Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz VirsLee #83 üzenetére

    Jé, akkor mégis csak van jó árú tablet? Milyen érdekes. De típus megnevezése nélkül nem ér semmit.

    - felbontása?
    - hardvere?
    - üzemideje?
    - anyaghasználat?
    - van hozzá aktív toll, amivel lehet komolyabb grafikai munkát is végezni? (bár alacsony felbontáson nem ér semmit)

    iPadnél csak az árába lehet belekötni.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • tajner10

    tag

    válasz VirsLee #90 üzenetére

    Elméletben elfog férni egy kabátzsebben a nitnendo switch és a 2-3órás üzemidő cask egy fejlesztői switch volt ,erről voltak pletykák is hogy a boltba kerülők majd 5-8 órát fognak bírni.

  • b.

    félisten

    válasz VirsLee #90 üzenetére

    Szerintem meg nagyon jó kis kézikonzol lesz,nem elbaszott konstrukció. ezen kapod meg Zeldát, Bayonettát. Mariot, és az mellet jön Skyrim stb az mellett meg ott egy fontos tényező,az asztali funkció.,ha akarod.
    Vannak rajt dedikált gombok és a teljesítménye már tud annyit hogy elég legyen komolyabb játékok és játékosok igényeinek kielégítésesre is.
    ( értsd élévezhető minőségben tud futtatni egy Resident 7 játékot)

    Amúgy azt megkérdezném tőled, és komolyan érdekel, hogy ha szerinted ez fail konstrukció,, akkor mit kellett volna lépnie Nintendonak? Mert legtöbben itt azt várjátok, hogy miért nem egy 28 magos jaguár asztali konzolt hozott, amivel legalább 0.5 GFLOPS teljesítménnyel túlszárnyalja a Ps4 konzolt és akkor hurrá.beáll 3. résztvevőnek a sorba.Szerinted hányan vennék meg akkor a ps4 mellett? Hatalmas bukás lenne, mert- tedd a szívedre a kezed, -ha egyforma erős gép lenne a PS4 és a Switch , akkor is a PS4 mellett döntenél.

    Nintendot a játékok és az innováció adták el régen is és ebben van Switch ereje is, mert arra a rétegre próbál rátalálni akik 3DS vagy egyéb kézi konzolon vagy pedig telefonon játszanak, mert nekik ez egy abszolút nem idegen játékforma lesz.
    A dedikált gombok, a fejlett áruház, a jó játékcímek, amit Androidos vagy IOS áruházból nem tudsz letölteni,de elméletileg ez visszafele( Androidos címek) viszont működhet.
    Várd ki a végét a dolognak, szerintem ez egy jó és piacképes döntés volt.
    Nehogy 2 év múlva arról beszélgessünk, hogy a Sony vagy Micro milyen kézi konzolt fejleszt vagy akar kiadni, lásd kinect/ move a WII miatt. Ha lehet(ne) bele SIM kártyát is tenni,videóhíváshoz mobilnethez,stb,akkor tuti dolog lenne.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz VirsLee #101 üzenetére

    Igazából kézikonzolt pont az exkluzívoknak kell eladnia. 3DS-re is rengeteg exkluzív ériezett, míg Vitára nem (láttuk mi is lett a vége), továbbá ARM alapok és Vulcan API miatt érkezhetnek a mobilra fejlesztett játékok, mint HearthStone (khm... ebből natív port illene a Blizzardtól), World of Tanks: Blitz, Vainglory, stb.

    De borítékolható, hogy lesz Monster Hunter, Zelda, Pokémon, Super Smash és Splatoon - ez sokaknak több, mint elég indok a vásárlásra.

    -

    Amúgy nem érted a lényeget: nem kézikonzolt küld asztali ellen, hanem egy (hibrid) kézikonzolt arra a piacra, ahol egyeduralkodó, de megspékelve a fenti extrával: lehet rá asztalin megszokott játékokat fejleszteni/játszani, továbbá Android/iOS-ről is elcsenheti a jó programokat.

    [ Szerkesztve ]

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • b.

    félisten

    válasz VirsLee #101 üzenetére

    A lényeget nem látjátok . Nekik a kézi konzolokból van a fő bevételük jelenleg.Ez egy ilyen konzol, egy KÉZI ,ami tud asztali üzemmódban is működni. Nem pedig egy asztali konzol, ami tud kéziben. Fordítva látjátok a dolgokat.
    A fogyasztás és órajel: Erről szól a cikk miért kell egy hordozható, akkumulátorral rendelkező nagyméretű kijelzővel ellátott, hangszórót ,irányítást is működtető kézi konzolnak alacsony fogyasztás? ehhez nem kell sok fantázia. Azért felesleges lehúzni valamit, mert a gyártó nem úgy készítette el a gépet, ahogy te azt szeretted volna.Szerintem pont úgy készítette el, ahogy én szerettem volna.

    "asztalinál megszokott multiplatform címek, így viszonylag szűk lesz a választék... Nem tudsz exkluzívok alapján választani, hisz csak azok lesznek... Nem jönnek rá az új AAA játékok..."

    Ezeket honnan veszed? Pár generációval ezelőtt csak így volt és az volt a jó világ, az ember az alapján döntötte el, hogy N64, vagy Ps1 vagy éppen Gamecube, hogy milyen játékokat kapott rá exkluzív címekben, nem pedig azért mert a Black ops 30 fps helyett 60 fps-.t tud. Nektek a PC game való és ezt várjátok el a konzoloktól is. Pont ezt írtam feljebb, hogy az lenne szerintetek a jó ,ha kiadna a Nintendo is egy PS4 konzolt, Mi értelme lenne annak? semmi.

    Ennek az a lényege hogy eljuthat a zsebedbe a Nintendo zseniális játékvilága, multizhatsz és kapsz mellé "A" kategóriás PC játékátiratokat is. Pletyka szinten ugye itt a Bioshock. DS3, RE, Skyrim stb.Exkluzívokról pedig ne is beszéljünk.plusz Az új API-k miatt könnyen tudnak mobilos portokat készíteni, ami hatalmas játékmennyiséget jelent és ismerve a Nintendot csak a minőségi címeket engedik át. EZ sok fejlesztőnek mézesmadzag ám, mert szerintem nem is gondoljátok, hogy a 3DS mekkora felhasználóréteget takar és ennek egy jókora része potenciális Switch vásárló.

    Egyértelműen nem a ti konzolotok. Asztali szinten ott van 4 hasonló erősségű gép( ps-xbox 2 variáns) multiplatform címekkel és Kb eddigi pályafutásuk alatt 5-6 darab olyan minőségű exkluzív játékkal, ami vásárlásra ösztönözhet és ez siralmas.
    Ha szerintetek ez a jó út akkor elfogadom de szerintem ez a legrosszabb, ami történhetett a konzolos játékokkal és pont ez vezet a PC-s játékipar hanyatlásához is. A konzolok lényege és ereje az exkluzivitás . Én is csak 3 darab játék miatt gondolkodom egy PS4 beszerzésén és mind a 3 exkluzív.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Cassi

    senior tag

    válasz VirsLee #109 üzenetére

    Kb. 25x10 cm a mérete kontrollerekkel, tehát úgy 5 cm-rel szélesebb, mint egy fektetett Nexus 7 tablet. Legfeljebb egy kenguru zsebébe férhet bele :)

  • b.

    félisten

    válasz VirsLee #116 üzenetére

    A képet azért linkeltem, mert kifogásoltad miért szétszedhető., erre adtam magyarázatot.
    A lényeg pedig még mindig nem jött át, mert folyamatosan asztali konzol példákat hozol,mikor ez egy elsősorban kézikonzol, ami képes asztali funkciókra.
    az eladási adatok adatok alapján értékelsz egy konzolt, Én nem. ÉN egy konzolt a rá kijövő egyedi játékok miatt, amiért érdemes megvenni és ez alapján valljuk be , hogy se az Xbox se a PS nem érdemelné meg ezeket az eladási adatokat,se a teljesítményük, se a rá kiadott exkluzív játékok miatt, ami alig van és azok is a megjelenés után jó idővel jöttek.
    A többi te személyes véleményed elfogadom, de azért ne próbálj meggyőzni senkit, mert esetleg veled ellentétben merőben máshogy látja a dolgokat és a jó oldalról közelíti meg az érkező masinát. Ha így állsz hozzá megjelenés előtt, akkor egyértelműen nem is fogsz benne látni semmi pozitív dolgot.

    Ha a most kijövő Switch helyett DS-t veszel kézi konzolnak akkor hajrá, de szerintem rossz döntés lesz. :)
    Az mellé viszont jó :)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz VirsLee #119 üzenetére

    Igen, sok mindennel egyetértek, amit írtál, ez miatt én is nehezteltem, neheztelek rájuk. Nem lehet ma már kényelemből megélni, kellenek játékok választék, szolgáltatások.
    Talán most rájöttek, vagy reménykedek benne.Egyébként nálam is az utolsó esély, ha ebbe se tesznek bele energiát... akkor búcsút intek.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz VirsLee #119 üzenetére

    Nem mi vagyunk a Nintendo fő piaca, ahol meg igazán tarolnak, ott fontosabb a hosszú akkus üzemidő, meg mindenféle nintendo socialnetwork szolgáltatások, mint az arcszaggató grafika. Én is meglepődtem amikor hallottam róla, milyen komoly selling point, hogy minden 3DS-nek van saját helyi hálózata, amin összekapcsolódik a többivel és saját avatarral művelhetsz közösen földet a szomszéd metrókocsiban ülő emberrel. Én élő embert nem láttam még akinek 3DS-e van, de állítólag Japánban sokan ingáznak napi 2-3 órákat és minden jármű tele van 3DS-t birizgáló emberekkel. Meg ott van még a hülye amibo támogatás, meg a rengeteg exkluzív JRPG, aamikhez nem kell komoly gép, mert 10 pixeles grafikájuk van, de arrafelé valamiért szeretik őket. Szinte mindig volt egy Nintendonál erősebb kézikonzol a piacon. Az N még olyat is bevállalt, hogy színes kijelzős konkurensek ellen fekete-fehéret hoztak ki, mégis talán a PSP volt az egyetlen sikeres készüléke a konkurenseknek, és még az is csúnyán lemaradt az eladások terén. Pedig ott aztán volt órajelpara, amikor a DS 33Mhz-es processzorára a Sony rátromfolt egy 333Mhz-essel. Nem látszott meg az eladásokon, hogy a DS-en így nézett ki az NFS, a PSP-n meg így.

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz VirsLee #124 üzenetére

    Ne felejtsük el, hogy USA-ban háromszor, Európában pedig hétszer annyian élnek, mint Japánban. Ennek fényében látható, hogy a homogén, hazai piacra érdemes koncentrálniuk. Nem véletlen annyi a Japan only funkció és játék.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • b.

    félisten

    válasz VirsLee #124 üzenetére

    Ettől függetlenül minden igaz amit leírt, az általad leírt számok is ezt támasztják alá.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz VirsLee #124 üzenetére

    Tehát az előző két N handheld generáció eladásainak a kétharmada, az USA-ban és Japánban lett eladva, de azért a japánok még ebben is eléggé felülreprezentáltak lakosságarányosan, a népesség többi 93-94%-a pedig elosztogatta a maradékot. A többi N konzolnál is hasonló 2/3-3/4 arányban szívta fel ez a két piac a terméket. Ebből azért elég könnyen leszűrhető, hogy kik a fő piac és kik (mi) leszünk letojva. (Valami interjúban hallottam, hogy már a helyi képviseletet is leépítették nálunk.) Nem tudom, mi van odaát a levegőben ami miatt arrafelé jobban megy, és mi miatt nem megy itt. Talán felénk nagyobb a PC Masterrace aránya, nálunk szerencsétlenebb helyeken pedig nincs is meg az elegendő vásárlóerő.

Új hozzászólás Aktív témák