Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz King Unique #45 üzenetére

    "Az megvan, hogy Gb/s ≠ GB/s és 1 bájt = 8 bit...?"

    Nyilván. És? Nem hibáztam a számokkal.

    5 Gbps = 625 MB/s ≠ 450 MB/s (=3,6 Gbps). És túlzottan az se hat meg, ha 8b/10b kódolással ez már-már annyi; a gyakorlatban jóval kevesebbet bír, az elméleti kb. 72%-át (persze ez még mindig jobb, mint az USB 2.0 kb. 50-60%-a). Akkor is, ha tényleg csak ennyit bír valós körülmények között. És igen, ez rohadt sokkal kevesebb a 10 Gbps-nél (kb. a 36%-a), szerintem ebben megegyezhetünk. Arról nem is beszélve, hogy az ATTO benchmark eleve "csal" méréssel, mert a MB-ot - amúgy szigorúan véve helyesen - 1.000.000 byte-nak veszi, szóval az a "korrekt" MiB-hoz képest majd 5%-kal jobb eredményt ad. És én továbbra is beérném jópár évig egy olyan pen drive-val, ami 1 GB/s-et bír tartósan.

    Egy közel 40 ezres pen drive meg bár tulajdonképp az elérhető (megfizethető) kategória, de egyáltalán nem olcsó (talán feleannyiért már elfogadható lenne), és nagyon sokan nem adnának ki rá ennyi pénzt még akkor se, ha amúgy beleférne. Mint mondtam, én inkább vennék helyette egy 250 gigás 850 EVO-t.

    "Egy szabvány elterjedésénél nyilván kell valamennyi felfutási idő és nem meglepő, ha pl. 2009-ben még nem volt minden laptopon USB 3.0 interfész."

    Remélem jól emlékszem, de amikor legutóbb (tavaly év vége, idén év eleje) nézegettem laptopokat, ráadásul nem is a legolcsóbbakat (azt hiszem 130-150 volt az alja), akkor még mindig nem volt evidens az USB 3.0 - talán voltak közöttük 2015-ös modellek is, de nagyon nem illene már azoknál se a 3.0 hiánya. Sőt, szerintem már 2-3 évvel korábban is gáz lett volna. Mint ahogy az is elég bosszantó, hogy egyáltalán lehet még kapni USB 2-es pen drive-okat, és az USB 3-asok alja is csak az USB 2 elvi korlátját súrolja. Kilenc évvel a szabvány bevezetése után... amikor nagyjából még Core2-esek, meg a 8800 GT-k voltak új hardverek.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák