Új hozzászólás Aktív témák

  • RexMaximus

    aktív tag

    a Fredes reszek a lemezujsagos korszakra emlekeztetnek, csak ott azert szabadosabban fogalmaztak az irok :D

  • Messen

    csendes tag

    Szép írás volt, le a kalappal.
    Amit a W10-es telefonokról írtál, azt viszont erősnek tartom. Már lassan két éve nyüstölök egy Lumia 950-est, és azt kell mondjam, számomra tökéletesen megfelel. Gyors, nagyságrendekkel átláthatóbb, mint az androidok kusza ikonkavalkádja, amit csak több "asztal" bevezetésével lehet igazán kordában tartani, és a többi gépemmel is teljesen kompatibilis. Az tény, hogy megölték a platformot, de hogy alapjaiban rossz lenne, borzalmas és tegyükfelegyrakétáralőjjükkiazűrbemertannyiragáz, azt erősen cáfolom. Tény, hogy negyedévente egyszer lefagy. Ezt betudom annak, hogy sosem kapcsolom ki. Tény, hogy alkalmazásokat nem nagyon írnak rá. Ezt betudom annak, hogy az emberek alapvetően maradiak, és ragaszkodnak a megszokotthoz. De az is ugyanúgy tény, hogy nem kezd el random felhívogatni senkit a címlistámból egy frissítés után, mint az android (családban mindenki másnak android van, és többször tapasztaltak ilyet, a címlista összekeveredésről már ne is beszéljünk), nem kell ilyen-olyan, ki tudja milyen programokkal bajlódnom, ha PC-re akarok valamit áttenni, és még sorolhatnám. Igen, nekem még a csempék is bejönnek :) , mert sokkal strukturáltabb így az egész.

    TL;DR: Sajnos nincs már Windows Phone. Sajnos szűkebb lett így a verseny.

    Félre ne értsen senki, nem utálom az Androidot és az iPhone-t. Akinek az van, és bejön neki, használja egészséggel. Semmi probléma. Ez egy szabad ország. De ha valaki leszólja a Windows-os telefonomat :DDD

    "A számítógép embertelen: egyrészt tökéletesen programozott és szabályosan működik, ráadásul teljesen őszinte." - Asimov

  • joey04

    titán

    mátrixos kijelzővédőt telepítettem a telóra
    szintén :D

    btw jó cikk, jó volt olvasni, átadta a hangulatát a régi időknek.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • laci0530

    senior tag

    Ez de jó kis írás volt! -:) Köszi szépen.

    Végre valahová be tudom írni én is, amit korábban összegyűjtöttem (ha valamelyik általam birtokolt készülék kimaradt volna, akkor az egyedtől elnézést, de biztos nem hagyott mély nyomot). :D

    Szóval az én telefonos márkahistóriám (nem időrendi sorrendben):

    Alcatel OT 300, OT 361, 1030, 1051, POP C2,
    Asus P535,
    Ericsson GH 197,
    SonyEricsson T610,
    Lenovo P70,
    Maxton M55,
    Motorola Defy,
    Nokia 5110, 3210, 3310, 3330, 3410, 3510i, 6210, 6610, 6600, 6230i, 6500 slide, 3120, 6730 classic, E65, E66, E6-00,
    Samsung Galaxy S III, Galaxy Note 3, Gear S, Galaxy S7 edge, Galaxy S8,
    Huawei Honor 8,
    Vernee Mars.

    Még annyit, hogy az én abszolút kedvenceim ezidáig ezek a telefonjaim voltak:

    Nokia: 3510i, 6230i, 6500 slide, (és a leginkább szeretett készülékem a finnektől, a Nokia E66)
    Samsung: Galaxy Note 3, Galaxy S 8
    Az egyik legkellemesebb csalódásom telefonos fronton: a Honor 8

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Messen #4 üzenetére

    Ő nem írt W10-es telókról. Az WP7.x volt. Arról pedig köztudott, hogy a WinMO alapjain, WinCE kernelen futott egy UI és UX tesztként a vevők pénzén. Fossákorlátozva (Zune fuckyeah). Élt egy évet, de kb semmit inkább.

    Ahhoz képest a 8.1 meg a 10 egy teljesen használható koncepció, de nem sikerült felhasználói szoftverekkel ellátni, így befuccsolt. Szerintem az MS-nek pénzt kellett volna költeni, hogy írjanak appot az emberek.

    A Nokia 5800-as cikkrészen meg fetrengtem. Nekem csak 5230 és 5235 van, de hálistennek stabilak (jelenleg ébresztő). Lehet az 5800-nak se ártott volna SW frissítés, ha nagyon korai volt rajta.

    D750 helyett nekem meg a W810 volt van és legenda. De se a gyári 512-es, se a 2GB-os kártya nem döglött még meg. Bár őt nyugdíjaztam úgy 3+3 év után, mert szét fog hullani :DDD

    Ja és az 1800 hangminőségéről és billentyűről hasonló véleménnyel vagyok.

    [ Szerkesztve ]

  • Messen

    csendes tag

    válasz quailstorm #7 üzenetére

    Igazad van, W10-et írtam folyamatosan, jogos, de a 8. oldalon ír arról, hogy kipróbálta a W10-est is.

    "A számítógép embertelen: egyrészt tökéletesen programozott és szabályosan működik, ráadásul teljesen őszinte." - Asimov

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Messen #8 üzenetére

    Ez tény. Mint ahogy az is, hogy a készülék alkalmazások híján nehezen tudja ellátni az átlag igények feladatát. Szóval egy komolyabb droid után elszántság nélkül senkinek se fog tetszeni. Nagy WP-s haverjaim se bírták két évnél tovább...

  • Massmurderer

    őstag

    3210 2000be ha jol emlékszek,én pannonnál vettem anno,21900ft volt,3310 akkor jött ki,az 24900ft,és 1000ft-al csusztam le róla akkor :D

  • Hauptmann

    addikt

    A Mátrix Nokia nem a 7110i?

    Amik voltak kb. idősorrendben.

    Motorola m3888
    Nokia 6150
    Nokia 6210
    Nokia 6230i
    Nokia N73
    Sony J5
    MDA Pro III
    Nokia E51
    HTC HD2
    Sony Xperia Ion
    Samsung Galaxy Note 3
    Samsung Galaxy J5 2016

    A Note 3 a privát, a J5 a munkatelefon jelenleg. Nem vagyok egy telefoncserélgetős típus, ezek a mai napig megvannak, működőképesek.

    Amikkel valami kapcsolatom volt.

    Sony-Ericsson T28i
    Az a Nokia, ami fektetett, középen van a kijelző, két oldalt a rendes, alfanumerikus billentyűzet, és az első Nokia, ami mp3-at tudott játszani, a típusa nem jut eszembe, mi a típusa? Megvan, 5610.
    Siemens A50
    Samsung D900i
    Nokia 7610

    Én is nemrég voltam egy ilyen használt telefon konténer mellett. Sajnos nem lehetett elhozni egyet sem. De volt minden csoda, a Nokia kommunikátorok teljes családja az 9000-től az E90i-ig, na azokból és is hoztam volna haza...

    [ Szerkesztve ]

  • Massmurderer

    őstag

    válasz Hauptmann #11 üzenetére

    "Az a Nokia, ami fektetett, középen van a kijelző, két oldalt a rendes, alfanumerikus billentyűzet, és az első Nokia, ami mp3-at tudott játszani, a típusa nem jut eszembe, mi a típusa?" Nokia5510

  • FireFox1996

    őstag

    LOGOUT blog

    Jó a cikk :)
    Nekem az első telóm Siemens A35 volt, aztán volt Ericsson T20, Sony ericsson 810, Alcatel 735
    Aztán rátértem az okos világra:

    HP 6340 >> HTC TyTN >> HTC Kaiser >> HTC Touch Pro 2 >> HTC 7 Pro >> Motorola Milestone 2 >> Motorola Milestone 3 >> Xperia Pro >> Motorola Milestone 4 >> Xperia C C2305>> ZenFone5 >> Samsung Grand 2 duos >>Xperia C3 D2533>> Xperia Z2 >> Xperia Z3 Dual

    A HTC 7 Pro-ig imádtam a Windows Mobile-t, de ahogy lecserélték, jött a Windows Phone, aztóa messze kerülöm az ilyen telókat. Hiába próbáltam megbarátkozni a csempe felülettel, nem tetszett (Lumia 640, Lumia 950-et néztem)
    Így marad az Android.

    << Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

  • DanielLong

    senior tag

    Nagyon jó cikk volt, sokat mosolyogtam rajta. A Z1 Compact nálam is nagy szerelem, még mindig nem cseréltem le és pont ahogy írod, lassan nem is lesz értelmes alternatíva Compact méretben. Az új A3 már egészen korrekt, de igazán tehetnének csúcs hardvert is egy kompakt telefonba.

  • tibaimp

    nagyúr

    Jó kis cikk volt, köszi. Jó volt nosztalgiázni.

    Nekem nem volt ilyen sok telefonom az eddigi életem során, de legjobban az első telómat szerettem, a 3210-est. Az utána következőket csak "használtam", különösebben nem fogtak meg, és a mai napig nincs okos telefonom, kb egyedül vagyok ezzel az összes ismerőseim között, de nem érdekel.

    [ Szerkesztve ]

    A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

  • FireFox1996

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz FireFox1996 #14 üzenetére

    Látszik, hogy az eddigi telefonjaim vagy HTC-k (voltak), vagy Sony (-Ericsson) :)

    << Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

  • Jon Mathias

    senior tag

    Jó cikk teccett :) nekem több telóm volt mint a cikk írójának ( nem felvágásból) ha nem inkább fanatizmus. nokiából szinte az összes. az 1. ericcson gh172 volt pecsába vettem 3akksival. ericsson: gh 198, 218, 318, 337, 388, 628. fotyt köv.

    AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

  • Massmurderer

    őstag

    válasz Jon Mathias #18 üzenetére

    ericcson volt nekem is a legelsö.Pontosan nem tudom melyik,gömb antenája volt,akksit csak ugy lehetet tölteni hogy ki kellet venni a telóbol,smst se lehetet küldeni vele,csak fogadni :DD utána sh 888 volt sokáig,azt nokia :D

    jó öreg 1011es.jó 2 hetet kibirt egy töltéssel,meg majdnem fél kg volt :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Vincent_

    aktív tag

    Hosszú ideje ez az írás volt a legjobb, amit itt olvastam. Valószínűleg azért, mert rengeteg azonos élményem volt a cikk írójával.

    Anno járt nálam a Matrix teló (Nokia 7110), irtózatosan menő volt azzal felvenni a hívást. Imádtam.

    Régi szép idők... :)

    Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

  • Gergi

    aktív tag

    válasz Vincent_ #20 üzenetére

    A cikket olvasva teljesen hatalmába kerített a nosztalgia... :B
    Jól sikerült iromány! Köszi szépen! :R

  • mrdreamer

    csendes tag

    Hali!
    Jó volt elolvasni a cikket, már csak azért is mert pont a napokban szedtem össze én is a régi telefonjaimat (legalábbis a listát, a legtöbb készülék már nincs meg). Én nagy telefonnyúzó voltam tizenéves koromban, akkor azért kellett őket cserélgetni, ma meg nagyon ritkán van olyan amit megszeretek és nem unok meg egy év alatt.
    A WP nekem is szörnyű élmény volt viszont az első tapis telefonom nekem is az 5800 volt és nagyon szerettem. :D
    2003-ban egy Alcatel OT 311 volt az első. Múlt hét óta használom a kereken 20. telefonomat, ami egy első is egyben, iPhone-om még nem volt. Nekem bejön, hogy pöccre megy benne minden, filmezni meg hasonlókat pedig már nem szoktam telefonon, úgyhogy ez nem nyűg. :)

    Érdekességként itt az én listám időrendi sorrendben, félkövérrel szedtem a kedvenceket:

    alcatel ot 311
    sony ericsson t100
    sony ericsson t230
    samsung e250
    nokia 3410
    samsung m310
    nokia 3310
    siemens a57
    nokia 7250
    samsung s5620 Monte
    nokia 5000
    sony ericsson x10 mini
    motorola v3
    nokia 5800
    sony xperia mini
    lenovo a850
    samsung galaxy s5
    nokia lumia 530
    lg g3
    iphone se 32

  • Hauptmann

    addikt

    válasz Hauptmann #11 üzenetére

    Ja, kimaradt a listából a két alma, 4, 4S. Megvannak mindig, de valahogy az alma telefonban soha nem fogott meg. Viszont tabletben igen, a mai napig egy 3G-s Ipad 3-at nyúzok szinte napi szinten.

    A kedvencek meg a listából a 6210, MDA Pro III, HTC HD2, Note 3. Ez utóbbit már több, mint 3 éve nyúzom, és nem látom értelmét lecserélni, az újabb típusok nekem semmivel sem adnak többet. Talán a Note 8 lesz az, ami igen, csak 6,3 coll...

    [ Szerkesztve ]

  • ceia

    őstag

    Én utálom a telefont. Az érintőset már emiatt is, de utálok tölteni és magát az egész telefóniát úgy, ahogy van, az összes sunyi és idegesítő dolgával, ahogy ez ki lett találva. Ilyen csomag, olyan tarifa, hűség, szerződés, apróbetűs részek.. és a fejletlen akku miatt. Majd ha 5x ennyit bír, jó lesz. Persze dokkolóval, ne kelljen dugdosni semmit. Na az jó lenne. Végülis vettem egy Moto G3-mat. De egyáltalán nem szeretgetem, nem buzerálom, mint mások a telójukat. Olyan, mint egy toll. Ha kell, használom. Net, gps, wifi letiltva. Ez csak szemét benne. A jó kamera miatt vettem, és mert nem került egy vagyonba. (42k) Először Lumia 640-et, majd Xiaomi Redmi 2 Pro-t akartam, de szerencsére ráakadtam erre mint kifutó típusra, 13MP kamerával, és egy árban voltak.
    Az első telóm Siemens A40 volt. Aztán Sharp GX10i, Sony Ericson W610i - ennyi. Mondom, nem vagyok oda érte. :D
    Amik viszont tetszettek külsőre, azaz designra: Nokia 3410, 5310i, Sony Ericson T20, T39, T68.

            it's more fun to compute

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Nokia 3650 volt még valakinek? :DDD

    Akkora volt, mint egy féltégla, de imádtam. Minap beleakadtam a bélyeg méretű, homályos, kásás képekbe, amiket azzal csináltam, valami borzalom. Utána álltam át az üzleti vonalra (6230, 6230i, E50, E51, E52), aztán az érintős okostelefonokra (Samsung Omnia, Nexus S, iPhone 3GS), aztán valahogy az almánál leragadtam azóta is.

    A karrierem elejétől kezdve nokiás voltam amúgy (5110, 3210, 3310, még egy 6210-et is sikerült szerezni használtan, elfogadható áron, pedig azok méregdrágák voltak mindig). Nekem is a színes kijelző miatt volt egy rövid Siemenses kitérő (M55), de aztán jött a hozzászólás elején említett csoda.

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • MikeWazowski

    addikt

    Az ötödik oldalon milyen Sony telefonról volt szó? Csak nagy vonalakban futottam át, de a képről nem ismertem fel.

    A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

  • mAtech

    aktív tag

    válasz parandroid #25 üzenetére


    Első telóm 1999 környékéről: Ericsson GH198. Komoly darab volt :D

    [ Szerkesztve ]

    Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

  • mrdreamer

    csendes tag

    válasz mAtech #27 üzenetére

    Fú, még gyerek voltam amikor egy ilyet találtam a földön, biciklizés közben. Nem lehetett használni (gondolom a PIN-kód miatt) de nagyon tetszett és meg akartam tartani. Persze anyuék megkeresték a tulajt és visszaadták. Nekünk évekkel később lett a családban mobilunk (Siemens A35 btw).

  • akom

    senior tag

    válasz mAtech #27 üzenetére

    Az én első mobilom:

    Motorola MG1-4C11 (Westel 900 :DDD )

    Akár 4db AA elemmel is működött.

    [ Szerkesztve ]

  • kromacse

    újonc

    Jó ilyen nosztalgiával kapcsolatos cikkeket olvasni, nagyon szeretem őket, ahhoz képest, hogy 2001-es születésű vagyok.
    Nekem már úgymond vicces, de egyben érdekes, hogy születésem után nem sokkal jelentek csak meg a színes kijelzőjű telefonok. Ami ezekben nagyon tetszett és amiért mai napig jó őket nyomogatni, az az, hogy tényleg igazi telefonok voltak, mert hát a maiak apró számítógépek.

    Nálunk a családba megfordult egy-két mobil. Sajnos az összeset nem tudom, hogy mi volt, de külső antennás csoda már nem. :)

    Apámnak volt régen egy 3410-ese, viszonylag sok ideig használta, cég adta neki, csak hát a kisebség megszabadította tőle, mikor egyszer sajnos betörtek hozzánk...
    Ezek után a cégtől kapott egy 6234-eset, ezt is szerintem 5-6 évig nyüstölte, és sokat fotózott vele. Számomra nagyon érdekes volt, hogy a kamera a telefon közepén volt. Emlékszem kisebb koromban mindig egy kommandós játékkal játszottam rajt. A sok használattól érdekes, hogy a kijelző feletti plexi teljesen elkopott és olyan folt volt ami mindha savval ötnötték volna le.
    Későbbiekben, kb 2 éve a cégnél újabb mobilcserét tartottak, egy 206-osat kapott. Ő direkt okos telefont sem akart és nemis akar, mert azt mondja neki ez bőven elég. Ennek a kamerája már jobb, elég jól használható kis eszköz, bár szerintem az előzőek jobbak voltak. Ezen már nagyon látszik, hogy nem Nokia, hanem Microsoft és ez nemigazán jó.

    Az első telefonom a bátyám első új telefonja volt, csak megkaptam tőle egy valamilyen kis LG nyomkodós kütyü, azt tudom, hogy kamera nem volt rajt, és az egyetlen játék rajt a sudoku volt. Ilyenkor még nemis telefonáltam, csak kisgyerekként jó volt egy működő mobil.
    A következő kis játékos ketyere az már elég jó volt, ez anyámé volt régen, egy Sony Ericcsony k510i. Nagyon szerettem, tökjó zöld háttérvilágítása volt a gomboknak, joystick a 4 irány gomb helyett amit viccesebb volt használni ha leszedtem a telefon előlapját. Meg volt végre kamerája, és egy kis tükör mellette "selfizni". :) Meg voltak hozzá letölthető játékok (pl. Worms) illetve témák (Subaru, Nike). Később ehhez a mobilhoz visszatértem és már telefonáltam rajt, mikor beadta a kulcsot első okostelefonom.
    A következő az egy 3110-es Nokia volt, ezzel azért szerettem "játszani", mert nem kellett hozáá sim kártya, hogy elinduljon. Ez a telefon sem fogott meg valahogy, néha ki-be kapcsolgatott, ezért kaptam meg nagymamámtól.
    Elérkeztünk végre az okostelefonhoz, egyben életem első új telefonjához. Ekkortájt lett saját telefonszámom is (2012 Karácsonyán), és nagyon boldog voltam, hogy megkaptam a kis "zsebszámítógépem". Ez az öröm alábbhagyott néhány hét-hónap után. Mivel ez a telefon egy Samsung Galaxy Y volt (aki ismeri, az érti, hogy miért mondtam...). Hát először nagyon tetszett, de később rájöttem, hogy szörnyű a csak 3 colos kijelző, a 256mb ram, gyenge proceszzor, se vaku, se előlapi kamera, a hátsó is csak 2 mpx. Mindegy, kb 2 évig bírhatta, mivel sikeresen unatkoztam és feszegettem az érintőpanelt, és elmetszettem az alaplaphoz csatlakozó szalagkábelt, így többet nem érzékelt. Apámmal megbszéltem, hogy javíttatni nem érdemes, mivel garancia nem volt és drága lett volna, ezmeg annyit nem ért. Igazából ez a mobil arra volt jó, hogy megszeressem az okostelefonokat, ezen belül is az androidot (ezen 2.3.6 volt) és arra is, hogy magamban eldöntsem, hogy többé nekem nem lesz Samsung alsó vagy középkategóriás telefonom (maga a touchwiz se tetszik).
    Mindegy, ugye mint írtam visszatértem a Sonyra kb 1 évre, mert nem kaptam új telefont.
    Aztán azthiszem 2015-ben névnapomra meglett az újabb szörnyűség, egy Alcatel OT POP C3. Hát kb 1,5-2 hónapig ha kedveltem ezt is, de már "fejlődés" volt az előzőhöz a képest a 4 colos kijelző, 2 magos 1,2Ghz-ees processzor, 4 gb belső tárhely és a 4.4.2-es android. Ami probléma volt ezzel, hogy szörnyen lassú volt, többször újratelepítettem, nemsegített, a kamerát védő plexi full karc lett, ezért azt kitörtem onnét, illetve a szélén a festék olyannyira kopott, hogy a biológia munkafüzetemben! húzva a telefon szélét a lapon maradt a festék... a fekete telefon körben fehér lett, ezért szereztem rá egy tokot. Még egy ideig szenvedtem vele, aztán gyűjtöttem pénzt egy újra.
    EZ pediglen egy Vernee Thor lett, idén januárban. Ez ég és föld (attól függetenül, hogy kínai és 40 ezer Ft volt). Ezen már van elől is kamera, van vaku, 5 colos hd kijelző, 16 gb belső tárhely, akár android 7.0!, 3gb! RAM, 8 magos processzor és ujjlenyomatolvasó. Ahogy kicsomagoltam és nekiálltam használni elámultam, hogy pl normálisan működött a messenger. Tudom ezek nem nagy dolgok, de aki nagyonnagyon alsókateróriás telefonokhoz szokott az elámul. Ezt a telefont nagyon szeretem, annyi baja van, képernyő hiba, hogy kb 1 pixel szélességben bal oldat az egész képernyőn végigfut egy csík, de mindha felette lenne valami átlástzó réteg úgy néz ki, aki nem használja a telefont az észre se veszi, csak olyan fura.
    Remélem ez a telefon sokáig bírja mellettem.
    Tudni kell rólam, hogy régi telefonjaimmal amik tönkrementek vagy nem használok azokat nem kímélem (szét töröm :( ), amit már bánok eléggé. Az Alcatel még megvan és úgyanúgy működik, csak a kijelző hanygányit megolvadt...khm öngyújtótól.

    A bátyám első telefonja ugye az az Lg volt, következő neki is az Ericson.
    Harmadik pedig egy szerintem régen eléggé ismert telefon, egy Samsung Champ. Ez volt anno egy fiatalos, olcsó, pici érintőképernyős kütyü. A rezisztív kijelzője miatt elég rossz volt használni szerintem egy idő után, de el lehetett vel éldegélni, igazából butatelefon csak nem gombokkal.
    A következő neki egy Zte Kis Plus volt, ez mai napig megvan működő állapotban, hát gyengécske eszköz volt, ennek is fura lett a kijelzője, szerintem mert megkopott a műanyag, viszont lehet használgatni, csak a 2.3.6-os android miatt kevés az alaklmazás illetve gyenge.
    A harmadik telefonja az egy Lenovo a536-os, most is ezt használja, már tervezi új vásárlását mert lassú, de mikor kibontotta, azt csodáltuk. Alig láttam még akkor 5 colos kijelzőt telefonon, és olyan hatalmasnak tűnt, meg elég jó volt az 1gb ram mal. Hát 2 év után már ez sem az igazi, tudjuk mivan az androiddal... Mindenesetre jó kis telefon.

    A nővéremnek első telefonja az is valamilyen Nokia volt, típusára nem emlékszem, de ezen is jokat játszottam, egy "bodys" emberrel kellett dobozokat tologatni.
    Később valamilyen piros talán sony ericcson-ja lehetett, ezt nemtudom.
    Ezután egy újabb Nokiát kapott, méghozzá egy piros-fekete 5130 Expressmusic-ot. Nagyon szerette, ez teljesen leváltotta az mp3 lejátszóját (előtte meég discman, HAHA). Viszont le kelett cserélnie, mivel egyszer csak meghalt, mivel nővérem nem kímélte a több éves használat alatt.
    Így lett meg első okostelefonja, egy Lumia 520. Tetszett neki. Mivel ő nem játszott rajt, de (ilyen olcsó mobilhoz képest) kelett a "szép" 5 mpx-es kamera, ezért nagyon szerette.

    És itt térnék ki, hogy szerintem maga a WP egy jó rendszer lehetett volna. Mivel ezen a harmatos gyenge telefonon is remekül, akadásmentesen futott, tehát akinek nem kellett (vagy kell) a rengeteg alkalmazás, meg ugye nem facebookozik sokat, annak ez egy remek lehet. Nekem személy szerint fura az a csempés rendszer, de az optimalizáltság mindigis bejött. Hát ez is kb 2 évet bírt, utána nem kapcsolt be többet. Igen ugye ez se rendes Nokia, amit én mindigis nagyon bántam, nem volt meg az az elnyűhetetlenség, és minőség.
    Ezután egy Galaxy grand primot vett, nincs mit erről beszélni, olcsó Samsung, még mostis használja, nekem személy szerint nem tetszenek a Samsungok.

    A nő nem ember, a sör nem ital, és a medve nem játék.

  • Robert07

    aktív tag

    Nekem egy Nokia 5530 volt, vagyis meg van, valahol a szekreny aljaban. :DDD

    Azt egy HTC 8X cserelte, eg es fold volt a kulonbseg. Szerettem mindkettot, de annyira lassu lett az 5530, hogy mar a PH is akadozott rajta. A HTC talan ket evig volt meg, 2015-ben valtam meg tole. Maga a telefon jo volt, jol ossze volt rakva es jol is nezett ki, massziv haz stb. de itt is az volt a gond, mint az 5530-al. Nem volt eleg gyors a modernebb weblapokhoz. Meg nem voltak ra appok, de WP-s letere ezt gondolom emlitenem sem kell. Ennek ellenere nekem tetszett a rendszer, ha lett volna egy normalis app store hozza, akkor nem valtottal volna androidra.

    Es itt jonnek a kinai telefonok. Egy Redmi Note 2, majd nem sokra ra egy Note 3. Nem voltak rosszak, jo kijelzo, gyors SoC, egyedul a ram miatt csereltem le a 2-t a 3-ra. Most, kb. fel eve egy ZUK Z2-t hasznalok Citrus CAF 3.1 ROM-mal. Ha minden jol megy, akkor ez maradni fog egy darabig, mert a harom androidos kozul eddig ez a legjobb. SD820, 4Gb RAM, 64Gb ROM es dual sim. Ez nekem eleg. Igaz, hogy a kamera nem a legjobb, de ha minoseg kell, akkor ott a fenykepezogep, ha meg gyorsan le kell kapni valamit, akkor ez is jo. A gyari ROM viszont szornyu volt, legalabbis itteni hasznalatra mindenkepp. Meg az akksija is tovabb birja ezzel.

    De nem is irnek tobbet, nekem ilyen telefonjaim voltak, legalabbis az okostelefonos erabol, az elotte levoket nem reszleteznem, mert nem nagyon szeretek telefonon gepelni. :P

    [ Szerkesztve ]

  • joey04

    titán

    válasz parandroid #25 üzenetére

    Egyik kedvencem volt :R

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • Solten

    addikt

    Kellemes olvasmany... :K elso telom a 3210 volt, nagyon menonek szamitott (mikor mar szinte mindenki azzal rohangalt nem annyira :D )

    5110-et emlitette valaki? Az elso igazi szelesebb retegnek, tank volt, elpusztithatatlan. Retyo? Ugyan meg se kottyant hasznaltad tovabb szaritas nelkul :D A 3210 plasztik jatekszernek tunt mellette.

    [ Szerkesztve ]

    Saor Alba

  • mg1992mg

    senior tag

    Nekem így néz ki a listám:

    Sagem MW3026
    Siemens C60
    Nokia 5200
    Sony Erricsson Xperia X10 mini
    Apple iPhone 5S (erős váltás volt az X10 mini után, de ezt már saját keresetemből fedeztem :) )
    Nokia Lumia 930 (Nagyon imádtam! Sajnos a WP lemaradása, és a programok hiánya miatt túladtam rajta, de ha pl. Android lett volna rajta, talán még most is használnám!)
    Sony Xperia Z3 Compact
    LG G5

  • Pécsi gyerek

    addikt

    Minden percét élveztem az írásodnak :R Én már a pontos típúsokra nem emlékszem,de az első asszem egy nokia 3210 volt,47500 ért.Hogy szerettem anyámat hogy megvette nekem 💗Utána már saját pénzből vásároltam a többit.Volt alcatelem,3 ellemmel is működött.(nagy batár volt)Volt por és vízálló samsungom,azt is szerettem(ilyen kis gumidugók voltak a csatlakózók védelmére)Olajos kézzel összefogdostam,utána simán lemostam kefével a csap alatt 😁.Utána volt egy sagem-em.Az első szineskijelzőjű telefonom.Utána valami sonyericson.Azt szerettük nagyon,a kolegáim frászt kaptak amikor azon a kb 2 colon filmeket néztem😂.Utána megint samsung,az már érintős.A mai te lefonokhoz képest botrányosan rossz volt rajta tapizni.A kövi már androidos,egy alcatel ot 990.1 mag 512 mb memória.És jó volt,komolyan :K Utána a nagytesó az ot 995- jött.És az még jobb volt :K Igaz voltak furcsaságai.Pl chrom böngésző anyira befagyott,hogy csak akku ki/be segített.Utána egy 4 magos lenovo a606.Na ezen már gta-ztam :C De hamar lemerűlt,meg gondolt egyet és a tőltőre dugva jelezte hogy töltődik,peddig nem :O Volt egy két meglepi lemerűlés.De amúgy gyors használható telefon volt.Most egy lenovo vibe s1 lite van,ráduplázva az ezelőttire.8 mag,2 gb ram,16 gb rom.Igazából egy ilyen szintű telefon teljessen kiszolgál,max egy nagyobb kijelzőjűt tudnék még elfogadni olyan 6 os ig :) Azt ennyi,jobb gyorsabb,nagyobb már nemkellene.Nekem a mai napig néha amúgy mosolyt csal az arcomra,hogy honnan hová jutott ez az egész telefon téma.Persze néha a pokolba kívánom,hogy mindig elérhető vagyok :DDD

    Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

  • ceia

    őstag

    Először a főnökömnél láttam mobilt, jókora tégla volt. Ahogy járkált ide-oda, mindig letette és elhagyta valahol. A kollégákkal tudtuk, hogy szándékosan, hogy aztán kereshesse, és ezzel is felhívja rá a figyelmet, hogy neki már ilyen is van. Mindig kérdezgette: Nem láttátok az "ericsonomat"? Hová tettem az ericsonom.. CS-vel! :DDD
    Amikor először használtam mobilt, éppen pc-t akartam venni. Melóban apróhirdetéseket néztem az Extrában ;] és találtam egy jó ajánlatot. Valaki hirdette, hogy pc-t rak össze, tetszés szerint, olcsón. Akkoriban sok ilyen hirdetés volt. Észrevettem, hogy egy kollégánál van mobil. Megkérdeztem, elintézhetnék-e egy hívást. Azt mondta, 100ft és legyek rövid! Ő hívta fel nekem, hiszen én még nem értettem hozzá - egy Nokia 3210-es volt. A gép pedig P133, 8Gb ram, 3.2GB hdd, S3Trio64V+ 1MB vga. Ezen már jól ment a Quake 320x200-ban, a Tomb Raider pedig svga-ban, ha egyel kisebbre vettem a képméretet :)

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • Pécsi gyerek

    addikt

    válasz ceia #37 üzenetére

    8 Gb ram egy ilyen gépben :Y

    Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

  • zizi7229

    tag

    Nagyon jó kis írás volt, le a kalappal :) élvezet volt olvasni. bár jóval fiatalabb vagyok nálad, legalábbis a szövegben lévő adatok alapján, így nekem a hőskor monokróm kijelzős modelljei kimaradtak.
    Az első telómat azért kaptam, hogy mindig és mindenütt nyomon követhető legyek. Ez lehetett általános iskola 6. osztálya körül, egy Samsung X450-et. Azért Samsung, mert akkoriban a családban szinte csak Samsung telefonok voltak, és egyfajta fanatizmus övezte őket a szüleimrészéről, amit a mai napig nem értek, ugyanis már akkor gyerek fejjel rájöttem, hogy ez egy rettenetesen buta telefon volt. még kamera sem volt benne. Viszont még lévén gyerek voltam, egyáltalán nem vigyáztam rá, ennek ellenére bírtaa strapát. két év múlva kaptam helyette egy használt x510-et. Valamivel fejlettebb volt, már volt kamera és infra(ami viszont nem volt képes kommunikálni semmi más telefonnal, szóval mai napig nem tudom, mire volt jó. Ezt fél évvel a hozzám kerülése után ellopták tőlem. Nagyjából tudom is hogy ki volt, de nemtudtam vele mit csinálni bizonyíték hiányában.
    Ekkor jött 9.-ben az utolsó szüleimtől kapott telefon, ami már okostelefon volt: Egy Galaxy Mini. Mélységesen tiszteletem ezt a telefont azért, amit ki kellett neki bírni nálam. A faluhatárban ökörködés közben tócsába esett, kikapcsolt, egy óra napon szárítás után már ment is tovább. Mentem át rajta szintén biciklivel( a hátulján, így a kijelzőnek nem esett baja). leszakadt az összes kis műanyag ajtó róla, tölteni a végén már csak úgy lehetett, ha fix helyre le volt téve, mert már a kábel a saját súlyával kihúzta magát az aljzatból. A képernyő körüli műanyagburkolat megszámlálhatatlan helyen összetört, a hátlap tartópöckeinek legalább fele hiányzott, tetejébe még az akksi is púpos volt már. Ezt nem tudom eldönteni, hogy a processzortuning miatti melegedéstől vagy simán csak a 0-24-es nyüstölétől púposodott fel. A gyári szoftverével vallatni lehetett volna, de szerencsére többszöri sikertelenség és szíroham (aggódtam, hátha elrontottam valamit) sikerült rá felküzdeni egy 7.2-es Cyanogenmodot, azzal már nagyon kis használható telefon lett. A kegyelemdöfés az volt, amikor egy nem túl publikus ok miatt a buszról leszálva hirtelen haragomban a falu főtéren(ami lehet úgy 50 méter) keresztüldobtam, és darabokban érkezett le. Rutinosan összeraktam hazafele menet, majd nem is foglalkoztam vele. Estefelé kerti munka közben jutott eszembe, hogy elfelejtettem bekapcsolni. Gomb megnyom >> a szivárvány minden színében pompázó kijelző tárult elém, ami valljuk be nem az a látvány volt, amit vártam. A telefon maga működött, még az érintésekre is reagált, de nem láttam a kijelzőn semmit. Alkatrészként adtam el egy barátomnak ezer forintért. amit végül nem pénz, hanem két sör formájában kaptam meg....az is valami.
    Az első saját telefonom megvérelére ekkor kényszerültem rá. Ez volt 2014 decembere. A kiszemelt áldozat pedig egy Oneplus One volt, amit már akkor nyáron meg szerettem volna venni egy barátommal együtt, csak nem volt rá elegendő pénzmagom. Ősöktől pedig nem volt pofám pénzt kérni rá, mivel amit tőlük kaptam telefont, azt konkrétan kivégeztem. Végülis jobb késő,mint soha: legalább nem zsákbamacskát vettem, hanem láttam napi szinten, hogy a barátom a legnagyobb megelégedéssel használja. Két hónapos használtan sikerült hozzájutnoma készülékhez, mindenféle garancia, vagy egyéb papír nélkül. Nem tartottam különösen sokra a garanciát és ma sem tartom. Persze, hogy az első dolgom az volt, hogy szétszedem(kíváncsi természet vagyok) így darabjaira bontottam a telefont, mert csak. Viszont sikerült összeszerelésnél az antenna érintkező pöceiből az egyiket letörnöm. Így kötött ki a telefon CinkElek kollégánál javításra, aki remek munkát végzett, csak hát ahhoz képest, hogy milyen pici alkatrész....$$$$...
    Kijelenthetem, hogy a legjobban választottam azzal a telefonnal. Az általam okozott káron kívül semmiféle problémája nem volt neki.vigyáztam is rá, ahogy tudta, bár a végén már nem hordtam tokban, ami a sarkain meg is látszott.
    Tavaly év vége felé viszont már nagyon gyengécske volt az akkumulátora, ezért kénytelen voltam megválni tőle. Sikerült jó áron beszámíttatnom egy alig használt tökéletes állapotú Huawei P9 Plusba, amit egyelőre megelégedéssel használok, a kamerája nagyon szuper, viszontaz akksiideje lehetne jobb. A 7.0-s frissítés óta rosszalkodik. Ha nem változik, lehet menni kell neki, viszont összességében egy nagyon jó telefon. mi lesz a következő? :D reménykedem, hogy a következő két évben semmi

    Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

  • AndrewBlase

    senior tag

    Első kommunikációs eszközöm (1997) egy Easy Call néven futó személyhívó készülék volt 4900+2000 Ft bekapcsolási díjért. SMS-t tudott fogadni. Nagyjából ennyi volt a tudása.

    Ezt követte 1998-ban egy (használt) Nokia 2110i készülék 10e pénzért. kb 60 deka lehetett, féltégla méret, kihúzható antenna. Vettem hozzá nagyobb kapacitású akksit, ami annyiból állt, hogy az amúgy se vékony telefon vastagságát megdupláztam! :D
    Szerettem ezt a telefont. Ekkoriban még elég keveseknek volt a korosztályomban telefonja, bár ez már akkor is nagynak (és őskövületnek) számított, de diákként erre volt pénzem. Sokáig otthon is titkoltam, hogy vettem egy mobilt.

    Ezt követte 1999-ben egy Ericcson A1018/SL készülék 44875 Ft-ért. Beleszerettem a kinézetébe, nyúztam is 2003-ig. Ennek ellenére nagyon mély nyomokat nem hagyott bennem. 2× járt szervízben, tesómnál landolt.

    2003-ban szert tettem egy Nokia 6610/SL készülékre 47900 HUF-ért. Ez már apró volt, szép volt, imádtam.

    2005-ben követte egy Nokia 6680/SL készülék 98990 Ft-ért. (Aztaqrva, mennyi pénzt adtam érte! :Y )
    Szép nagy színes kijelzővel, elő- és hátlapi kamerával. Csúcs volt! Imádtam, vigyáztam rá.
    Sokáig használtam ezt is.

    2007-ben csak úgy, mert régen vettem telefont alapon B telefonnak (vésztartalék) vettem egy Samsung SGH-C170 telefont 0 Ft-ért. Nemigen használtam, alap dolgokra képes volt, de nem nagyon szerettem. Szintén tesómnál landolt.

    2009-ben a következő áldozat egy Nokia 2700c készülék volt. Pontosabban kettő. Igazából nem is akartam venni telefont, de felkeresett a szolgáltatóm, hogy lejárt a hűségidőm, és hátizéhozé, vegyek telefont. Ezt ajánlották az "elvárásaim" alapján. Mondtam, oké, kis türelmi időt kérnék, megnézném azért a neten, hogy ez melyik telefon is. Megnéztem, vissza is hívtak a megbeszélt időben, áment mondtam rá. Így történhetett, hogy a nő valahogy 2× vette fel a rendelést, így egy telefon hatalmas 990 Ft-os áráért hozott a futár 2 db telefont. :DDD Sebaj, egyiket megkapta apám.

    Ezt egy Nokia C5-00 5MP követte 2011-ben. A maga nemében jó kis telefon volt a maga idejében. Amolyan elő-okostelefon. Ezzel már filmeket néztem (igen, 240×240 pixelen :DD ), navigációt használtam, könyveket olvastam, és neteztem. Jó volt!

    2013-ban egy Nokia Lumia 925 volt a soros. Bár óva intettek a windowsos telefonoktól, én majd megőrültem, hogy ilyen telefont vegyek. Konkrétan ezt a telefont. Bármi áron. Annyira tetszett/tetszik a megjelenése, a formája, a mérete, hogy nagyon. Valami 77e Ft környékén jutottam hozzá, és elsőre megszerettem. Könnyű volt használni, stabilan üzemelt. Voltak hiányosságai, amik egy része a DENIM frissítéssel megszűnt, és persze maradt is hibája. Meg hát egyre kevesebb app maradt hozzá. Ennek ellenére a mai napig használnám, ha a hangszórója be nem adta volna a kulcsot. Szólni szól még, de nagyon recseg. Szervizbe meg nem akartam leadni.

    Most egy tavalyi évben vásárolt iPhone SE készüléket használok, 120 ropiért vettem. Nagy reményeket fűztem hozzá. Tetszett/tetszik a formája. Méretileg ugyan egy kicsit lehetne nagyobb is, de ez van. Nem lettünk barátok, és úgy érzem, soha nem is leszünk. Zavarnak a korlátai, az önfejűsége, hogy önként és dalolva törli ki a kontaktjaimhoz rendelt képeket, csengőhangokat, hogy repülő üzemmódban képes az ios frissítést letölteni, és és és.... Vannak jó tulajdonságai, de ezek nem feledtetik a hülyeségeit.
    Szóval, alíg várom, hogy leteljen a hűségidő, és b@ccom be a szekrény mélyére, hogy attól kóldul.

    Közben vettem egy tabletet, Op3nDott személyében 24000 Ft-ért. Egyszerűen imádom, filmnézésre, netezésre nekem tökéletes, több, mint 2 éve szolgál rendületlenül.

    A következő várományos a Nokia 6 lesz, legalábbis most úgy érzem, hogy must have, aztán az idő majd eldönti, hogy mi lesz.

    Volt ezen kívül Nokia 3310, 3330, Alcatel ot302, de ezeket sokáig nem használtam, illetve társkártyás szerződéssel a családtagoknál landoltak.

    [ Szerkesztve ]

    Miért mindig én???

  • AusWolf

    őstag

    Remek írás, köszi! Bennem is felébresztette a rég eltemetett, mobilra vágyós kamaszt. :)

    Nekem az első mobilom egy LG B1200 volt. Nem volt rossz teló, csak folyton újraindult. Biztos volt benne valami hiba, és vissza kellett volna vinni az üzletbe, de akkoriban azt hittem, hogy ez természetes jelenség. :D

    Következő egy Siemens MC65. A borzalmak borzalma. Kamerás mobil kellett, és a T610 túl drága volt, ezért lett ez. Szörnyű döntés volt. Borzalmasan lassú (kb. 2 perc volt csak míg bebootolt, a menüben navigálásról nem is beszélve), a kijelzője nézhetetlen (a fehér olyan hányás-narancs színű volt, a többi szín meg barna, a képfrissítés is kb. fél másodperc körül lehetett), hálózati kommunikáció terén elméletileg tudott GPRS-t, de egyszer próbáltam róla MMS-t küldeni, kb. megőszültem, mire sikerült, anyaghasználat meg kb. nem volt (recsegős, szétesős PVC).

    Utána feladtam a színes kijelzőt, és a megbízhatóságra mentem. Lett egy Alcatel OT 715-öm. 4 szürkeárnyalatos kijelző, kezelhető, szerethető. Egyedül a joystick nem tetszett benne, de megszoktam.

    Utána Samsung E310, amolyan Sharp GX20 olcsó verziójaként (apámnak volt olyan, és nagyon irigy voltam rá). Nem volt rossz telefon, de olyan nagyon kiváló sem. Szerettem, pont.

    Aztán minden vágyam lett egy Sharp 880SH, hogy végre kitörjek az olcsó kategóriából. Ki is néztem a Vodafone árlistájában, bementem a boltba megvenni, de az eladónak fogalma sem volt, hogy miről beszélek. Bementem egy másik, nagyobb Vodafone üzletbe, ott ugyanaz az értetlenség fogadott. Senki még csak nem is hallott a mobilról, pedig ott virított az árlistán. Egy Samsung L770v-vel jöttem el végül. Kb. E310 upgrade-ként tudnám leírni. Bírtam.

    Aztán jött az örök kedvenc Sony Ericsson W902. Életem legjobb telefonja. Vagy fél évig kellett vadásznom, mire használtan rábukkantam egyre. Szuper kijelző, szuper kamera, és ami a legfontosabb... szuper MP3 lejátszó! Csodálatos élmény volt használni, csak az a fránya FastPort ne halt volna be rajta. Kénytelen voltam potom pénzért megválni tőle.

    Utána jött a Sony Ericsson Xperia Mini Pro, ami a mai napig megvan, és működik (igaz, a 300 mega RAM már az Androidtól elfogy).

    Volt egy Samsung S5230-am is, de csak egy kategóriával tartom többnek egy ipari hulladéknál. Gyorsan meg is váltam tőle.

    Jelenleg egy Samsung Galaxy S6-ot nyúzok, volt még útközben egy dual simes A3-am is, mindkettő szerethető telefon. Ezt az S6-ot biztosan nem adom tovább jódarabig, már csak azért sem, mert az S8 nekem sem tetszik. Ez amúgy is mindenre elég. A minap jelent meg rá az Android 7 frissítés, egyelőre még nem merem felrakni.

    Ja és a fesztiválozós telefonom, a Nokia 100 is jó szolgálatot teljesít. A két hetes üzemidő megvan, azon kívül semmit se tud, de nem is kell. :)

    Köszi mégegyszer az írást, élmény volt! :R

    [ Szerkesztve ]

    Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

  • Vincent_

    aktív tag

    válasz Pécsi gyerek #36 üzenetére

    "Volt por és vízálló samsungom"

    Az nem egy Siemens M35 volt véletlenül? Akkoriban még nem nagyon voltak Samsung telók, amennyire én emlékszem.

    Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

  • Fitzgerald

    veterán

    Fasza írás, én is sokszor gondolok vissza az első készülékemre, ami igazából semmit nem tudott. A rezgőmotor volt az egyetlen extrája.
    Ez pedig a Siemens A40 volt, szintén a Westelnél vettem.

    A többi készülékem azóta, a teljesség igénye nélkül, nagyjából időrendben:

    Siemens C45
    Siemens C55
    Siemens S55
    Sony Ericsson K700i
    Sharp TM100
    Motorola E398
    Sony Ericsson T100
    Siemens C75V
    Sharp GX29
    Valami Nokia ami úgy nézett ki mint az N-Gage, nem emlékszem a modellre
    Újabb Sony Ericsson, ezúttal valami középkategóriás cucc, nem emlékszem a modellre
    LG L600V
    Sony Ericsson K800i
    Samsung S5230
    Sony Ericsson G900
    LG Arena
    Samsung Omnia
    ZTE Blade
    Sony Ericsson Xperia X10i
    LG Optimus 3D
    Samsung Galaxy S Advance
    THL W100
    Zopo ZP810
    Zopo ZP998
    LG G3
    Xiaomi Mi Note Pro
    LeEco Le Max 2
    LG V20

    Ezeken kívül volt még néhány "átmenetifon", amikor valamiért nem volt normális telefonom egy rövid ideig.

  • Pécsi gyerek

    addikt

    válasz Vincent_ #43 üzenetére

    Basszus ez az igazad van :Y :K Már nem emlékszem a dolgokra látszik nem ma volt :D Nagyon szerettem.Annak idején haveroknak szerelgettem a mocijait,és imádtam hogy közben haver rámcsörgött és nem kellett sajnálni a mobilt.Utána simán csap alatt lemostam azt jóvan :) És nem is volt vele semmi bajom.Csak hát ugye a fejlődés...Köszi a képet jólesett :R

    Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

  • Vincent_

    aktív tag

    válasz Pécsi gyerek #45 üzenetére

    Több haveromnak is volt ilyen, nagyon irigyeltem őket (nekem 5110-esem volt akkoriban, zseton meg nem volt leváltani).

    Hát igen, mindig is egy ilyenre vágytam, de mire meg tudtam volna venni, addigra kifutott már mindenhol. :(

    Volt még egy "cápauszonyos", szintén "mindenálló" Ericsson, ami nagyon ott volt a szeren. Persze az is kimaradt. :(

    Első hirdetésem: https://hardverapro.hu/apro/vadiuj_magyar_kiosztasu_dell_noti-billentyuzet_d62/hsz_1-200.html

  • SkyLine3000

    addikt

    válasz akom #29 üzenetére

    Nekem is ez volt az első telóm 97-ben, Motorola d160 néven, pannontól. Még megvan. Egy hétig remegve vártam rá, aztán amikor mentem érte, kiderült, h a tesóm megvette előlem... Azt hittem, felrúgom! :) Meg ki is voltam akadva, h miért adták oda neki...

    Nekem amik még megvannak a régiek közül:
    - Motorola d160
    - Siemens SL45i (full dobozos)
    - Siemens M55 (full dobozos)
    - Nokia 6131 (full dobozos)
    - SE K300, K700

    Kb ezek voltak meg a fentieken kívül:
    Panasonic GD52, Nokia 3210, Siemens C35, C45, CL62, S35, ME45, Nokia 6303, Samsung Omnia 2, Samsung M8800 Pixon, Lg Viewty ku990, Samsung E900, Samsung D900, Samsung Galaxy W, LG F6, LG G3 2/16-3/32.
    Lehet vmi kimaradt. Azoktól elnézést kérek. :)

    [ Szerkesztve ]

  • cappa72

    nagyúr

    Jó a cikk.
    Az eleje, a lelki felkészítés már eleve tetszik, és ez igazán emel az egész íráson. Háppersze' ez is egyéni vélemény ;)

    Amolyan fejlődéstörténetként:
    1998 : Ericsson GH174 (nem, nem 198, hanem 174) - ez volt a kezdet.

    Eri GH174 -> Eri GH198 -> Maxxon MX-3000 -> Eri GH218 -> Alcatel One touch easy -> Eri GH628 -> Eri A2618 (na ez elég fos volt...) -> Eri T200 -> Nokia 3330 -> SonyEriccson T65 -> SonyEricsson T300 (első színes kijelzős telefonom) -> SE K500 -> SE K530i (még mindig megvan!) -> SE x8 (első droid) -> SE Neo -> Alcatel A918d (első dual sim telefon... innentől már csak a dual sim a "menő") -> ZTE V970 -> Lenovo A820 -> Lenovo A850+ -> Talk 5H -> Lenovo P70 -> Jiayu G4s -> Xiaomi Redmi 3S (b20) -> nincs tervben a váltás.
    A sorrendben nem vagyok egészen biztos... :B

    [ Szerkesztve ]

    Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

  • robertosz91

    tag

    Ezt de jól esett elolvasni. Nagyon köszönöm a nosztalgiát! :)

    Saját sorrend.
    Siemens A35
    Trium Mars
    Siemens C55
    Siemens C65
    Nokia 3650
    Nokia 6630
    Samsung Galaxy Mini
    Alcatel OT995
    Samsung Galaxy Ace 4
    Most, hogy nézem, nem értem miért hívtak engem telefon b...nak :D
    Jah igen, és ez kb 15 év alatt.

    [ Szerkesztve ]

    Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

  • Pécsi gyerek

    addikt

    válasz Vincent_ #46 üzenetére

    Basszus a sok öreg összejött itt nosztalgiázni :C Lemerném fogadni hogy kb mindenki 2000 előtt született,jóval :DDD Ez a topik elképesztő.Már lassan az ember agyából az is kikopik,hogy hogy néztek ki ezek a készülékek.Amúhy amire vágytam az haver asszem 8210- ese volt.Valami eszméletlen pici volt,akkor még az volt a menő.Azóta 5 col alatt mini :DD

    Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

Új hozzászólás Aktív témák