2018. október 19., péntek

Gyorskeresés

(#101) tlala válasza Szoszo94 (#99) üzenetére

tlala
(őstag)

Feltettem a TC-t (köszi, visszahozta messze reppent ifjúságom emlékeit... Már keresem a Nokia kígyós játékát is Win10-re...), de nem látja a virtuális gépet.
Be tudom tallózni a Diskinternal readers, de ott nem jutok tovább.

[ Szerkesztve ]

(#102) tlala válasza tlala (#101) üzenetére

tlala
(őstag)

No, akkor rögzítem a megoldást is a fedélzeti naplóba, a visszafogottan hálás utókor számára.
TC legördülő/lemezválasztó menüben: Hálózat/Diskinternal Reader/Mount Image
Aztán begolyózni a Containers/VMWare virtual disks (*.vmdk) - Next - majd abban a könyvtárban, ahonnan ezt az egész Padavan cirkuszt indítottuk a virtuális hülyeség kibontott könyvtárát kell kiválasztanunk. Pl PROMETHEUS-64 vagy PROMETHEUS-64-U-EN - attól függően, hogy melyik letöltött verziót használtuk. Nem szabad eggyel mélyebb könyvtárba lemenni, erre vigyázni kell (alatta ugyanilyen nevű könyvtárak jelennek meg, rendkívül csalogató módon).
Aztán a megjelenő "Container"-t (ami próbálja az ikonjával printernek álcázni magát) kell a "Mount" gombbal elindítani.
Ekkor megjelenik a THC TC ablakban a rendkívül sokat sejtető [/1] disk név, amelynek beazonosításában segít a 20GB mérete.
Arról, hogy innen hogyan kell az eredeti Xiaomi firmware backup-ot, illetve a frissen összehegesztett fw-t lementeni - nos, arról fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

(#103) woodworm válasza tlala (#101) üzenetére

woodworm
(PH! addikt)

Ha lenyitod a Lemezegységválasztót, akkor a hálózatot választva megjelenik a listában a DiskInternal Reader is. Kiválasztva a Mount Image menüpontot, ott tovább a Containers és a VMware virtual disks rádiógombot, akkor feldob egy fájlválasztó ablakot. Ott egyszerűen ki kell tallózni a virtuális gép könyvtárát, ahol a vmdk fájl van. Ezután megjelenik egy ablak az elérhető lemezekről, alapesetben mindegyik ki van jelölve, csak alul a Mount gombbal kell csatolni.
Ezután a megjelenő könyvtárlistában a [/1] lesz a meghajtód. Csak olvasható, és ne bonyolítsd az életed, amikor csatolod, ne fusson a virtuális gép.

Az fw útvonala látszik a fejlécben:

A gyári fw útvonala:

[ Szerkesztve ]

(#104) ToniSlow

ToniSlow
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Gondolkodom egy ilyen eszközben, Connect Box-ot állítanám modem üzemmódban mert kezd elegem lenni belőle.
Az lenne a kérdésem hogy a gyári fw-vel azért meg lehet küzdni? Ahogy nézem ugyanaz/hasonló a menüje mint a 3-nak, arról viszont vannak elég korrekt leírások.

(#105) enginev3.0 válasza ToniSlow (#104) üzenetére

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Meg

Ha csak egyszer beállítod rajta a netet és nincs más kívánságod akkor meg

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#106) Szoszo94 válasza woodworm (#103) üzenetére

Szoszo94
(őstag)

Ment is a cikkbe a link :R

ToniSlow: Meg lehet küzdeni, de érdemes lecserélni a rendszert. Angol nyelv még tudtommal nincs (3-asra van már), de Chrome sokat segít a fordításban. Na meg appból könnyen lehet konfigurálni, az angolul kommunikál ha jól rémlik, de lehet van már magyar nyelv is benne - ezt nem tudom.

Xiaomi Mi A1 // LG Nexus 5X

(#107) ToniSlow válasza enginev3.0 (#105) üzenetére

ToniSlow
(fanatikus tag)

A neten kívül néhány port forward szabály kellene alapvetően.

(#108) Szoszo94 válasza ToniSlow (#107) üzenetére

Szoszo94
(őstag)

Természetesen az része a gyári rendszernek :K
Mármint a lehetőség a port forwardigra.

[ Szerkesztve ]

(#109) ToniSlow válasza Szoszo94 (#108) üzenetére

ToniSlow
(fanatikus tag)

Nagyon vacakolni nem akarok vele, dual band wifi rész érdekel nekem nem kell hogy külön látszódjanak 2,4G-s és 5G-s sávok, USB storage szintén nem játszik mert lógna rajta egy NAS. Viszont pont a NAS miatt kell majd a port forwarding plusz ami még hirtelen eszembe jutott az a DHCP forglalás de kb ennyi.
Persze azért remélem hogy előbb-utóbb összekalapálnak egy olyan fw-t amiben van angol nyelv.

[ Szerkesztve ]

(#110) Szoszo94 válasza ToniSlow (#109) üzenetére

Szoszo94
(őstag)

Ha van külön NAS, akkor azon gondolom megy a torrent is, DLNA szintúgy, neked akkor tényleg nem lenne szükséged cfw-re (hacsak nem érzed kevésnek a wifi teljesítményét hatótávra). Van gyárilag funkció a 2.4/5GHz keverésére, akkor nem látod külön a két csatornát, ezt mondjuk jó dolognak tartom én is.
Portokat pedig fogsz tudni nyitni :K

(#111) ToniSlow válasza Szoszo94 (#110) üzenetére

ToniSlow
(fanatikus tag)

Igen, az említett szolgáltatokat a NAS-al használom.
Az a helyzet hogy a lakás 3,5 szoba, Connent Box-al is volt mindenhol megfelelő lefedettség wifi tekintetében ami ugye belső antennás, ezért úgy gondolom hogy négy külső antennával ki kell hogy szolgáljon.

(#112) ginola válasza Szoszo94 (#110) üzenetére

ginola
(őstag)

Gyári FW-vel is megy a torrent?

(#113) Szoszo94 válasza ginola (#112) üzenetére

Szoszo94
(őstag)

Megy, kell hozzá egy app a PC-re, de ha jól tudom az nem seedel rendesen vissza.

[ Szerkesztve ]

(#114) FingR86 válasza Szoszo94 (#110) üzenetére

FingR86
(senior tag)

az mitől lehet, hogy amíg a gyári rendszer volt rajta, az 5GHz sehogy sem került elő?
akármit csináltam, a OP3 teló nem akarta látni, mindig 2.4-en lógott, és nem is látott mást.
hiába kikapcsoltam a keverést.
amióta meg a cfw van fent, azonnal látja mindkettőt külön.

(#115) tlala válasza woodworm (#103) üzenetére

tlala
(őstag)

Nekem az MTD_ Backup könyvtárban 12db .bin fájl van.

(#116) woodworm válasza tlala (#115) üzenetére

woodworm
(PH! addikt)

Neked is leállt hibaüzenettel? Lehet nem is az összeset mutatja, mert hiányzik az összevágott teljes flash.
Egyébként az eleje a lényeg az mtd1-4, onnan már meg lehet kísérelni egy hozzáértőnek a visszaállítást, de erre nem szokott túl sok igény lenni.

(#117) tlala válasza woodworm (#116) üzenetére

tlala
(őstag)

Igen, leállt, emlékeim szerint valamelyik partició 0-ás méretére panaszkodott vagy mi.

Különösképpen nem aggódom én sem, csak jó lenne, ha ebben a topikban minden kérdést rendbe tudnánk tenni, illetve minden jól visszanézhető lenne.
Köszi a válaszod.

(#118) ginola válasza Szoszo94 (#113) üzenetére

ginola
(őstag)

Nem seedel vissza rendesen? Kifejtenéd ezt?
Akkor hogyan, rendetlenül? ;]

(#119) enginev3.0

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Hogy lehet beállítani, hogy ne külön látszódjanak az 5g és 2g wifik? Vagy rosszul olvastam fentebb?

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#120) ToniSlow válasza enginev3.0 (#119) üzenetére

ToniSlow
(fanatikus tag)

Gyári FW-n?

(#121) enginev3.0 válasza ToniSlow (#120) üzenetére

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Nem gyárin

(#122) woodworm válasza enginev3.0 (#121) üzenetére

woodworm
(PH! addikt)

Nincs ilyen lehetőség, hiába adsz azonos ssid-t a két sávnak, attól még nem vonja össze. A gyárin sem tudom hogyan is működne ez, lehet ott is csak erről van szó.

(#123) ToniSlow válasza woodworm (#122) üzenetére

ToniSlow
(fanatikus tag)

Gyari fw-n wifi menupont alatt van egy dual band wifi kapcsolo. Ha azt bekapcsolod akkor nem kezeli kulon hanem egy halozat lesz es a kliens valasztja ki hogy melyik frekvenciara akar/tud kapcsolodni.

[ Szerkesztve ]

(#124) Szoszo94 válasza ginola (#118) üzenetére

Szoszo94
(őstag)

Ha jól rémlik, nem veszi seednek a torrent oldal azt, amit vissza töltesz. Rég volt már mikor olvastam, még a Mi Mini idejében, pontosan már nem tudom. Meg kell próbálni, az a biztos ;)

ToniSlow: Igen, így működik a gyári - egy SSID van és a router dönti el, hogy az a te eszközödön az 5GHz vagy a 2.4 lesz-e. Jelerősségtől függ gondolom. Padavan/OpenWRT/Lede alatt még nem találkoztam ilyennel én sem, pedig tök jó feature egyébként :K

(#125) woodworm válasza ToniSlow (#123) üzenetére

woodworm
(PH! addikt)

Placebo! Sorolhatnám sokáig, de nem fog működni.
Az egyetlen, amit megtesz ilyenkor, hogy azonos ssid-t kap a két sáv, és esetleg a jelszókezelést látszólag összevonja. De a lényeg, hogy a 2,4 GHz jelerőssége miatt nagyon nehezen fog váltani.
Ugyanezt meg lehet tenni padavanon is, azonos ssid, azonos jelszó. Az első feljelentkezéskor fogja bekérni a jelszót mindkét sávon, ha megjegyezteted, akkor simán vált lakáson belül.

[ Szerkesztve ]

(#126) ToniSlow válasza woodworm (#125) üzenetére

ToniSlow
(fanatikus tag)

A legtobb keszulek amit eddig otthon hasznaltam elegge inteligensen valasztott halozatot connect box-ot hasznalva. Pl iphone ipad oneplus 3 lehetoseg szerint mindig az 5GHz-es halozaton logott.

(#127) Szoszo94 válasza FingR86 (#114) üzenetére

Szoszo94
(őstag)

Sanszos, hogy a 100+ feletti csatornán volt a router amit a telefon nem látott. Én fixen 36-ra szoktam rakni, azt látja minden itthoni eszköz (TV, telefonok, stb).

(#128) woodworm válasza ToniSlow (#126) üzenetére

woodworm
(PH! addikt)

Elhiszem, hogy lehet olyan készülék, ahol normálisan megírták az ap választást, de ettől függetlenül szerintem a xiaomi tudása csak egy kényelmi funkció, és nincs mögötte túlzott hozzáadott érték a manuális beállításhoz képest.

(#129) woodworm

woodworm
(PH! addikt)

Nézem most a 3g -hez tartozó build fájlt és látom, hogy alapértelmezetten nem engedélyezett a singleSKU fájlok használata. Ezekben régiónként és csatornánként lehet szabályozni a power limitet. Ha megérkezik a készülékem, akkor buildelek egy egyedi fw-t, a 860l is így fut nálam.

(#130) ToniSlow

ToniSlow
(fanatikus tag)

Rendelés szempontjából melyik forrást ajánlanátok? Gearbest vagy Banggood?

(#131) Szoszo94 válasza woodworm (#129) üzenetére

Szoszo94
(őstag)

Gyárit nézed, vagy padavant?
Lehetséges, hogy ezért erősebb a wifi padavant alatt, mert gyárilag vissza van szabályozva?

ToniSlow:
Mind a két shop megbízható, én az ÁFA elkerülése miatt GB-ről vettem EU Express szállítással (40$ volt így összesen).

[ Szerkesztve ]

(#132) ginola válasza Szoszo94 (#124) üzenetére

ginola
(őstag)

De a padavannal megy a seed?

(#133) Szoszo94 válasza ginola (#132) üzenetére

Szoszo94
(őstag)

Persze :K

(#134) adorjant

adorjant
(senior tag)

Üdv!

Padavan alatt van lehetőség 4G modemet használni? Esetleg fellelhető valahol dokumentáció,melyek modellek támogatottak? Én nem nagyon találtam.

(#135) woodworm válasza adorjant (#134) üzenetére

woodworm
(PH! addikt)

LTE telefont simán felismeri és használja. Lista biztos van valahol, még nem kerestem.

(#131) Szoszo94
"Gyárit nézed, vagy padavant?"
A prometheus scriptbe néztem bele, hogy be van-e kapcsolva. Nincs, alapértéken van. Egyébként elméletileg a gyári fw, az openwrt alapú xiaomi, és a padavan is a mediatek gyári drivereit használja a wifihez.

(#136) Szoszo94 válasza adorjant (#134) üzenetére

Szoszo94
(őstag)

Nálam egy aktív USB HUB van rádugva, rajta a HDD és egy Huawei 4G stick (fejből pontos típust nem tudok), a net pedig iQpro flotta korlátlan csomag, 150mbps elméleti max. Győr belváros, tegnap töltöttem le az új NFS demóját és 9,5MB/S volt a letöltés maximuma, átlag 8,5-9MB/s-ot tudott. Majd még lesz hub csere, mert a vinyóról a gépre a másolás így 30MB/S, közvetlen a hub nélkül rádugva a HDD a router USB3.0 portjára pedig 100-120MB/S. Úgyhogy egy 3.0-s hub a következő, amit cserélek, de egy aktív 2.0 is működik rendesen a fent leírt módon :K
Otthonról majd írok konkrét stick típust a 4g-hez.

Woodworm: érdekes, ha ugyan az a driver, akkor mitől javul mégis a wifi range? Ennyivel ügyesebbek lennének a Padavanos srácok, vagy ennyire trehányul írták meg a gyári rendszert? Esetleg lehet valahol gyárilag egy direkt fojtás a SAR érték miatt?

[ Szerkesztve ]

(#137) adorjant válasza Szoszo94 (#136) üzenetére

adorjant
(senior tag)

Ez elég meggyőző, rendeltem egyet,ha már van rá kupon is :) :R

(#138) hunaqua

hunaqua
(őstag)

Aki 1000-es Digi-vel használja Padavan alatt ,annak milyen sebességre képes?

LENOVO?_MEIZU?_XIAOMI?----SONY_65XE8577----DM_8000HD----Xiaomi_Router_3G----Beelink_GT1_Ultimate----Tanix_TX5_Pro--Tanix_TX3_Max

(#139) AtiSnatch válasza hunaqua (#138) üzenetére

AtiSnatch
(fanatikus tag)

És a nem padavanosra is kíváncsi vagyok, ha van itt ilyen.

A *#*#SERVICE#*#* mindig rövid i... C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ

(#140) hunaqua válasza AtiSnatch (#139) üzenetére

hunaqua
(őstag)

Szerintem ez jobb cucc annál,hogy ne Padavan legyen rajta. :)

LENOVO?_MEIZU?_XIAOMI?----SONY_65XE8577----DM_8000HD----Xiaomi_Router_3G----Beelink_GT1_Ultimate----Tanix_TX5_Pro--Tanix_TX3_Max

(#141) AtiSnatch válasza hunaqua (#140) üzenetére

AtiSnatch
(fanatikus tag)

Amint az időm/gyerek/diginet engedi :D

A *#*#SERVICE#*#* mindig rövid i... C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ

(#142) Zolás

Zolás
(PH! addikt)

Chrome

Edge
Délelőtt 930 simán megvan lefelé routeren keresztül, és 1es ping.
Nem padavan a rendszer. Várok, kinél mennyire stabil, nem szeretném úgy itthagyni a routert, hogy esetleg behülyül.

[ Szerkesztve ]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#143) azozo

azozo
(senior tag)

a 3g-re is jó a kupon ? .Amugy csak kinai nyelvet irnak rá !?
Amugy priorityvel kaptad ;]

[ Szerkesztve ]

(#144) Szoszo94 válasza adorjant (#137) üzenetére

Szoszo94
(őstag)

E8372h-153
Ez a stickem van. Vigyázni kell, a E8372h-608 NEM támogatja a B20-as sávot, ami kisvárosokban, vidéken gond lehet.

Teljesen stabil a padavan, ez ne tartson senkit sem vissza. Anno a Mi Minim is fél évet újraindítás nélkül ment Padavannal, a 3G sincs újraindítgatva és nem szokott meghülyülni. Vétek kihagyni :P

(#145) hunaqua válasza Zolás (#142) üzenetére

hunaqua
(őstag)

Jó cucc ez bassz@+ ! :D

(#146) enginev3.0 válasza Szoszo94 (#144) üzenetére

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Nekem 7 nap után tegnap valamiért "elfelejtette" a ddns címet, nem értem el semmit
Majd néztem a ddnst és nem úgy volt a beállítás ahogy hagytam

(#147) tlala válasza azozo (#143) üzenetére

tlala
(őstag)

Nekem eddig két darab megrendeltből (29 USD-s áron) kettő jött át simán a vámon, pedig jó nagy dobozban van a cucc a kihajtott antennák miatt.

(#148) azozo válasza tlala (#147) üzenetére

azozo
(senior tag)

GB-ről gondolom ....KÖszi hátha lesz Black fridayen 3g -e akciós :)

[ Szerkesztve ]

(#149) adorjant válasza Szoszo94 (#144) üzenetére

adorjant
(senior tag)

Asus N18U és AC56U után szántam rá magam egy ilyenre (azok sem gyári szoftverrel futottak),hardverben ígéretes,remélem a szoftverrel sem lesz problémám,ha a 4G is zökkenőmentes lesz,akkor pedig végképp boldog leszek :D
E3276 stickem van,kicsit régebbi,mint a tiéd, ezt általában minden router szépen kezeli.

(#150) Zolás

Zolás
(PH! addikt)

Mértem egyet reggel is, szintén gyári szoft, chrome alatt. Ha ezt átengedi a router, szerintem eléggé meggyőző.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.