Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz Pécsi gyerek #50 üzenetére

    Lemerném fogadni hogy kb mindenki 2000 előtt született,jóval

    az a vicc, hogy én jóval azelőtt születtem, és most a nosztalgia miatt elolvastam pár régebbi tesztet, meg beleakadtam pár ősrégi kommentembe, és akkor én voltam még "szaros" a sok hogy rövidítése "h"-ra, meg teló, meg vok, meg szóköz hiánya. ezekből ami megmaradt a kisbetűs mondatkezdés. de eleve az egész olyan gyerekes ami egyáltalán nem gáz, csak eszembe juttatja mennyire repül az idő, ma már mi vagyunk öregek... persze akkor vannak "nagyapók" is, hiszen sok akkori felnőtt ma is aktív tag még.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • bambano

    titán

    Megnéznéd nekem, hogy a cat b30-as telefonon lehet-e:
    - csoportokba sorolni a mentett telefonszámokat
    - megadni, hogy melyik üzemmódban melyik csoportnak csörög és melyiknek nem?

    kösz

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • FireFox1996

    őstag

    LOGOUT blog

    Egy ilyem itthon is még megvan, csak nem tudom használni, mert 3x rosszul írtam a kódot, és lelockolta a telefon magát. 1x gyári szervízbe is vittem, ott sem tudták feloldani a gyári kódokkal :W

    Siemens SX1:

    << Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

  • Massmurderer

    őstag

    válasz parandroid #25 üzenetére

    kék volt az elölap,fehér az akufedél,elötte 7650 volt,amit most szeretnék egy jó állapotut beszerezni

  • Vincent_

    aktív tag

    válasz Pécsi gyerek #50 üzenetére

    2000 előtt... :DDD Naná, jó vicc. :D

    Akinek volt még monochrome kijelzős saját telefonja, annak igencsak a 70-es, 80-as években kellett kipottyannia. :)

    Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

  • kelna91

    senior tag

    Remek olvasmány volt, köszi!

    Én is megosztom az eddigieket! :) Aláhúztam az abszolút kedvenceket. Olyan telóm nem volt, amit nem igazán szerettem.

    Nokia 3410-zel kezdtem. Meglehetősen szerettem, bár sokszor fagyott, és emiatt dobáltam párszor. Három-négy évig nyúztam.

    SonyEricsson W810. Legenda. Imádtam. Nagyon menő volt, és nagyon sokat tudott, oda voltam érte. Sajnos ellopták, bár akkor már okostelót szerettem volna, és így lett is.

    Nokia 5800 ExpressMusic - nekem is volt. :) És én szerettem. Nem voltam érte annyira oda, mint a W810-ért, de azért szerettem, bár kb. egy év után megváltam tőle egy ANDROIDosért, amire akkor már nagyon vágytam.

    ZTE Blade. Olcsó, kiváló ár-érték arányú androidos masina. Szénné hackeltem egy barátommal, a MobilAréna fórumának hála. Sajnos ezt elhagytam.

    Motorola Defy. Erre volt pénzem, de ez egy nagyon jó kis teló volt, igazán szerettem. Mégsem maradt nálam sokáig, mert hamar nyertem egy csúcskészüléket egy vetélkedőn!

    Samsung Galaxy SII. A csúcs volt akkoriban. Lenyűgöző. Semmi esélyem sem lett volna ilyen kategóriájú telefont birtokolni, ha nem nyerem meg. Imádtam, és a mai napig ez a kedvenc telefonom, a mai napig megvan, nemrég még anyukám használta. Sajnos egy haverom részegen kiverte a kezemből, és keletkezett rajta egy beragadt piros pixel, egy hónapos korában. Utána úgy használtam évekig. Eléggé lehangoló eset, de a készülék tudását nem befolyásolta.

    LG G2. Szuper, príma. Nagyon szeretem, bár most már nem vagyok vele megelégedve, mert lassú, ja és a kijelzője gyári hibás (megjelent rajta egy sárga elszíneződés az egyik sarokban). De azért az ár-érték aránya elég jó, és kiszolgálta magát. Most készülök feljebb lépni.

  • kelna91

    senior tag

    És a legjobban vágyott, sosem birtokolt telefon: SonyEricsson T100!

    Egyszer megláttam egy idősebb barátom kezében egy kiránduláson, és azonnal beleszerettem. KÉK háttérvilágítás, ember!!! Érted? KÉK! Abszolút kuriózum volt, legalábbis nekem. Az meg, hogy a billentyűzet narancssárgán világít, teljesen levett a lábamról. Két színben pompázott ez a csoda. Majdnem színes kijelzős volt! :))

    Külön vonzott, hogy igen erős háttérvilágítása volt, amit akkor tapasztaltam meg, mikor a kiránduláson vak sötétben botorkáltunk az erdőben, és ez az ismerősöm a barátnőjével magabiztosan lépkedett a T100 erős kék fénykörében, míg én a kis 3410-esem sárgászöld homályában botladoztam. Ezt fel is hoztam érvnek (na még szép!) anyukámnak, hogy miért lenne szükségem egy ilyen csodára. Az érvem nem bizonyult elég szilárd alapokon nyugvónak... :N

    Egyébként, ha valakinek van egy ilyenje, megvenném! :K

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz FireFox1996 #53 üzenetére

    Az SX1-et nagyon vártam annak idején, nagy Siemens fan voltam. De aztán végül nem került be itthon szolgáltatói kínálatba emlékeim szerint, S55-öt vettem helyette, ami az egyik legszebb telefon, ami valaha készült.

    [ Szerkesztve ]

  • Lacika112

    aktív tag

    Fred akkor kicsit olyan mint én :)

    http://www.gsmarena.com/nokia_asha_210-pictures-5417.php#image1

    a kijelzője törött ezt lehetNE tölteni usbn de az meghalt, marad a másik opció
    ki volt már mosva, egy szétszedés kiszárítás után ment pöccre, leesett a 2.ról (nem nem részegen öklendeztem épp lefele a betonra) ripityára esett csak összeraktam ment tovább félig megjárta a meszes hordót, fürdött sörbe-borba épp csak tejbe-vajba nem :) zsebembe pántcsat mellett elfér, úgy indult csak melósteló lesz de beleszerettem, az igazi vicc az hogy zenét hallgatok rajta, telefonálok, volt hogy filmet néztem rajta, netezek ÉS! heti egy éjjelre feldugom töltőre mert a 4 csíkból már csak 2 van :Y gyári aksival :Y

    sose cserélném le egyszerű mint a faék és eddig kinyírhatatlannak bizonyult 4 éve zúzom szegénykét, nagyon nem óvom, be is kéne szereznem még vagy 2 őt amíg itt-ott lehet használtan venni

    páromon "nevetek" évi 2 telót megeszik pedig ő vigyáz rá

    ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

  • --HARDCORE--

    senior tag

    Sehol nem látom a királyt. Igaz, mert nálam van a fiókban. 4db is... :DD :R

    Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Pécsi gyerek #50 üzenetére

    "Lemerném fogadni hogy kb mindenki 2000 előtt született"

    Születtek azért emberek azóta is. Pl. a nagyobbik lányom 2001-ben. Szóval akár ő is írhatta volna a cikket, hogy milyen telefont kapott először a szüleitől, harmadikas korában. No nem azért, hogy elérhető legyen, hanem mert annyira szeretett volna saját telefont. Egy Samsung Corby-t egyébként, ami még az androidos cuccok elterjedése előtt a gyártó egyik első érintős készüléke volt. Aztán egy év után egy Galaxy Minit, ami hatalmas előrelépés volt az előzőhöz képest. Ez utóbbi volt 2011-ben, a készüléket a mai napig használjuk egy dominós sim-mel, bár épp most vált fölöslegessé, hogy megszűnt a roaming. Utána kapott egy használt iPhone 3GS-t, később egy 4-et, majd 5-öt, 5s-t - el szoktam adni a régi készülékeit, ahhoz hozzáteszi a zsebpénzét, és ebayen (vagy ebay kleinanzeige-n) szoktunk neki keresni egy jó állapotú használt készüléket helyette. Aztán az utolsó szerződéshosszabbításához járt egy 1 EUR-s 6s, ezzel ki kell, hogy húzza két évig, utána vagy a húga fogja örökölni, vagy a nejem. Igen, eljutottunk arra a szintre, amikor már mi örököljük a gyerekektől a telefont, és nem ők tőlünk. :DDD Kisebbik lányom amúgy 2006-os, neki az első készüléke 11 évesen egy iPhone 5C volt (illetve még mindig az), na az milyen már?

    Amúgy ha már vágyott, de elérhetetlen készülékekről beszélünk, az igazi big shit egy Nokia Communicator volt a hősidőkben. Teljesen egyértelmű volt, hogy egy értelmetlen cucc, különösen, hogy mobil internetről akkoriban még nem is hallottunk (tán még wifi sem volt), de annyira menő, annyira high-tech szerkezet volt, hogy patakokban folyt a nyálam, amikor nagy ritkán sikerült egyet élőben megtapogatni.

    Jellemző módon egyébként, ahogy nézem, a még működőképes példányok többszáz eur-ért kelnek el ebayen, akkora kultusza van még mindig. :DDD

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • petipetya

    nagyúr

    Remek cikk, egy élmény volt olvasni, főleg a mindent túlélő 5800-át Fred tollából. :C Szinte látom magam előtt, ahogyan az 5800 kilebeg a zsebéből egy űrséta során és Hold körüli pályán ragad. Meteoritok suhannak el mellette, némelyik rendesen nekikoccan, de túléli, mert a szigszalag a legerősebb anyag a Földön titán után. Aztán a teló az aksijának megrepesztésével és szivárgásával elegendő hajtóerőt nyer a parittya manőverhez, amely során visszatér a Földre, és még a légkörbe való belépést is túléli. A hideg űrben tudta, hogy csak egy hajszál(repedés)en múlik az élete, de vállalta, mert Fred új aksit tesz bele és így tovább élhet.

    [ Szerkesztve ]

    "nincs rá lezsóidő"

  • Massmurderer

    őstag

    válasz FireFox1996 #53 üzenetére

    Hát azt tudom hogy nokiahoz van valami pc-s progi ami direkt erre való.Egyik haver járt igy 7610el,neki is lezárta a telot teljesen,azt azzal a pc-s progival ki lehetet szedni a teloból a kodot.Még anno nokiaprogramok oldalon volt fent

  • Vincent_

    aktív tag

    válasz parandroid #62 üzenetére

    "Szóval akár ő is írhatta volna a cikket, hogy milyen telefont kapott először a szüleitől, harmadikas (sic!) korában."

    Azért nem tudom, hogy a még mindig kiskorú lányod milyen érzelmi kötődéssel lehet az átlag fél évig sem használt telefonjaihoz, főleg az 5 (!) különböző szifonhoz (kemény világ lehet neki...).

    Ennek a cikknek és a hozzászólóknak pont az a lényege, hogy régen mennyire vártunk, vágytunk, és ha megkaptuk, megbecsültünk egy-egy telefont, és így már-már érzelmi kötődések fűztek egy-egy típushoz.

    Akkoriban jobban volt értéke ezeknek, mint annyi minden másnak is, ami mára valahogy elértéktelenedett (pl. emberi/baráti kapcsolatok)... :(

    [ Szerkesztve ]

    Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

  • Massmurderer

    őstag

    válasz --HARDCORE-- #61 üzenetére

    Nokia 6510.Kék háttérvilágitásos volt az enyém anno :DDD

    elsö szines kijelzös telom 3410 volt elötte

    [ Szerkesztve ]

  • elfelejtette

    veterán

    válasz Fitzgerald #58 üzenetére

    Bekerült az SX1, én 57eFt-ért vettem előfizetéssel a Pannon-nál. Egyből én voltam a legmenőbb arc a munkahelyen... :DD

    "Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

  • Vincent_

    aktív tag

    válasz Massmurderer #66 üzenetére

    A 3410 monochrome volt. Nagynéném a mai napig használja. :)

    A képen egy 3200-ás van, cserélhető belső (!) előlappal (vagy hogy hívták). Volt ilyenem is. :) Az első színes megfizethető Nokia a 3510i volt (az kimaradt sajnos, de mindig szerettem volna egy olyat).

    Tessék, itt minden Nokia megtalálható, ezt most találtam, remélem, meg lehet nagyban is nyitni (meg is könnyeztem jónéhány modellt, ami járt nálam).

    [ Szerkesztve ]

    Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

  • FireFox1996

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Massmurderer #64 üzenetére

    Az SX1-hez is tlaáltam 1 leírást, hogy hogyan lehet kiolvasni. Csak az már olyan rég volt, nem is biztos, hogy a progi letölthető.
    Tegnap már rendeltem egy adat kábelt hozzá, hátha tudok majd vmit kezdeni vele :)

    << Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Vincent_ #68 üzenetére

    Az csak egy papírbetét+átlátszó ház, de anno menő volt, főleg ha még világított is.
    Mai szemmel bohócság.

  • Massmurderer

    őstag

    válasz Vincent_ #68 üzenetére

    tudom hogy 3410 nem szines kijelzös volt.hülyén irtam le.igen,az a 3200 volt.én kaptam hozzá olyan vágó bigyot is amit papirbol lehetet az elö meg hátlaphoz vágni lapot.3410 után ugy volt nálam is hogy 3510i lesz,tetszet mert abba az idöbe jó nagy teló volt.Egyik ismerösömnél láttam,néztem,de nagyon pixeles volt a kijelzö,és inkább vettem meg a 3200-t.Na meg 3200 kamerás is volt :) még abba a nokia 321,3410es korszakba,emlékszek rá,tv txt-röl irkáltam le a beirható csengöhangokat :D :D

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Massmurderer #71 üzenetére

    Pedig a 3510i-n már színes képes (képeket betöltő) WAP is volt, a 64x96 pixelre és 4096 színre :DDD
    Azon mobilneteztem először.

    [ Szerkesztve ]

  • pszihopata85

    tag

    Nálam a sorrend:
    Nokia 5110
    Nokia 6150
    Panasonic (nem emlékszem a típusra de nagyon szar volt)
    Nokia 6150
    Sony Ericsson T300
    Nokia 3650
    Nokia 5800
    Samsung Galaxy Ace
    Jiayu G3S
    Sony Xperia Z3 Compact

    Az 5800-t én is nagyon szerettem, imádtam a hangját és azt a finom rezgést amit érintéskor csinált.
    Akkoriban a Symbian teljesen jó volt, sziphone-ja pedig csak a burzsujoknak volt (ma is). Alkalmazáskínálatban nálam akkoriban a top helyen volt.
    Nekem egy bajom volt a készülékkel: A GPS-e semmit sem ért. Nyugatitól bejutottam ELTE-re villamossal úgy hogy nem találta meg a pozíciómat.
    A böngészője tényleg használhatatlan volt, de akkoriban nem böngésztem telefonon.

    Azóta egy telefonom volt, amit igazán szerettem, a jelenlegi Z3 compact, de ebből meg hiányzik a dual sim.

    "Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

  • sheep

    addikt

    Nekem is volt Nokia 5800 xpress, én szerettem. Fél Magyarországon átnavigáltam vele, jó kis Garmin térkép volt rajta.
    Igaz hogy 20 perc volt mire talált jelet, ennyivel előtte el kellet indítani :)

    MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

  • Massmurderer

    őstag

    válasz Vincent_ #68 üzenetére

    nokia 1011,1610, 3210,3310,3330,6650,3410,3200,6610,7650,3650,7610,6630(ezt kereskedésbe vettem anno,tök egyedi volt mert ha levettem az aksifedelet,kamera alatt ott volt a felirat hogy Prototype )n73,6110 navigator,n95,c6,n8,és a legutolsó nokiám n900 volt.

    [ Szerkesztve ]

  • martin1369

    aktív tag

    Tök jó a cikk. :) 18 éves létemre elég sok telefonom volt.Ha jól emlékszem 9-ik születésnapomra kaptam egy Nokia 2600-t(nem vagyok biztos a típusában) amit nagyon szerettem de alig használtam sokszor el is felejtettem hogy van 2-3 hetet simán kibírt az akksija(mivel akkoriban még játéktraktorokkal töltöttem az időmet nem telefonnal).Ezután kb 1 évvel jött pár Nokia:6131,2680 Slide. Ezek óriási upgradek voltak a legelsőhöz képest :D ,annak ellenére hogy a 2680-ban lévő 4mb-ra csak 1 zene fért és akkor semmi más nem lehetett rajta.Felsős koromban vettem életem első komolyabb telefonját:Samsung C3050 amit a bővíthetőség miatt nagyon szerettem.Emlékszem rá hogy 3k-ért vettem bele 2gb-os micro sd-t és lehetett tök sok zeném képem na és persze GIF-em egyszerre. :D.Viszont a lassúsága miatt 2-2,5 év után sikerült lecserélni egy Nokia C2-01-re amit már kevésbé szerettem.Anyagminőségre nagyon rossz volt halvány volt a kijelző stb...Ezek ellenére lehúztam vele 1,5 évet.(nem volt pénzem másikra muszáj volt :D) 2012 decemberében beszereztem első okostelefonomat ami a mai napig megvan és ez volt az utolsó új telefonom:Sony Xperia tipo.Mondanom se kell akkoriban viszonylag jó telefonnak számított a 2gb belső tárhelyével a Samsung Galaxy Mini és társai mellett.Kb 2 hete volt meg amikor is leejtettem a suli udvarán.Természetesen betört a kijelzője belülről.2 hónapig így használtam amikor is apám bevitte a szervízbe és szó nélkül megcsinálták ingyen(GSM boltokba 20k-t mondtak 25k-ért vetttem a telefont szóval esélytelen volt).2014 februárjáig használtam addigra kicsit elavult,váltottam egy Sony Xperia L-re.Egy ideig nagyon jó volt de utána kezdődött a lassulás kamera homályosodás meg ilyenek.2015 márciusában elegem lett az androidból vettem egy Nokia Lumia 530-at.Maga a telefon nem volt rossz viszont a Sony után fura volt hogy nincs vaku meg szelfikamera.Tesóm 2 hónap után meg is örökölte én pedig vettem egy LG Optimus F6-ot amiben nagyon bíztam mert papiron nagyon jól kellett volna teljesítenie.Ez volt kb a leglassabb telefonom de cserébe fülessel jól szólt és szép volt a kijelzője főleg a Lumia után :D.2015 novemberében adtam egy utolsó esély a WP-nek egy Nokia Lumia 735-nek amiben nagyon bíztam az LG után.Egy ideig nagyon szerettem (Amoled HD kijelző 1080p 60fps YT lejátszás,jó akksi,jó kamera)Vártam nagyon a 10-es frissítést de csalódást okozott alkalmazások terén szóval megváltam tőle 2016 márciusában.Akkor vettem a mostani telefonomat ami egy Huawei P8 lite és a mai napig imádom és valószínű hogy marad még valameddig.Szinte 100%-ig biztos vagyok benne hogy a következő telefonom is Huawei lesz nagyon megtetszett pedig előtte el se tudtam volna képzelni hogy kínai telefonom legyen.Ennyi röviden az én sztorim. :)

  • AtiSnatch

    aktív tag

    Kösz a cikket! :R

    Lásd az aláírásom :DD

    C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ, Mate20pro --> X13

  • MikeWazowski

    addikt

    válasz Massmurderer #66 üzenetére

    Anno mit nem adtam volna ezért a telefonért... :O

    A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Vincent_ #65 üzenetére

    "Azért nem tudom, hogy a még mindig kiskorú lányod milyen érzelmi kötődéssel lehet az átlag fél évig sem használt telefonjaihoz, főleg az 5 (!) különböző szifonhoz (kemény világ lehet neki...)."

    Évente kap új készüléket (7 év alatt 7), általában születésnap körülre időzítve - úgy, hogy már jó ideje a zsebpénzéből tesz hozzá a régi árához. Szereti őket, nagyon tud rájuk vigyázni, olyannyira, hogy az eleve használtan vett készülékeit mindig el tudtam eddig adni közel annyiért, mint amennyiért vettük. Ráadásul azért a 3GS, vagy az i4 azért akkor már jócskán öregecske modell volt, amikor kapta őket. Ja, az utoljára lecserélt i5s-ét most a nejem használja, de ez eddig az első, ami családon belül maradt. Most kapott először ténylegesen új készüléket, ezt is csak azért, mert normális mobilnetes csomagok úgyis drágák, ellenben már adnak hozzá akár egy felsőkategóriás telefont is. Nyilván nem kevés pénz a havidíj, szerencsére ennyit megengedhetünk magunknak, hogy havi 40 EUR-t fizetünk a számlájára, cserébe a készülék ingyen volt (nem ringatom magam illúziókba, nyilván a havi díj fele kb a készülék ára), és ebben benne van, hogy minden beszélgetése, üzenete korlátlan, és havonta 2GB adatmennyiséget forgalmazhat LTE hálózaton. A párom, és az én előfizetésem is 20 EUR amúgy havonta, annyi a különbség, hogy mi ezért valami középkat droidos készüléket kaptunk volna hozzá, amit nem kértünk, helyette járt érte 150, ill. 200 EUR-s vásárlási utalvány.

    Másrészt pedig az almás készülékek egyik legnagyobb előnye, hogy maga a szoftver marad ugyanaz, szóval a felhasználó csak annyiban veszi észre a váltást, hogy kicsit gyorsabb, gördülékenyebb lesz az új készüléken a rendszer - aki pedig nem fogékony ilyesmire, annak még ennyire sem tűnik fel. Mondjuk így nehezebb is érzelmi kötődésről beszélni. Jellemző módon egyébként a leghosszabb ideig használt telefon nekem is az i5s volt, 1-2 hónapja voltam kénytelen lecserélni, mert sikerült vízkárosítanom, és a töltése meglehetősen esetlegessé vált (vagy töltőcsatlakozó, vagy töltőelektronika probléma lesz, majd meg kéne nézetni), de 3 évet húzott le napi hazsnálatban, és még mindig tökéletesen megfelelt volna egy jó darabig. Előtte egy i4-et használtam jó ideig, szóval azért én nem váltogatom őket évente.

    Hogy kicsit ontopik is legyünk, a rengeteg telefon, ami megfordult nálam, és rövid megjegyzések:

    Nokia 5110 - az első volt, még 1999-ben, imádtam, a mai napig megvan, működőképes
    Nokia 3210 / 3310 - ugyanaz a rendszer pepitában, kicsit szebb, kicsit modernebb, kicsit okosabb, de akkorát már nem ütött
    Nokia 6210 - az egyik legminőségibb készülék, ami a kezemben volt, nagyon szerettem, de maga a rendszer még mindig ugyanaz volt, mint a fentiek
    Siemens M55 - említeni is kár, hatalmas csalódás volt
    Nokia 3650 - említettem már korábban, a telefontörténet egyik legviccesebb darabja, én mindvégig teljesen odavoltam érte
    Nokia 6230/6230i - a rendszer sokat fejlődött, de minőségben valahol itt kezdődött a gyártó hanyatlása
    Nokia E51/E52 - az igazi hattyúdal, jó minőség, remek anyaghasználat, jó design, használható rendszer, sajnos ennél többet aztán nem is igen sikerült kihozni a Smybianból, kár érte
    Samsung Omnia - mókás dolog volt, remek készülék, de telefonként használni nem szerettem
    iPhone 3GS - valaki írta korábban, hogy az volt a legnagyobb gondja a korai iPhone-nal, hogy okostelefonként nem igazán lehetett internet nélkül használni. Teljesen egyetértek, ellenben a rendszer, és az UI beszippantott
    Nexus S - az első igazi androidos próbálkozás, ugyanúgy jártam vele, mint az Omniával: remek készülék volt, de nem szerettem telefonként használni. Tableten azóta is szeretem az androidot (Nexus 7 Gen2 rulez), de telefonon soha többet.
    iPhone 4 / 5s / 6s - ahogy fentebb írtam, szinte ugyanaz mind, csak kicsit mindig jobb, gyorsabb lett, ahogy a szoftver is folyamatosan fejlődött a hardverrel. Pillanatnyilag el nem tudnám képzelni, hogy más rendszert használjak. A készülék olyan, amilyen, az nekem csak a szükséges körítés a használt rendszerhez.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • Hauptmann

    addikt

    A tegnapi listából kihagytam a Nokia 2760-at, meg a 6111-et. Ez utóbbi, ha jól tudom, viszonylag ritka volt itthon.

  • Vincent_

    aktív tag

    válasz Massmurderer #71 üzenetére

    Ja, igen, ha két külön gondolatban jött, akkor helyes. :) :R

    Gyorsan végiggondolva nálam a lista:
    5110 (ez vagy 3-4 évig megvolt, még ballagásra kaptam), vékony akksival tuningoltam (kisebb, könnyebb), utána 3330-as (ez egy felturbózott 3310-es volt, több SMS (10 helyett 50 (!) talán) meg mozgó kép lehetőséggel (ja, és kék helyett fehér volt), abba vettem még külön szintén lithiumos akksit, amivel kisebb/könnyebb lett, meg dual Sim-es hátlapot (!!). Na azzal sokáig elvoltam már. Még a zöld ledek kékre cserélésének gondolatával kacérkodtam, de az a tuning végül elmaradt. :DDD

    Aztán jött nekem is a vicces 3200-ás, ami az árához képest jó kis teló volt, azt cserélte nálam is a 3100 (atyavilág, nem sok logika volt ezek között a modell-számozások között, 3-as az olcsó széria, 6-os a biznisz-vonal, de azon belül össze-vissza ugráltak a számozással). Ha a Nokia vonalat nézem, járt még nálam valamelyik biznisz modell később pár hónapra céges telóként, de már meg sem találom, hogy melyik volt, meg egy nagyon jó kamerás, fémházas, szétcsúsztatós modell (szintén nem találom már a típust).

    Szerintem ez lett a Nokia veszte is, hogy ennyi típust futtatott egyszerre... Kár érte, sok régi élmény fűződik hozzájuk.

    Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz pszihopata85 #73 üzenetére

    Mobilnet nélkül nem tudja hol keresse a holdakat, ha megtalálta, stabil volt az.

    S60v5 meg szerintem el lett rontva, nem léptek eleget előre a v3-hoz képest, lényegében v3 touch. Meg visszabutították a vasat is. Nokia 5230-tól 5800-ig mindben ugyanaz a fos volt, ami kb a negyedét ha hozta az N95, E90-nek. Ez alávágta a technikai fejlődést is, mert megint nem volt se FPU se OpenGL, nem is kellett rá programozni :U
    FPU hiányában a RAM se volt takarékos, egy E90-en simán ment az asztali oldalak nagy része Opera Mobile 12 böngészővel, egy FPU nélküli telón (E52), meg csak kifutott a RAMból azt csá.
    Opera Mobile 12 meg egészen Android ICS időkig a legjobb mobilos böngésző volt. Akkoriban én N95-2 128MB RAM-os telóval toltam, kicsit várni kellett komplexebb oldalakra, de betöltött mindent.

    Ehhez képest az 5800 visszalépés volt. Az is szánalmas volt, hogy az egyes S60v5 telókon alapjáték Raging Thunder N95-ön OpenGL ES textúraszűréssel és hardvergyorsítással ment 60FPS-sel, S60v5-ön meg software renderer mert jóvanazúgy :U

    (#81) Felhő : Nokia mindig ügyesen csinálta, mert közös platformosak voltak a telók. Összes S60v5 egy platform, Symbian Belle is 3 platform, a gagyi 500, meg két komolyabb generáció.
    Ezt kézben lehetett tartani simán.

    [ Szerkesztve ]

  • Fitzgerald

    veterán

    válasz elfelejtette #67 üzenetére

    Akkor az már valamikor 2004-ben lehetett. 2003 decemberében vettem az S55-öt, akkor még tuti hogy nem volt SX1 szolgáltatóknál.
    Egyébként még a Mobilkor egy 2002-es számában láttam, azonnal olyat akartam.

  • ferret77

    tag

    Nekem ezek voltak
    5110
    3310
    5210
    6610+HS-1C kamera head-set
    6260(forgathatós)
    7610
    N70
    E51
    N82
    5800
    N97 mini
    5800 megint
    ezalatt N82 végig megvolt, 4 évig. Most apósom használja.
    ZTE blade 1
    Samu GS1
    Samu Note 1(4 évig)
    Xiaomi Redmi Note 2 prime
    Xiaomi Redmi Note 4

    Közben 5 éve elkezdtem gyűjteni a régi nokiákat. Jelenleg kb. 250-en vannak :D

    Amúgy E51-et, 5800-t és az N97 minit, illetve a feleségem N82-jét és 5800-ját GSM boltban vettem, de +5000-ért gyári, 2 éves nokia garival. Így jóval olcsóbban megkaptam függetlenül, mint ha a Nokiánál vettem volna.

    [ Szerkesztve ]

  • pszihopata85

    tag

    válasz quailstorm #83 üzenetére

    Hol volt nekem akkoriban mobilnetem :D:D:D

    "Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

  • Vincent_

    aktív tag

    válasz quailstorm #83 üzenetére

    Hát nem tudom, engem kifejezetten zavart, hogy párhuzamosan futtatta a "néptelefon" kategóriában a tucatnyi modellt, amiknél valami mindből hiányzott (vagy maga a kamera, vagy a színes kijelző [még régebben], más felbontású kijelző, stb.-stb.). Ennyi típust (láttad a linkelt képet?, megszámolni sem lehet őket) szvsz teljesen értelmetlen volt párhuzamosan fejleszteni/designolni/marketingelni/gyártani/külön támogatni.

    A szifon pont amiatt lett sikeres, mert évente kiad egy típust, és kész. Nem volt az az érzése az embernek, hogy "a másik típus ebben, vagy abban jobb lett volna". Ettől függetlenül az a kötöttség engem is zavar, én már a Nokiáimat is szét-pimpeltem mindig. :)

    A Siemens telefon-vonalának kihalása különösen fájt nekem, mert ők mindig egy lépéssel előrébb jártak a Nokiánál. Azt anno még a hvg-ben olvastam, hogy a német munkások szakszervezetiseinek fafejűsége miatt dőlt be a cég (amikor már nem ment olyan jól a szekér, nem engedték a bércsökkentéseket és a leépítéseket [kb. 10%], erre egy év múlva a teljes részleg, minden dolgozóval együtt bedőlt...). :(

    Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

  • Massmurderer

    őstag

    válasz quailstorm #83 üzenetére

    Nekem sima n 95 volt,nem a 8gbos.Imádtam azt a telo.7650re,n95re pályázok most,csak sajna egyikböl sincs már patika állapotú.leharcoltal meg semmi kedvem vackolni.vateran láttam 7650et,de nagyon lepusztultak voltak.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Vincent_ #87 üzenetére

    Azok is közös platformon voltak többnyire.

    Gondolnád, hogy a Nokia 3100, a Nokia 5140i és a Nokia 6822 gyakorlatilag ugyanaz a teló? Van benne kis ferdítés de alapvetően közös platform az is...

    A Siemens a színes korszakban már nem nagyon tudott maradandót alkotni, én nem sajnáltam őket. Addigra jött a SonyE.

    Amúgy az biztos, hogy a Nokia máig példátlan régióbontást és supportot csinált a telóknak.

    (#88) Massmurderer: sima N95-en csak 64MB a RAM és az sajnos kevés. Kell a 128MB hogy tényleg okosteló legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Massmurderer

    őstag

    válasz quailstorm #89 üzenetére

    Tudom hogy a 8gbos verza volt az ami 128mb rammal volt.Csak úgye 8gbosnál a kamerát nem védte semmi.

  • Vincent_

    aktív tag

    válasz parandroid #79 üzenetére

    OK, no offense! :R

    Szifonok tartják az árukat, ebből is látszik. Viszont hogy egy 6S még mindig 100k körül van használtan, az viccnek is rossz sztem (mai minimálbér feletti összeg ugye, és a nettó átlagkereset fele).

    Volt Macbook-om is, ott is ugyanez a helyzet pepitában. Szvsz ennyi felárat nem érnek, de ez egyéni vélemény. + ahogy fentebb írtam, engem (+ ahogy láttam, a cikkírót is) zavar a túl zárt iOS rendszer. Ettől függetlenül persze sokan megveszik (főleg itthon úgy, ahogy te is írtad, hogy részletre, "akciósan", magasabb havi díjcsomag mellé). Én ezt lehúzásnak érzem, de ez van, nem vagyunk egyformák. :)

    [ Szerkesztve ]

    Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

  • Vincent_

    aktív tag

    válasz quailstorm #89 üzenetére

    Persze, pont ezt mondom, hogy teljesen felesleges volt több modellt/típust apróbb módosításokkal is futtatni. Ez azért nem kevés pénzébe kerülhetett a cégnek (egy típus bevezetése/futtatása mindig sokat elvisz). Ahelyett, hogy lett volna néhány "jó" típus-páros, mint régen (5110-6110, 3310-6310). Ehelyett totális dzsumbuj lett a készülék-kínálat frontján. :)

    Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

  • Massmurderer

    őstag

    válasz Vincent_ #92 üzenetére

    Nokianak nagyon az android tett be.És ahogy elöttem irták.s60v3 és s60v5 közt alig volt külömbség.Androidal meg jött a nagyobb proci,több mag,több ram.Pedig abba az idöbe nokia volt a legjobb.

  • t_a_m_a_s

    őstag

    Az első mobilom: Nokia 3110. Használtan vettem meg az unokatesómtól, valami 30K pénzért, 2000-ben. Emlékszem, 10K körül volt hozzá egy DOMINO kártya...

    Aztán rengeteg Nokia: 3310, 6310i. 6610i, 6230 (istenem, de szar volt...), E51 (ezt a mai napig sajnálom, hogy eladtam), 3110 új, színes kijelzős változata. Majd Samsung Monte (az első érintős), ZTE Blade, Sony-Ericson X10 mini, Samu Galaxy S3, S5 mini, Iphone 5S, ezt váltotta most egy Honor8.

    Ja, és 1977-es vagyok :D

    [ Szerkesztve ]

    Holnap majd jól beletépünk...

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Vincent_ #91 üzenetére

    "Viszont hogy egy 6S még mindig 100k körül van használtan, az viccnek is rossz sztem (mai minimálbér feletti összeg ugye, és a nettó átlagkereset fele)."

    Újan most valami 600-700 EUR között van errefelé a hivatalos ár (32GB i6s, vagy i7), ami 180-210k HUF. Gondolom otthon sem adják olcsóbban, főleg, hogy itt még az ÁFA is kevesebb. Persze akcióban, vagy előfizetéssel ki lehet fogni olcsóbban is. Szóval a 100k-s használt ár, ha még garancia is van rá, az valami egészen baráti, bár szerintem az még a régi szériás, 16GB-os verzió lesz.

    "ahogy fentebb írtam, engem (+ ahogy láttam, a cikkírót is) zavar a túl zárt iOS rendszer."

    Sokan vannak így vele, én ezt el tudom fogadni, nekem ez eddig a legkézreállóbb felület, amivel valaha találkoztam. A hülyeségeit meg már megszoktam, együtt tudok élni vele. Hogy a legsúlyosabbat említsem, a fájlkezelése lehetne jobb, néha praktikus lenne a képeket, dokumentumokat, pdf-eket emberi módon, mappákban, fájlként tárolni, de már beletörődtem, hogy ez almáéknál nem menő.

    "Ettől függetlenül persze sokan megveszik (főleg itthon úgy, ahogy te is írtad, hogy részletre, "akciósan", magasabb havi díjcsomag mellé). Én ezt lehúzásnak érzem, de ez van, nem vagyunk egyformák. "

    Lehúzni nem fognak vele, mert mindig úgy számolok, hogy a telefon ára az az előfizetési díj a kétéves hűség idejére, + a készülék ára. Ha készülék nélkül veszem az előfizetést, akkor itt általában jár hozzá valami ajándék (ahogy írtam, 150-200 EUR értékű vásárlási utalványokat kaptunk a legutóbbi előfizetések mellé), olyankor az előfizetési díj a kétéves hűség idejére, - az utalvány értéke. A gyerek előfizetése kapcsán ez ugye 1 EUR készülékár + 12*40 EUR előfizetési díj, ami 960 EUR, de ennek a fele reálisan csak az előfizetés lenne (480 EUR, ami havonta 20 EUR, azaz kb 6000 Ft), tehát 481 EUR volt a készülék, 24 hónapra, kamatmentesen.

    A saját i6s-em ugye soron kívüli vétel volt, találtam egy akciós ajánlatot, ami szerintem elfogadható volt egy vadasúj, 2 év garis készülékért, ha pedig a havonta fizetendő összeget beszorzom a futamidő hónapjaival, akkor pontosan az árat kapom. Kifizethettem volna egyben is persze, de minek? Akkor is ugyanannyiba kerül, így meg tovább van nálam a pénz.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Massmurderer #93 üzenetére

    Nokiának a belső harcok tett be, az elkényelmesedés, a döntésképtelenség, és a monopolhelyzetbe vetett hit. 2006-ban elindultak a lejtőn azzal, hogy nem jött ki a Belle N95-re, és nem törődtek az OpenGL ES-sel, pedig a techdemók kijöttek (Futuremark).
    Másik, hogy a Symbian nagyon hardverközeli, és soha nem írták át ARMv7-re. A Nokia 808 is ARM11, ami gáz. Egyébként sem platform portable a kód, tehát egy új architektúra appok tekintetében nulláról indult volna, mint tette azt az OS9. (olyan bináris viszont van, ami S60v3-S60v5-Anna-Belle mindre jó)
    Mire a Nokia értelmes szintre hozta a Linuxos projectjeit, addigra meg már ott volt az MS beépített embere, Elop, szétverni és az MS kezére játszani a céget, amit aztán az MS gyönyörűen elkótyavetyélt.

    Alapvetően a Nokia előremutató volt, Qt mint multiplatform, Linux X.Org desktoppal, meg Symbian jól fut egy darab kakán is. Preemptív multitask, amit ugye a droid soha nem tudott és nem is fog tudni. De S60v5 helyett minimum az Annának kellett volna jönni, és utána gyorsan a Bellének, nem visszamenni egy teljes generációt az S60v5-tel. Ott kukázták le az egészet.
    Linux meg nem haladt, 5800-zal egy időben az N900 jött ki, hiába volt remek, 1db készülékről beszélünk és néhány mobilos alapfunkciót se tudott, miközben palmtop kategóriában versenyzett és csomó innovatív érintős elemet vezetett be.

    Másik, hogy a Symbian is egyet jelentett a Nokiával, ha más akart kiadni Symbis telót, az is Nokia volt (Samsung Innov8), vagy fos (UIQ és az OMAP3430-as Symbik, amin semmi se futott, pl SE Vivaz).

    A Symbian Belle 2012-ben jött ki, az áttörést meghozó Android 4.0.4 2011-ben. Hiába volt a UI nagyszerű, elkéstek. 2010-es C7-re is telepíthető a Belle, de már hiába, meg ugye ARM11 bekorlátozta a fejlődést is. Egyszerűen átaludták, amíg a droid meg az iOS bénácska volt. Aztán már hiába kapkodtak. N8-C7-nek eleve Bellével kellett volnak kijönni, akkor amikor az 5800 jött ki... 2010-11-re meg átköltözni ARMv7-re.

    Appbót is sarkalatos kérdés, Ovi sehol se volt a Markethez meg AppStore-hoz képest, és Symbian még a WinMO-s szedd össze a netről és egyedi DRM modellt követte. Az megint nem tesz jót...

    iOS két dolgot hozott, ami fontos volt, az egyik a konzisztens UI a másik meg az appbót. Egyébként az iPhone 2G és 3G röhejesen fos volt egy Nokia N95-höz képest tudásban. Ne felejtsük el, hogy az első iOS feature phone volt, nem lehetett rá telepíteni semmit! De még iOS3-nál is ott van a sok korlát, adatkapcsolat, kamera, hardveres gyengeség. Meg akkor infrastruktúra híján jobban fájt a zártság is.

    BlackBerry is így járt amúgy, elaludtak, nem fejlődtek a multimédiával, aztán hiába jött a BB OS10 zsenialitása, a piac telített volt.

    WP8.1 legalább azzal tudott hódítani, hogy olcsó, stabil, meg Nokia (520), de a 10-zel már minden előnye odaveszett.

    (#92) Felhő: ez a Samsungnak is bejött, teljesen más rétegeket célóztak meg a telókkal és a fejlesztési költség a platformosítás miatt így is csökkent. Samsung ehhez képest sokkal többféle platformot használt...

    (#90) Massmurderer: védte a tok amibe beleraktam :P
    Sajna nálunk nem lehetett kapni az N95-3-at, az a sima N95 volt 128MB RAM-mal, és USA only... a microSD-je is gyorsabb volt mint a 8GB beépített.

    [ Szerkesztve ]

  • Vincent_

    aktív tag

    válasz parandroid #95 üzenetére

    Alapvetően Magyarországra, magyar bérekre, és magyar előfizetésekre gondoltam... Kintről én is máshogy látnám valószínűleg a dolgokat... :)

    Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

  • elfelejtette

    veterán

    válasz Fitzgerald #84 üzenetére

    Igen, ott körül volt, mert én pont egy S55-öt cseréltem le az SX1-re. :K

    "Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

  • Vincent_

    aktív tag

    válasz quailstorm #96 üzenetére

    A Samsung külön téma szerintem. Kezdetben csak a belépőszinten, kőkemény állami támogatással a hátuk mögött tudtak occó-jó készülékeket gyártani a (kieső) Nokia alsókategóriásai mellé/helyébe, amivel ők verték bele a Nokia koporsójába az utolsó szegeket azzal, hogy azt a termékcsoportot is kiütötték náluk. Külön köszönik ezt gondolom a magyar Nokia komáromi gyár (itt készült ha jól tudom a 3210-es, és a 3410-es is) egykori dolgozói is.

    Felsőbb kategóriában az Android megjelenéséig Samsungnál csak a kínlódás ment a saját oprendszerével. Az én első "okos" telefonom egy bada-s Samu volt, nem hittem a lehúzó kritikáknak, és megvettem, de 2 napig bírtam, és inkább továbbadtam. Borzasztó volt. Android óta szárnyalnak csak igazán, meg az Apple szabványainak ellopásával (amire később kifizették röhögve a büntetést, addigra már volt bőven miből).

    '90-es években, 2000-es legelején sehol nem voltak még (mint más termékcsoportoknál sem), mostanra meg már ott vannak mindenhol megkerülhetetlenül. Viszont az az üzletpolitika, amit képviselnek számomra teljesen elásta a céget, hacsak tehetem, kerülöm a cég termékeit minden fronton (lásd még a HDD-piac szétbarmolása, TV-piac nagy régi, fejlesztésre épülő márkáinak (Sony, Pana, Philips, Thomson, stb.) ellehetetlenítése, a notebook-piacra történő belerondítása a saját megoldásaival [ezt nem kell neked bemutatnom :) ], stb.).

    De ez már nagyon off...

    Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

  • LilProphet90

    senior tag

    Jó kis cikk volt, köszi, jó pár telefon és élethelyzet (pl.: sunyiban WAP-ozás) ismerős volt.

    Ezt a kis kütyüt pont tegnap találtam pakoláskor, ami a cikkben is említve van: [kép]

    Tesóm ajándékba kapta a T300-hoz, szintén Vodafone feltöltősben, azt hiszem 2003. nyarán.

    Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

Új hozzászólás Aktív témák