Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nokia 3650 volt még valakinek? :DDD

    Akkora volt, mint egy féltégla, de imádtam. Minap beleakadtam a bélyeg méretű, homályos, kásás képekbe, amiket azzal csináltam, valami borzalom. Utána álltam át az üzleti vonalra (6230, 6230i, E50, E51, E52), aztán az érintős okostelefonokra (Samsung Omnia, Nexus S, iPhone 3GS), aztán valahogy az almánál leragadtam azóta is.

    A karrierem elejétől kezdve nokiás voltam amúgy (5110, 3210, 3310, még egy 6210-et is sikerült szerezni használtan, elfogadható áron, pedig azok méregdrágák voltak mindig). Nekem is a színes kijelző miatt volt egy rövid Siemenses kitérő (M55), de aztán jött a hozzászólás elején említett csoda.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Pécsi gyerek #50 üzenetére

    "Lemerném fogadni hogy kb mindenki 2000 előtt született"

    Születtek azért emberek azóta is. Pl. a nagyobbik lányom 2001-ben. Szóval akár ő is írhatta volna a cikket, hogy milyen telefont kapott először a szüleitől, harmadikas korában. No nem azért, hogy elérhető legyen, hanem mert annyira szeretett volna saját telefont. Egy Samsung Corby-t egyébként, ami még az androidos cuccok elterjedése előtt a gyártó egyik első érintős készüléke volt. Aztán egy év után egy Galaxy Minit, ami hatalmas előrelépés volt az előzőhöz képest. Ez utóbbi volt 2011-ben, a készüléket a mai napig használjuk egy dominós sim-mel, bár épp most vált fölöslegessé, hogy megszűnt a roaming. Utána kapott egy használt iPhone 3GS-t, később egy 4-et, majd 5-öt, 5s-t - el szoktam adni a régi készülékeit, ahhoz hozzáteszi a zsebpénzét, és ebayen (vagy ebay kleinanzeige-n) szoktunk neki keresni egy jó állapotú használt készüléket helyette. Aztán az utolsó szerződéshosszabbításához járt egy 1 EUR-s 6s, ezzel ki kell, hogy húzza két évig, utána vagy a húga fogja örökölni, vagy a nejem. Igen, eljutottunk arra a szintre, amikor már mi örököljük a gyerekektől a telefont, és nem ők tőlünk. :DDD Kisebbik lányom amúgy 2006-os, neki az első készüléke 11 évesen egy iPhone 5C volt (illetve még mindig az), na az milyen már?

    Amúgy ha már vágyott, de elérhetetlen készülékekről beszélünk, az igazi big shit egy Nokia Communicator volt a hősidőkben. Teljesen egyértelmű volt, hogy egy értelmetlen cucc, különösen, hogy mobil internetről akkoriban még nem is hallottunk (tán még wifi sem volt), de annyira menő, annyira high-tech szerkezet volt, hogy patakokban folyt a nyálam, amikor nagy ritkán sikerült egyet élőben megtapogatni.

    Jellemző módon egyébként, ahogy nézem, a még működőképes példányok többszáz eur-ért kelnek el ebayen, akkora kultusza van még mindig. :DDD

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Vincent_ #65 üzenetére

    "Azért nem tudom, hogy a még mindig kiskorú lányod milyen érzelmi kötődéssel lehet az átlag fél évig sem használt telefonjaihoz, főleg az 5 (!) különböző szifonhoz (kemény világ lehet neki...)."

    Évente kap új készüléket (7 év alatt 7), általában születésnap körülre időzítve - úgy, hogy már jó ideje a zsebpénzéből tesz hozzá a régi árához. Szereti őket, nagyon tud rájuk vigyázni, olyannyira, hogy az eleve használtan vett készülékeit mindig el tudtam eddig adni közel annyiért, mint amennyiért vettük. Ráadásul azért a 3GS, vagy az i4 azért akkor már jócskán öregecske modell volt, amikor kapta őket. Ja, az utoljára lecserélt i5s-ét most a nejem használja, de ez eddig az első, ami családon belül maradt. Most kapott először ténylegesen új készüléket, ezt is csak azért, mert normális mobilnetes csomagok úgyis drágák, ellenben már adnak hozzá akár egy felsőkategóriás telefont is. Nyilván nem kevés pénz a havidíj, szerencsére ennyit megengedhetünk magunknak, hogy havi 40 EUR-t fizetünk a számlájára, cserébe a készülék ingyen volt (nem ringatom magam illúziókba, nyilván a havi díj fele kb a készülék ára), és ebben benne van, hogy minden beszélgetése, üzenete korlátlan, és havonta 2GB adatmennyiséget forgalmazhat LTE hálózaton. A párom, és az én előfizetésem is 20 EUR amúgy havonta, annyi a különbség, hogy mi ezért valami középkat droidos készüléket kaptunk volna hozzá, amit nem kértünk, helyette járt érte 150, ill. 200 EUR-s vásárlási utalvány.

    Másrészt pedig az almás készülékek egyik legnagyobb előnye, hogy maga a szoftver marad ugyanaz, szóval a felhasználó csak annyiban veszi észre a váltást, hogy kicsit gyorsabb, gördülékenyebb lesz az új készüléken a rendszer - aki pedig nem fogékony ilyesmire, annak még ennyire sem tűnik fel. Mondjuk így nehezebb is érzelmi kötődésről beszélni. Jellemző módon egyébként a leghosszabb ideig használt telefon nekem is az i5s volt, 1-2 hónapja voltam kénytelen lecserélni, mert sikerült vízkárosítanom, és a töltése meglehetősen esetlegessé vált (vagy töltőcsatlakozó, vagy töltőelektronika probléma lesz, majd meg kéne nézetni), de 3 évet húzott le napi hazsnálatban, és még mindig tökéletesen megfelelt volna egy jó darabig. Előtte egy i4-et használtam jó ideig, szóval azért én nem váltogatom őket évente.

    Hogy kicsit ontopik is legyünk, a rengeteg telefon, ami megfordult nálam, és rövid megjegyzések:

    Nokia 5110 - az első volt, még 1999-ben, imádtam, a mai napig megvan, működőképes
    Nokia 3210 / 3310 - ugyanaz a rendszer pepitában, kicsit szebb, kicsit modernebb, kicsit okosabb, de akkorát már nem ütött
    Nokia 6210 - az egyik legminőségibb készülék, ami a kezemben volt, nagyon szerettem, de maga a rendszer még mindig ugyanaz volt, mint a fentiek
    Siemens M55 - említeni is kár, hatalmas csalódás volt
    Nokia 3650 - említettem már korábban, a telefontörténet egyik legviccesebb darabja, én mindvégig teljesen odavoltam érte
    Nokia 6230/6230i - a rendszer sokat fejlődött, de minőségben valahol itt kezdődött a gyártó hanyatlása
    Nokia E51/E52 - az igazi hattyúdal, jó minőség, remek anyaghasználat, jó design, használható rendszer, sajnos ennél többet aztán nem is igen sikerült kihozni a Smybianból, kár érte
    Samsung Omnia - mókás dolog volt, remek készülék, de telefonként használni nem szerettem
    iPhone 3GS - valaki írta korábban, hogy az volt a legnagyobb gondja a korai iPhone-nal, hogy okostelefonként nem igazán lehetett internet nélkül használni. Teljesen egyetértek, ellenben a rendszer, és az UI beszippantott
    Nexus S - az első igazi androidos próbálkozás, ugyanúgy jártam vele, mint az Omniával: remek készülék volt, de nem szerettem telefonként használni. Tableten azóta is szeretem az androidot (Nexus 7 Gen2 rulez), de telefonon soha többet.
    iPhone 4 / 5s / 6s - ahogy fentebb írtam, szinte ugyanaz mind, csak kicsit mindig jobb, gyorsabb lett, ahogy a szoftver is folyamatosan fejlődött a hardverrel. Pillanatnyilag el nem tudnám képzelni, hogy más rendszert használjak. A készülék olyan, amilyen, az nekem csak a szükséges körítés a használt rendszerhez.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Vincent_ #91 üzenetére

    "Viszont hogy egy 6S még mindig 100k körül van használtan, az viccnek is rossz sztem (mai minimálbér feletti összeg ugye, és a nettó átlagkereset fele)."

    Újan most valami 600-700 EUR között van errefelé a hivatalos ár (32GB i6s, vagy i7), ami 180-210k HUF. Gondolom otthon sem adják olcsóbban, főleg, hogy itt még az ÁFA is kevesebb. Persze akcióban, vagy előfizetéssel ki lehet fogni olcsóbban is. Szóval a 100k-s használt ár, ha még garancia is van rá, az valami egészen baráti, bár szerintem az még a régi szériás, 16GB-os verzió lesz.

    "ahogy fentebb írtam, engem (+ ahogy láttam, a cikkírót is) zavar a túl zárt iOS rendszer."

    Sokan vannak így vele, én ezt el tudom fogadni, nekem ez eddig a legkézreállóbb felület, amivel valaha találkoztam. A hülyeségeit meg már megszoktam, együtt tudok élni vele. Hogy a legsúlyosabbat említsem, a fájlkezelése lehetne jobb, néha praktikus lenne a képeket, dokumentumokat, pdf-eket emberi módon, mappákban, fájlként tárolni, de már beletörődtem, hogy ez almáéknál nem menő.

    "Ettől függetlenül persze sokan megveszik (főleg itthon úgy, ahogy te is írtad, hogy részletre, "akciósan", magasabb havi díjcsomag mellé). Én ezt lehúzásnak érzem, de ez van, nem vagyunk egyformák. "

    Lehúzni nem fognak vele, mert mindig úgy számolok, hogy a telefon ára az az előfizetési díj a kétéves hűség idejére, + a készülék ára. Ha készülék nélkül veszem az előfizetést, akkor itt általában jár hozzá valami ajándék (ahogy írtam, 150-200 EUR értékű vásárlási utalványokat kaptunk a legutóbbi előfizetések mellé), olyankor az előfizetési díj a kétéves hűség idejére, - az utalvány értéke. A gyerek előfizetése kapcsán ez ugye 1 EUR készülékár + 12*40 EUR előfizetési díj, ami 960 EUR, de ennek a fele reálisan csak az előfizetés lenne (480 EUR, ami havonta 20 EUR, azaz kb 6000 Ft), tehát 481 EUR volt a készülék, 24 hónapra, kamatmentesen.

    A saját i6s-em ugye soron kívüli vétel volt, találtam egy akciós ajánlatot, ami szerintem elfogadható volt egy vadasúj, 2 év garis készülékért, ha pedig a havonta fizetendő összeget beszorzom a futamidő hónapjaival, akkor pontosan az árat kapom. Kifizethettem volna egyben is persze, de minek? Akkor is ugyanannyiba kerül, így meg tovább van nálam a pénz.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz quailstorm #96 üzenetére

    Még olvasni is fájt, de minden szava igaz. Könnyfakasztó, ahogy a gyártó lezüllött, aztán amikor úgy tűnt, hogy a WinMobile-lal fel tudnak úszni vigaszágon, az MS bevitte a kegyelemdöfést, de előtte még meghúzkodta a sárban. :(

    Symbianért annyira nem sírok, mert bár mobilos oprendszernek remek volt, azt nem láttam benne, hogy hogyan lesz belőle multiplatform, és hogyan fog működni valódi, csupa érintős, mindent-egyben okostelefonon, de később a Windowsnak sem sikerült hozzá felnőnie. Androiddal én telefonban a mai napig nem barátkoztam meg, ellenben minden egyéb felhasználási területen (lásd fent: valódi, csupa érintős, mindent-egyben készülékként) egyértelműen a legjobb, telefonként viszont számomra az alma jelenti a legjobb kompromisszumot mindennapi internetes-multimédiás használatban. Talán ők fejlődtek a legtöbbet is az évek alatt (lásd még (#107) zoltanz). Tabletben viszont nem bírtam megszeretni, volt iPad Mini Retinám, de el kellett adnom, mert egyszerűen annyira nem állt kézre az egész...

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janeszgol #172 üzenetére

    Lehet, hogy az is közrejátszik, hogy hosszabb időt éltünk a butatelefon érában, mint az okostelefonok között? Nyilván a 90-es években (főleg annak a második felében) születettek számára ez némiképpen hihetetlennek hangzik. ;]

    Azt a Nokia 3120 classicot pl azt sem tudtam, micsoda, utána kellett néznem. Aztán látom, hogy 2008-as modell. Az pont az az időszak, amikor én a már kvázi-okostelefonnak számító E51-et lecseréltem egy Samsung Omniára, ami az első érintőkijelzős okostelefonom volt.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janeszgol #174 üzenetére

    '99-ben vettem az első mobilon (Nokia 5110). Szóval a 2008, amikor átálltam okostelefonokra (ha az E51-et már hívhatjuk annak, ha nem, akkor 2009), az nekem pont félidő a mai napra vetítve. Egyébként utána még visszaálltam Symbianra egy E52-vel, 2012-től jött egy iPhone, ami az első igazi, modern okostelefonom lett. Utána egy rövid droidos kitérő egy Nexus-szal, azóta meg csak alma (i4, i5s, i6s). Szóval ha úgy vesszük, darabra szerintem nekem is több butatelefonom volt, mint okos: N5110, N3310, N6210, Siemens M55, N3650 - hopp, ez már okosteló - N6230, N6230i, E51, E52. Bár a vége már necces, hogy mit is tekintünk okostelefonnak, szóval lehet, hogy megbukik az elmélet...

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Massmurderer #181 üzenetére

    Sok minden lehet kritérium az okostelefonsággal kapcsolatban, de azt, hogy feltörhető-e a rendszer, azt nem tudom elfogadni. Amúgy droidos készülékem is volt (telefon és tablet is), sosem törtem fel egyiket sem, mindig csak a gyári store-ból letöltött appok kerültek rá. Szóval ebből a szempontból nekem az alma és a droid között rohadtul nincs különbség. WinMobile-nál dettó ugyanez a helyzet. Tényleg, pár hétig volt egy Lumia 920-am is, előfizu mellé kaptam, de nem bírtam vele megbarátkozni, inkább eladtam...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák