Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bird

    addikt

    válasz bteebi #17 üzenetére

    Amit írsz az a realitás. Kell az innováció, de nem így, nem ebben a formában....

    [ Szerkesztve ]

    .:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bteebi #17 üzenetére

    Megbocsáss, de kissé extrémek az elvárásaid. Vannak ma is olyan pendrive-ok, amelyek a SATA3-as SSD-k szintjét közelítik meg (pl. Sandisk Extreme Pro), drágák, igen, de bakker, pendrive méretben hozzák azt, amit 2,5"-os méretű SSD-k.

    Azt azért ne várd, hogy majd 10e Ft-ért dobnak utánad 64GB-os, 300+MB/s írási sebességű pendrive-okat...

    Ráadásul azt is vedd figyelembe, hogy mit keresnek a vásárlók, az emberek többsége nem vár el SATA3 sebességet a pendrive-jától...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bteebi #29 üzenetére

    Egy pen drivenak alapvetően nem kell 300 MB/s-et bírnia, de a harmadát már illene. De ha még tudná is a 300-at, még az is csak kb. 2,5 Gbps lenne, ami a nyolcada az USB 3.2-nek, és a negyede az USB 3.1-nek, mégis tulajdonképp extrém gyorsnak számít (és tulajdonképp az is).

    Miért ne kéne? Én például élvezem, amikor gyors (még ha csak ~150MB/s-es) olvasási sebességű pendrive-ról tudok live linux-ot futtatni, ha az alap OS nem akar bebootolni / rendesen működni, és kell egy rendes oprendszer.

    Ráadásul még mindig rá kell mutatnom, hogy az USB 3.2 még nincs jóváhagyva, lesz még vagy egy év, amire véglegesítik, és további 2-3 év, amire elkezd szállingózni a hardwerek szintjén.

    Miért akarod megvárni, hogy előbb legyen az igény? Szerinted jobb az, ha azért kell új csatlakozófelület-szabványokkal foglalkozni, amikor a meglévők már kevesek? Nézd meg a PCI-Express hogy járt például...

    Akkor meg minek erőltetni az USB 3.2 implementációját, ha a legtöbb eladott eszköz továbbra is csak 10-20 MB/s-et (kb. 0,1-0,2 Gbps) bír?

    Mert mondjuk az USB a Thunderbolt-al is versenyez, és amíg a Thunderbolt tud 40Gbps-t, az USB 3.1 Gen 1 csak 5 Gbps-t, a Gen 2 pedig 10 Gbps-t tud? Adott esetben egy 2160p/60 Hz kijelzőt sem tudsz meghajtani ennyivel...

    A leggyorsabb pen drive, amit az Árgépen találtam, 400 MB/s (kicsivel több, mint 3 Gbps, az USB 3.1 alig 30%-a) olvasási sebességre volt képes. Az még rendben is lenne, de a 16 GB-os kapacitáshoz tartozó 110 ezres ár sokkal kevésbé

    Sandisk Extreme Pro 128GB - Olvasási sebesség: 420 MB/s, Írási sebesség: 380 MB/s, ár ~38e Ft.... Nem véletlenül hoztam fel a #21-es hsz.-ben, szemezek vele egy ideje...

    És még mindig: már most már ennyiért elérhető egy 128GB-os, 420MB/s-es pendrive. Ha számolunk a fejlődéssel, pár év, és elérjük az USB 3.1 gen 2 határát.... Akkor mi lesz? Széttesszük a kezünk, hogy hát korábban azt hittük, hogy ez mindenre elég lesz? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • King Unique

    titán

    válasz bteebi #29 üzenetére

    Már leírták többen is (pl.), hogy nemcsak a mezei adattárolós példákból kell kiindulni! Ha pedig állandóan arra várnának, hogy mikor jut el egy technológia a legkommerszebb szintekre is, akkor eléggé nyögvenyelős lenne a fejlődés...

    Egyébként most is van elérhető áron több olyan pendrive, amely ki tudja használni az USB 3.0 ~ 450 MB/s körüli gyakorlati maximumát (példa). De egyes külső SSD meghajtókkal a USB 3.1 Gen 2 is kihajtható (példa). Vagy M.2 PCIe SSD-vel már a Thunderbolt 3 is (példa). Egy utóbbihoz hasonló megoldás pedig nyilván az USB 3.2-höz is elég lenne.

    Az meg nem az USB-IF hibája, hogy egyes gyártók nem képesek a szabvány adta lehetőségeket kihasználó eszközöket készíteni. Vagy éppen nem fillérekért dobálják a komolyabbat. Valamint az sem, hogy a felhasználók egy része tájékozatlan a technológia újítások terén, illetve nem használ bizonyos dolgokat.

    (#27) pomorski:
    Tekintve, hogy manapság már nem érdemes, illetve jóformán nem / alig lehet USB 2.0-s háttértárat kapni, az már nem a gyártók hibája, ha egyes felhasználók híján vannak az USB 3.0-s típusoknak. Pláne, hogy utóbbi eszközök manapság már általában megfizethető áron vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bteebi #39 üzenetére

    "de még mindig nagyon messze van nem csak a 10 Gbps-től, de amúgy még az 5-től is."

