Új hozzászólás Aktív témák

  • fogtunder

    nagyúr

    válasz ollie #650 üzenetére

    rohadtul átalakult az ipar azóta, hogy 10 éve elkezdtem a gyártói oldalon dolgozni, akkoriban még tök jó ajánlatok voltak operátoroknál, meg is látszott az eladásokon, meg az előfizetések összetételén is. most, mikor a korlátlan csomagok korát éljük, egyre kevesebb pénz van, amit készülék árba lehet forgatni, az open marketet meg gyakran mesterségesen tartják felszínen azzal, hogy pumpálják bele az ilyen-olyan támogatásokat. és akkor még nem beszéltünk a One +3 jellegű dolgokról, mikor csak webshop van, nem kell üzlethálózatot fenntartani, stb.

    szerintem kocsit sem lenne szabad úgy venni, ha az ember nem tudja kifizetni, mert ez ugyanúgy amortizálódik, veszít az értékéből. nekem sose volt olyan autóm, amin hitel volt, mert ha nem tudod egyben megvenni, akkor simán lehet, hogy a fenntartátásába is belerokkansz, ha van valami nagyobb galiba vele és akkor már sokkal jobban jártál volna egy bérlettel. a kiszámoló blogon nagyon jó írások vannak a témában, bármilyen autó nagyobb luxus egy részletre vett telefonnál is.

    I hate morning people. And mornings. And People.

Új hozzászólás Aktív témák