Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FoxiestFox

    félisten

    Még mindig vállalhatatlan. A gyalogos részek és a pélyadesign még oké, de az autósok... kész. II-nél meghal a sorozat, úgy néz ki. Azt számos hiányossága ellenére még tudtam szeretni, ezt sajnos előre megmondhatom, hogy nem fogom tudni. Nagyon nagy kár érte. :(

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz b. #50 üzenetére

    Gyerekek.. értsétek meg légyszi.. semmi jóstehetség nem kell ahhoz, hogy az ember véleményt alkosson az alapján, amit a szemeivel lát... nagyon sokat láttunk már a játékból, láttuk a gyalogos részeket, az akciót, illetve az autós részéből is eleget..
    Ez alapján, aki játszott a második résszel, számára sajnos nagyon világosan látható, hogy ez így bukta, de nem túrós.

    Engem pl nem zavarna ez az akármi vision, persze szentségtörés, de max nem használja az ember.
    A fedezékrendszer nem rossz, az a II-ben is működött, nem volt vele bajom. A közelharc is oké, ez olyasmi, amivel úgy tűnik, fejlesztették a harcrendszert.
    De. Ez egy Mafia.
    Azok számára, akik nem ismerősek a széria történelmével, az első részben ilyesmik voltak:
    - nagyon jó fizika
    - igen korrekt törés (kilőhetted az autók gumijait, évekkel mielőtt a GTA tudta volna, akár magát a kereket is kiszedhetted az autók alól, ha jó helyre lövöldöztél, akár az üzemanyagtartályt is berobbanthattad, de ha kapott 1-2 golyót, elfolyt a járműből a benzin...)
    - kézi és automata váltó, menüturkálás nélkül lehetett váltani a kettő mód között
    - ha nyitott autóval, vagy ponyvatetőssel borultál, heló volt
    - az autó sérüléseinek megfelelően romlott a teljesítménye
    - ha átrongyoltál a piroson, sípoltak-szirénáztak utánad a rendőrök
    - autós tűzharcoknál nem voltak látványos robbanások, semmitől repkedő autók, úgy lehetett leszerelni az ellenfél járművét, ha le tudtad lassítani azzal, hogy jó helyre lövöldöztél, pl gumikra, üzemanyagtartályra, vagy magára a vezetőre

    Ezzel szemben itt olyanokat láttunk a videóban, hogy az még árkádnak is hajmeresztő... egy lövéstől robbanó autók, kormányelrántástól a levegőbe repülő és megpördülő több tonnás amcsi izomautó, száguldó autóból kiugró karakter, aztán a továbbguruló autó felrobbant két másikat a koccanással "csak úgy, mert jól néz ki"-alapon, Crazy Taxi-szerű vezetési fizika, NFS-be való rugózás...
    A Mafia szerves része kell legyen az átlag feletti autós rész... még a rendkívül hiányos II is lehetővé tette a "szimulátor módot", igaz, nem volt az első részben látott leállítható motor, kuplung, manuális váltó, viszont volt egy elég jó vezetési fizika, kontrollerrel nagyon sokat autóztam benne csak a városban...
    Hozzám tényleg igazán közel állt az első rész, szerintem a maga idejében minden szempontból egy lenyűgöző mű volt, amiben lehetett, szerteverte a GTA III-at (amit szintén nagyon szeretek ettől függetlenül), és a II-t is tudtam szeretni, pedig azon már nagyon látszott, hogy szétverték a fejlesztőket, és kb 70%-ban elkészült játékot adtak ki.
    Szóval én örülnék legjobban, ha ez egy ígéretes cím lenne, de csak fogtam a fejem az összes eddigi gameplay-nél...
    Senki sem várja tőlük, hogy konkuráljanak egy Rockstar-ral, akik letettek azóta egy GTA IV-et és V-öt, ahhoz eszméletlen anyagi és manpower kéne, ehelyett csak azt kéne megismételni mai színvonalon, amit megcsináltak 2002-ben... persze ehhez nem kellett volna lezülleszteni és beolvasztani az Illusion Softworks-t, a Mafia kulcsfejlesztőit pedig elüldözni a stúdiótól...

    [ Szerkesztve ]

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz b. #54 üzenetére

    Ezek alapján számodra valóban ígéretes a játék.
    De hát sokfélék vagyunk, úgyhogy engedtessék meg az oldschool arcoknak egy kis (vagy sok :P ) fanyalgás.
    Vannak játékok, amikben én is inkább sztorit lesek, és a gameplay annyira nem lényeges, de a Mafia úgy volt egységes és szeretett egész számomra, ahogy volt. Azt az autóversenyt az első részben imádtam. :D
    Manapság is gyakran előveszem a játékot, és első utam általában arra a pályára vezet, zene be, legnehezebb mód. Multiban epic lenne. :D
    Igaz, és nem is szívtam vele annyit, mint a haverjaim, talán mert alapvetően nagyon sok autóssal játszottam akkoriban, illetve a játékban is rengeteget free ride-oztam még a verseny előtt, így megszoktam eléggé az irányítását (manuális váltóval szerintem kifejezetten könnyű volt, szépen lehetett érezni az autót).
    Én inkább a lövöldözős részeknél véreztem sokat, főleg a kikötőben...
    Szóval az én vágyam egy olyan vérizzasztó Mafia, mint az első volt. Haljak gyorsan, ne legyen életerő-visszatöltés, tudjak autós üldözés közben manuálisan váltogatni, autós tűzharc közben legyen lassabb a tárazás, ilyesmi.
    Ja, és legyen ismét verseny! Nagyon fájt, hogy a II-ben nem volt. :D
    Kicsit még abban reménykedek, hogy az árkád fizika-irányítás mellett meghagyták a srácok a szimulátor kapcsolót, hisz az engine ugyanaz, tehát sok munkába nem fájna.

    Régebbi videóban amúgy mondja is a dev, hogy "some of the reactions is a little bit outsized", hát ja, little bit.
    A legalja mondjuk ez, ezt majdnem megkönnyeztem, hogy idáig sikerült fejleszteni a sorozatot.
    Persze, azt is mondja, hogy a demó kedvéért azért megturbózták ezeket a dolgokat, de na... sok jót nem vetít előre.

    Történetet meglátjuk, ha az jó lesz, amiatt majd végignézem a játékot Youtube-on én is.

    [ Szerkesztve ]

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz b. #59 üzenetére

    Jaja, a helyszínben és az érában cseszett nagy potenciál van, remélem, tudnak élni vele anélkül, hogy öncélú henteléssé fajulna a dolog. Legyen súlya, legyen mélysége, és talán jóban leszünk. :D
    Azért, ha egyszer milliárdos leszek, kiverem a 2k-ból a forráskódot, és felbérelek egy csapatot, hogy az első részt portolja át valami korszerű engine alá, VR támogatással, és azzal elleszek hátralévő életemre. ;]

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz prolad #66 üzenetére

    Ha II-höz képest nem rontottak az engine-en, egy Radeon HD38xx is elég kéne legyen minimumra.
    Persze nem lesz, mert miért lenne. :D
    II-t simán eljátszom HD3650-nel közepesen.
    Nem tudom, implementáltak-e bele DX11-et. Mondjuk ha igen, akkor sem szabad túl magas igényűnek lennie, max akkor, ha optimalizálatlan GameWorks szarokkal pakolják meg á'la nV.

  • FoxiestFox

    félisten

    válasz b. #78 üzenetére

    Kevés hangulatosabb dolog van, mint betenni egy kis Nina Simone-t, és a városon kívül autókázni az első részben manuál váltóval. :D Akár versenyautóval.

    Reméljük, visszahozzák a free ride intézményét.

Új hozzászólás Aktív témák