Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parson

    addikt

    válasz Gargouille #58 üzenetére

    Az alapvetö célkitüzéssel totálisan egyetértek én is. Az ember dolgozzon idöben kevesebbet, és profitáljon többet. Ergo a munka legyen hatékonyabb. Az egyedüli gond a kivitelezéssel a már meglévö berendezkedés a világban. Vagyis ha egyedül, mástól függetlenül dolgozol, akkor végülis magadnak úgy osztod be az idödet ahogy akarod, de ha már pl egy autóipar láncolat része vagy, (ez csak szélsöséges példa) egy hatalams rendszer láncszeme, akkor ez a fajta átállás egyszerüen kivitelezhetetlen kisebb-nagyobb kompromisszumok nélkül, hiszen a mindent a vevöért elv uralkodik (persze a szakszervezetek védelmében, de mégis). Rádásul cégen belül is a folyamatok többszereplösek, mindig várni kell vkinek a jóváhagyására. Hiába diktálna a saját tempód nagyobb ütemet, ha állandóan várni kell vkire, aki éppen ebédel / ma már nincs benn / elment 2-3 nap szabira, és a kollégái sem tudják éppen akkor pótolni. Sajnos minél nagyobb egy ilyen bürokratikus rendszer, annál lomhább, és annál jobban veszit a hatékonyságából az ilyen veszteségekkel (sok helyen tapasztaltam is).

    Egyértelmü, hogy az autóipari ügyfél sem órabért fizet a cégnek, hanem a szállitott termékért darabárat. De ettöl még a cégen belüli feladatokat nem lehet ilyen teljesitményorientáltan jutalmazni, különben alapból ez lenne már régóta mindenhol, elvégre melyik cég szeret fizetni az olyan üres idökért, amikor csak vársz a kollégák jóváhagyására? Cégvezetöként én is jobban csipném, ha lenne egy adott feladat, amire van x összeg adott csapatnak, aztán osszák be... ja hogy kb most is ez megy, csak a csapaton belül az egyéni teljesitménymérés már túl komplikált ezért szimplán átlagolva van, és órabérre van kihozva...

    Végeredményben igazából nincs tökéletes megoldás, mindig mindenhol kell vmilyen kompromisszumot hozni, idövel, energiával, stb... mert emberek vagyunk. Jók azok a kávészünetek (pontosan azért, mert nem lehet mindig 100%-on pörögni), amig egy egészséges egyensúlyban vannak terhelve az emberek és a projekt is halad közben. Hogy hol van ez az egészséges egyensúly, na ez mindenhol kérdés, mert különbözöek vagyunk - erre vált be alapvetöen a napi 8 óra munka széles-e világban - aztán hogy közben vannak kontrollálatlan naplopók, az más kérdés. Ezen csak reszelgetni lehet elöre-hátra, de gyökeres változásban én sajnos nem hiszek, még ha jó lenne nekem is kevesebb munkával többet nyerni.

    Intelligens ellenvéleményre változatlanul nyitott vagyok.

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák