Új hozzászólás Aktív témák

  • AndrewBlase

    senior tag

    Első kommunikációs eszközöm (1997) egy Easy Call néven futó személyhívó készülék volt 4900+2000 Ft bekapcsolási díjért. SMS-t tudott fogadni. Nagyjából ennyi volt a tudása.

    Ezt követte 1998-ban egy (használt) Nokia 2110i készülék 10e pénzért. kb 60 deka lehetett, féltégla méret, kihúzható antenna. Vettem hozzá nagyobb kapacitású akksit, ami annyiból állt, hogy az amúgy se vékony telefon vastagságát megdupláztam! :D
    Szerettem ezt a telefont. Ekkoriban még elég keveseknek volt a korosztályomban telefonja, bár ez már akkor is nagynak (és őskövületnek) számított, de diákként erre volt pénzem. Sokáig otthon is titkoltam, hogy vettem egy mobilt.

    Ezt követte 1999-ben egy Ericcson A1018/SL készülék 44875 Ft-ért. Beleszerettem a kinézetébe, nyúztam is 2003-ig. Ennek ellenére nagyon mély nyomokat nem hagyott bennem. 2× járt szervízben, tesómnál landolt.

    2003-ban szert tettem egy Nokia 6610/SL készülékre 47900 HUF-ért. Ez már apró volt, szép volt, imádtam.

    2005-ben követte egy Nokia 6680/SL készülék 98990 Ft-ért. (Aztaqrva, mennyi pénzt adtam érte! :Y )
    Szép nagy színes kijelzővel, elő- és hátlapi kamerával. Csúcs volt! Imádtam, vigyáztam rá.
    Sokáig használtam ezt is.

    2007-ben csak úgy, mert régen vettem telefont alapon B telefonnak (vésztartalék) vettem egy Samsung SGH-C170 telefont 0 Ft-ért. Nemigen használtam, alap dolgokra képes volt, de nem nagyon szerettem. Szintén tesómnál landolt.

    2009-ben a következő áldozat egy Nokia 2700c készülék volt. Pontosabban kettő. Igazából nem is akartam venni telefont, de felkeresett a szolgáltatóm, hogy lejárt a hűségidőm, és hátizéhozé, vegyek telefont. Ezt ajánlották az "elvárásaim" alapján. Mondtam, oké, kis türelmi időt kérnék, megnézném azért a neten, hogy ez melyik telefon is. Megnéztem, vissza is hívtak a megbeszélt időben, áment mondtam rá. Így történhetett, hogy a nő valahogy 2× vette fel a rendelést, így egy telefon hatalmas 990 Ft-os áráért hozott a futár 2 db telefont. :DDD Sebaj, egyiket megkapta apám.

    Ezt egy Nokia C5-00 5MP követte 2011-ben. A maga nemében jó kis telefon volt a maga idejében. Amolyan elő-okostelefon. Ezzel már filmeket néztem (igen, 240×240 pixelen :DD ), navigációt használtam, könyveket olvastam, és neteztem. Jó volt!

    2013-ban egy Nokia Lumia 925 volt a soros. Bár óva intettek a windowsos telefonoktól, én majd megőrültem, hogy ilyen telefont vegyek. Konkrétan ezt a telefont. Bármi áron. Annyira tetszett/tetszik a megjelenése, a formája, a mérete, hogy nagyon. Valami 77e Ft környékén jutottam hozzá, és elsőre megszerettem. Könnyű volt használni, stabilan üzemelt. Voltak hiányosságai, amik egy része a DENIM frissítéssel megszűnt, és persze maradt is hibája. Meg hát egyre kevesebb app maradt hozzá. Ennek ellenére a mai napig használnám, ha a hangszórója be nem adta volna a kulcsot. Szólni szól még, de nagyon recseg. Szervizbe meg nem akartam leadni.

    Most egy tavalyi évben vásárolt iPhone SE készüléket használok, 120 ropiért vettem. Nagy reményeket fűztem hozzá. Tetszett/tetszik a formája. Méretileg ugyan egy kicsit lehetne nagyobb is, de ez van. Nem lettünk barátok, és úgy érzem, soha nem is leszünk. Zavarnak a korlátai, az önfejűsége, hogy önként és dalolva törli ki a kontaktjaimhoz rendelt képeket, csengőhangokat, hogy repülő üzemmódban képes az ios frissítést letölteni, és és és.... Vannak jó tulajdonságai, de ezek nem feledtetik a hülyeségeit.
    Szóval, alíg várom, hogy leteljen a hűségidő, és b@ccom be a szekrény mélyére, hogy attól kóldul.

    Közben vettem egy tabletet, Op3nDott személyében 24000 Ft-ért. Egyszerűen imádom, filmnézésre, netezésre nekem tökéletes, több, mint 2 éve szolgál rendületlenül.

    A következő várományos a Nokia 6 lesz, legalábbis most úgy érzem, hogy must have, aztán az idő majd eldönti, hogy mi lesz.

    Volt ezen kívül Nokia 3310, 3330, Alcatel ot302, de ezeket sokáig nem használtam, illetve társkártyás szerződéssel a családtagoknál landoltak.

    [ Szerkesztve ]

    Miért mindig én???

Új hozzászólás Aktív témák