    Az megvan, hogy Gb/s GB/s és 1 bájt = 8 bit...?
    Illetve az USB 3.0-nál (is) 8b/10b kódolás van —► 20% veszteség —► eredmény = névleges érték x 0.8 / 8 = 5000 x 0,8 / 8 = 500 MB/s. De a gyakorlatban általában lenni szokott még egy kis veszteség és így jön ki a 450 MB/s. Tehát a Mushkin pendrive az USB 3.0-t pont hogy kb. teljesen kihajtja.

    Az meg, hogy egy komolyabb eszköz nem filléres kategória, az egy dolog. De pl. pont a pendrive-oknál más is említette, hogy egy gyorsabb típus is már megfizethető. Tehát nem csupán egy szűk réteg számára érhetők el.

    "Olyan döntés is jöhetett volna már, hogy minden laptopon alap lesz az USB 3.0/3.1"

    Egy szabvány elterjedésénél nyilván kell valamennyi felfutási idő és nem meglepő, ha pl. 2009-ben még nem volt minden laptopon USB 3.0 interfész. Ellenben meg lehet nézni most 2017-ben, vagy az elmúlt pár évben, hogy szinte már a legolcsóbb (≤100k) gépeken is szokott lenni 1-2 db USB 3.0 port. Az USB 3.1 Gen 2, illetve a Type-C viszont még nyilván nem ennyire elterjedt, de éveken belül valószínűleg ez is változni fog.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bteebi #46 üzenetére

    De bizony, mert azt írtad, hogy még az 5 Gbps értéktől is messze van, holott nem!
    Illetve a 625 MB/s csak a névleges érték, de abban még nincsen benne a kódolás miatti veszteség. Illetve megint más az elméleti effektív maximum (500 MB/s) és a gyakorlatban jellemző érték (450 MB/s).

    Valamint, ha már a pendrive-ok a téma, akkor ezen módosítást kihasználva jelenleg szinte az összes típus csak Gen 1-es, még az USB 3.1-esnek hirdetett modellek is. Tehát ezek értelemszerűen nem fognak Gen 2-es sebességet produkálni! Ellenben egy külső SSD már igen, amire szintén említve volt példa. Igaz, a Gen 2-nél már 128b/132b kódolás van, de azért annál sincsen egyáltalán olyan messze a gyakorlatban jellemző érték, sőt.

    Egy 120 GB-os pendrive eleve nem filléres kategória és nem fogják 2 db ezresért osztogatni. Szóval innen nézve nem feltétlen sok az a 40k, pláne nem egy átlagosnál komolyabb típusért. Na meg lehet rendelni olcsóbban akár külföldi webshopokból is, vagy venni egy kisebb tárolókapacitású modellt, ami hasonló értékeket tud.

    A laptopoknál, ha pl. ezen és ezen kínálatot nézem, akkor manapság bőven találni gépet 100k alatt is USB 3.0 porttal. De pl. tavaly is hasonló volt a helyzet. Szóval azt megint nem lehet mondani, hogy manapság az USB 3.0 gazda és eszköz vonatkozásában olyan hú de nagy szám lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • MichaelSD

    őstag

    válasz bteebi #89 üzenetére

    Az egy dolog, hogy Te ennyiért mit veszel, de a ténylegesen 31. gen 2 kábel nem olcsó. Az USB konzorcium konkrétan leírta, hogy mitől 3.1 gen 2 egy kábel (10 huzal, megfelelő terminálosok ami a kábel típusát is jelezné, stb.), de általában valamit kispórolnak belőle.

    Nem azt mondom, hogy mindenkinek ilyen kábel kell. A mobilomhoz pl. teljesen felesleges, mert az a pár mp3 teljesen mindegy mennyi idő alatt megy át. 3.2 viszont csak ilyen kábellel hasít.

    XMPP: sdmichael@kdetalk.net

  • King Unique

    titán

    válasz bteebi #87 üzenetére

    Az USB 3.0 vezérlő eleve csak 5 Gbps értéket tud. Ha az eszköz oldaláról nézzük a dolgot, akkor ott ez nyilván korlátozó tényező és nem lesz képes csak úgy 4x akkora sebességre, hiába teljesül a másik 2 feltétel. Például egy USB 2.0-s háttértárat is hiába csatlakoztatunk USB 3.0 kábellel USB 3.0 portra, attól még nem fogja az utóbbi szabvány értékeit tudni.

    Egyébként ez a nem kell új kábel, megduplázzuk a régivel is a sebességet dolog szép és jó, de...Egyrészt a maximális adatátviteli sebességhez ugyanúgy kell mindkét oldalon az új vezérlő. Másrészt, ha valaki vesz egy USB 3.2-es eszközt, akkor azokhoz rendszerint gyárilag szoktak mellékelni kábelt is, tehát nem feltétlen van rászorulva a régi Type-C kábelek használatára.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák