Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VirsLee

    őstag

    válasz Mister_X #77 üzenetére

    PS4 Pro 400$, a iPad Pro, pedig nem önmagában az ára miatt luxus(felesleges), hanem azért mert 300 dollárért már lehet kapni jó minőségű, jó teljesítményű tabletet, míg a 400 dolláros ps4 pro helyett nem fogsz kapni 150 dollárért modern konzolt...

  • VirsLee

    őstag

    válasz Mister_X #84 üzenetére

    Szerintem nem volt kérdés, hogy van-e jó árú tablet, itt arról volt szó, hogy az iPad Pro az bizony erősen rétegtermék. 224e a legolcsóbb, plusz ahhoz még 37e a toll. Egy iPad mini bőven elég szerintem rendesen megírt játékokra... A tabletnél a játékot a normális fogás és a gombok hiánya rontja nagyon el, különben már rég lealázták volna a komplett kézikonzol piacot. Azt gondolom, hogy ez a switch egy nagyon elb@szott konstrukció. Az embereknek nem erre van szüksége. Az lehet sikeres kézikonzol, ami egy kabát zsebében még elfér, nem kell hozzá kiegészítő és nem merül le 2-3 óra alatt... Nem lehet egy konzollal harcolni a kézi és asztali konzolpiacon, hisz az mindkét oldaltól túl sok kompromisszumot követel.

    Egyébként meg onnan indultunk, hogy az iPad Pro réteg/luxustermék, mert jóval olcsóbban is vannak nagyon jó tabletek, ellenben egy PS4 Pro csak 400$, ennél jelentősen (40-50%) olcsóbbat nem fogsz találni. Kivétel mondjuk 10 évvel ezelőtti előző generációs modellek.

  • VirsLee

    őstag

    válasz b. #92 üzenetére

    Nem sok az elvárás. Ne kézikonzolt küldjön asztali ellen. Ne 3 vagy 10 watton induljon, hisz így nem fognak jönni rá az asztalinál megszokott multiplatform címek, így viszonylag szűk lesz a választék... Nem tudsz exkluzívok alapján választani, hisz csak azok lesznek... Nem jönnek rá az új AAA játékok...

  • VirsLee

    őstag

    válasz b. #92 üzenetére

    Komolyan érdekel?

    Szerintem ejteni kellett volna a hibrid megoldást, és a DS-nek adni egy komolyabb frissítést.
    Egy kézikonzolnak:
    - kisebbnek kellene lennie
    - felesleges szétszedhetőnek lenni, hisz kényelmetlenebb és sérülékenyebb tőle
    - tökéletes koncepció volt a szétnyitható megoldás, ezt kellene továbbvinni, nem kell hozzá tok, nem kell képernyővédő, összecsukva nem karcolódik a kijelző, kevésbé porosodnak a gombok

    "Ennek az a lényege hogy eljuthat a zsebedbe a Nintendo zseniális játékvilága"
    Pont ez a bajom, hogy szerintem nagyon nem fog elférni a zsebedben, kivétel, ha 3-4XL méretben tolod :)

    [ Szerkesztve ]

  • VirsLee

    őstag

    válasz b. #111 üzenetére

    Tévedsz, nem a játékokon fog múlni. Nincs már akkora hc bázisa a nintendonak, hogy pár játékkal kihúzzon egy generációt. Ez a dolog az élményről szól, ezért volt sikeres a Wii és ezért volt bukás a WiiU. Most a WiiU koncepciót masszírozták egy kicsit, pedig kár volt...

    Megpróbálom én is képekkel ábrázolni, ami neked nem jött át :)

    Ez ellen küzdött a Nintendo:

    Ezzel:

    Hatalmas nagy különbség van a kettő között, az olcsó, kis teljesítményű gép eladható volt az új élmény miatt. WiiU már bukás volt.

    Most így küzdenek majd gyenge grafikával, kicsi és komolytalan választékkal...

    Vagy akár kimozdulhatsz bohóckodni is, de nem hiszem, hogy lesz olyan ember, aki oda akar majd görnyedni egy ilyen kicsi kijelzőhöz, hogy multit toljon.

    Lehet, hogy előítéletes vagyok, de volt már SNES, DC, PS2, X360, PS4, DS konzolom, ami saját volt, de amúgy commodore plus4-től kezdve szinte játszottam mindenen, amin játék futtatható és úgy érzem, hogy el tudom dönteni, hogy nekem mi tetszik és mi nem. Ahogy emberek millió el szokták dönteni :) Azonban nem mondtam, hogy ne vedd meg, pár milliót a WiiU-ból is sikerült eladni. Annyit mondtam, hogy szerintem ritka sz@r a koncepció, én inkább veszek újra egy DS-t, ha hordozható konzolt szeretnék...

  • VirsLee

    őstag

    válasz b. #117 üzenetére

    A képeket azért csatoltam, hogy megpróbáljak rávilágítani, hogy nem a Mario és a Zelda miatt lett siker a Wii és nem azok miatt lett bukás a WiiU. Volt benne valami újdonság, ami miatt rákaptak az emberek. Ez koncepcionálisan semmi újdonságot nem tud felmutatni, csak a hibrid megoldást. Számomra semmi újdonságot nem jelent, hogy a WiiU kijelzős controllerét most kihozták feketében és le lehet szedni a széléről a gombokat :)

    Szerintem elég lett volna a DS karikatúrába illő felbontását megnövelni egy kicsit, plusz pár új játékot kihozni, és tökéletes lenne. :) Szerintem ilyen téren a Nintendo a leglustább a rajongóival szemben, mert elég ritkán jönnek új részek, vagy akár új címek is...

    Szerintem az exkluzív játékok max. pár millió rajongónál számítanak, a többiek tudnak dönteni az aktuális játékválaszték és kiegészítő szolgáltatás alapján.

  • VirsLee

    őstag

    válasz Kisgépkezelő #121 üzenetére

    Maradjunk annyiban, hogy ez nagyon sokszor elhangzik Nintendo-s cikkek alatt, de remélem sejted, hogy ebből gyakorlatilag semmi sem igaz. Nincs olyan multinacionális cég, akiknek elég, ha Japánban sikeresek, soha nem is volt, soha nem is lesz.

    Nintendo fő piaca?
    Wii eladások
    Japán 12.75m
    Amerika: 48.64m
    Egyéb: 40.23m

    WiiU eladások
    Japán: 3.3m
    Amerika: 6.41m
    Egyéb: 3.65m

    DS/3DS összesített
    Japán: 55.13m
    Amerika: 80.66m
    Egyéb: 79.79m

    Láthatod, hogy a kézikonzol arányaiban jobban megy Japánban, mint máshol, de ettől függetlenül még mindig jóval többet adnak el máshol, mint Japánban.

    Ezzel csak annyit szerettem volna mondani, hogy ha olyan konzolt tesznek le az asztalra, ami nem kelendő amerikában, akkor nagyon nagy lesz a baj...

Új hozzászólás Aktív témák