Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz DraXoN #51 üzenetére

    2013 óta azért már fejlődött valamit a dolog. Ezzel a nagy, nehéz dologgal sem értek egyet, nyilván nem olyan, mint a napszemüveg, de engem egyáltalán nem terhel be pár óra után a headset. Mondjuk én sportolok, és nem okoz gondot az ilyesmi, lehet ezért észre se veszem.

    Amikor meg lemerül, akkor lehet töltőre tenni, ennek nem igazán látom a hátrányát, vannak 3-4 m-es kábelek, amik dedikáltan erre vannak, szintén észre se veszed használat közben. De akárhogy nézzük, kevésbé kötött, mint a monitor-bill-egér dolog, mivel onnan aztán tényleg nem mozdulhatsz el.

    Nem vagyok VR párti amúgy, próbálom objektíven kezelni a dolgot. Mindig is PC játék párti voltam, viszont aki szereti ezt a platformot, annak nagy élmény lesz a VR, ha lesz alá hardver. A felbontás már nem lesz akadály, a Quest 2-nek már 4K-s felbontása van, ha még downscale-ezik is, nem fogod látni a különbséget, mert nagyon jók a lencsék. És fele annyiba kerül, mint kisebb felbontású Valve index. És van már 8K meg annál is nagyobb felbontású headset is 200-as FOV-vel (field of view), igaz ezek már tényleg nagyok: [link] [link]

    Ezek már elég jók, de már a legolcsóbb is hogy azért el lehessen szórakozni. Jelenleg a legnagyobb visszatartó erő az ár lesz, de ahogy minden úttörő tech, ez is fejlődni fog, meg lejjebb csöpögni az elérhetőbb ársávokba.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák