Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    Durva hogy egyesek addig jutnak, hogy meglátják Soros nevét, és magát a javaslatot már képtelenek értelmezni, mert soros :(

    Én egyetértek az öreggel, azt mondom, hogy a demokrácia érdekében tiltsák ki a politikai hirdetéseket (mindegyiket, oldaltól függetlenül), mivel ellenőrizni láthatóan képtelenek mindegyiket. A szólásszabbadság a hülyeségek terjesztésére és polgártársaink átverésére ne terjedjen már ki.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #95 üzenetére

    Mert kik a jelenlegi liberálisok? Te meg tudod pontosan határozni ezt, ismered minden egyes liberális véleményét a kérdésben, vagy csak egy szélsőséges kisebbség alapján ítélsz meg minden liberálist, és inkább összehozol egy orbitálisan ostoba általánosítást? Elképesztő ez a topik, komolyan :C

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #123 üzenetére

    Racionális vitában nem az állító személye számít, hanem az állítás megalapozottsága, helyessége. Tehát azzal, hogy az állítót személyében támadod, csak személyeskedsz, ami még mindig egy érvelési hibának számít.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #125 üzenetére

    jelenlegi liberálisok és szólásszabadság? ezt le tudtad írni röhögés nélkül egy soron belül?

    Ez nekem eléggé úgy néz ki, mintha szerinted elképzelhetetlen lenne, hogy egy jelenlegi liberális (vagyis ugye minden ember aki él és liberálisnak vallja magát) támogassa a szólásszabadságot. "Ál" szótagocskát itt nem látok.

    Amúgy azt magyarázd már el nekem, hogy hogyan jutottál arra a következtetésre, hogy napjainkban nem léteznek liberálisok. Őszintén szólva megdöbbentett a kijelentés, mert magamat gazdasági téren jobboldali, de amúgy liberális embernek tartom, aki nem csak a minél szabadabb piacot, de a szólásszabadságot is támogatja, de akkor ezek szerint én nem is létezem :DDD

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz norberto9 #146 üzenetére

    A konteós álmodozásaiddal ellentétben Soros javaslata valódi és érvekkel megfelelően alátámasztott, így azt tudom támogatni. Az álhírkeltés nem ok, bárki csinálja is, és mivel megelőzni nem képes ezt a facebook, inkább tiltsák ki a politikai hirdetéseket, minthogy emberek tömegei válhassanak dezinformáció célpontjaivá.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    Jézusom, ebbe a topikba mostmár tényleg elkelne némi moderáció szerintem, mert lassan kurucinfó szintjére csúszik...

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz norberto9 #168 üzenetére

    A javaslatban az összes politikai hirdetés kitiltása szerepel a facebookról:

    Soros a hamarosan lezajló amerikai elnökválasztás miatt azt látná helyesnek, ha a Facebook teljesen megtiltaná a politikai hirdetések közzétételét, függetlenül azok tartalmától és irányultságától.

    A dehumanizálás (és a fórum szabályainak megsértése) helyett próbáld már meg értelmezni ami le van írva a cikkben könyörgöm, igazán nem nehéz, még nekem is sikerült.

    Amúgy komolyan nem értem, egyesek szeretik az álhíreket, vagy mi? Értelmes érvet még nem olvastam a topikban Soros javaslata ellen, csak a sok konteós széljobber baromságot arról, hogy ő valami földöntúli sátáni lény, akinek ez a tulajdonsága negligál minden érvet, amit az öreg felvet. Nevetséges és szánalmas ez a hozzáállás, ami kizárja bármiféle racionális vita kialakulásának lehetőségét :(

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz szazbolha #172 üzenetére

    Parancsolsz? Miért adsz a számba olyanokat, amiket nem mondtam? Próbálj meg arra reagáni, amit valóban írtam, és ne arra, amit szerinted én és az elvbarátaim (lol, kik lennének ők amúgy?) gondolunk.

    Mindenkire egyenlő szabályozást akarok: a fizetett politikai hirdetések eltűnését a facebookról (mindegyiket, pártállástól függetlenül), mivel nincs kapacitása a cégnek mindegyik hirdetés ellenőrzésére. Vagy te hogyan látnál neki a félretájékoztatásban rejlő veszély felszámolásának?

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz szazbolha #173 üzenetére

    De ne menj tovább, mert akkor már nem velem vitázol, hanem az általad megkonstruált szalmabábbal. Maradjunk meg a racionalitás talaján szerintem, szóval fölösleges ekkora terjedelemben tárgyalnod a szalmabáboddal, beszélgethetsz velem is, vitázhasz a ténylegesen megfogalmazott állításaimmal is.

    A széljobber jelző egy hozzászólás esetén mondat esetén, amiben Soros emberi mivoltát kérdőjelezték meg, neekm indokoltnak tűnt, de igazad van, a saját prekoncepcióim korlátoztak a hozzászólás megfogalmazásakor, valójában bármilyen szélsőség felől érkezhet hasonló jellegű megszólalás (akár a szélsőbal felől is), , mert azért abban remélem egyetértünk, hogy ez (egy emberi lény dehumanizálása) nem megengedhető viselkedésforma egy szakmai fórumon (meg igazából sehol sem).

    A fórumnak van szabályzata, amit nem véletlenül hoztak meg, hanem azért hogy garantálja a civilizált beszélgetés színvonalának megőrzését. Ha valaki nem tartja be a szabályokat, erre fel lehet hívni a figyelmét, ebben semmi fenyegető nincs.

    De még egyszer megkérdezném, te mit kezdenél akkor a problémával? Mert attól, hogy Sorost kikiáltjuk sátánnak és elvetjük az ötletét, még nem lesz megoldva a helyzet. Mondjuk továbbra sem értem miért nem lehet azzal foglalkozni azzal, hogy mit állít, ahelyett hogy ki állítja.

    Vegyük például Trumpot. Én nem kedvelem különösebben, de a Kína elleni gazdasági szankciói, és demokraták által egyre inkább követelt baloldali gazdaságpolitikai programok elutasítása szimpatikus lépések számomra, így ezeket támogatom, függetlenül attól, hogy amúgy mi a véleményem az elnökről. Látod, nem olyan nehéz ez ;)

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #179 üzenetére

    Ezt fejtsd már ki kicsit jobban, mert a jelenelgi állapotában sajnos képtelen vagyok értelmezni.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Tetsuo #180 üzenetére

    És ki dönti el mi a magyar érdek, ha nem kérik ki a nép véleményét? Demokrácia nélkül honnan tudjuk meg, mit akar a többség?

    Az, hogy az állam szabja meg, ki hová kerüljön eléggé totalitárius gondolat, amit én élből elvetek. Egyrészt már elvi szinten is felfoghatatlan számomra, miért akarna valaki lemondani a szémélye autonómiájáról, másrészt gyakorlatilag megvalósíthatatlan lenne, és kb. az Ember Tragédiájában látott disztópiához vezetne (ugye a falanszterek világa). Meg ki dönti el, kinek hol a helye?

    A középkori hűbéri rendszer nem működött remekül. Elképesztően alacsony hatásfokú gazdaságot működtetett a kapitalizmussal összehasonlítva. Látható hogy Európa leggazdagabb régiói a korszakban a feudalizmus rendjébe nehezen beilleszthető kereskedelemmel és iparűzéssel foglalkozó városiasodott régiók, és nem a feudalizmus béklyói által szorosan a mezőgazdasághoz kötött területek.

    A középkori rendszerekben a tudomány nem juthatott el arra a fokára, amire a modernitásnak köszönhetően szert tett, mivel csak egy nagyon szűk réteg foglalkozhatott vele (alapból a közoktatás teljes hiánya miatt óriási arányú volt az analfabetizmus), rengeteg tehetséges ember a származása miatt sosem kapott esélyt rá, hogy tudományos pályára léphessen, és előmozdíthassa az emberiség fejlődését. Most sem tökéletes a helyzet ebből a szempontból, de messze jobb annál ami mondjuk az érett középkort.

    A középkor egy nagyon tág fogalom, vagy ezer évet magába foglal, konkretizálj kicsit időben és térben, mert így nem értelmezhetőek az állításaid. (Galileit speciel pont üldözték a tudományos munkái miatt, pert is folytattak ellene, és a tanai kikényszerített visszavonása után élete végéig házi őrizetben tartották. Ez nem túl tudománypártoló hozzáállás ha engem kérdezel. Vagy emléthetnénk Giordano Bruno esetét is, aki máglyán végezte, mert szembe ment az egyház tudományosan nem alátámasztható, pusztán a hitre épített álláspontjával egy tudományos kérdésben. Ajánlom Carlo Ginzburg: A sajt és a kukacok című, témához kapcsolódó művét).

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Tetsuo #184 üzenetére

    Ki dönti el mi a magyar érdek? Véleményem szerint a két 48-as forradalmunk (ugye a pesti és a pozsonyi) egyik célja egy elavult és mindenki számára káros társadalmi és politikai berendezkedés felszámolása volt, ez pedig szerintem mindenképp tiszteletet érdemel, még ha a kivitelezés részben külső okok (az európai egyensúly fentartásában érdekelt ultrakonzervatív szent szövetségi rendszer támadása) miatt nem is valósulhatott meg.
    Amúgy őszintén szólva kit érdekel a tradicionalitás? Engem speciel hidegen hagy, gyakorlati hasznát nem látom, de felőlem élje meg aki meg akarja, csak ne próbálja meg rámkényszeríteni az eszméit.

    A jó jobboldal és a rossz baloldal küzdelmeként felfogni a világot borzasztóan leegyszerűsítő. Alapból hogy lehet ennyire végletekben gondolkodni, ezt sosem fogom megérteni.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz bambano #183 üzenetére

    A facebook csak kielégíti a keresletet, ha felszámoljuk, lesz másik. Ehelyett inkább szabályozni kellene szerintem, hogy ne tegye lehetővé embertársaink hamis hírekkel történő megvezetését, mert ez a demokrácia létét fenyegeti. Azét a demokráciáét, ami szerintem a megfelelően szabályozott szabadpiaci verseny, és ezáltal a jólét legfontosabb garanciája, szóval igen, ez egy elég fontos ügy nálam.

    Az adatgyűjtés engem is zavar, de mint mondtam, a facebook felszámolása nem oldaná meg a problémát, ugyanis nem a facebook rendelkezik egyedül ezzel az üzletpolitikával. Mondanám, hogy törvényi szabályozás kellene, de max az adatok felhasználási módját lehetne szabályozni.

    Nem támogatom Trumpt, ha erre gondoltál az eredi hozzászólásodban, a pozitív lépései számomra nem elegendőek ahhoz, hogy elfeledtessék a mindent végtelenül leegyszerűsítő populizmusában rejlő veszélyt. Viszont egyelőre a demokrata jelöltek sem tudtak meggyőzni.

    Amúgy elnézést kérek mindenkitől a sok félregépelés és kimaradt szavak miatt értelmetlen mondat miatt, nem vagyok ma formában.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz UnA #188 üzenetére

    Nos valóban, ő talán nem a legmegfelelőbb példa, hiszen tudományos módszerekkel ő sem tudta alátámasztani az állításait, viszont a mondandóm lényegi részét ez nem érinti, az egyház működése igenis hátráltatta a tudományok fejlődését a középkor egy jelentős részében.
    Hozzá kell ugyanakkor tenni, hogy pl. a bencés rend óriási érdemeket szerzett a klasszikus latin műveltség megőrzése a terén a sötét középkor évszazadaiban Nyugat-Európában, szóval nem teljesen fekete-fehér a kép szerintem sem.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Tetsuo #197 üzenetére

    Most terelsz, de elég komolyan. Politikai ideológiákról nincs szó a fent említett filozófiai iskolákban/vallásokban.

    Nincs jó jobb és rossz baloldal, ezek nem abszolút formában léteznek a világon. Nem attól lesz valakinek igaza, mert jobboldali vagy baloldali, csak az állításai számítanak. Semmiféle tekintélyelvű baromságot (pl. ez azért igaz, mert ezt mondja a jobboldal) nem tekintek racionális érvnek.

    Ráadásul az elvont idológiák küzdelmeként értelmezett világszemlélet nem túl egészséges, illetve nem is túl mérsékelt (illetve ahogy arra már Hannah Arendt is rámutatott, ez a náci jellem egyik alapvető tulajdonsága...).

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Tetsuo #200 üzenetére

    Nyugodtan helyettesítsd be akkor abban a hozzászólásomban a jobboldali helyére a tradicionalistát, a baloldali helyére meg az anti-tradicionalistát, én minden állításomat tartom továbbra is.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Tetsuo #203 üzenetére

    És pontosan meg is lett cáfolva minden állításod, csak aztán nem reagáltál ezekre a cáfolatokra. Mi az a libsi?

    A kolléga többi jelzőjével kapcsolatban nem nyilatkozhatok, de a szélsőjobboldali szerintem is áll az esetedben, ezt meg sem próbáltad eddig tagadni, sőt komoly energiabefektetéssel érveltél a széljobbos álláspont mellett (gondoltam is hogy íme egy szélsőjobboldali, aki beleáll és felvállalja). Nem vagyunk hülyék, tudjuk kik terveztek tradicionalizmussal eladott totális államot felépíteni...

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz szazbolha #215 üzenetére

    Szerintem elég toleráns vagyok ebben a tekintetben, amint láthattad egy eléggé szélsőjobboldali kollégával is elbeszélgettem (mivel a fórum szabályait tiszteletben tartva volt képes formába önteni a gondolatait), de az a hozzászólás, ahol modikat hívtam, konkrétan arról szólt, hogy a Soros nem is ember. Ha te képtelen vagy felfogni, hogy ez miért akkora probléma, hogy moderálni kell miatta (ami meg is történt azóta), az már a te problémád, nem az enyém.
    A moderátorok láthatóan tisztában vannak vele, hogy nem alanyi jog a PH kommenteléshez való hozzáférés, aki képtelen az egyáltalán nem bonyolult szabályzat betartására, azt megfelelő mértékű szankciókkal sújtható, mivel az ilyen nem tesz hozzá az értelmes párbeszédhez, csak rombolja azt. Látod egyáltalán nem bonyolult ez, ha tudsz viselkedni, és a véleményed kifejtését a szabályzatban foglalt elvekhez igazítani, maradhatsz, ha ez nem megy, meg vállalhatod a következményeket, pártállástól függetlenül.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz szazbolha #216 üzenetére

    Istenem olvasd már el mire reagáltam. A kolléga konkrétan a demokrácia ellen érvelt, és valamiféle sosemvolt feudalisztikus utópiához akart visszatérni, ahol az állam tudja mi a jó a polgárok a megkérdezésük nélkül is.
    Miközben rajtam folyamatosan a tolerancia hiányát kéred számon, te eléggé előítéletesen kezeled az én hozzászólásaimat. Mintha lenne egy kép a fejedben rólam, amin keresztül próbálnád meg értelmezni a hozzászólásaimat, anélkül, hogy törődnél azok jelentésével. Ez nem túl fair hozzáállás, ha engem kérdezel :)

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz szazbolha #223 üzenetére

    Te mos hülyének nézel? Ki akarta korlátozni? Egy hozzászólással előtte magyaráztam el, hogy én mikor látom szükségesnek a moderációt, Tetsuo kolléga esetén viszont nem írtam ilyesmiről, mivel ő a fórum szabályzatát tiszteletben tartva, olyan formában nyílvánul meg, ami nem zavarja az értelmes társalgást. Ettől függetlenül megvan a véleményem az érveléséről, ezt ki is fejtettem, amint arról magad is meggyőződhetsz, ha visszaolvasol.

    De igazából mindegy is te már megkonstruáltad a képet rólam a fejedben, te már tudod hogy én mit gondolok mindenről is, szóval kár karaktereket vesztegetned arra, hogy úgy teszel, mintha velem beszélgetnél, miközben láthatóan meg sem próbálod értelmezni a hozzászólásaimat, csak a szalmabáboddal vitatkozol.

    Még egyszer, a félretájékoztatás és embertársaink szánt szándékkal történő megvezetése véleményem szerint nem része a szólásszabadságnak, így aztán vallom, hogy az ezektől hemzsegő politikai hirdetéseket is be kell tiltani minden olyan platformon, amely nem képes ellenőrizni ezek valóságtartalmát (illetve teljesen objektíven ezt nem is lehet kivitelezni), mivel ezek könnyedén befolyásolhatják a tájékozatlanabb, politikai témákkal nem igazán érintkező választópolgárokat véleményük kialakításában.

    Ez viszont nem azt jelenti, hogy be kéne tiltani a politizálást a facebookon, megvan ennek a megfelelő formája (különböző facebook csoportok pl.), de a fizetett politikai hirdetés nem tartozik ezek közé.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz btprg #224 üzenetére

    Na ez a hozzászólás tökéletes pédája annak, miért kell a moderáció a topikba, de szazbolha kolléga mindjárt jön és helyreigazít, hogy nem úgy van az, a szólásszabadságot nem lehet korlátozni :DDD

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Migráns #227 üzenetére

    A moderátorok feladata a szabályok betartatása, és a beszélgetés színvonalának megőrzése. Ezt a munkájukat (vagyis a fórum szabályzatával összhangban álló, szakmai színvonal megőrzését) segíthetjük azzal, ha felhívjuk a figyelmüket a szabályzat durva megsértésére (feltételezem a szintromlásban te sem vagy érdekelt), de a döntést ők hozzák meg.

    Ha pedig elégedetlen vagy egy moderátori döntéssel, megvannak a fórumai a panasztételnek.

    Illetve még annyit hozzátennék, hogy nyugodtan megtámadhatod az érveimet, vitába szállhatsz velük, de a személyeskedéssel nem fogsz meggyőzni az álláspontom helytelenségéről, márpedig egy szakmai fórumon mégiscsak ez lenne a cél, és nem egymás sértegetése :)

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Migráns #229 üzenetére

    Akkor a dehumanizálás szerinted rendben van? Merthogy a fórum szabályzata szerint nem igazán.

    Nem lehetnek ott midnenütt, ezért igen, lehet segíteni a munkájukat (a kéretlenül jelzőt megint nem tudom értelmezni, külön topikja van a moderátorigénylésnek), de mint mondtam, a döntést ők hozzák meg, ha szerintük semmi nem indokolja a szankciót, akkor nem szankcionálnak, ennyire egyszerű. Aki betartja a fórum szabályait, az nem fog konfliktusba kerülni a modikkal, nem értem ezen mit nem lehet megérteni.

    Igét hol hirdettem? Vitázok, érvelek, de sosem mondtam, hogy szó nélkül el kell fogadni a véleményemet. Nyugodtan ess neki az érveimnek, de mivel törekszem a kulturált viselkedésre, ezt elvárnám másoktól is...

    Hannah Arendt munkásságát ajánlom (az általam idézett gondolatot a The Origins of Totalitarianism című művében fejti ki), ha már megpróbálsz rá hivatkozni, legalább legyél tisztában vele miről beszélsz. Amúgy érvekkel megmagyarázhatod nekem, miért nem jellemző ez a viselkedésminta nácikra, de pusztán kikérni magadnak a jelző használatát értelmetlen.

    Ez egy szakmai fórum, a nívót akkor is fent kell tartani, ha nem tech cikkekről van szó. Vagy akkor itt mehet minden, és lealjasodhatunk a kocsmai szintre, csak mert a címben szerepel Soros neve?

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz szazbolha #233 üzenetére

    Nem kéne moderáció, ha minden hozzászóló képes lenne a kulturált megnyilvánulásra és a fórum szabályainak tiszteletben tartására. Mivel ez egyeseknek nem megy (lásd a kollégát akit védelmedbe vettél miután kiírta magából, hogy Soros szerinte nem is ember), és ezzel zavarják azokat is (és itt a kulcsmozzanat, a szólásszabadság ugyanis nem jelenti azt, hogy mindenki azt csinálhat amit akar, mégha ez másokat sért is), akik viszont próbálnának megmaradni a racionális vita kereteinél, kénytelenek vagyunk a moderátok segítségét igénybe venni a rendezett állapotok megőrzésének érdekében. Sokadjára írom le, aki betartja a szabályokat, annak nincs oka félni a szankcióktól.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Migráns #237 üzenetére

    Ja mert eddig belementél bármibe? :DDD
    Igazából egyetlen épkézláb állítást nem tudtál összehozni a topikban a személyeskedésen kívül, semmilyen érvre nem sikerült reagálnod, semmilyen formában nem sikerült kritikát megfogalmaznod azzal kapcsolatban amit írtam, megelégedtél a személyem sértegetésével. szazbolha legalább érvelt (ha nem is túl meggyőzően) egy álláspont (mindig mindenkinek legyen szabad mondania mindent mindenkire, mindenféle formában) mellett, de neked még ennyit sem sikerült kihozni az itteni tevékenységedből.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Migráns #238 üzenetére

    Én mutattam rá a világképében megbúvó náci elemekre, illetve azt is én írtam, hogy engem nem zavar az itteni ténykedése, mert ettől függetlenül szerintem ebben a topikban nem szegte meg a fórum szabályzatát.

    Veled ellentétben ő képes volt kulturáltan kommunikálni másokkal (bár eléggé egyoldalúan tette ezt ő is), a világnézeti különbségekből adódó konfliktus ellenére is.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz Migráns #242 üzenetére

    Cáfolhatod a saját logikáddal amit írok, de ha egyszerűen lelátomásozod, csak mert én írom, az nem fogja előbbre vinni a beszélgetést.

    Mondom, eddig sem tudtál mondani semmire semmit, nem kell minden hozzászólásom után leírnod, hogy ezután sem fogsz. A gunyoros személyeskedés nem érdemi érv egy racionális vitában, sőt igazából ez egy érvelési hiba.

    Azzal amit itt csinálsz, nem azt bizonyítod, hogy nem kell a fórumra moderáció, hanem épp az ellenkezőjét.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz szazbolha #245 üzenetére

    Konkrétan azután álltál nekem először, hogy egy olyan (azóta már eltávolított) hozzászólásra reagálva kértem a moderátorok közbelépését, amiben egy emberi lényt próbáltak dehumanizálni (az azóta már törölt hozzászólásban ugyanis arról értekezett a kolléga, hogy szerinte Soros nem is ember). Még egyszer megkérdezem, szerinted a dehumanizálás rendben van? Tisztában vagy vele kik szokták megpróbálni az ellenkező véleményen levőket megfosztani emberi mivoltuktól? Szerinted az ilyen hozzászólás is értéket képvisel, amit meg kell őrizni?

    Én csak a PH szabályzatának lábbal tiprására hívtam fel a figyelmet, de ha te elégedetlen vagy ezzel a szabályzattal, azzal én nem tudok mit kezdeni. Írj panaszlevelet a PH-nak, hogy töröljék ezeket az alapelveket, mert szerinted jobb lenne a kocsmai szinten vitatkozni (moderáció híján oda jutna a fórum), de ebben én nem lehetek a segítségedre, mivel egyrészt én is csak egy egyszerű tag vagyok itt, mint te, másrészt én speciel többé-kevésbé elégedett vagyok a szabályzattal, de a rend teljes hiányánál mindenképpen hasznosabbnak tartom.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz szazbolha #248 üzenetére

    Ne terelj!
    Kik szokták az ellentétes véleményen levők emberi mivoltát megkérdőjelezni (és itt és most nem az általad felsorolt különböző jelzőkről beszélek, hanem konkrétan arról, hogy nem tart embernek valakit a származása, társadalmi helyzete, véleménye, stb. miatt), tudod a választ vagy nem? Segítek, iskolában a történelem órán is tanulhattál róluk, két igen szélsőséges ideológia hívei állították az általuk a nép ellenségének beállított csoportok tagjairól, hogy azok bizony nem is emberek, így velük szemben bármilyen eszköz megengedett. Nem, ezek nem a liberálisok voltak, de gondolom ezzel te is tisztában vagy.

    Mellesleg itt és most sem a liberálisok próbálták meg dehumanizálni Sorost, hanem egy topiktársunk, aki persze lehetett liberális, de a hozzászólásai alapján ez nem tűnik túl valószínűnek.

    Újra és újra meg fogom kérdezni, amíg választ nem adsz: Szerinted a dehumanizálás rendben van, és a moderátoroknak nem kellene eljárni az ilyen esetekben? Mert ugye kikérted magadnak amiért a közbeavatkozásukat kértem, szóval feltételezem megvolt az okod a dehumanizálás védelmére kelni, amit azonban eddig sajnos nem osztottál meg velünk. Pedig engem érdekelne az indoklásod...

    Pro tip: hiába próbálkozol azzal, hogy nem a hozzászólásom egészére reagálsz, hanem csak mondatokat ragadsz ki belőlük, mert a mondataim önmagukban is megállnak. Nem te vagy az első "unortodox érvelést" ( :U ) alkalmazó kolléga, akivel vitába szállok, és várhatóan nem is te leszel az utolsó.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz doooo #250 üzenetére

    Tökéletesen összefoglaltad. A liberalizmus sosem állította, hogy "mindenkinek lehessen mindent", hiszen az lehetetlenné tenné bármiféle egyenlőség kialakulását, és végső soron zsarnoksághoz vezetne. Ezért teszik hozzá már a klasszikus korban is liberális gondolkodók, hogy mindenki célja legyen a lehető legmagasabb fokú boldogság elérése, de csak addig a pontig, amíg ezzel más boldogságkeresesését nem károsítja.

    Ráadásul nem is értem hogy tudnak egyesek egységes liberalizmusról beszélni, mikor az már a XIX. században sem létezett, manapság pedig tényleg liberálisnak tarthatja magát az anarchista eszméket hirdető egyetemistától a neoliberális nagytőkésig mindenki, de ettől még merőben eltérő véleményt fogalmazhatnak meg a különböző kérdésekben.

    Túlságosan a kollégák hozzászólásaival foglalkoztam és nem néztem a nagyobb képet, viszont te remekül kontextusba helyezted a dolgokat :R

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz szazbolha #252 üzenetére

    Mégsem tudtál válaszolni egyetlen kérdésemre sem :(

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák