Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz bteebi #29 üzenetére

    Egy pen drivenak alapvetően nem kell 300 MB/s-et bírnia, de a harmadát már illene. De ha még tudná is a 300-at, még az is csak kb. 2,5 Gbps lenne, ami a nyolcada az USB 3.2-nek, és a negyede az USB 3.1-nek, mégis tulajdonképp extrém gyorsnak számít (és tulajdonképp az is).

    Miért ne kéne? Én például élvezem, amikor gyors (még ha csak ~150MB/s-es) olvasási sebességű pendrive-ról tudok live linux-ot futtatni, ha az alap OS nem akar bebootolni / rendesen működni, és kell egy rendes oprendszer.

    Ráadásul még mindig rá kell mutatnom, hogy az USB 3.2 még nincs jóváhagyva, lesz még vagy egy év, amire véglegesítik, és további 2-3 év, amire elkezd szállingózni a hardwerek szintjén.

    Miért akarod megvárni, hogy előbb legyen az igény? Szerinted jobb az, ha azért kell új csatlakozófelület-szabványokkal foglalkozni, amikor a meglévők már kevesek? Nézd meg a PCI-Express hogy járt például...

    Akkor meg minek erőltetni az USB 3.2 implementációját, ha a legtöbb eladott eszköz továbbra is csak 10-20 MB/s-et (kb. 0,1-0,2 Gbps) bír?

    Mert mondjuk az USB a Thunderbolt-al is versenyez, és amíg a Thunderbolt tud 40Gbps-t, az USB 3.1 Gen 1 csak 5 Gbps-t, a Gen 2 pedig 10 Gbps-t tud? Adott esetben egy 2160p/60 Hz kijelzőt sem tudsz meghajtani ennyivel...

    A leggyorsabb pen drive, amit az Árgépen találtam, 400 MB/s (kicsivel több, mint 3 Gbps, az USB 3.1 alig 30%-a) olvasási sebességre volt képes. Az még rendben is lenne, de a 16 GB-os kapacitáshoz tartozó 110 ezres ár sokkal kevésbé

    Sandisk Extreme Pro 128GB - Olvasási sebesség: 420 MB/s, Írási sebesség: 380 MB/s, ár ~38e Ft.... Nem véletlenül hoztam fel a #21-es hsz.-ben, szemezek vele egy ideje...

    És még mindig: már most már ennyiért elérhető egy 128GB-os, 420MB/s-es pendrive. Ha számolunk a fejlődéssel, pár év, és elérjük az USB 3.1 gen 2 határát.... Akkor mi lesz? Széttesszük a kezünk, hogy hát korábban azt hittük, hogy ez mindenre elég lesz? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák