. mert ezeket lehet profi minőségben rögtönözni.) ergó egy igazán jó mesénél a szabadság szintén csak illúzió, mert ha nem az, akkor rossz a mese. Jó mesét rögtönözni nem lehet. Ez még a legprofibb íróknak sem megy, csak életük egy pár napján talán, esetleg. Ábrándozol az életről, amit élni szeretsz. Az igazi is egy szerepjáték, szeresd meg azt játszani. ;)

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz dabadab #18 üzenetére

    Nekem is nagy kedvencem volt annó a Fallout. Szerintem az ok a generációváltás. Mi még tudtuk értékelni a felülnézetes körökre osztott játékmenetet, nem az volt a lényeg, hogy milyen a grafikus felület, hanem hogy mi is maga a játék, így a készítő oldalon is könnyebb volt a helyzet. Szerintem ez azért volt, mert C64-es játékokat láttunk először gyerekként. Bennem, aki a boulder-rel játszott hetekig ami abból állt, hogy egy négyzetet irányítottam és álló csokornyakkendők, kvázi telt "X"-ek kergettek biztosan más elvárás alakult ki a számítógépes játékkal szemben, mint egy mai gyerekben. Más volt benne a szórakoztató, mint most. Egy remek kis logikai játék volt a boulder, a játék öröme miatt szerettem játszani, aztán meg jött a tetris őrület, azt is mennyit játszottam... A játék volt a lényeg. Most meg beleszületik a gyerek abba, hogy elindít egy progit és olyan intenzív képi világa van, hogy benne más alakul ki. A látványt keresi, nem a játékot. Persze később ez nyilván változik gondolom, de biztos hogy a grafika teljesen megváltoztatta az új generációkat. Emlékszem engem is letaglózott, hogy a Doom-nak milyen szuper a grafikája amikor megláttam és mint a mannát másoltuk egymástól, pedig akkor már nagyobbacska voltam meg végigvittük a wolfenstein-t meg a többit, kvázi akár unalmas is lehetett volna maga a játékmenet, de megláttuk és "aszta" kvázi a grafika miatt.
    Valahol emiatt marha jó lehet most gyereknek lenni, biztos lenyűgözi őket a mai felhozatal, de valahol meg mégsem cserélnék velük. Érdekes ez, de akkor annyira nem volt hiányérzete az embernek a grafika miatt, jók voltak az öteletek, voltak új ötletek.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz dabadab #38 üzenetére

    Nem ismerek jó mesélőt azt kell mondjam. Próbálkoztunk annó MAGUS-sal, de nem volt jó. Egyszer olvastam jó mesét úgy 15 éve kb. még abban az időben, amikor ezek a lapozgatós könyvek voltak divatban és rengeteget lefordítottak, tudod az a "hogy ha ezt teszed lapozz ide ha azt akkor oda" szerkezetű és véletlenül kifogtam egy tehetséges írót, mind a korhű nyelvezet, mind a gazdag szókincs, mind a történetmesélés rendben volt, részletgazdag leírások, de mégis pörgős, izgalmas, sajnos a könyv címére már nem emlékszem, de ilyen elképzelt régi korokban játszódó leírásokból qva nehéz igazán jót és hangulatosat írni, ami nem a fantáziára épít, csak a mese szeretetére... Akkor az a könyv nagyon tetszett és emiatt játszottam még párral, de az meg mind gagyi volt kivétel nélkül. Moslék utánzat. Meg sem közelítették az elsőt, mázli utána meg óriásit csalódtam az egészben. Szerintem ott szarják el a mesélők az ilyen házi játékoknál, hogy annyit forognak egy játékban, hogy elveszik a meséből a leírás, történet van, de nincs elmesélve. Jön egy hupilila sapkás szotyi a lejtőn észak felöl és ezzen el van mesélve egy boszorkánymester, mert előtte a kockák mind olvastak valami könyvet amiben egy hupilila sapkás boszorkánymesterről meg egy ciklámenzöld paplovagról írt egy tehetséges író, de bakker, most mesél vagy felhasznált irodalom listát osztogat... értesz. Mindegy ti biztos jókat játszotok, befogom, mielőtt megköveznek.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Huma #44 üzenetére

    "A játékos azt tehet amit csak akar"
    Ezt így konkrétan képtelenség elmesélni. Ez úgy igaz, hogy bármikor lehet kvázi öngyilkos. Ha már szabadságról beszélünk, akkor inkább azt mondanám, hogy a KM azt mesél amit akar, de ez sem igaz. A kockán is múlnak dolgok ugye. Meg azért az sem árt ha a játékosok vallásokat generáló félett urai az elképzelt világnak ha azt akarnak csinálni, amihez éppen kedvük szottyan.
    A mese az mese. Egy igazi KM szerintem valójában zseniális író. Tudod amikor sokat megélt karaktereddel belovagolsz valahová és egy pillanat alatt zseniális karakterformáló képességgel kiragad egy helyi jelentéktelen parasztot és míves beszéddel elmeséli szinte az egész életét és e történettel részletesen leírja a települést, a fennhatóságot és a láncreakciót amit kivált az az egyszerű tény, hogy megérkeztél... Nem akarsz pattogni meg ezt+azt csinálni, mert élvezet hallgatni. Megszólítasz valakit és olyan szinten meséli el a helyi viszonyokat, hogy még azt is tudod ki kinek a barátja, vagy éppen nem tudsz meg semmit, viszont megnevettet. Nem, ehhez piszok tehetségesnek kell lenni, rengeteget kell olvasni és rengeteg időt rá kell szánni.
    Ez a "leülök a helyi kocsmában, azt sem tudom hol vagyok, de az első dolgom, hogy lecsapom a karját vállból a kocsmáros segédjének, mert kilöttyintette a sörömet az asztalra és közben qrva gonosz vagyok" ...ez ilyen ökörködés inkább. Egy igazi mesélőnek van egy kiváló, de rövidebb meséje arra is ha agyatlan vagy. Elmeséli, aztán vagy egy cellában vagy a föld alatt találod magad. Legjobb esetben meg egy üres településen nyomodban a vonatkozó uralkodó haragjával ami erősebb lesz mint te, csak a KM rendes és nem akar 1 perc után kimesélni a történetből hanem megpróbál rögtönözni amíg lehet, aztán ha úgy érzi, hogy gagyi a sztori akkor utolér a harag és visszatér az előre megírt "C" verziójához, aminek valszeg egy sír lesz a vége... így múlt el Huma, ki eszét vesztette e zord időkben, azt szevasz.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz HaaS #58 üzenetére

    -Előveszem a kést és leugrok a hídról.
    -De miért veszed elő a kést?
    -Magam elé tartom, mert még nem mesélted milyen magas a híd. :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz HaaS #60 üzenetére

    igen-igen és a tipikus folytatás:
    ...de nem lehetsz halhatatlan, hisz halandók sarja vagy. Halott vagy, de
    ...hoppá, akkor itt mindenki halott, de akkor ez az alvilág? Micsoda különös álom ez, de
    ...hoppá ez nálom, tényleg van még whiskey abban az üvegben a szekrényen ha csak szemem nem csalja bűvölet.
    Na hozz egy poharat te öngyilkos szarházi és hívd fel a Zsuzsit, hogy most azonnal szóljon a Timinek, hogy menjen a Zsuzsiért kocsival amíg még józan és hozzák át az összes szeszt ami csak maradt szilveszterről vagy feltámasztalak egy NJK-val és ha nem itatod le a Timit annyira, hogy ne merjen vezetni és mindketten itt aludjanak, akkor én öllek meg. Ja és mivel az egész tegnap estém ráment a mesére ahelyett, hogy a... csak úgy mellékesen: Rohadj meg. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák