Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ilsyde

    őstag

    Hát elég durván addiktív. Mikor eloszor hallottam róla és megnéztem a honlapját akkor jót nevettem hogy megint valami indie próbálkozik valami gagyi cuccal amit majd párszáz szerencsétlen megvesz. Aztán youtubeon elkezdtem nézni egy srác videoit ahol bemutatta a játékot és ugyan gagyinak tartottam a grafikát, maga a játékmechanika elkezdett érdekelni. Utána már a grafika sem zavart, rájossz hogy illik hozzá ez a 8-bites retro kinézet (persze aki nem ezen nott fel annak lehet mondani).

    Végul megvettem és most ott tartok hogy nem 5-10 órám van benne (mint a legújabb lapos, igénytelen AAA címekben) hanem 5-10 napom (igen, 24 órával beszorozva) és egy cseppet sem untam meg. Azóta nem is nagyon tudok mással játszani, mindig vissza kell térnem a Minecrafthoz :)

  • Ilsyde

    őstag

    Mindegy min fut a játék ha kelloen mély, lekoti az embert és jó a mechanikája. Azért írták Javára hogy fusson a bongészoben, egyébként C++ban készult volna. Sot, lehet hogy lesz ilyan verziója. Akkor jó lenne?

    Azért azt bírom hogy az emberek birka módjára veszik a primitív játékokat (nem írok címeket hogy ne legyen sértodés) amik rosszabb esetben 5-6 óra játékélményt adnak, jobb esetben lehet tolni oket multiban is (leszámítva persze hogy van náluk sokkal jobb játék de szerencsétlen nem ismeri oket úgyhogy ez amit vett az a legjobb és kész) 25-35 fontokért.

    Erre itt egy olyan játék amit ugyanúgy élveznének, ráadásul egyedi (egy-két játékot leszámítva nem találsz a Minecrafthoz hasonlót), simán bele lehet tobbszáz órát olni és kevesebb, mint fele annyiba kerul mint a legtobb játék. Persze mivel nem modern a grafikája ezért csakis szar lehet... :U

    (Machinariumot teljes áron vettem a készítoktol mert imádtam a Samorost mindkét részét + megérdemlik a támogatást mert fantasztikusan atmoszférikus játékot sikerult készíteniuk. Az utóbbi hónapokban megjelent AAA játékok meg nemhogy 25 fontot, de 5-ot sem érnek. Szerencsére jó a grafikájuk úgyhogy százezrével veszik oket)

  • Ilsyde

    őstag

    válasz BalaNce87 #34 üzenetére

    Részben egyetértek veled, de nehéz meghúzni a vonalat az ingyenes és nem ingyenes kozott. Az L4D2 szvsz egy HL2 mod, ingyen kellene adni ahogy a Zombie Panic is ingyenes. 5 fontért vettem, még mindig sajnálom hogy kiadtam rá a pénzt. A gagyi Alien Breed (feldolgozás) pénzbe kerul, míg a nála sokkal jobb Alien Swarm ingyenes. A World of Goo egy Pontifex klón és nagyon drágán adták (végul én is csak azért vettem meg mert volt egy "annyit fizetsz érte amennyit akarsz" akció) pedig egy rakásnyi jobb logikai játék van pl. a Kongregaten. A Mythos jelenleg már (még) nem létezik és ingyenes volt/lesz, sok aRPG meg pénzbe kerult és sokkal rosszabb nála. A Portal alapból HL2 modnak készult de pénzért árulja a Valve. Ott a QUBE ami szvsz otletesebb és mégis ingyenes :U

    Tényleg rengeteg indie játék túl van árazva, a Steamen is megfigyelheto hogy kezdik ellepni az olyan cuccok amiket egy-két srác rakott ossze egy netbookon mikozben a WC-n sz@rtak és odavágják eléd 10-20 euróért. De vannak olyanok is (nem sok) amik megérik a pénzuket mert olyan minoséget kapsz ami letiporja az AAA játékok tobbségét és ez a lényeg, ezeket kell megvenni. Gondolom te is csak azokat a top címeket veszed meg amik minoségi alkotások. Ezen a szinten nem kellene kulonbséget tenni, mindegy hogy 30, 60, 100, 300 vagy 2 ember készítette ha eléri azt a bizonyos minoséget és osszetettséget. Miért játszik az kozre hogy mennyien dolgoztak rajta?

    A Haluz szvsz kozel sem olyan muvészi mint az Amanita játékai. Természetesen ismerem, rengeteg hasonló játék van (egyik sem jobb :D) és ja, rengeteg játékot ismerek. Azon kevesek kozé tartozom akik rendesen korulszaglásznak és informálódnak mielott kiadják valamire a pénzt.

    Ja az meg hirtelen eszembe jutott hogy a sok barom (ez az igazság) megveszi a 15 eurós TF2 sapkát meg a nemtom hány fontos ajándékdobozt hogy bontogassa... egyik tárgy sem ad semmit a játékhoz csak bohóckodik vele az illeto de egy tobbszáz órás szórakozást ígéro játékra meg sajnálja a 10 eurót.

    [ Szerkesztve ]

  • Ilsyde

    őstag

    válasz BalaNce87 #48 üzenetére

    Tobbjátékosban egyelore nincsenek ellenfelek és nem lehet meghalni (alfa verzió sajátossága) úgyhogy igen, építkezésen van a hangsúly.A legnagyobb szerverek egyszerre tobbszáz (ezer?) játékost tudnak ellátni, itt városok és falvak vannak mindenhol, korulbelul 5-10 percen keresztul kell egy irányba sétálnod hogy viszonylag lakatlan részre érj.
    A városokat ne egyenházakkal képzeld el, ahány ember annyi féle épuletet fogsz látni. Lávával kivilágított utak, felhokig éro várak, vízalatti épuletek stb. Aztán hogy mihez kezdesz az rajtad múlik, valaki beáll egy céhbe és nekik "dolgozik" (pl. bányászik), valaki új falvakat és városokat alapít (rendesen kiépítve piactérrel stb.), valaki csak mint lakó, házikót épít magának, megint más csak nézelodik. Ez utóbbi sem rossz, hihetetlen dolgokat építenek az emberek. Legutoljára egy ázsiai városban jártam, egyik részén egyiptomi épuletekkel, másik részén pagodákkal volt megpakolva.

    Aztán olyan szerók is vannak ahol pl. RPG szabályokat vezettek be. Ilyen a Middle Earth ahol a játékosok a filmben látott helyeket és épuleteket próbálják felépíteni.

    Meg vannak még durva dolgok... például ez a Bioshock szerver ahol az egész víz alatti várost megépítették. Itt nincs építéshez/romboláshoz jogod, "csupán" nézelodhetsz.
    http://www.youtube.com/watch?v=MNxcxnKYPOc&hd=1
    http://www.youtube.com/watch?v=LDjDV_Q_RI4&hd=1

    Nesze neked sandbox :D

  • Ilsyde

    őstag

    válasz kovsol #58 üzenetére

    Nem lehet craftolni, nem lehet bányászni (Minecraft, heh...), nincs inventory, nincsenek ellenfelek, nincs napszakváltás, nincsenek dinamikus fények stb. Lényegében ez egy Lego utánzat, a fizetos verzió meg maga a komplett játék. Teljesen más.

  • Ilsyde

    őstag

    válasz kovsol #60 üzenetére

    Ez megint szervertol fugg, valahol freebuild van, valahol a moderátoroktól tudsz kérni blokkokat, megint más szerókon rendes infrastruktúra mukodik: mindenki kibányássza/kitermeli/kereskedi ami neki kell és abból épít.
    Ott építkezel ahol akarsz vagy a szerver szabályrendszere engedi, városban vagy városon kívul stb. de elég nehéz így elmagyarázni hogy néz ki egy tobbezer játékosnak otthont adó szerver. Nem elszórt házikókra meg kunyhókra kell gondolni :)

    Két példa:

    Green City (itt szigorú szabályrendszer van tehát nincs akkora variáció)
    http://www.youtube.com/watch?v=WYR1dE3O0sE

    Vanillacraft (egyik legnagyobb kulfoldi szerver, na itt kell úgy 10 percig gyalogolni mire találsz egy 10x10-es teruletet ami nincs beépítve)
    http://vanillacraft.net/
    Jobb oldalon a Gallery gombra kattintva tudsz megnézni néhány képet. Persze az az igazi ha ott vagy és "éloben" nézelodsz.

  • Ilsyde

    őstag

    válasz wikings2 #62 üzenetére

    Beregelsz a minecraft.net-re, bejelentkezel, megveszed a játékot. Utána letoltod a klienst innen: http://minecraft.net/download.jsp, elindítod, kérni fog egy nevet meg jelszót, beírod azt amivel regisztráltál és kész is. Nincs serial, DRM meg ilyesmi.

Új hozzászólás Aktív témák