Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz Cifu #32 üzenetére

    "És még mindig: már most már ennyiért elérhető egy 128GB-os, 420MB/s-es pendrive. Ha számolunk a fejlődéssel, pár év, és elérjük az USB 3.1 gen 2 határát.... Akkor mi lesz? Széttesszük a kezünk, hogy hát korábban azt hittük, hogy ez mindenre elég lesz?"

    Nekem szerintem legalább 10 évig elég lenne egy olyan pen drive, ami tartósan és stabilan 1 GB/s feletti olvasást és írást tudna. Doc, pdf, ppt file-ok másolásához kiváló lenne :DDD, de a 4K-s mkv-kat és az ISO-kat is pillanatok alatt rá lehetne másolni - persze ha nem egy 10-20 terás döglassú HDD a forrás :U.

    A kar széttárás amúgy a SATA 3-as SSD-knél kiválóan bevált ;]. És hiába vannak itt az újabb csillivilli NVMe-s SSD-k akár 2-3 GB/s-es (kb. 15-20 Gbps) olvasással-írással (tegyük fel, hogy nem throttlingolnak), meg akár 2-300 kIOPS-szal, hogyha otthoni felhasználásra gyakorlatilag nem nyújtanak érdemben többet, mint egy n éves, SATA 3-as, 500 MB/s-es olvasásra képes tucatSSD.

    "Mert mondjuk az USB a Thunderbolt-al is versenyez, és amíg a Thunderbolt tud 40Gbps-t"

    És azt kihasználja legalább félig bármi (az ugye kb. >2,5 GB/s)? Tök komolyan kérdezem :B.

    #36: Köszi a példákat. A Mushkin pen drive (is) lenyűgöző, és tulajdonképp mindenre bőven elég lenne, de még mindig nagyon messze van nem csak a 10 Gbps-től, de amúgy még az 5-től is. A külső SSD is nagyon kemény, de 800 dollárért inkább nem kellene :U. USB 3.0 pedig már majdnem tíz éve van, és még mindig alig van elterjedve. Ha meg azt nézzük, hogy kb. tíz év alatt jutottunk el oda, hogy az adattárolók sebessége megközelíti a szabvány gyakorlati korlátját... akkor szerintem nem vagyunk még elkésve a 3.2-vel se :), hiába csak évek múlva fog megjelenni. És igen, olvastam én is (itt is), hogy (nyilván) nem csak pen drive-okról van szó az USB-nél, de ezek is nagyon rétegigények (míg egy pen drive jóval kevésbé). Legalábbis egy külső videokártya, vagy egy USB-s monitor egyáltalán nem szokványos. Utóbbiaknál én amúgy beérem a HDMI-vel, vagy még inkább a DP-tal.

    Én továbbra is sokkal inkább azt szeretném, hogy a "van olyan" (baromi drágán) helyett azt mondhassuk, hogy "ez az általános". Az általad említett drive-ok szélsőségesen jók, de attól még a bőven több, mint 90%-uk továbbra is a hulladék kategória.

    "Ha pedig állandóan arra várnának, hogy mikor jut el egy technológia a legkommerszebb szintekre is, akkor eléggé nyögvenyelős lenne a fejlődés..."

    Szerintem olyan gyorsan jut el, ahogy az a gyártóknak megéri. Lásd például 4K. Ma már talán nem is lehett jobb FHD TV-t venni (esetleg talán még van olyan OLED), miközben a legtöbb TV csatorna még mindig SD-ben tolja, és 4K filmek is alig vannak, 55" alatt meg eleve hülyeség a 4K. De ezt kapjuk, mert így döntöttek a koreaiak :U. Olyan döntés is jöhetett volna már, hogy minden laptopon alap lesz az USB 3.0/3.1, és a 2.0-át csak néhány gagyibb eszköz (pl. nyomtatók, szkennerek) miatt nem kukázzák eleve, de a pen drive-ok simán meghízhattak és gyorsulhattak volna. De nem, mert így jobban megéri. Nekik :U.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák