Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dobista

    tag

    válasz lezerpiramis #595 üzenetére

    Kedves lezerpiramis!

    A segítéségedet szeretném kérni. Használan szeretnék egy 9100-at venni. Az eladó úgy cserélte a telefont nem ért hozzá (de igazából én sem nagyon). A PIN és az IMEI megegyezik az aksi alatt lévő matricával, az rendben van, viszont azt nem tudjuk, hogy a telefonnak van-e regisztrációja. Az eladó korrektül felajánlotta, hogy utána jár a kérdésnek, csak mondjam meg, hogy azt hogyan lehet. Na és itt akadtam meg én is...
    Nem is az a kérdés, hogy regisztrálva volt-e a telefon, hanem az, hogy ha igen, akkor hogyan tudom kideríteni melyik szolgáltatóval kell beszélnem a törlés ügyében. Mi kell ahhoz egyáltalán, hogy a szolgáltató törölje a regisztrációt? Gondolom nem elég annyi, hogy "jó napot, az alábbi azonosító számokkal rendelkező telefon regsztrációját kívánom törölni ..."

    Természetesen bárki más válaszának is örülnék.

    Nagyon szeretnék egy 9100-t de félek így belemenni az adás-vételbe. Szívesen vennék újat, de valami számomra érthetetlen ok miatt a 9100 vagy 25e Ft-tal többe kerül, mint a 9105.

  • dobista

    tag

    válasz fgth #660 üzenetére

    Hát ez érdekes!
    Épp most tettem le a telefont a Telenor üzleti ügyfélszolgáltaval, akik azt állítják, hogy a regisztrációról semmilyen információt nem tudnak előzetesen adni. Rendeljem meg a BIS-t és próbáljam meg beregisztrálni a telefont vásárlás előtt.
    Verjem az asztal a Telenornál, hogy mármedig nekik meg kell tudni mondani PIN alapján, hogy regisztrálható-e a telefon?
    Én esetleg nem hívhatom fel a T ügyfélszolgálatát, ha csak annyit akarok kérdezni, hogy regisztrálható-e az adott PIN vagy sem?

  • dobista

    tag

    válasz fgth #660 üzenetére

    Megnéztem az aláírásban szereplő linkeket. A blackberryszerviznél szokott lenni használt 9100? Valószínűleg érdekelne a későbbiekben, mert nem sok esélyt látok arra, hogy a jelenlegi telefon vásárlás összejön.

  • dobista

    tag

    válasz lezerpiramis #668 üzenetére

    Felhívtam a T ügyfélszolgálatát és egy általam ismert másik PIN kódnak kértem a leellenőrzését. Kértek telefonszámot, IMEI számot, de mondtam, hogy nincs egyik sem, csak a PIN kódot tudjuk. Azt mondta így is jó, majd visszahív. Kb 15 perc mulva hívott és mondta, hogy náluk van a telefon regisztrálva. Az ügyfélszolgálatos is mondta, hogy Ő csak azt tudja megmondani, hogy náluk van-e a telefon beregisztrálva. Erre én elkezdtem apellálni, hogy mi van ha én történetesen úgy döntök, hogy nem a T-t, hanem a Telenort hívom fel. Akkor ők azt mondják, hogy a telefon rendben, én megveszem azt, de amikor meg regelni akarok, akkor ki fog dobni a rendszer?
    Szó szót követett, és a végén azt mondta a srác, hogy Ő nem csak azt látja, hogy a telefon náluk be van-e regisztrálva, hanem azt is, hogy másnál be van-e! Ha másnál van, azt nem látja, hogy kinél, csak annyit, hogy már regisztrált.
    Ez szerintem nagyon jó hír, de kicsit elbizonytalanít, hogy szinte nekem kellett kiszednem a srácból ezt az információt. Ugyanakkor meg tényleg így logikus, csak így van értelme annak, hogy a RIM arra kötelező a szolgáltatókat, hogy az ügyfelüknek kötelesek tájékoztatást adni.

  • dobista

    tag

    válasz lezerpiramis #675 üzenetére

    A tiszta vásárlás nem megy sajnos: olyan messze lakom Pesttől (déli határ), hogy nem éri meg személyesen felmenni, mert akkor a 30e Ft-os telefon majd 50e Ft-ba kerül. Tehát amit tehetek az az, hogy PIN kód alapján szolgáltatón keresztül ellenőriztetem a telefont.
    Az én nézetem alapvetően abban különbözik a Tiédtől, hogy ezt a regisztráció dolgot én mindig úgy képzeltem el, hogy az nem a szolgáltatónál realizálódik, hanem valamiféle BB központban, és amikor valamelyik szolgáltató egy PIN kódot ellenőriztet, akkor a központtal lép kapcsolatba.
    Lehet, hogy totál hülyeséget mondok, de a józan paraszti ész számomra ezt diktálja, hogy ennek így kell működnie. Így van értelme az egész rendszernek. E nélkül mi értelme lenne egyáltalán a PIN kódnak?!
    Honnan tudná egy szolgáltató azt, hogy egy telefont nem lehet beregisztrálni? Úgy ahogy nekem fel kellene hívnom a világ összes szolgáltatóját, hogy kiderítsem nincs-e beregisztrálva egy telefon valahová, ugyan úgy meg kellene tennie ezt a szolgáltatómnak is, amikor odamegyek a regisztrációs kérelmemmel.

    [ Szerkesztve ]

  • dobista

    tag

    Jut eszembe! Attól, hogy a Telenor nem árusítja a Pearl-t, attól nekem még működhet a BIS nála? Csak mert korábban valami erre vonatkozó utalást, hogy ne frissítsen valaki OS6-ra mert ha a szolgáltató nem támogatja ezt, akkor nem tudja majd használni a telefonját.
    (Lehet, hogy megint ökörséget írtam?)

  • dobista

    tag

    válasz lezerpiramis #675 üzenetére

    2. Regisztráljon az illető a BIS-es oldalon.

    Ezt pontosan hol is lehet megtenni? Csak a T-s oldalt találom, de gondolom a telenorosoknak nem ott kell fiókot létrehozni.

  • dobista

    tag

    válasz lezerpiramis #682 üzenetére

    Hu! Már kezdtem azt hinni, hogy nagyjából értem miről van szó, de nem!:)
    Most az az érzésem van, hogy majdnem felesleges minden elővigyázatosság, mert ha a RIM részéről ok-s is a készülék, még ezer probléma lehet. Azt hiszem megveszem az olcsó használt telót, aztán meglátom mit tudok belőle kihozni...
    Van arra esély, hogy miután megveszem a telefont pár órát szánok még a regisztrációra, net beizzítására, beállításokra, és aztán gondtalanul használom a készüléket? Vagy amíg megvan a BB addig fórumokat bújok, hogy honnan töltsek le mit, hogy működjön a valami?

  • dobista

    tag

    válasz lezerpiramis #688 üzenetére

    Most már tudom a konkrét telefonnak a PIN számát, ezért felhívtam újból a T-t. Most azt mondta az ügyintéző, hogy ők nem látják azt ha bárhová máshova be van regisztrálva a telefon... Nem tudom melyiknek lehet igaza... Legegyszerűbben úgy lehetne kideríteni, ha egy pannonos regisztrációval rendelkező PIN számot tesztelnénk le a T ügyfélszolgálatánál, de én ilyet nem tudok.
    Azt mondta az ügyintéző, hogy elképzelhető, hogy amikor élesben akarom regisztálni a telefont, akkor majd nem fog sikerülni. Erre megkérdeztem, hogy ha most nem látja azt hogy be van-e regisztrálva valahova a telefon, akkor majd amikor élesben akarom regisztrálni, akkor honnan fogja tudni. Azt mondta, hogy ez egy jó kérdés, és nem tud rá válaszolni...
    Egyébként felhívtam mind a 3 szolgáltatót és az legalább kiderült, hogy egyiknél sincs a telefon regelve.

    Egymásnak ellentmondó információkat olvastam erről, neked mi a véleményed: BIS nélkül használható az Opera Mini? Szinte csak ez az, ami számomra elengedhetetlen lenne.

  • dobista

    tag

    válasz lezerpiramis #690 üzenetére

    Köszönöm!
    Egyébként megvettem a telefont, kedden kapom kézhez. Kivételesen kockáztattam, remélem nem bánom meg ...

  • dobista

    tag

    Sziasztok!
    Most ismerkedem a telefonnal (9100). Van egy két furcsasága, meg egy két hibája is (pl nem működik a jobb oldali funkció gomb)
    Amire viszont nem találok választ:
    - korábbi hozzászólásokban azt olvastam, hogy a wifi akkor működik, ha zöld pipa is van mellette. Nekem nincs zöld pipa, de ha kikapcsoltam a mobilhálózatot és a wifit nem, akkor működött a net, ha kikapcsoltam a wifit is, akkor már nem. Ezek szerint az mégis csak működött. Azért lenne fontos, hogy valaki megerősítse, hogy zöld pipa nélkül is a wifi-t használja a teló, mert nagyon nem lenne jó hó végén több tízezres számlát kapni...
    - azt a hangot nem lehet kikapcsolni ami a telefonszámok beütésekor van? A billentyűhangot kikapcsolatam, de a számok beütésének a főképernyőn továbbra is van hangja.
    Köszönöm!

  • dobista

    tag

    Sziasztok!
    Valaki segítsen legyen szíves! Már több napja próbálom önerőböl összehozni azt, hogy navigálni tudjak a 9100-n. Tudom, hogy offline navigáció nincs, vagy nem nagyon, nem is ez a célom.
    Ezidáig csak annyit tudtam elérni, hogy a google maps mutatja a pozíciómat. Innen aztán sehova tovább. Vagy ez valóban csak ennyit tud? Engem nem zavar hogy adatforgalmat generál, azt is kibírom, ha nem mondja hagnosan a teendőt, csak kövesse már amerre megyek legalább és jelölje kékkel a helyes utat.
    Az AmezeGPS-t telepítettem, de indítás után pár másodperccel kommunikációs problémát ír ki, és aztán már csak kilépni lehet belőle.
    Nem akartam elhinni, hogy nem találok egy leírást, vagy egy videót amiből ki tudom deríteni, hogyan kell használni a google maps, de mostanra már feladtam. Légy szíves segítsetek!
    Köszönöm!

  • dobista

    tag

    válasz Fulmi #711 üzenetére

    Már a korábbi hozzászólásod alapján is megnéztem, de nem tudok rajta eligazodni. Pár mondatot tudnál írni a telepítés menetéről?
    Köszönöm!

  • dobista

    tag

    válasz atyuska #714 üzenetére

    Ezek szerint annyit tudnia kellene a programnak, hogy folyamatosan (valósidőben) mutassa a helyzetemet?
    A Pearl jelenleg arra képes, hogy ha a beállításoknál frissítem a GPS-t, akkor hosszú percek multán megadja a koordinátákat. Ha ezt követően gyorsan belelépek a google maps-be, akkor vagy sikerül pontosan meghatározni a pozíciómat vagy nem, röviden szólva nagyon nyögve nyelős, gyakorlatilag használhatatlan.

    Újult erővel esnék neki a probálgatásnak, ha megerősítenéd (vagy bárki más), hogy az alábbi elvárásaimat a pearl+google maps páros elméletileg tudják teljesíteni:

    - a megtervezett útvonalat eltérő színnel jelöli, és ahogy haladok valós időben mutatja a helyzetemet, amiből én látom, hogy két sarokkal később le kell fordulnom.

    (egyébként a térképet mozgatja autómatikusan, vagy nekem kell mindig szkrolloznom azt?)

  • dobista

    tag

    Én is köszönöm a válaszokat!

    Egyébként addig próbálgattam, hogy úgy tűnik most már működik nálam is. Igazából nem csináltam semmit, csak próbálgattam. Először még a GPS is csak töbszáz méteres pontossággal mutatta a pozíciómat, aztán ahogy bejáratódott, vagy nem tudom, már pár méteres pontossággal működött.

    Beüzemeltem a gyári térkép alkalmazást is, ami azt jelenti, hogy sikerült regisztrálnom a telefont :C
    Kockáztattam a megvásárálásával, de szerencsére nyertem :) Teljesen simán ment minden. Igazából most sem értem, hogy a céges email-hez hogy hogy elég volt csak a címet és a jelszót megadni... Ezt a két adatot megadtam és pár perc mulva már jöttek a levelek. Féltem, hogy mi lesz itt a szolgáltatáskönyvekkel, meg nem tudom mikkel (tekintettel arra, hogy a telenor nem is forgalmazza ezt a telefont), de abszolúte de semmi gond nem volt.

    Egyébként még most sem vagyok benne biztos, hogy fenntartom a BIS szolgáltatást, nem biztos, hogy ér ez nekem ennyit. Jeleneg én most annyi különbséget látok a BIS előtti és BIS utáni időszak között, hogy jönnek a levelek, van térképalkalmazás, és hogy a google naptárba tett bejegyzéseim a telefonon is megjelennek. Irodában dolgozom, az emaileket a gépen is folyamatosan megkapom, munkaidő után pedig nem is nagyon akarok foglalkozni munkaügyekkel. Van autós GPS-em csak kölcsönadtam és ezért kell valami mentőöv, tehát később arra sem lesz szükségem. A google naptár szinkronizáció meg működik, de havonta kb. két bejegyzést szoktam tenni, tehát arra sem igazán van szükségem.
    Természetesen nem szeretnék lebeszélni senkit a BIS-ről, csak gondoltam a szempontjaimat leírom, talán valakinek segítenek majd ezek is. Fontos megjegyzés, hogy mindezeket 1 nap BIS tapasztalat alapján írom, biztos hogy egy 1 hét múlva már határozottabb vélményem lesz.

    Korábban feltettem a kérdést, hogy a wifi akkor is működhet-e ha nincs kis zöld pipa mellette, de kiírja a hálózat nevét stb. Úgy tűnik a zöld pipa és a fehér wifi felirat (és a nagybetűs EDGE kiírás is) a BIS regisztrációhoz jár. Amióta az megtörtént, azóta nekem is van kis zöld pipám és kifehéredik a wifi felirat, ha azt használom (és az edge felirat helyett EDGE szerepel)

    Erről jut eszembe: nekem talán azért nem olyan folyamatos a google maps nyomonkövetésem, mert olyan városban lakom, ahol nincs még 3G (legalábbis a Telenornak nincs). Nyilván így a térkép részletek is lassabban tudnak frissülni.

    Ma hazafelé menet kipróbálom a gyári térképeket is, talán az szaggatás mentesen tud követni.

  • dobista

    tag

    válasz hati #723 üzenetére

    Egyszerűen nem értem a kérdést.

    Egy BIS nélküli BB-vel totál ugyan azt csinálom, mint egy nem BB telefonnal. Akkor miért ne vehetnék BB-t ami külsőre nagyon-nagyon tetszik, élvezezem a puritán üzleties, de átgondolt menűt, a gyors megbízható működést és hogy nem egy tucattelefon.
    Naptárat használok, de nem google naptárat, hanem egyszerűen csak a telefon naptárát.
    Én a naptárat így használom: ha munka közben jut eszembe valami teendő, akkor azt inkább papírra írom fel, mert gyorsabb, egyszerűbb, a telefon naptárat pedig munkaidő után, amikor a papírra jegyzetelés kockázatos lenne (biztos, hogy elkeveredne, ilyesmi). Ilyenkor csak felírom a telefonba a teendőt, találkozót stb. egy olyan időpontra, amikor tudom, hogy abban a helyzetben leszek, hogy elintézzem azt (munkaidőben).
    Én szeretem különválasztani a magánéletemet a munkától. Nem akarok mindig és mindenhol elérhető lenni munkaügyben. Volt időszak amikor nem így volt, de besokaltam, és elegem lett abból, hogy a munkám az életem.
    Egyébként élvezem, hogy jönnek a leveleim a telefonra, mindig örülök egy kicsit amikor a zöld helyett pirosan villog a led, mert valóban van feelingje annak, hogy az ember hamarabb megkapja a levelet a telefonjára mint a levelezőkliensére és király érzés amikor a szeder gombot megnyomva előugrik a rengeteg lehetőség, és érzi az ember, hogy a szuper kis kütyüjével (majdnem) mindent meg tud csinálni amit az asztali levelezőklienssével. Szóval ez szuper, de én a többi jó tulajdonságát is élvezem a telefonnak, és ezért az egy pluszzért nem biztos, hogy hosszú távon hajlandó leszek fizetni havi több mint 2000 Ft-ot és főleg nem a telenornak, amelyik szolgáltatónál csak azért vagyok, mert a közbeszerzéses cégges flotta messze a legolcsóbb bármi másnál.

    Egyedül az ár miatt lehetne jogos a felvetés, de mivel 30e Ft-ért vettem újszerű állapotban, így továbbra sem értem miért kellett volna más telefont vennem.
    BIS nélkül is megy az opera mini, megy a gyári böngésző is, használhatom a naptárat, tölthetek le programokat az app world-ből, és élvezem mindazt amit a hozzászólásom elején leírtam. Milyen pluszt tudott volna nekem adni egy nem BB telefon 30e Ft-ért?

  • dobista

    tag

    Ne értsetek félre, egyáltalán nem a BIS/BES ellen beszélek, és nem úgy gondolok rá, hogy hülye az aki fizet a BIS/BES -ért, éppen ellenkezőleg, kicsit irigykedek, hogy Ti milyen jól ki tudjátok használni a lehetőségeket, biztos jó érzés lehet. Számomra, az én felhasználási szokásaimnak mellett, viszont úgy gondolom egyáltalán nem lenne ésszerűtlen az sem, ha BIS nélkül használnám a telefont.
    Lehet persze, hogy még csak nem jutottam el a függőségi szintig, és két hét múlva már én is azt mondom, hogy eszembe sincs lemondani a BIS-t, még ha fizetni is kell érte.
    Majd kiderül.

  • dobista

    tag

    válasz Fulmi #733 üzenetére

    Köszönöm! Ha asztali gép előtt leszek, akkor megnézem, és próbálom telepíteni majd.

  • dobista

    tag

    Használja valaki a gyári "Térképek" alkalmazást? Komolyan nem mutatja a tervezett útvonalat? Próbáltam Pesten navigálni, de át kellett kapcsolnom a google maps-re, mert nem mutatta, hogy merre kellene mennem.

  • dobista

    tag

    válasz hati #737 üzenetére

    A példa nem jó! Használom a Ferrárit, de nem 300-zal száguldozok vele, csak mondjuk úgy 250-nel.
    Tegyük fel hogy én nagyon szeretnék egy sportos, tűzpiros, lapos, széles, (elegáns, üzleti, gyors, stabil) autót (telefont)
    Eladásra kínálnak nekem egy Ferrárit, ami teljes mértékben megfelel a kívánalmainak, azzal a kitétellel, hogy csak 250-nel mehetek vele, 300-zal csak úgy ha fizetek havi x Ft-ot.
    Ugyanazon az áron, amiért a Ferrárit megvehetem vehetek még Mercedes kisbuszt, VW terepjárót, Lexus szedánt, amik egyébként szintén csak 250-nel tudnak menni, de vannak olyan mutatóik amikben objektíve sokkal jobban teljesítenek (pl.: helykínálat, kényelem).
    Most akkor ne vegyem a Ferrárit ami minden számomra fontos jellemzőjében olyan amit én szeretnék, azért mert nem akarom leperkálni azt az összeget ami ahhoz kell, hogy 300-zal tudjak menni 250 helyett, miközben eszem ágában sincs annyival száguldozni?

    Nem tudom Te/Ti mit szolnátok hozzá, ha a hosszú keresgélés után, a jó döntés örömével megvásárolt, felhőtlen boldogságban használt például hűtötök kapcsán valaki sértődötten kérni ki, hogy minek vettél ilyet, ha nem használod a beépített jégadagolóját, és eleve nem is vehetne ilyen hűtőt az aki nem igazolja, hogy naponta legalább 10 jégkockát használ majd fel ...
    Nekem bakker nem kell a pénzes jégkocka, mert nem fizetek azért, hogy az általam nem is szeretett hideg vizet igyam, de a hűtő egyébként meg maximálisan kielégíti az elvárásaimat! És igenis megvettem ezt a hűtőt még akkor is, ha valamilyen számomra érthetetlen indoknál fogva Te sértésnek veszed azt, ha én jégadagoló nélkül használom azt a hulladék hűtőt!

  • dobista

    tag

    válasz hati #743 üzenetére

    Kicsit furcsa, hogy nem tudod mi nem megy a BES/BIS nélkül, de állítod, hogy a 250 az csak 50...
    Ha számodra az a minden, hogy azonnal (jelzem ez sem azonnal, inkább csak pár percen belül) megkapd a leveleket, akkor valóban csak 50. Számomra hidd el, hogy 250, és igenis pofátlanságnak tartom olyan alkalmazások használatáért plusz pénzt kérni, ami bármely más platformon ingyenes.
    És továbbra sem értem miért kell megkérdőjelezni valakinek a döntését, aki úgy gondolja, hogy még ilyen feltételek mentén is a BB a legjobb választás számára.
    Most már abbahagytam, tényleg nem érdemes erre több szót vesztegetni.

  • dobista

    tag

    válasz fgth #1104 üzenetére

    Nekem 9100-m van, és nagyon bírom, de pont ez a hotszpotos dolog amit nem szertek benne, mert fárasztó állandóan azzal foglalkozni, arra vigyázni, azt mindig észben tartani, hogy nem elég csatlakozni a wifi-re a böngészőt is át kell állítgatni. Na de ez legyen a legnagyobb hibája a telefonnak.

    Viszont azóta a bosszant a dolog mióta megvettem a telefont, hogy nincs benne egy jegyzetelő program, vagy valami feladatlista csak a naptár. Ma jöttem rá, hogy kellene hogy legyen benne, egy youtube videón láttam az alkalmazások mappában, de a durva az, hogy nekem egyik sincs meg. Gondoltam semmi gond, biztosan megtalálom a app worldön, de egy túrót. Egyébként sem értem, hogy lehet az, hogy egy ilyen üzletinek mondott telefonhoz az alkalmazásboltban nem lehet találni egyetlen normális tennivaló lista programot. Vagy azért nincs, mert annyira jók a gyári programok? Honnan pótolhatnám ezeket a programokat?

  • dobista

    tag

    válasz fgth #1108 üzenetére

    Az én telefonomra (9100) nincs os 6, ha lenne szívesen feltenném, dehát nincs (legalábbis a bb desktop softver szerint). Van valamilyen egyéb megoldás, hogy legyen teendőlistam és jegyzettombom?

    [ Szerkesztve ]

  • dobista

    tag

    válasz fgth #1119 üzenetére

    Én azt hittem az a hivatalos, amit a desktop manager kiad, eszembe se jutott más forrásnak után nézni.
    Megpróbálom az általad linkelt OS-t felrakni, csak előtte még azt szeretném megtudni, hogy nem gond az, hogy én nem vodafone-os vagyok? A telefonom független, a szolgáltatóm meg a Telenor.

Új hozzászólás Aktív témák