Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gergi

    aktív tag

    válasz Vincent_ #20 üzenetére

    A cikket olvasva teljesen hatalmába kerített a nosztalgia... :B
    Jól sikerült iromány! Köszi szépen! :R

  • Pécsi gyerek

    addikt

    válasz Vincent_ #43 üzenetére

    Basszus ez az igazad van :Y :K Már nem emlékszem a dolgokra látszik nem ma volt :D Nagyon szerettem.Annak idején haveroknak szerelgettem a mocijait,és imádtam hogy közben haver rámcsörgött és nem kellett sajnálni a mobilt.Utána simán csap alatt lemostam azt jóvan :) És nem is volt vele semmi bajom.Csak hát ugye a fejlődés...Köszi a képet jólesett :R

    Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

  • Pécsi gyerek

    addikt

    válasz Vincent_ #46 üzenetére

    Basszus a sok öreg összejött itt nosztalgiázni :C Lemerném fogadni hogy kb mindenki 2000 előtt született,jóval :DDD Ez a topik elképesztő.Már lassan az ember agyából az is kikopik,hogy hogy néztek ki ezek a készülékek.Amúhy amire vágytam az haver asszem 8210- ese volt.Valami eszméletlen pici volt,akkor még az volt a menő.Azóta 5 col alatt mini :DD

    Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Vincent_ #68 üzenetére

    Az csak egy papírbetét+átlátszó ház, de anno menő volt, főleg ha még világított is.
    Mai szemmel bohócság.

  • Massmurderer

    őstag

    válasz Vincent_ #68 üzenetére

    tudom hogy 3410 nem szines kijelzös volt.hülyén irtam le.igen,az a 3200 volt.én kaptam hozzá olyan vágó bigyot is amit papirbol lehetet az elö meg hátlaphoz vágni lapot.3410 után ugy volt nálam is hogy 3510i lesz,tetszet mert abba az idöbe jó nagy teló volt.Egyik ismerösömnél láttam,néztem,de nagyon pixeles volt a kijelzö,és inkább vettem meg a 3200-t.Na meg 3200 kamerás is volt :) még abba a nokia 321,3410es korszakba,emlékszek rá,tv txt-röl irkáltam le a beirható csengöhangokat :D :D

    [ Szerkesztve ]

  • Massmurderer

    őstag

    válasz Vincent_ #68 üzenetére

    nokia 1011,1610, 3210,3310,3330,6650,3410,3200,6610,7650,3650,7610,6630(ezt kereskedésbe vettem anno,tök egyedi volt mert ha levettem az aksifedelet,kamera alatt ott volt a felirat hogy Prototype )n73,6110 navigator,n95,c6,n8,és a legutolsó nokiám n900 volt.

    [ Szerkesztve ]

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Vincent_ #65 üzenetére

    "Azért nem tudom, hogy a még mindig kiskorú lányod milyen érzelmi kötődéssel lehet az átlag fél évig sem használt telefonjaihoz, főleg az 5 (!) különböző szifonhoz (kemény világ lehet neki...)."

    Évente kap új készüléket (7 év alatt 7), általában születésnap körülre időzítve - úgy, hogy már jó ideje a zsebpénzéből tesz hozzá a régi árához. Szereti őket, nagyon tud rájuk vigyázni, olyannyira, hogy az eleve használtan vett készülékeit mindig el tudtam eddig adni közel annyiért, mint amennyiért vettük. Ráadásul azért a 3GS, vagy az i4 azért akkor már jócskán öregecske modell volt, amikor kapta őket. Ja, az utoljára lecserélt i5s-ét most a nejem használja, de ez eddig az első, ami családon belül maradt. Most kapott először ténylegesen új készüléket, ezt is csak azért, mert normális mobilnetes csomagok úgyis drágák, ellenben már adnak hozzá akár egy felsőkategóriás telefont is. Nyilván nem kevés pénz a havidíj, szerencsére ennyit megengedhetünk magunknak, hogy havi 40 EUR-t fizetünk a számlájára, cserébe a készülék ingyen volt (nem ringatom magam illúziókba, nyilván a havi díj fele kb a készülék ára), és ebben benne van, hogy minden beszélgetése, üzenete korlátlan, és havonta 2GB adatmennyiséget forgalmazhat LTE hálózaton. A párom, és az én előfizetésem is 20 EUR amúgy havonta, annyi a különbség, hogy mi ezért valami középkat droidos készüléket kaptunk volna hozzá, amit nem kértünk, helyette járt érte 150, ill. 200 EUR-s vásárlási utalvány.

    Másrészt pedig az almás készülékek egyik legnagyobb előnye, hogy maga a szoftver marad ugyanaz, szóval a felhasználó csak annyiban veszi észre a váltást, hogy kicsit gyorsabb, gördülékenyebb lesz az új készüléken a rendszer - aki pedig nem fogékony ilyesmire, annak még ennyire sem tűnik fel. Mondjuk így nehezebb is érzelmi kötődésről beszélni. Jellemző módon egyébként a leghosszabb ideig használt telefon nekem is az i5s volt, 1-2 hónapja voltam kénytelen lecserélni, mert sikerült vízkárosítanom, és a töltése meglehetősen esetlegessé vált (vagy töltőcsatlakozó, vagy töltőelektronika probléma lesz, majd meg kéne nézetni), de 3 évet húzott le napi hazsnálatban, és még mindig tökéletesen megfelelt volna egy jó darabig. Előtte egy i4-et használtam jó ideig, szóval azért én nem váltogatom őket évente.

    Hogy kicsit ontopik is legyünk, a rengeteg telefon, ami megfordult nálam, és rövid megjegyzések:

    Nokia 5110 - az első volt, még 1999-ben, imádtam, a mai napig megvan, működőképes
    Nokia 3210 / 3310 - ugyanaz a rendszer pepitában, kicsit szebb, kicsit modernebb, kicsit okosabb, de akkorát már nem ütött
    Nokia 6210 - az egyik legminőségibb készülék, ami a kezemben volt, nagyon szerettem, de maga a rendszer még mindig ugyanaz volt, mint a fentiek
    Siemens M55 - említeni is kár, hatalmas csalódás volt
    Nokia 3650 - említettem már korábban, a telefontörténet egyik legviccesebb darabja, én mindvégig teljesen odavoltam érte
    Nokia 6230/6230i - a rendszer sokat fejlődött, de minőségben valahol itt kezdődött a gyártó hanyatlása
    Nokia E51/E52 - az igazi hattyúdal, jó minőség, remek anyaghasználat, jó design, használható rendszer, sajnos ennél többet aztán nem is igen sikerült kihozni a Smybianból, kár érte
    Samsung Omnia - mókás dolog volt, remek készülék, de telefonként használni nem szerettem
    iPhone 3GS - valaki írta korábban, hogy az volt a legnagyobb gondja a korai iPhone-nal, hogy okostelefonként nem igazán lehetett internet nélkül használni. Teljesen egyetértek, ellenben a rendszer, és az UI beszippantott
    Nexus S - az első igazi androidos próbálkozás, ugyanúgy jártam vele, mint az Omniával: remek készülék volt, de nem szerettem telefonként használni. Tableten azóta is szeretem az androidot (Nexus 7 Gen2 rulez), de telefonon soha többet.
    iPhone 4 / 5s / 6s - ahogy fentebb írtam, szinte ugyanaz mind, csak kicsit mindig jobb, gyorsabb lett, ahogy a szoftver is folyamatosan fejlődött a hardverrel. Pillanatnyilag el nem tudnám képzelni, hogy más rendszert használjak. A készülék olyan, amilyen, az nekem csak a szükséges körítés a használt rendszerhez.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Vincent_ #87 üzenetére

    Azok is közös platformon voltak többnyire.

    Gondolnád, hogy a Nokia 3100, a Nokia 5140i és a Nokia 6822 gyakorlatilag ugyanaz a teló? Van benne kis ferdítés de alapvetően közös platform az is...

    A Siemens a színes korszakban már nem nagyon tudott maradandót alkotni, én nem sajnáltam őket. Addigra jött a SonyE.

    Amúgy az biztos, hogy a Nokia máig példátlan régióbontást és supportot csinált a telóknak.

    (#88) Massmurderer: sima N95-en csak 64MB a RAM és az sajnos kevés. Kell a 128MB hogy tényleg okosteló legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Massmurderer

    őstag

    válasz Vincent_ #92 üzenetére

    Nokianak nagyon az android tett be.És ahogy elöttem irták.s60v3 és s60v5 közt alig volt külömbség.Androidal meg jött a nagyobb proci,több mag,több ram.Pedig abba az idöbe nokia volt a legjobb.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Vincent_ #91 üzenetére

    "Viszont hogy egy 6S még mindig 100k körül van használtan, az viccnek is rossz sztem (mai minimálbér feletti összeg ugye, és a nettó átlagkereset fele)."

    Újan most valami 600-700 EUR között van errefelé a hivatalos ár (32GB i6s, vagy i7), ami 180-210k HUF. Gondolom otthon sem adják olcsóbban, főleg, hogy itt még az ÁFA is kevesebb. Persze akcióban, vagy előfizetéssel ki lehet fogni olcsóbban is. Szóval a 100k-s használt ár, ha még garancia is van rá, az valami egészen baráti, bár szerintem az még a régi szériás, 16GB-os verzió lesz.

    "ahogy fentebb írtam, engem (+ ahogy láttam, a cikkírót is) zavar a túl zárt iOS rendszer."

    Sokan vannak így vele, én ezt el tudom fogadni, nekem ez eddig a legkézreállóbb felület, amivel valaha találkoztam. A hülyeségeit meg már megszoktam, együtt tudok élni vele. Hogy a legsúlyosabbat említsem, a fájlkezelése lehetne jobb, néha praktikus lenne a képeket, dokumentumokat, pdf-eket emberi módon, mappákban, fájlként tárolni, de már beletörődtem, hogy ez almáéknál nem menő.

    "Ettől függetlenül persze sokan megveszik (főleg itthon úgy, ahogy te is írtad, hogy részletre, "akciósan", magasabb havi díjcsomag mellé). Én ezt lehúzásnak érzem, de ez van, nem vagyunk egyformák. "

    Lehúzni nem fognak vele, mert mindig úgy számolok, hogy a telefon ára az az előfizetési díj a kétéves hűség idejére, + a készülék ára. Ha készülék nélkül veszem az előfizetést, akkor itt általában jár hozzá valami ajándék (ahogy írtam, 150-200 EUR értékű vásárlási utalványokat kaptunk a legutóbbi előfizetések mellé), olyankor az előfizetési díj a kétéves hűség idejére, - az utalvány értéke. A gyerek előfizetése kapcsán ez ugye 1 EUR készülékár + 12*40 EUR előfizetési díj, ami 960 EUR, de ennek a fele reálisan csak az előfizetés lenne (480 EUR, ami havonta 20 EUR, azaz kb 6000 Ft), tehát 481 EUR volt a készülék, 24 hónapra, kamatmentesen.

    A saját i6s-em ugye soron kívüli vétel volt, találtam egy akciós ajánlatot, ami szerintem elfogadható volt egy vadasúj, 2 év garis készülékért, ha pedig a havonta fizetendő összeget beszorzom a futamidő hónapjaival, akkor pontosan az árat kapom. Kifizethettem volna egyben is persze, de minek? Akkor is ugyanannyiba kerül, így meg tovább van nálam a pénz.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • cintula187

    addikt

    válasz Vincent_ #68 üzenetére

    7280-as lipstick tényleg tejóóóisten. hát sírva fakadok.

    Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Vincent_ #99 üzenetére

    Azért a komáromi gyár nem csak a 90-es évek végén létezett... 2014-ben húzták le a rolót, addigra felsőbb kategóriás készülékeket csináltak, mert már a 6303i is Románia volt, a gagyik meg Kína, Vietnam. Konkrétan a lakásszomszéd rokonai vesztették el ott az állásukat '14-ben. Készült ott 6300-tól Symbianos telókig elég sok minden. Én a finneket is sajnáltam. N95 8GB két felé csúszik, elég sok volt belőle a fos. Enyém az handmade finn, nem lötyög, nem karistol, csúszik.

    Felsőbb kategóriás Samsungozásra csak annyit tudok mondani, hogy WTF?
    Windows Mobile-os készülékekből volt nekik egy csomó. Érintős is meg nem is. Volt Series60-os elég sikeres Symbian telójuk is.
    Ennél többet nem tehettek okostelefon fronton. (Nekem egy Omnia 2 van jelenleg)

    Androidba meg nagyon hamar beszálltak, azért nézd meg a Samsung Galaxy-t. Bada mire megjelent (2010), már rég a droidvonat ment.
    A Bada, mikor megjelent, a Wave húzóteló ugyanaz volt mint a Galaxy S i9000!!!!!
    Egyébként az tény, hogy azon kívül, hogy égedelem szar volt, nem tudott semmit. Annyit se ért, mint a WebOS, a Meego vagy a Maemo. Se innováció se semmi, csak ronda másolás. Igazából az csak azért kellett nekik, hogy legyen saját ha baj van, nem lett baj. Tizen se jobb ne aggódj...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák