Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz myckie2 #12 üzenetére

    Ez a kijelentés majdnem minden konzolos topikban elhangzik, és érdekes módon, amikor rákérdezek, mindig csend lesz :)

    Mondjuk az biztos, hogy a "bika" gép az sok mindent takarhat, de roppant kíváncsni lennék végre egy konfigra, ami 150k-ból megvan, hasonló paraméterekkel rendelkezik mint a konzolok, és ténylegesen olyan messze túlszárnyalja őket :)

    @pzstm: Való igaz, mi is beszélgettünk erről néha játék közben ... de aztán mindig arra lyukadunk ki, hogy öregek vagyunk már az ilyen dolgokon való pörgéshez, teljesen mindegy hánypé, legyen élvezetes az a játék, fusson szépen, és kész :) A hánypét úgyis nemsokára felváltja a hányká, meg a többi botorság, ebbe a hintába én már nem akarok beleülni :)

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz TESCO-Zsömle #33 üzenetére

    Nem siklanak el, egyszerűen ennyire nem nagy a különbség.

    Az előfizetői modellről: Nekem 360-am van, Live-ról tudok nyilatkozni. 800HUF/hó, ezért havi 2 játékot kapok ingyen és egy valag akciót, hetente, naponta, kiadónként, stb.

    Ez 1 doboz cigi, 2-4 sör, egy fél üveg bor, fél mozi vagy strandbelépő ára. (És mondjuk 1/4-e egy MMO előfizunak ...)

    A játékok árai ténylegesen magasabban vannak, és magasabbról indulnak, viszont tartják is azt. Aki vásárol biztosan örül neki, hogy a PC-s játékok árai alacsonyak, de ha mondjuk én szeretnék tőlük megszabadulni, akkor már nem biztos, hogy ennyire örülnék. Egy konzolos játékot esélyesebben lehet jó áron eladni, vagy elcserélni, mint egy PC-st. Ráadásul vicces, hogy mikor egy PC-s tulaj konzol játékárakat keres, akkor mindig a legdrágábbat találja meg, de PC-s játék esetén meg a legolcsóbbat ...

    Nem vagyok 0-day játékos, így általában olcsón jutok azokhoz a játékokhoz amiket szeretnék. BF4 volt az egyetlen játék amit megvettem megjelenésekor, de az is minimálisan volt drágább mint a PC-s verzió.

    Ha most veszek egy konzolt 150k-ért mondjuk 5 évre, és mellettem valaki vesz egy PC-t játékra, 3-400k-ért, majd fejlesztgeti közben, hogy szinten tartsa, és nem warezol semmit (loooooooooooooooool) hanem mindent megvesz, az biztosan olcsóbban jön ki 5 év múlva?

    Mivel mellette van a PC-m is, mindkét oldallal van tapasztalatom, és NEM 0-day vásárlóként bizony nem drágább olyan sokkal a konzolos játék. Csak türelmesnek kell lenni. Persze most a nextgenekkel pár gyógyszer nagyon csúnyán elgurult, de már most lehet látni, hogy megjelenés után realizálódnak az árak ...

    @M@trixfan: "Luxus"cikkekről beszélgetünk. Egy átlagos háztartásban van PC a mindennapi dolgokra, vagy tablet, vagy laptop, vagy okostelefon. Mi viszont játékgépekről beszélünk. Átlagos otthoni felhasználásra szánt PC-t, ami NEM játékra kell, azt tényleg fillérekből lehet venni. 1 vagy 2 AA kategóriás játék árából megvan.

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz mrhitoshi #38 üzenetére

    lol ...

    Vagy próbáljuk ki azt hogy 1080p Ultralow vs 720p Ultrahigh ...

    Több sebből vérzik ez a kijelentés, nem gondolod? ;)

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz mrhitoshi #44 üzenetére

    Mert azt mondtad, a felbontásra, hogy a látvány egyetlen és legfontosabb eleme.

    Magyarul, ha egy játék 1080p-ben 3FPS-es szerencsétlenkedik ultalow grafikán, 1 bites textúrákkal, akkor is jobb lesz a látvány mint 720P-ben, 60 FPS mellet, mindenféle csillivilli effekttel megspékelve, highres textúrákkal.

    Azt már meg sem merem említeni, hogy valószínűleg a Flappy Brid 8k-ban is szarabbul néz ki mint mondjuk egy ArmA3 640x480-ban ...

    De ha még mindig a felbontás a látvány egyetlen és legfontosabb eleme, akkor biztosan jó lesz ha már lesz 8k ... minden olyan szééép lesz :)

    @bager13: röviden? Igen. Cirka 20 éve van PC-m, minden olyan játék és felhasználói program, amit szeretek és aktívan használok vagy használtam, ott van eredetiben a polcon (Még MS DOS-om is van dobozos :) ), és IGEN, warezolok. És NEM, az elmúlt 20 évben kockaként NEM találkoztam olyan kockával, akinek MINDENE eredeti lett volna. olyannal aki sohasem warezolt volna. Lehet hogy van ilyen, de annak valószínűleg nem jelent problémát beszerezni egy PC-t, egy ONE-t és egy PS4-et is ha olyanja támad. :)

    Ellenben az xboxomon minden eredeti, mivel csak az olyan játékokért adok pénzt, amivel a barátaimmal tudok együtt játszani, vagy épp akciós, és ki akarom próbálni.

    Én is ismerek olyanokat akik tört boxon játszanak. Persze hogy van ilyen ... botorság lenne feltételezni az ellenkezőjét! Csak nem biztos, hogy megéri! Nekem is vannak ismerőseim, akiknek 2 boxuk van otthon, az egyik chippelve, a másik meg tiszta ... Viszont az a pár játék amivel együtt játszunk az csak a tisztán megy. Emiatt nem is gondolkodtam még azon, hogy megbuheráltassam a konzolt ... felesleges, warezre ott a PC.

    A PC-n LÉNYEGESEN egyszerűbb a warez, nem kell chippelni, meg egy PC árának 10-20%-át kifizetni azért, hogy menjenek a warez dolgok, kockáztatva azt hogy kibannolnak.

    Ez ennyire egyszerű. Ez nem "jóarcság" vagy ilyesmi. Nem lesz attól függ hogy jóarc, vagy nem valaki, hogy honnan szerzi be a játékait, vagy épp milyen platformon játszik....

    Egy utolsó kérdés: tehát azt mondod 1 ivászat árából megveszel 20-30 AAA játékot 0-day vásárlóként a Steamen? (EA-t is?) Nem hiszem ...

    Persze azt elhiszem hogy veszel 20-30 bármilyen akciós játékot (Én is nézem a HumbleBundle-t :) ) a neten, de ezt én is megcsinálom Liveon, vagy PSN-en ... Bármilyen hihetetlen, ez a lehetőség máshol is adott.

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz mrhitoshi #46 üzenetére

    Már ne haragudj, de klasszikusokat megilletően szóról szóra idézek:

    pzstm felbontásról szóló (mellesleg nagyon is igaz :) ) postja a következő volt:

    " ... arra akartam kilyukadni, amit hála az istennek itt már többen pedzegettek, hogy a felbontás az a látványvilág mindössze egyetlen összetevője a sok közül..."

    Mire a te válaszod:
    "Az egyetlen és legfontosabb eleme."

    Az egy dolog, hogy nem érted, ez a kijelentés miért vérzik több sebből, de azt mondod, hogy nem állítottál ilyet? DE :) Ezért mondtam, hogy több sebből vérzik (és hihetetlen roppant módon politikus megfogalmnazás volt, lehetett volna másképp is xD)

    Csak ki kellett volna javítanod ... ezeket a szavakat, ebben a kontextusban nem érdemes tovább magyarázni xD

    Ettől függetlenül sejtem mire szeretnél kilyukadni, viszont azzal a résszel sem értek 100%-ban egyet.

    Számomra a felbontás csak 1 dolog a sok közül, ráadásul a megfelelő futáshoz szükséges számítási teljesítmény nincs mindig egyenes arányban a látvány javulásával.

    Ettől függetlenül PC-n megpróbáltam mindig natív felbontáson játszani (Ezért sem éreztem szükségét eddig a FullHD monitorra váltásnak ...) viszont ez konzolon más. Nem 40 centiről nézed a monitort, hanem 2 méterről a TV-t. Roppant kiváncsi vagyok élőben az One hogyan mutat, vagy hogy mi a különbség az One és a PS4 által nyújtott élmény között, de BIZTOSAN nem az alapján fogok dönteni, hogy milyen felbontáson jelenítik meg az adott dolgokat :) Az csak 1 adat. És messze, de messze nem elégséges ahhoz, hogy véleményt alkossak.

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz haddent #49 üzenetére

    Nos, jogos észrevétel :D

    Eredetileg Ati szerepelt ott, de ettől függetlenül úgy tűnik kénytelen leszek ezt a békát lenyelni :B

    Sőt, mai napig az az AMD vga van a gépemben, ami az utolsó cseppet jelentette a pohárban :DDD
    Pontosabban mind a 3 eszköz a birtokomban van, amelyek alapján az aláírásom született, de - sajnos :( - már csak a VGA van üzemben, netezni jó az is :)

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz GeryFlash #51 üzenetére

    Hosszú történet, a Logitech HW-ei nagyon jók, valamint a régi supportjukról is tudnék ódákat zengeni, viszont SW téren olyan gyengék és pofátlanok, hogy az valami szörnyűség.

    Logitech G940 tulaj vagyok (nincs szívem eladni, pedig sajna nincs időm használni ...) és amit annak a drivereivel és FW-ivel műveltek, az tragédia, és nem csak azért, mert b@lfaszok voltak, hanem hogy ezek után ráadásul milyen arroganciával és amatőr módon kezelték a problémákat ...

    Maguk a problémák még nem is lennének olyan veszélyesek, mert idegesítőek, de kezelhetőek, viszont ilyen hozzáállás egy 300 ojrós periféria esetén nem megengedhető.

    @Mirman: Azt nem számoltam bele hogy meghal közben valami, az én Boxom még csak 2,5 éves, az én kazuárkodásaimat még bírja, de nekem PC esetében is volt hogy elszállt ez-az, természetesen garanciaidő lejárta után ...

    Sajnos igazad lehet, ez benne van a pakliban, de ugyanígy benne van a másik oldalon is :)

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Cobra652 #57 üzenetére

    Emlékeim szerint ezt már egy másik topikban kiveséztük ...

    De akkor megint:

    5 év múlva low: lehet, de a most kicsit több mint 8 éves 360 és PS3 azért messze nem low grafikát prezentál, főleg exkluzív címek esetén ... (Asszem valaki azzal példálózott, hogy egy 6 éves 60 ropis laptop is hasonlót tud ... na persze ...) Mint ahogy a mostani 150 ropis játékgép sem fog 5 év múlva nagyon fullhd-ban max grafikát perezentálni ... Pont ez a gond a PC-n, de érdekes, hogy rajtam kívül kevés PC tulaj találkozott már olyannal, hogy kevés az öreg gép az új játékokhoz ...

    150 ropis játékgép :) Itt is kimaradt a legfontosabb dolog: a HASONLÓ PARAMÉTEREK amikről beszéltünk ... Akkor közelítsük meg más irányból a bevásárlást:

    Adott 150k hogy építkezz.

    - 30k a Kinect, (ennyi volt a régi vagy ennyivel olcsóbb a PS4)
    - 15-20k a kontroller (Ez is benne van a csomagban ...)
    - 15-20k a Bluray olvasó
    - 25k az oprendszer
    (Nem tudom az új konzoloknál van-e headset és ilyesmi a csomagban mint a 360-nál, ezért elhanyagolom ...)

    Maradt tehát 65 ropi. Ebbe már nem fogsz 60k-s VGA-t rakni :) Sem SSD-t ... De folytassuk inkább egy kis szőrszálhasogatással:

    Akkor kell egy HTPC ház, mert hogy néz ki a kukázott Kodegen a tv alatt? De ha normális VGA és Táp kell a gépbe, akkor bizony csak olyan jó, amibe full magas és hosszú VGA belemegy ... És akkor még szerencsés is vagy, mert abba jó a 10 ropis tápod. Persze egy ilyen ház ára nem 5k ... Silverstone, LianLi ;)

    Vagy keresni kell low profil VGA-t, persze ez sem teszi olcsóbbá a dolgot, sem egyszerűbbé ...

    Viszont illene normális hűtés is bele, hogy ne "sivítson" mint a PS4, akkor megint lehet 15-30k-s extra kiadással számolni, persze függ attól milyen ventiket és procihűtést raksz bele, a határ a csillagos ég.

    Hopp ... 150k elment úgy, hogy elkezdtünk ugyan hasonló paraméterekkel rendelkező gépet összerakni, de HW még nincs benne.

    Persze össze lehet csencselni 150k-nyi hardvert az apróról, és belehányni egy kikukázott öreg házba, de ott már nem igazán fair az összehasonlítás. Arról nem is beszélve, hogyha így teszünk, még hamarabb elavulhat a cuccunk.

    A proci - VGA csere persze megoldja a dolgot, de emeli az árat, és csak addig megoldás amíg nem jön egy új foglalat, vagy egy új memóriatípus. (A 386-os óta párszor volt erre példa ...)

    És még sorolhatnám ... Ezek azok a dolgok, amik miatt beleuntam a PC-s kínlódásba.

    A játékok árát és a online szolgáltatásokat már kiveséztük, nem akarom elismételni, de pl: a Titanfallt jelenleg 10 és 12 ropi között lehet megkapni PC-re és 12 és 20!!! között One-ra. Persze, meg lehet venni dupla áron, de meg lehet venni hasonlón is. (Kis keresgéléssel 9k-ért találtam One-ra Titanfallt...)

    @bager13: Ne haragudj, te vagy a szerencsés kivétel, de ez nem igazán mérvadó, mert ennyi erővel felhozom páromat, akinek a kedvenc játékai ingyenesek minden platformon. Én sajnos nem vagyok ilyen szerencsés, az engem érdeklő játékok nagy százaléka nem elérhető Steam-en, ami igen azok pedig sosem ingyen.

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Cobra652 #63 üzenetére

    Picit ereszkedj le a magas lóról ... Egyre inkább olyan érzésem van, hogy lövésed sincs azokról a dolgokról amikről írsz.

    Pontosabb irányítás egérrel? FPS-ben pontosabban tudsz vele célozni és ennyi.

    Kinect ellen egér + bill? Látom átment a lényeg, inkább nem kommentálnám. A HC játékosoknál pedig nem jön ki az egér + bill egy 20-asból ... A Kinectes irányítás ellen a hajadra kenheted az egér bill precizitását ... teljesen másra való. De segítek, PC-re is van hasonló HW az egér és bill HELYETT, mert azok erre ALKALMATLANOK, csak az nem 30k, hanem majd a duplája ... És bár lényegesen precízebb, messze nem képes annyira mint a Kinect. A meg hogy kinek mennyire kell, azt eldöntik maguk, ha annyira nem kell, vehetnek PS4-et.

    HTPC azért, mert arról beszéltünk, hogy hasonló paraméterekkel rendelkező. Ami csendes, kicsi, megbízható, és jól mutat a TV alatt.

    Egy HTPC-ben pedig ami 24 órát megy fontos a hűtés. Főleg ha komolyabb VGA van bennük. Nem biztos hogy elég lesz a gyári de az biztos hogy csendes nem lesz ... (HTPC-m van, tudom ...)

    Nem értek a hűtésekhez, sok éve feladtam, de mikor eladtam a félig hazai gyártású blokkokból + gyári alkatrészekből álló vízhűtéses Stacker házamat, akkor komplett új PC-t vettem az árából ... Így lement volna a vízhűtések ára? Kétlem. (2-3 gugli találat megnézése után még mindig 45-60k egy alap szett ... persze homemade sokkal olcsóbbak is vannak, de az már megint más kategória...) Egy komolyabb procihűtő ami elfér egy HTPC házban kényelmesen megvan 10-20k. + a ventillátorok (Mert nem csak a procit kell hűteni, hanem mindent...)

    Mivel nagyon nem megy át, megpróbálom PC-s példán keresztül levezetni. Tavaly vettem édesanyámnak egy használt Dell Slim desktop gépet, valami core2duó integrált cucc, DVD író, winyó, csendes, pici, netezni, office munkára. Valami 20 ezer forint körüli ára volt. Hasonló paraméterekkel rendelkező gépet használtpiacról NEM tudtam volna összerakni, mert a kisebb slim desktop házak üresen, táppal mennek 20k körül.

    Ez ennyire egyszerű. Minden a feltételektől függ.

    MINDIG 0 day árakról? Miért beszélnénk 0-day árakról? A 0day vásárlók nem épp az árérzékeny kategória ... Ha csak 0day árakról beszélünk akkor kiesnek a steam akciók, a Humblebundlék és minden más, amivel a PC-sek leginkább példálóznak a konzolos topikokban.

    Arról nem is beszélve, hogy a PC-s játékok 0 day ára messze sem szokott olyan olcsó lenni, csak pár hét alatt beesik. BF4 megjelenésekor majdnem ugyanannyi volt konzolra mint PC-re, és a 360-as verziót 10 eur-ér lehet átvinni One-ra. Az pedig nem dupla ár. Messze nem ...

    De hagyjuk inkább...

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Cobra652 #76 üzenetére

    Végig sem olvastad a mondatot. A BF4-nél 0-day-ebb nem igazán lehet, mert akkor jött ki, mikor még a nextgen konzolok kint sem voltak.

    De le volt írva minden.

    Valamint NAGYON csúnyán el vagy tévedve. TE teljesítményről és 0day-ről beszélsz (Persze tévedsz ... Én nem azt állítom hogy hazudsz, azt hogy tévedsz ...) miközben nem erről volt szó. Pont hogy a nagy átlag NEM 0day vásárló. Azt megy hogy a 0day ár a termék VALÓDI ára, azt mosolyogva hagyom komment nélkül xD

    Egyszerű HC játékos??? Az egyszerű az a CASUAL. HC ???

    Nem vagyok HC játékos, középszerű casual. Én a saját igényeim szerint vásárlok, nem a hájp és a márka alapján, mégsem állt meg a billentyűzetem és az egerem sem 10k alatt. Mivel az általam támasztott igényeknek ezek feleltek meg.

    Egy jobb kormány, hotas vagy trackIR árát le sem írom neked ... vagy egy egérpadét :)

    Ne gyere nekem a HC dumával, mert nem is hiszem hogy tisztában vagy a jelentésével, de abban biztos lehetsz, hogy egy profi játékos egy 30 forintos golyós egerrel is lealázna bármelyikőnket, de ettől még nem ilyet használ.

    Ami felett viszont nem tudok elsiklani, az a 10 ropis alaplap után az ostobaság ostobaság hátán...

    Barátom, nem hiszem hogy a te egyszerű szintedre leereszkedve el lehetne magyarázni ezeket a dolgokat, de attól, hogy neked egy vízhűtés kijön 15k-30k-ból, egér, bill, egérpad 10-ből, meg űbervilágmegváltó PC 220-ból, attól még lehet hogy mások igényeit ezek NEM elégtik ki.

    Nem azért mert ostobák, hanem lehet azért mert okosabbak mint te, és nem az ár, hanem a szolgáltatások alapján választanak maguknak HW-t.

    Az az ostobaság, hogy nem veszed észre mennyire nem vagy képben a dolgokkal, és szajkózod a folyamatos idétlenségeidet. EZ az ostobaság. Ezzel be is fejeztem, ahogyan említetted, felesleges ...

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Cobra652 #80 üzenetére

    Az eddigi megnyilvánulásaid és értetlenséged alapján nem hinném, hogy bármi bizonyítaná (függetlenül attól valójában mekkora láma is vagyok :) ) hogy hozzáértő vagy. ;)

    Nem akarom nagyon ragozni a dolgot, és gyorsan megnéztem milyen 10k-s alaplapot lehet kapni a procimhoz, ami azzal a chipsettel van, amivel nekem kellett (természetesen a felszereltséget most nem néztem mert az más téma ...) ...

    Nem lepett meg igazán, hogy 20k alatt nem találtam, de mivel 10k-nál drágább alaplap már ostobaság, prémium és exkluzív így rájöttem, hogy ideje elsüllyednem szégyenemben. :D

    Aztán kicsit továbbgondolva belekukkantottam a profilodba ...

    Z77 extreme 4 - 34k ... Hol is van ez a 10k-s lapoktól? Ostobaság ... :)
    Mugen 4 - 14k - persze én meg jövök a nevetséges hűtőárakkal? (15?) Valamint minek ez, ha jó a gyári???
    Antec Nine Hundred - Ez is olyan 30k körüli ház ... (Arról nem beszélve, hogy egy ilyen kéken világító quadkopterrel úgy b@szna ki az asszony a nappaliból, hogy csak lesnék ...)
    Aztán még ott egy 120 ropis VGA (PONT ennyibe kerül egy PS4... vagy egy Kinect nélküli One)

    És a többi sallang ... kb 330k, ami nagyjából 2,5x annyi mint egy konzol, persze bill, egér, hdd, és a többi apróság nélkül. (Ja és kb 1,5x annyi mint amit írtál ...)

    Gondolom ebből következik, hogy minden legalább 2,5x gyorsabb és szebb rajta mint egy konzolon. gondolom ez 5 év múlva is így lesz ... :) Addigra talán a multiplatformoknál is egyenlő energiát fognak fordítani az összes platformra így mérvadó lesz az összehasonlítás ...

    Addig is: písz :)

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Cobra652 #84 üzenetére

    Jajj, ne haragudj, én az árgép vagy ipon árait néztem, nem akartam órákat keresgetni, így kénytelen voltam ezeket "behazudni" :)

    De természetesen ez teljesen mindegy, mint az is hogy te mennyiért vetted, hiszen a 0 day árakat kellene megnézni, mivel azok jelentik a termék VALÓDI árát :D

    Fossáveri a nextgent a géped? Nem. :) Csak jobb egy kicsit. 3x-os áron. 5 év múlva fossáveri a nextgen az jelenlegi PC-det? Nem tudhatja senki ... De ha annyival többet tud majd mutatni mint ma egy 360 vagy PS3 egy 8 éves PC-hez képest, akkor a válasz igen lesz :)

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz a2d2 #86 üzenetére

    Ezzel az összehasonlítás csak azért nem jó, mert a Barátunk szerint ezek nem számítanak, csak a 0 day árak, amihez hasonlítasz.

    Ez a 9 játék, ha 0 day áron nézed őket, akkor már nem olcsóbb mint egy PS4 :)

    Természetesen én is szoktam nézni, EA bundlét meg is vettem a múltkor :) Viszont ne hasonlítsuk egy most megjelenő AAA játék árához egy jótékonysági oldal akcióit amiben 1-2 éves játékok vannak :)

    Ha valami agyon érdekli az embert, úgyis megveszi amint kijön ... De nem mindent.

    Ami kevésbé érdekli az embert, az ráér, és hasonló akciók bármelyik platformon elérhetőek. (Mondjuk azt halkan hozzáteszem, hogy ez egy jótékonysági szervezet, ennek nem az a lényege, hogy a lehető legolcsóbban hozzájutassa az embereket a játékokhoz, hanem hogy adományokat gyűjtsön :) )

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Cobra652 #91 üzenetére

    Bizony ... nagyon nincs :)

    Gamestop Watch Dogs Húúúúú, micsoda Drágaság!!!

    Amazonon is összesen 10 font a különbség ... az pedig nem dupla ár :)

    Mivel roppantul nem érdekel jelenleg ez a kérdés, ezért meg sem erőltettem magam, csak felmentem a hivatalos oldalra és megnéztem 2 random hivatalos viszonteladót :)

    Konzol vs PC ... Hagyjuk már. Nem kell "vezetni" megy ilyesmi ... Egy 8 éves PC-vel már nem fogsz BF4-ezni, meg COD-ozni (Vagy mondjuk GTA-zni :) ) ... Az meg hogy egy 7 éves csúcskártya erősebb mint egy 8 éves konzol? Micsoda meglepetés ... Ezt még fokozni is lehetnie, hiszen a 7 éves csúcskártyával szerelt PC erősebb mint a 8 éves csúcskártyával szerel PC!! (istenem ... nagyon nem érted ezt a dolgot ...) Nem az a kérdés, melyik az erősebb, hanem melyik az időtállóbb és olcsóbb.

    Ez az elvakult fanboyozás is nagyon megy neked, gondolom hasonló szóvirág mint a "hazudsz", de kettőnk közül te vagy az elvakultabb ...

    Én minden cuccomat szeretem, a PC-t és a konzolt is, egyiknek sem vagyok a "fanja", viszont tisztában vagyok a különbségeikkel, a napi használatukkal és a fenntartási költségeikkel is. Te nem. Biztos továbbra is szeretnél pörögni ezeken a dolgokon? ;)

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Cobra652 #93 üzenetére

    Nos, mivel valószínűleg a HW-t itthon szerzi be (majdnem) mindenki, míg a SW bárhonnan megoldható, így nem igazán értem mi ezzel a problémád ... XBOX-nál sem az osztrák akciós árakkal kalkuláltam (Az már nagyon kellemetlen lett volna :) )

    Nem az a lényeg hol van, a különbségekre akartam rámutatni.

    Titanfall 16k-20k között mozog majdnem mindenhol itthon, pár perc keresgélés után mégis találni 9-12k-ért is.

    Nem az a lényeg, hogy csak 60 dollár ... Hanem hogy pont ugyanannyi mint a PC-s. Vagy csak minimálisan drágább ... Az hogy itthon átb@sznak, abban semmi meglepetés nincs, PC-s játékot nem lehet drágán eladni, mert 2 nappal megjelenés előtt fent lesz a tört verzió a neten ...

    Ellenben nextgen esetében addig kell megszedni magukat, amíg lehet.

    Life is shor...

Új hozzászólás Aktív témák