2018. október 21., vasárnap

Gyorskeresés

(#451) ginola válasza Norby86 (#449) üzenetére

ginola
(őstag)

Mobilnetem nincs:D

(#452) ginola válasza Zolás (#450) üzenetére

ginola
(őstag)

De tök mindegy, mert az app nem találja a routert, mintha nem is létezne!!!!

(#453) Norby86

Norby86
(senior tag)

Ugy néz ki muszáj lesz ext4-re formázni a külső vinyót. Siralmas 30-35 Mb/s az olvasási sebessége hálózaton, míg a gyárival 80Mb/s volt.
Szerintetek ez a visszaesés attól van hogy NTFS a partició és majd az Ext4 megoldja?

-Norbi-

(#454) Szoszo94 válasza Norby86 (#453) üzenetére

Szoszo94
(őstag)

Nálam közvetlenül a routerbe dugva ext4-el karcolta a 100MB/s-ot, most USB2.0-s HUB-on 38MB/S volt tegnap stabilan. Úton is van a 3.0-s HUB :B

Xiaomi Mi A1 // LG Nexus 5X

(#455) monstrmprz válasza ginola (#452) üzenetére

monstrmprz
(fanatikus tag)

Én úgy csináltam, hogy először megnyitottam az alkalmazást telón, bejelentkeztem a fiókba, akkor ki is írta, hogy keresés, aztán rácsatlakoztam a routerre, amin már volt net, vissza az appba és abban a pillanatban be is dobta. De miért nincs net a wifin? Rakd vissza a hálózatot, ahogy eddig volt, aztán dugj egy kábelt a wan portba. Vagy probald meg visszarakni rá a stabilt, ne a developert. De elvileg így is mennie kell.

(#456) Norby86 válasza Szoszo94 (#454) üzenetére

Norby86
(senior tag)

Neki is láttam lementeni az 1 terra adatot, még szerencse hogy van másik 1 terrás vinyóm itthon a gépbe. :D Ha nem lenne elég gondba is lennék hogy formáznám ext4-re, de igy szerencsére megoldott a dolog. :) Remélem hogy hozza majd nekem is a 100Mb/s sebességet. De nekem furcsa hogy a gyári firmware meg alapból 80Mb/s sebességgel viszi az NTFS partíciót is? És még azt sem lehet mondani hogy az nem openwrt alapú firmware, mert az tudtommal.

-Norbi-

(#457) woodworm válasza Norby86 (#456) üzenetére

woodworm
(PH! addikt)

A gyári egy openwrt-re épülő egyedi fw. Lecserélték a felületet, a wifi, a hwnat gyári mtk drivereket használ, az ntfs fájlrendszerhez nem az ntfs-3g, hanem a paragon driverét használja. Ez csak amiről tudomásom van és hirtelen eszembe jutott. Lehetnek más változások is.

[ Szerkesztve ]

(#458) emeritusz válasza Szoszo94 (#454) üzenetére

emeritusz
(újonc)

Tesztelte valaki mennyi dzsúzt ad le az usb3 porton a cucc? Két 2.5" usb vinyót egy passziv usb3 hubon meg tud hajtani egyszerre?

[ Szerkesztve ]

(#459) adorjant válasza emeritusz (#458) üzenetére

adorjant
(senior tag)

Kíváncsiságból rámértem fogyasztásmérővel csak magára a routerre, üresben,net nélkül kicsivel 4 watt alatt fogyaszt.
USB modem,élő kapcsolat nélkül +0.5w.
Szóval gyári adapterrel is van benne tartalék,úgy tűnik.

(#460) enginev3.0

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Be lehet állítani, hogyha lent vagyok akkor a lenti routerhez csatlakozzon a telefon, ha meg feljövök akkor az emeletihez? Nem találok olyat, hogy hány db alatt váltson másik routerre :R

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#461) ginola

ginola
(őstag)

Ha már itt járok, és nem volt párosítva az appon keresztül a mi account és a router, akkor utólag ez megtehető (mármint a párosítás) az SSH kinyeréséhez?
Itt járok jeéenleg!

[ Szerkesztve ]

(#462) staker válasza enginev3.0 (#460) üzenetére

staker
(PH! addikt)

Elvileg minden telefon/muszaki cucc arra a halozatra csatlakozik, amit jobbnak talal...
Ha el van benne mentve mindket router felcsatlakozasahoz szukseges info, akkor mindig arra kellene felmennie, amin epp erosebb a jel. Esetleg valami kulso playbol/app store-bol letoltott appal lehet orvosolni.

Mate 10 Pro | Otthoni Internet 1000

(#463) adorjant válasza ginola (#461) üzenetére

adorjant
(senior tag)

SSH nélkül nem tudsz flashelni, de attól még dolgozhatsz a padavanon :)

(#464) staker válasza adorjant (#463) üzenetére

staker
(PH! addikt)

De az SSH-t hogy tudja így kinyerni?

(#465) ginola válasza adorjant (#463) üzenetére

ginola
(őstag)

Szia, ezt eddig is tudtam.
A kérdésre is tudnál érdemben válaszolni, vagy vki más?

(#466) enginev3.0 válasza staker (#462) üzenetére

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

De még fent is van térereje "bőven" a lentinek, 2 csík, így nem csatlakozik le róla

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#467) adorjant válasza ginola (#465) üzenetére

adorjant
(senior tag)

Bocsi, akkor lehet nem fogalmaztam érthetően, szóval ilyenkor is meg tudod tenni, amíg gyári/dev szoftver van a routeren, addig tudod párosítani MIWIFI-vel. Az hogy fut ez a virtuális gép, semmit sem befolyásol,mert nem a routeren dolgozol, ez még csak az előkészítési fázis.

(#468) ginola válasza adorjant (#467) üzenetére

ginola
(őstag)

Ez jó hír!
De ehhez szükséges internet a routeren keresztül! Mert telefon mobil netén nem fog ez menni!

[ Szerkesztve ]

(#469) tlala válasza ginola (#468) üzenetére

tlala
(őstag)

De van már MI accountod?
Beléptél már az accountba a MI WIFI alkalmazásban?

[ Szerkesztve ]

(#470) ginola válasza tlala (#469) üzenetére

ginola
(őstag)

Van, de nem tudok, mivel nem látja net nélkül a routert, de ezt már sokadszor írom le.
A leírásban nem szerepel, hogy a csatlakoztatott routerhez nem is kell, ez pedig a nélkül lehetetlen!

(#471) woodworm válasza ginola (#470) üzenetére

woodworm
(PH! addikt)

Mindjárt lesz rá egy esetleges megoldás. Egy kis türelmet kérek, másolom tárhelyre a fájlokat és írom a posztot.

(#472) staker

staker
(PH! addikt)

Arra is lesz valaha megoldás hogy skineket be lehessen tenni nagyobb munka nélkül? :R

(#473) enginev3.0 válasza staker (#472) üzenetére

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Telepítésnél csak ki kell választani őket, az miért nagy munka?

(#474) staker válasza enginev3.0 (#473) üzenetére

staker
(PH! addikt)

Gondolom azért mert nem választottam ki, nem is néztem hogy vannak így utólag meg nem akarok újra szarakodni vele.

(#475) FingR86

FingR86
(senior tag)

egy olyan kérdésem lenne, hogy én kb pár hete frissítettem padavan-ra.
minden működik tökéletesen, de gondolom azóta jönnek ki újabb és újabb build-ek.
érdemes ezeket frissíteni? vagy hol van ezekhez changelog. vagy ha most jó és működik, akkor ne foglalkozzak vele tovább ?

(#476) adorjant válasza FingR86 (#475) üzenetére

adorjant
(senior tag)

Én mindig az vallom, hogy ami nem romlott el, azt nem kell megjavítani :))
A firmwaret esetleg tedd el jól, hogy ha mégis kellene, meglegyen :)

(#477) woodworm

woodworm
(PH! addikt)

Akinek esetleg valami okból nem jön össze a xiaomi account, vagy nem tudja a routerét regisztrálni, annak jól jöhet a következő módszer a 4PDA fórumáról. Eddig azt hittem, hogy mindenkinek egyedi kulcsot generál az oldal és azt integrálja és adja meg a miwifi_ssh.bin letöltésekor.
Úgy néz ki viszont, hogy ugyanazt kapja mindenki és a jelszót egy algoritmus alapján generálja a készülék sorozatszáma alapján.
Kipróbálni nem tudtam, vesztenivalója nincs vele senkinek az usb-s helyreállítás ezen a szinten még működik. A lépések sorban:
- a developer fw felrakása az usb stick segítségével, egy fat32-re formázott pendrive-ra kell felmásolni a miwifi_r3g_firmware_c2175_2.25.122.bin fájlt miwifi.bin néven és a router áramtalanítása után, lenyomott reset gomb mellett újra áram alá kell helyezni. A reset gombot addig kell lenyomva tartani, amíg a led narancson nem kezd villogni.
- ha felkerült a fejlesztői fw, akkor a következő lépés az ssh engedélyezése. Ehhez az előző módszerrel fel kell tenni a miwifi_ssh.bin fájlt, csak a kiinduló fájl lesz más.
- a jelszó megszerzéséhez fel kell keresni a http://prometheus.freize.net/ssh oldalt, az oldalon a szövegmezőbe be kell írni a router alján található sorozatszámot és a Pawnd! gomb megnyomásával megkapjuk a jelszavunkat.

Innentől a topikindító írás az irányadó, a fórumon segítséget kérő usernek működött. A fájlokat a innen, a dev_fw könyvtárból lehet letölteni.

A feltöltések között , a dátumozott könyvtárakban ott van két lefordított fw is. A korábbi dátumú (2017-12-05_20-44-13) nem sokban különbözik attól, amit a leírás szerint össze lehet hozni, a másik (2017-12-05_21-46-28) az érdekes. Engedélyeztem a magasabb órajelet és egyedi power limit fájlokat raktam a wifihez, hogy ha valaki kipróbálná, hogy ez utóbbi számít-e valamit vagy csak placebo.
Természetesen ehhez már padavannak kell lennie a routeren. Az utóbbi pár kérdésre válasz, hogy benne vannak a skinek is, és aki az utóbbi egy hónapban fordított magának fw-t, annak a legfrissebb van.

[ Szerkesztve ]

(#478) tlala válasza ginola (#470) üzenetére

tlala
(őstag)

Ez így süketek párbeszéde.
Nem azt kérdeztem, hogy látja-e a routert az app.
Már miért is kellene látnia a telefonos appnak a routert ahhoz, hogy csupán be tudj lépni az MI accountodba??
Csak be tudsz-e lépni, mint ha még meg sem vásároltad volna a routert?

(#479) tlala válasza woodworm (#477) üzenetére

tlala
(őstag)

Kipróbáltam, működik!
Ugyanazt a jelszót generálta, amit anno letöltöttem a https://d.miwifi.com/rom/ssh oldalról.

(#480) woodworm válasza tlala (#479) üzenetére

woodworm
(PH! addikt)

Ez eddig oké, én is kipróbáltam két itthoni xiaomi routerrel, de eddig azt hittem, hogy ez a jelszó közvetlenül belekerül a letöltött fájlba, így mindenki a sajátját kapja. Ezek szerint csak a jelszó generálódik az oldalon, a fájl az univerzális.

(#481) tlala válasza woodworm (#480) üzenetére

tlala
(őstag)

Milyen "letöltött fájl"-ra gondolsz?

Amúgy köszönjük a jelszógeneráló oldal megosztását.

[ Szerkesztve ]

(#482) staker válasza enginev3.0 (#473) üzenetére

staker
(PH! addikt)

Szóval csak hogy van e valami mód már padavanra telepített routeren skint beállítani..?

(#483) enginev3.0 válasza staker (#482) üzenetére

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

A vmware-ból már törölted a prometheus gépet? ha nem akkor nem olyan nehéz utólag megcsinálni
ha igen akkor sajnos én nem tudom

(#484) tlala válasza staker (#482) üzenetére

tlala
(őstag)

Csak ha a fw eleve tartalmazott további skíneket az alap fehér/kéken kívül, akkor lehet variálni.
Viszont az Administrations/Settings menüben tudod a beállításaidat menteni egy .cfg fájlba, és ha felteszed a woodworm által az imént belinkelt fw-ek egyikét, akkor vissza tudod állítani a beállításaidat, és lesznek skinjeid.
De én a magam részéről gyakorolgattam a Padavan scripttel, készítettem új saját fw-t, amibe beletettem az összes aktiválható skint, és ráflasheltem az első padavánomra, majd a korábban mentett .cfg fájlból visszaállítottam a beállításaimat.
Pofonegyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#485) woodworm válasza tlala (#481) üzenetére

woodworm
(PH! addikt)

A miwifi_ssh.bin-re. Ez nem teljes fw, csak az ssh-hoz tartozó beállításokat írja felül. Regisztráció nélkül nincs letöltés, letöltéskor kapsz hozzá egy jelszót. Ez alapján eddig abban a hitben voltam, hogy a szerveren ekkor generálódik mindkettő, egymáshoz és az userhez tartoznak. Erről derült ki (ha működik), hogy csak a jelszó egyedi és a routerhez kötött.

(#482) staker
Többször le lett írva, nincs rá mód. Forgatni kell egy új fw-t és készítés során be kell kapcsolni. De egy pár hozzászólással korábban linkeltem, ahonnan tölthetsz le kész fw-t. Éppen a kérdéseid alapján egészítettem ki pár sorral, hogy abban benne vannak a skinek is. Ha új fw flashelését is macerásnak érzed, akkor az alap felülettel kell beérned.
A megosztott fájlokért felelősséget nem vállalok, ezt mindenkinek magának kellene végrehajtani, én csak az időt rövidítem és a felesleges kérdéseket elkerülni.

(#486) emeritusz

emeritusz
(újonc)

Skin: Ha rám hallgatsz hagyod a francba, semmit nem ad hozzá funkcionálisan, ráadásul konfig után úgyse fogod nézegetni. Sokkal fontosabb pl. egy adblocker, ddns, vpn, transmission konfig belövése...

(#487) tlala válasza woodworm (#485) üzenetére

tlala
(őstag)

Értem.
Legegyszerűbben ezt úgy tudjuk kipróbálni, hogy egy újoncnak elküldjük az ssh fájlt, generáljon magának jelszót ezen a weboldalon, aztán hajrá! :)

(#488) woodworm válasza tlala (#487) üzenetére

woodworm
(PH! addikt)

Bár a posztot nem neki címeztem közvetlenül, de itt toporog egy topiktárs az ajtóban és nem találja a kilincset. Hátha sikerül neki.

(#489) monstrmprz válasza woodworm (#488) üzenetére

monstrmprz
(fanatikus tag)

azért fentebb az a screenshot sem volt gyenge :)

(#490) AtiSnatch válasza woodworm (#488) üzenetére

AtiSnatch
(fanatikus tag)

Városkapu lesz az ;]

A *#*#SERVICE#*#* mindig rövid i... C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ

(#491) tlala válasza woodworm (#488) üzenetére

tlala
(őstag)

Már az ajtókat is leszereltük, nem hogy kilincs...

(#492) ginola válasza tlala (#478) üzenetére

ginola
(őstag)

Szia

Igen, be és ez fogad!

(#493) woodworm válasza ginola (#492) üzenetére

woodworm
(PH! addikt)

Most be kellene jelentkezned a telefonodon a miwifi appba ugyanezzel az accounttal, felcsatlakozni a xiaomi routerre és párosítani.
Vagy kipróbálod a leírásomat.

(#494) ginola válasza woodworm (#493) üzenetére

ginola
(őstag)

Elárulod, hogy hogyan, ha nincs mobil netem, és a routeren sincs internet? D:

(#495) woodworm válasza ginola (#494) üzenetére

woodworm
(PH! addikt)

Ide hogyan posztolsz, vudu segítségével? Olvasd már el azt az írást és próbáld már végigvinni a sírás helyett. Ha nem működik még mindig átpakolhatsz egy ismerőshöz, mert a xiaomi oldal nem fog menni valamilyen internetelérés nélkül.

(#496) adorjant válasza ginola (#494) üzenetére

adorjant
(senior tag)

A hozzászólásában ott a megoldás a problémádra, de ilyen hozzáállással nehéz lesz boldogulni!

(#497) AtiSnatch

AtiSnatch
(fanatikus tag)

JFK airport, New York, indulási oldal. :U ;]

A *#*#SERVICE#*#* mindig rövid i... C35i, 8210, V300, 6280, F480, 5800, N97, ArcS, Z1C, Z3C, XZ

(#498) woodworm válasza AtiSnatch (#497) üzenetére

woodworm
(PH! addikt)

Houston, we have a problem!

(#499) AtiSnatch válasza woodworm (#498) üzenetére

AtiSnatch
(fanatikus tag)

Ezt a következő kommentre tartogattam :O ;]

(#500) Norby86

Norby86
(senior tag)

Két kérdésem van hozzátok, az egyik hogy most hogy mai napon ext4-re formáztam a vinyót és rádugtam a routerre, az normális hogy üresjáraton hogy egy deka cucc nincs a vinyón, csak ennyi szabad helyen van?

A másik hogy az írási sebességem a vinyón továbbra is csak max 40MB/s, nem sokkal jobb mint NTFS-en volt, ott 30-35 körül volt. Az olvasási sebesség is siralmas még, nem sokkal több mint az írási.

Ezt hogy lehet felgyorsítani hogy 100Mb/s legyen? Mert ez így nem azt hozza amit írtak róla. :(((

-Norbi-

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.