Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz VirsLee #119 üzenetére

    Nem mi vagyunk a Nintendo fő piaca, ahol meg igazán tarolnak, ott fontosabb a hosszú akkus üzemidő, meg mindenféle nintendo socialnetwork szolgáltatások, mint az arcszaggató grafika. Én is meglepődtem amikor hallottam róla, milyen komoly selling point, hogy minden 3DS-nek van saját helyi hálózata, amin összekapcsolódik a többivel és saját avatarral művelhetsz közösen földet a szomszéd metrókocsiban ülő emberrel. Én élő embert nem láttam még akinek 3DS-e van, de állítólag Japánban sokan ingáznak napi 2-3 órákat és minden jármű tele van 3DS-t birizgáló emberekkel. Meg ott van még a hülye amibo támogatás, meg a rengeteg exkluzív JRPG, aamikhez nem kell komoly gép, mert 10 pixeles grafikájuk van, de arrafelé valamiért szeretik őket. Szinte mindig volt egy Nintendonál erősebb kézikonzol a piacon. Az N még olyat is bevállalt, hogy színes kijelzős konkurensek ellen fekete-fehéret hoztak ki, mégis talán a PSP volt az egyetlen sikeres készüléke a konkurenseknek, és még az is csúnyán lemaradt az eladások terén. Pedig ott aztán volt órajelpara, amikor a DS 33Mhz-es processzorára a Sony rátromfolt egy 333Mhz-essel. Nem látszott meg az eladásokon, hogy a DS-en így nézett ki az NFS, a PSP-n meg így.

  • Kisgépkezelő

    senior tag

    válasz VirsLee #124 üzenetére

    Tehát az előző két N handheld generáció eladásainak a kétharmada, az USA-ban és Japánban lett eladva, de azért a japánok még ebben is eléggé felülreprezentáltak lakosságarányosan, a népesség többi 93-94%-a pedig elosztogatta a maradékot. A többi N konzolnál is hasonló 2/3-3/4 arányban szívta fel ez a két piac a terméket. Ebből azért elég könnyen leszűrhető, hogy kik a fő piac és kik (mi) leszünk letojva. (Valami interjúban hallottam, hogy már a helyi képviseletet is leépítették nálunk.) Nem tudom, mi van odaát a levegőben ami miatt arrafelé jobban megy, és mi miatt nem megy itt. Talán felénk nagyobb a PC Masterrace aránya, nálunk szerencsétlenebb helyeken pedig nincs is meg az elegendő vásárlóerő.

Új hozzászólás Aktív témák