Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    Érdekes dolog ez az elavult pc, API, a "nem számít" jelzők stb. A nem számít crysis 3 szerintem megmutatta hogy ilyen feltételek mellett is lehet szépet alkotni, de elég sok játékot lehetne említeni. És ahogy írják is innen már csak jobb lesz. Az említett címet meg az én középkategóriás vga-m elég korrekt látványvilággal vitte tavaly, nem mondhatni hogy kötelező a titan vga, a konzolokon sem alkalmaznak 8x élsimítást.

    Én már az előző generációnál gyorsan sarokba vágtam a melyik éri meg anyagilag kérdést, mert már ott is rezgett a léc. Ha használt játékokkal nyomtam akkor rá lehetett mondani hogy olcsóbb, de munka mellett nem volt rá időm és teljes áron vásároltam a játékokat, csak az előfizetést oldottam meg a minden konzolos által ismert netes fazontól. Így már elég sok pénz elvitt a hóbortom, beismerem. Csak éppen nem érdekelt, mert így is baromira megérte és élveztem.

    De a mai (next gen)konzolos játékárak mellett ez a kérdés érdektelen, olyan mértékű a software árdifferencia. Árban a konzol igenis drágábbra jön ki a teljes élettartama alatt, főleg hogy az alapgép ha kedve tartja akkor 3 év után azt mondja hogy nem indul többet és uram bocsá a ps4 kapcsán én szkeptikus vagyok a tartósságot illetően, ha már a kontroller ilyen és ha már 25 fokban izzad a gép. Jelenleg az a helyzet hogy a pc olcsóbb több évre vetítve, folyamatos, értelmes (nem csúcsok csúcsa) fejlesztésekkel ha reálisan nézzük. Igazából egy jó cpu és 6-8 giga ram mellett csak a vga-t kell fejleszteni 1-2 évente. Aki játszik 5-6 nagy címmel évente, annak már megvan a fejlesztés ára, ha több játékkal akkor meg játékonként nyer kb 6 ezer forintot (ebbe a becsült összegbe elég nehéz belekötni szerintem)

    Én pl ezért várom hogy győzzenek meg a konzoljátékok, mert ettől függetlenül kényelmesebb, jobb érzés velük játszani és én lenyelném a drágább játékos életvitelt, ha okot adnak rá. De a pc-s oldalnak most kivételesen igaza van hogy ez így nem éri még meg. Az is igaz hogy nem itt kéne kitárgyalni a pc vs konzol véleményeket, de én ennyit leírtam mert mindkét oldal szeret ferdíteni. Én még mindig bízom a konzolokban, de én úgy vártam többet, hogy a kezdeti híreket, cikkek töredékét hittem el...de azért mégis beköltöztek a tudatalattimba az ott írtak, az ember már csak ilyen, ezért írták azokat. Igazából ez a brutális erőgép stb. híresztelés volt szubjektív véleményem szerint gusztustalan amit a sajtó levágott. Ahhoz képest hogy ténylegesen ezek csap gyenge cpu-k és apu-k, elég komoly teljesítményt kinyernek már belőlük most is, azt megmutatták a konzolok hogy ez az út a jövő. Csak úgy néz ki én a jövőben élek. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák