Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz janeszgol #74 üzenetére

    Háááát, nem is tudom. Lehet, hogy sokkal később kezdődik csak el az "utána meg órákig nem" szakasz, de aki úgy száll be, hogy nyomkodja, az az én eddigi észrevételeim alapján egész úton nyomkodta tovább.

    A függőség valami olyasmi, hogy az egyéb tevékenységek kárára megy. Na, ezek az emberek úgy szállnak fel, hogy nem is figyel, észre sem veszi, mi zajlik körülötte, a lassú botorkálással meg csak feltart mindenki mást.
    Lehet, hogy nem függő, de akkor meg irgalmatlan szarul priorizál ill. rosszul időzít.
    Legalábbis nekem tök fura, hogy arra a fél percre, 20 mp-re nem tudja elengedni, amíg felszáll, elfoglalja a helyét, esetleg közben talán észreveszi azt is, hogy útban van, stb. Ennyire nem lehet fontos az a messenger/facebook.(mert a többség azt nyomja)

    [ Szerkesztve ]

  • BiP

    nagyúr

    válasz janeszgol #77 üzenetére

    "Akkor az utcán lévő zenehallgatás is az, mert kivonod magad a közegből."
    Aki csak zenét hallgat, az legalább tud figyelni közben.
    Nem azt várom, hogy mint régen a távolsági vonatokon, tök ismeretlenek nekiálljanak egymással trécselni, ismerkedni. Tőlem aztán hallgasson zenét. Nekem azzal van bajom, aki nem látja, nem veszi észre, mi zajlik körülötte.
    Pl. bámulja a képernyőt, ezért botorkálva halad. Nem veszi észre a terhes kismamát, aki nem fér el tőle vagy nem tud leülni. Nem veszi észre, hogy szar helyre áll, nem tudnak tőle az emberek felszállni/leszállni. Nem veszi észre, hogy agyonnyom a táskájával,stb.

    Ja, alkoholizmushoz: Én is hasonlót hallottam szakembertől: Nem a mennyiségtől, hanem a rendszerességtől számít valaki annak.
    Tehát ha valaki minden nap egy felessel indítja a reggelt (és szarul érzi magát, ha kimarad), akkor bizony annak számít, hiába nem egy oltári nagy mennyiségről beszélünk.
    Vagy pl. Átlag József, ha este nincs vacsora sör nélkül, bizony ő is annak minősül a fenti elmélet szerint.

    (#81) Örni: Aki csak a szaros facebookot tudja bújni közben, azzal nem is érdemes komolyabban kezdeni :))
    Ha meg már szemezni nem tudsz vele (mert azért egy üveges tekintet nem túl vonzó), viszont legalább (vigyázat, szexista rész jön: ) tudod úgy bámulni a mellét, hogy nem zavarja, hiszen észre sem veszi, meg senki sem látja, mert mindenki a telefonját bámulja :)

    "Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata..."

    (#85) szupermacs: Hát ezt ki kellett gugliznom. Úgy látszik, nem vagyok elég trendi, hogy értsem az ilyen poénokat :)

    [ Szerkesztve ]

  • Kékes525

    félisten

    válasz janeszgol #107 üzenetére

    2-3 dl vörösbor a legegészségesebb. Az alkohol a HDL termelésének növekedésén keresztül hat pozitívan az érelmeszesedésre. Ha ennél jobban növelem az alkohol szintet, akkor csökken a HDL termelés és csökken az érelmeszesedésre kifejtett pozitív hatása is. Azaz nem egészen igaz az hogy az alkoholizmus véd az érelmeszesedés ellen.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz janeszgol #107 üzenetére

    Nem érdekes, csak értelmezni kell.
    Az alkohol gyógyszernek tekintendő.
    Ha az adagolási előírásokat megtartja a fogyasztó, a jótékony hatásai már jelentkeznek, a kártékonyak még nem.
    Túladagolás esetén, a mellékhatások elnyomják a gyógyhatást.

    Azt érdemes hozzátenni, hogy az alkohol, a cukrok közé sorolandó.
    Kártékony hatása nem csak az alkoholnak van, hanem az összes cukornak.

    Lassan nem az alkoholizmus okozza a legnagyobb gondot. A napi cukorfogyasztás sokszorosa az elfogadható mértéknek. A szervezetre gyakorolt káros hatása sokkal komplexebb az alkoholnál.
    Persze a cukoristák tagadják a függőségüket :DDD .

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák