Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Z10N #154 üzenetére

    Attól függ, hogy az eredeti szerződés mit tartalmaz. Ha nem volt benne előre kikötve, hogy lesz egy ilyen konzol, akkor az AMD most nagyon lehúzhatja a Sony-t, mert megszűnt a cég mozgástere, hogy másik megrendelőhöz menjen. Aztán ez sok dologtól függ. Lehet, hogy a Sony felajánlotta azt, hogy odaadják a következő köröket is, ha most nem fog vastagon a cerka. A Sony számára ez megéri, mert úgysincs más alternatíva az AMD-n kívül. Legalábbis az ARM/Imagination vonal igen tapasztalatlan. A többiek pedig eleve nem rúgnak labdába.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • b.

    félisten

    válasz Z10N #167 üzenetére

    csak az egésznek nem látod át a buktatóját. erről a későbbiekben nagyon nehéz lesz átállni, hiába jön esetleg egy újabb megoldás- Ez könnyen lehet zsákutca is, tök mind1, melyik cég gyártja. A GCN is egy szükségmegoldás, ami jelenleg alegjobb, de egyben az egyetlen út is az AMD-nek. De nem tudhatod mit hoz(hatna) a jövő 5-6-8 év múlva, mire jön a következő gen.Nem feltétlenül jó dolog ez, hogy egy gyártó van minden konzolban egy adott termékkel.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Z10N #177 üzenetére

    A cellt senki nem fogja erőltetni konzolszinten, ez szinte biztos, mert túlságosan drága.
    3 gyártó azért választotta, mert erre íródnak a grafikus motorok, ez a legkifizetődőbb, nem pedig azért , mert ne lehetne jobb. Hidd el, ez az irány 10 évig meg fog maradni legalább konzoloknál.
    xRragna (#178) :
    Ez pontosan mit jelent? és mi az a sokkal erősebb xbox one szöveg ?

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Z10N #183 üzenetére

    A Cell nem is új és nem is költséghatékony, nem tudom hova tenni ezt a Celles hozzáállásodat. szólj ha tévedek. Ezt te írtad erre válaszoltam.

    Már ezerszer lerágott csont, hogy rohadtul nagy bukta volt ez a generáció hardverileg, el sem akarom kezdeni, de ha tényleg olyan jó ez az irány akkor nem itt kellene tartanunk, hogy jön a Neo.
    Szar az API tudjuk jól de épp napokban nyilatkoztak róla hogy messze még az idő, amikor a Dx12 közvetlen módja valóban elterjedt lesz és arról is milyen rohadt drága a low level elérés, [link]magyarul tök értelmetlen volt ez a generáció ezzel a hardverrel nekünk vásárlóknak, mert visszavetette az egész játék iparágat 3 évvel, miközben a gyártók az AMD vel együtt pezsgőt bontottak, mekkora siker.. Erről szól a dolog.

    Tehát nem vagyok meggyőződve én erről a nagy AMD féle struktúráról a konzolokban, és jelenleg a tények is ez mellett szólnak. Attól , hogy most megduplázzák a PS4 hardverét, még mindig elmarad a teljesítménye az elavult API-t használó gamer PC-k képességeitől, miközben az új játékmotorokat még évekig főleg a konzolokban lévő hardverekre írják. tehát belátható időn belül a PC iparág egyetlen továbblépési lehetősége a Dx 12, de ott meg ismét megakad a grafikai fejlődés a konzolok szűkös teljesítmény keresztmetszete miatt. Gondolom a skálázhatóság segíteni fog ezen az első 1-2 évben , de tovább nem.

    Tehát érdemileg és kerülve a személyeskedést reagálj, vagy inkább ne, mert ez csak itt divat, hogy ha az ember valakivel vitát( eszmecserét) folytat, a 3. hozzászólásnak feltétlenül személyeskedést kell tartalmaznia.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Z10N #196 üzenetére

    Nem, az a gond, hogy te azt látod bennem. :) Én nem akarok ellenpéldát hozni, mert nem tudok. A lényegen nem változtat, hogy hiába írod le te is ezerszer és megy a -te szavaiddal írva -"sírás", hogy milyen fejlett ez meg hogy nincs jobb, ÉN ebből nem látok mást, csak hogy a legjobb stúdiók is szenvednek ezen a hardveren, bárhonnan is nézem. Tök mind1, kit hibáztatunk, a lényegen nem változtat, hogy otthon bekapcsolod a gépet, vagy megvásárolod az eddigi generációk közül a legdrágább játékokat és otthon hasonló színvonal fogad, mint ezelőtt 5 éve, a ps3 idejében.

    Igen, az irány lehet jó lesz, de 2x sebesség se fog csodát művelni, főleg nem mondjuk 5 évig. Te hiába írod, hogy kénytelenek lesznek majd optimalizálni a fejlesztők, nem fognak,mint ahogy az elmúlt 3 évben sem tették, csak a legjobbak.
    Az hogy kinek a hibája. elismerem, nem az AMD a hibás, de [link] erre ugye sokan vissza tudunk emlékezni.
    AZt pedig olvasni, hogy a konzol jár előrébb technológiában, fájó és a könyökömön jön ki. Miben látom én ezt otthon? miben látja ezt egy átlag játékos? lassan egy 970- I5 szintű hardver ára fog benne dolgozni amivel hozza azt a szintet, amit az átlag gamer PC. Ezt a nagy előrelépést akkor látnám csak , ha jóval olcsóbb hardverből hasonló vagy gyorsabb szintű grafika jönne ki, mint PC-n de ez nem így van, sőt.
    Az pedig, hogy valami egy alultervezett hardveren médium beállítással elfut nem jelenti azt, hogy High, ultra beállítással egy erős PC hardverből akár kisajtolja csak az 50 százalékát a teljesítményének, max a rossz optimalizálatlan kód miatt. (Frostbite a világ egyik legjobb játékmotorja, de kíváncsi lennék, mikor lesz annyi pénze egy átlag stúdiónak, hogy hasonlót kifejlesszen önállóan)

    Lehet lovagolni ezen hogy teljesítmény =/= képesség, de ez puszta okoskodás illetve szőrszálhasogatás. Elismerem én, hogy tud a konzol egy csomó olyan effektet éa képesságet amit a PC majd csak később,vagy soha( és pont nem hiányzik senkinek) de ennek ára van és olyan erőforrásokat eszik meg amit nehéz ellensúlyozni erő hiányáéban.

    Igazából értelmetlen ez a dolog. Te azt írod technológiailag milyen fejlett, meg hogy nincs jobb.Én meg azt mondom, hogy ez így kevés még a Neoval is,
    Egyetlen út az lenne , ha valóban alacsony szintű eléréssel fejlesztenének kizárólag konzolra írt játékmotorokat és hanyagolnák a Multiplatformot. Addig ezek a multiplatform dolgok, ( mivel a dx 12 még gyerek cipőben jár) ne fognak érdemi és minőségi előrelépést jelenteni senkinek. Ezek a konzolok is megelőzték a korukat a hardverükkel,. Most kellene még csak kiadni őket a Neoban lévő hardverrel és akkor talán 2-3 év múlva beérne a Dx12 és a Low level api közös gyümölcse.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz Z10N #208 üzenetére

    Így van egyetértek azzal amit írsz. Természetesen Én átlag felhasználó vagyok, csak annyiban különbözök, hogy nekem van konzolom is ( igazából 14 darab, az új genből sajnos csak One) és PC is. Érdekel mi áll az egész mögött, valamint szeretem a konzolokat, illetve szerettem.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák