Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zeratul

    addikt

    válasz b. #198 üzenetére

    Kicsit el vagy szállva az igényeiddel. 400 dollárért ennyi jár. Szerinted mekkora "sikere" lett volna egy 1000-2000 dolláros konzolnak, vagy az gondolod majd 400 dollárért fogják adni neked a 1000-2000 dolláros konzolokat?

  • bozont

    veterán

    válasz b. #198 üzenetére

    Ha jól emlékszem a PS3 megjelenésekor is ez volt, hogy milyen nehéz a cell-re programozni, aztán mégis sikerült. És a fejlődés is látszik. Azért a kifejezetten az új konzolokra írt játékok jóval szebbek mint az előző generációsak. Sebességben a PS3 sem volt jobb (sajnos). És azt sem értem hogy miért kell mindig a PC grafikához hasonlítani, sosem az volt a cél hogy jobb legyen nála. Az új hardver meg gondolom a VR miatt kell inkább. Bár én is kételkedem hogy elég lesz hozzá, de majd meglátjuk.
    A baj inkább a kiadók körül van a "minél hamarabb, minél olcsóbban -> annál több pénz" elv miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • Z10N

    veterán

    válasz b. #198 üzenetére

    Egyszeruen fogok fogalmazni, hogy megertsd vegre, mert ugy latszik felesleges "vitaznunk".

    "Nem, az a gond, hogy te azt látod bennem."
    Hiaba allitod, hogy csak en latom benned, de meg egyszer sem cafoltal ra az ellenkezojevel.

    "Én nem akarok ellenpéldát hozni, mert nem tudok."
    Akkor nem kell olyan teren vitaba szallni amihez nem ertunk valamelyest.

    "te szavaiddal írva -"sírás""
    Sose irtam ilyet. Egyebkent sem hasznalok ekezetet, szoval alapbol nem irhattam.

    "milyen fejlett ez meg hogy nincs jobb"
    Ez sajnos teny. Amugy szivesen megneztem volna egy buffed Tegra K1-t (X1), sajat denver64 nv arm cpu-val, mint a Shiled-nel.

    "ÉN ebből nem látok mást, csak hogy a legjobb stúdiók is szenvednek ezen a hardveren, bárhonnan is nézem."
    Ebben igazad van, de ezert csak magukat okolhatjak, mert meg mindig a regi szemlelettel allnak a dolgokhoz.

    "Tök mind1, kit hibáztatunk"
    Nem. Azt kell hibaztatni aki felelos erte. Az nv akadalyozo policy-je miatt kit kene hibaztatni a dx12-nel, az intelt?

    "a lényegen nem változtat, hogy otthon bekapcsolod a gépet, vagy megvásárolod az eddigi generációk közül a legdrágább játékokat és otthon hasonló színvonal fogad, mint ezelőtt 5 éve, a ps3 idejében."
    Ezt megertem (most igazoltad az atlag vasarlo fogalmat). A szinvonalat jobban kene definialnod. Bar ps3-m nincs (csak x360 es ps4), de a szinvonal emelkedett. Az mas kerdes, hogy nem annyival amennyivel elvartuk volna.

    "Igen, az irány lehet jó lesz, de 2x sebesség se fog csodát művelni, főleg nem mondjuk 5 évig"
    Csodat nem is kell varni tole. Az elozo generacio meddig is tartott? 10 evig. Komolyan ugy mondod, mintha nem tudnad mirol szol a konzol.

    "Te hiába írod, hogy kénytelenek lesznek majd optimalizálni a fejlesztők, nem fognak,mint ahogy az elmúlt 3 évben sem tették, csak a legjobbak."
    Akkor nem fogod megvenni a kovekezo szoftveruket es szsepen lassan csodbe mennek. Alkalmazkodni tudni kell.

    Az xbone cikket hagyjuk. Bonaire Pro varianssal (16 rop szanalmas) nevetseges felbontas erheto el (720p).

    "AZt pedig olvasni, hogy a konzol jár előrébb technológiában, fájó és a könyökömön jön ki."
    Mar pedig igy van. Teljesen mashogy van bedrotozva, masok az eleresek, fuggosegek, regiszterek, gyorsitotarak, bufferek, cu-k, mem vezerlo, beagyazott memoria, stb.

    "Miben látom én ezt otthon? miben látja ezt egy átlag játékos?"
    Ezt megertem. Lehet menni verni az asztalt a gyartonal es a fejlesztonel. Megneztem a fentebbi linkelt videokat, jogos.

    "lassan egy 970- I5 szintű hardver ára fog benne dolgozni amivel hozza azt a szintet, amit az átlag gamer PC."
    Ez szerintem most lesz meg, ez igaz (~$600 lesz tippre kezdetben). De ezt nem neveznem atlagnak.

    "ha jóval olcsóbb hardverből hasonló vagy gyorsabb szintű grafika jönne ki, mint PC-n de ez nem így van, sőt."
    Ehhez mint mar mondtam, meg kene tanulni programozni.

    "Az pedig, hogy valami egy alultervezett hardveren médium beállítással elfut nem jelenti azt, hogy High, ultra beállítással egy erős PC hardverből akár kisajtolja csak az 50 százalékát a teljesítményének"
    De. Mivel az uarch ugyanaz es nyers erobol tolja ki. Ha a motor nem skalazodik jol, akkor az megint javareszt a motor hibaja, mivel bennehagytak a bottleneck-eket.

    "max a rossz optimalizálatlan kód miatt. "
    Igy van :)

    "(Frostbite a világ egyik legjobb játékmotorja, de kíváncsi lennék, mikor lesz annyi pénze egy átlag stúdiónak, hogy hasonlót kifejlesszen önállóan)"
    Jogos, itt mertek el magukat a gyartok.

    "Lehet lovagolni ezen hogy teljesítmény =/= képesség, de ez puszta okoskodás illetve szőrszálhasogatás."
    Ez nem lovaglas/okoskodas/szorszalhasogatas, csak annak aki nincs tisztaban a fogalmukkal (a kepesseg tudas alapu, a teljesitmeny pedig nyers ero alapu).

    "Elismerem én, hogy tud a konzol egy csomó olyan effektet éa képesságet amit a PC majd csak később,vagy soha( és pont nem hiányzik senkinek) de ennek ára van és olyan erőforrásokat eszik meg amit nehéz ellensúlyozni erő hiányáéban."
    Ez igaz. Majd a generacio vege fele fognak ezek elojonni. De mivel felgyorsultak a dolgok gyorsabban kell ezeket is implementalni.

    "Te azt írod technológiailag milyen fejlett, meg hogy nincs jobb.Én meg azt mondom, hogy ez így kevés még a Neoval is"
    Azzal ugye tisztaban vagy, hogy a ketto nem zarja ki egymast.

    "Egyetlen út az lenne , ha valóban alacsony szintű eléréssel fejlesztenének kizárólag konzolra írt játékmotorokat és hanyagolnák a Multiplatformot."
    Ez mint ahogy mondtad nem gazdasagos. Masreszt korabban azt mondtad, hogy a konzol a korlatozo.

    "Addig ezek a multiplatform dolgok, ( mivel a dx 12 még gyerek cipőben jár) ne fognak érdemi és minőségi előrelépést jelenteni senkinek. Ezek a konzolok is megelőzték a korukat a hardverükkel,. Most kellene még csak kiadni őket a Neoban lévő hardverrel és akkor talán 2-3 év múlva beérne a Dx12 és a Low level api közös gyümölcse."
    Ezzel egyetertek, de ezt a penzehes studioknak/kiadoknak/gyartoknak mondjad. Masreszrol a 720p korszak lejart es lepni kellett. Sok lett a 10 ev es az 1080p elmaradt. A 4k/vr hamarabb jott es ez zavart be.

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Új hozzászólás Aktív témák