Új hozzászólás Aktív témák

  • dobista

    tag

    válasz hati #737 üzenetére

    A példa nem jó! Használom a Ferrárit, de nem 300-zal száguldozok vele, csak mondjuk úgy 250-nel.
    Tegyük fel hogy én nagyon szeretnék egy sportos, tűzpiros, lapos, széles, (elegáns, üzleti, gyors, stabil) autót (telefont)
    Eladásra kínálnak nekem egy Ferrárit, ami teljes mértékben megfelel a kívánalmainak, azzal a kitétellel, hogy csak 250-nel mehetek vele, 300-zal csak úgy ha fizetek havi x Ft-ot.
    Ugyanazon az áron, amiért a Ferrárit megvehetem vehetek még Mercedes kisbuszt, VW terepjárót, Lexus szedánt, amik egyébként szintén csak 250-nel tudnak menni, de vannak olyan mutatóik amikben objektíve sokkal jobban teljesítenek (pl.: helykínálat, kényelem).
    Most akkor ne vegyem a Ferrárit ami minden számomra fontos jellemzőjében olyan amit én szeretnék, azért mert nem akarom leperkálni azt az összeget ami ahhoz kell, hogy 300-zal tudjak menni 250 helyett, miközben eszem ágában sincs annyival száguldozni?

    Nem tudom Te/Ti mit szolnátok hozzá, ha a hosszú keresgélés után, a jó döntés örömével megvásárolt, felhőtlen boldogságban használt például hűtötök kapcsán valaki sértődötten kérni ki, hogy minek vettél ilyet, ha nem használod a beépített jégadagolóját, és eleve nem is vehetne ilyen hűtőt az aki nem igazolja, hogy naponta legalább 10 jégkockát használ majd fel ...
    Nekem bakker nem kell a pénzes jégkocka, mert nem fizetek azért, hogy az általam nem is szeretett hideg vizet igyam, de a hűtő egyébként meg maximálisan kielégíti az elvárásaimat! És igenis megvettem ezt a hűtőt még akkor is, ha valamilyen számomra érthetetlen indoknál fogva Te sértésnek veszed azt, ha én jégadagoló nélkül használom azt a hulladék hűtőt!

Új hozzászólás Aktív témák