Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IceCube71

    csendes tag

    Eddig ha jól olvastam a GDR2 és az Amber frissítés egyszerre érkezik a telefonra (ha rosszul olvastam akkor javítsatok ki).
    Viszont ha ez így igaz akkor lehet-e telefon probléma a következő? :
    A telefonom rendes Nokia garanciás, kártyafüggetlen készülék. Vásárlás után frissítettem rajta a szoftvert, és azóta is próbálgatom hátha frissül. Egyes itt a fórumon leírt változások megjelentek (Data Sense, FM rádió), viszont némelyik változás nem (Glance Screen, dupla koppintásos ébresztés).
    Ha próbálom frissíteni a szoftvert rajta akkor keres és kiírja, hogy a szoftver napra kész.
    oprendszer száma 8.0.10328.78
    vezérlőprogram száma 3047.0000.1326.2002

    A hiányzó elemekhez a Beállításoknál sem jelent meg újabb opció, és az Extrák+infó" nál sem jelent meg a Lumia Amber felirat. Viszont az utóbbinál a verzió számok sem stimmelnek az Amber-rel frissített telefonokhoz képest (internetes képek alapján).

    A válaszokat előre is köszönöm.

    Lumia 650 ? vagy Asus Zenfone 2 ? [Az optimista ember a zsákutcában sem fékez.]

  • IceCube71

    csendes tag

    válasz FRENK1988 #10341 üzenetére

    Köszi a gyors választ.
    Így viszont nem értem miért nem töltött le minden frissítést? És miért írja ki, hogy napra kész a telefon szoftvere.
    A Nokia oldala szerint már elérhető Magyarországon a frissítés független telefonokra.

    Lumia 650 ? vagy Asus Zenfone 2 ? [Az optimista ember a zsákutcában sem fékez.]

  • IceCube71

    csendes tag

    válasz polonic #10344 üzenetére

    Bocsi ezt, hogyan kell? Még újonc vagyok WP8 telefonok kapcsán.
    "A beállításokba beépülő Nokia rendszerporgramokat frissítetted?"

    Lumia 650 ? vagy Asus Zenfone 2 ? [Az optimista ember a zsákutcában sem fékez.]

  • IceCube71

    csendes tag

    válasz Gálfy #10590 üzenetére

    Nem vagyok tapasztalt felhasználó, de két dologra tudok gondolni.
    Az egyik, hogy gondot jelent-e ha angol nyelvű programmal szeretnéd frissíteni a magyarul feltelepített programot. A másik, hogy hogyan csatlakoztál az internetre.

    Először is köszönöm "polonic"-nak a segítséget, de be vallom őszintén nem azokat telepítettem amiket belinkelt, mert azok angol nyelvűek. Azonban kiindulási alapnak tökéletesek voltak, és sikerrel is jártam.
    A telefonomat WiFi-n keresztül csatlakoztattam a hálózatra.
    Bejelentkeztem a Windows Phone honosított oldalára :
    https://www.windowsphone.com/hu-hu/my

    Itt megtaláltam a honosított, magyar változatát azoknak amiket "polonic" belinkelt.
    Ezek azok :
    extrák+infó
    tárterület-ellenőrzés
    hang
    kijelző+érintés
    tartozékok

    Nem a telefonon, hanem az asztali gépen megnyitott weboldalon kattintottam a telepítésre, megerősítést kért és már küldte is a telefonra a frissítést.
    Régi Windowsos szokás szerint (lehet, hogy itt nincs szükség rá) rendszerprogramok frissítése után újra indítottam a telefont és már rajta is volt minden frissítés.
    Amber, dupla érintés...stb.

    Viszont rá jöttem még valamire :
    Ha angol nyelvű programot kap valaki amit a Windows Phone Store-ból linkeltek, akkor annak nagyon egyszerűen meg lehet keresni a magyar megfelelőjét. Az angol nyelvű oldalon, a bal oldalon a program ikonja alatt keress " Check my Windows Phone Store" feliratot. Ha rákattintasz akkor ugyan azt a programot keresi meg, de a honosított (jelenleg, nálunk) magyar oldalon. Innen pedig már remélhetőleg tudod telepíteni, és itt nagy valószínűséggel magyarul van a program leírása, és a vélemények is nagyrészt magyar.

    És utoljára egy magán vélemény. A készülék fényképező részét nem használom, mert nem érdekel.
    Azonban a mostani frissítés nem szédített el az újdonságokkal.
    Amit érdekesnek tartok és használok az újdonságokból az az a funkció, hogy amikor hívnak és nem szeretném felvenni akkor le felé fordítom a készüléket és elnémul.
    A többi : óra, dupla érintéses ébresztés ...stb nem akkora újdonságok, hogy elnyerték volna a tetszésemet.

    [ Szerkesztve ]

    Lumia 650 ? vagy Asus Zenfone 2 ? [Az optimista ember a zsákutcában sem fékez.]

  • IceCube71

    csendes tag

    válasz rgeorge #10675 üzenetére

    "Beállítások/takarékos üzemmód" - szerintem ez sem tökéletes.
    Nálam több hiba is jelentkezett :
    A telefon ki-be kapcsolása után esett 9%-ot az érték a kikapcsolás előtti értékhez képest. Valamint az utolsó töltés óta eltelt időt sem mutatja mindig pontosan. Az egyik alkalommal 4 órát mutatott, holott már több mint 12 óra is eltelt az utolsó töltés óta.

    "jockas" : Az E-digital-ban jelenleg is kapható 109.900 Ft-ért a telefon. (Link) Igaz, hogy néhány hete ez még 106.900Ft volt.

    [ Szerkesztve ]

    Lumia 650 ? vagy Asus Zenfone 2 ? [Az optimista ember a zsákutcában sem fékez.]

  • IceCube71

    csendes tag

    Ismét egy kérdésem lenne hozzátok.
    Csengőhangot vágtam meg egy zenéből. Rendesen felmásoltam a telefonra, és be is tudom állítani csengőhangnak.
    Azt nem tudom, hogy Lumia 920 vagy WinPhone 8 hiba, de nagyon halkan szól. Másik telefonon meghallgatva a számot rendesen szól. Már próbálkoztam hangszerkesztő programmal is, megemeltem a hangerejét addig a szintig amíg nem kezd el torzulni. Így is felmásoltam és az eredmény ugyan az : halkan szól.
    Mit lehet ilyenkor tenni? Van-e valakinek használható ötlete?
    Előre is köszönöm a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

    Lumia 650 ? vagy Asus Zenfone 2 ? [Az optimista ember a zsákutcában sem fékez.]

  • IceCube71

    csendes tag

    Frissítettem a 920-am 8.1-re, települt a Cyan is.
    Azonban lenne két kérdésem.
    1. Az Internet Explorer kiírja, hogy nem támogatja a javascriptet és nem is tölti be a weboldalt (bejelentkezéshez név és jelszó megadáshoz kellene).
    2. Webes oldalon e-mail (céges owa felületre) leveleket olvasok. Eddig automatikusan megnyitotta a mellékletben küldött Excel fájlokat. Frissítés után nem tudja megnyitni a mellékletet. Ha mentést végzek akkor azt sem tudja megnyitni. Kiírja, hogy az "attachment.xlsx" fájllal nem tud mit kezdeni.

    Akku időben javult ugyan a telefon, eddig 15-20%-os volt estére mire hazaértem most 30-35% marad még benne. A menük elrendezése, kialakítása is jobban tetszik.
    Azonban a fenti két probléma nagyon zavaró. Ha esetleg valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.

    Lumia 650 ? vagy Asus Zenfone 2 ? [Az optimista ember a zsákutcában sem fékez.]

  • IceCube71

    csendes tag

    Eddig csak olvastam a fórum írásait, de most problémám akadt.
    Lumia 920 tulaja vagyok/voltam. A garancia természetesen lejárt amikor a hiba jelentkezett, mint érdekes módon minden új készülékről általában.
    A SIM kártya olvasó nem érzékeli a beletett SIM kártyát.
    Tud itt valaki olyan helyet a hivatalos szervizen kívül ahol esetleg javítani tudnák a foglalatot és bevállalnak forrasztást is?

    Előzmények : Két hete leadtam az Arany János utcai szervizbe bevizsgálás céljából a készüléket. Ma hívtam őket (ők valahogy elfelejtették, hogy ha megtörténik a bevizsgálás akkor értesíteni fognak az eredményéről).
    Elmondásuk alapján panelcserével tudják javítani 86 ezer forintért.
    Hogy milyen állapotban fogom visszakapni a készüléket még nem tudom, de elképzelhető, hogy kapok egy zacskó fém darabot, műanyag tokot és üveg kijelzőt ... stb).

    Ezt azért nem gondoltam volna, hogy egy márka szerviz így áll hozzá a javításhoz. Ha tudom előre, hogy csak alkatrész, főpanel cserével foglalkoznak akkor már nem is érdekel a dolog és viszem olyan helyre ahol elektronikai szakemberek dolgoznak és bevállalnak esetleg forrasztást is.

    Nagyon megszerettem mind a készüléket mind a Windows Phone rendszerét.
    De ezek után mi az ami itt tartson?
    Egyedül a Windows Phone mind os biztos nem fog. Értelmes készüléket ami az igényeimet kielégíti nem kapok olcsón (használtat nem veszek). Garancia után (tudom első tapasztalat, de mások is szembesültek már vele) nincs esély a telefon javítására elfogadható áron. Röhej, hogy egy felső kategóriás telefon árát kérik el javítási költségként egy 2-3-4 (?) éve megjelent telefonért.

    Esetleg elfogadható Windows Phone készüléket melyiket ajánlanátok?
    Belső tárhely 32Gb legyen, de 16Gb is elfogadható (8Gb-os csak szenvedés a használati szokásaimhoz), 1Gb RAM. Fényképezés nem érdekel.

    [ Szerkesztve ]

    Lumia 650 ? vagy Asus Zenfone 2 ? [Az optimista ember a zsákutcában sem fékez.]

  • IceCube71

    csendes tag

    válasz XFishboneHUN #21816 üzenetére

    A SIM kártya problémát nem tudtam még megoldani mert még nem érkezett meg a csere alkatrész. Amint érkezik cserélem ki a SIM kártya foglalatát és kiderül megszűnik-e a hiba.

    A töltő problémát meg lehet oldani. Amikor először szedtem szét a telefont szétszakítottam a töltő szalag kábelét. 3000Ft-ért vettem másikat és kicseréltem. Nem tartott sokáig és Youtube-on van hozzá "oktató" film.

    Nem szívesen váltanék másik OS-re mert nagyon tetszik a rendszer. Az viszont annál zavaróbb, hogy vagy belépőszintű vagy csúcs kategóriás készülék közül lehet választani.
    Jelenleg február végét - március elejét várom hátha jelenik meg valami elfogadható középkategóriás telefon. A Microsoft és ha jól olvastam akkor a HP Falcon néven is jelentett be készüléket.

    [Falcon HP]
    Falcon HP

    [ Szerkesztve ]

    Lumia 650 ? vagy Asus Zenfone 2 ? [Az optimista ember a zsákutcában sem fékez.]

  • IceCube71

    csendes tag

    Nem frissül Windows 10-re a Lumia 920, a 925, a 1020 és más mobilok
    Hát akkor második körben is átvágták a felhasználókat?

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Lumia 650 ? vagy Asus Zenfone 2 ? [Az optimista ember a zsákutcában sem fékez.]

Új hozzászólás Aktív témák