Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • consono

    nagyúr

    válasz Parson #67 üzenetére

    Csak egy gondolat ehhez: a 8 óra munka is egy gyökeres váltás eredménye volt alig több mint 100 évvel ezelőtt (igaz, kellett is hozzá kb 100 év, hogy oda elérjünk). Előtte ugyanis a munkások legalább napi 10 órát dolgoztak, de ez elérhette a napi 12, sőt a 14 órát is. Ja, és nem heti 5 napot, hanem legalább 6-ot...

    Born too late to explore Earth, born too early to explore the Universe. Born just in time to sit in front of the laptop and join a Teams meeting...

  • Gargouille

    őstag

    válasz Parson #67 üzenetére

    Nézd, ahol ezt a munka jellege engedi, ott teljesen értelmetlen munkaidő keretekben gondolkodni. Egyszerűen nincs semmi értelme. Azoknál a munkáknál, ahol meg időkerethez kötődik a munkavégzés ott értelemszerűen ki kell jelölni a munkaidőt. Én azokról a munkákról beszéltem, amik az első kategóriába tartoznak.

    Másfelől, ahogy leírtad sok esetben a rosszul szervezett hierarchia / bürokrácia is akadályozza azt, hogy rugalmasabb vagy kedvezőbb lehessen az időbeosztás. De kérdem én, hogy akkor nem az lenne a jó hozzáállás, hogy a bürokráciát próbáljuk felszámolni? A hierarchiát próbáljuk rendbe tenni, hogy ne függjön minden X egy Y-tól, aki egy Z nélkül döntésképtelen, aki csak K-tól kaphat jóváhagyást...? Miért a bürokráciához igazodunk, miért nem azt igazítjuk magunkhoz? :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák