Keresés

Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz janeszgol #703 üzenetére

    "Sőt azon sem csodálkoznék, hogy ha lenne olyan, hogy pl egy cég fizeti az ember helyett a kötelező biztosítást, meg egyebeket, cserébe az autón elhelyezhet reklámokat. Megérhetjük"

    [Hat évet kapott az Il Ferro-per elsőrendű vádlottja]

    [ Szerkesztve ]

  • gretzky77

    veterán

    válasz janeszgol #244 üzenetére

    Köszönöm! :R

    iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

  • WynNyback

    tag

    válasz janeszgol #1089 üzenetére

    Az a baj elfelejtetted ez az egész honnan indult. Mondhatni az internet. Lelkes emberek munka mellet hoztak létre oldalakat és minőségi tartalmat. Mostanra ebből akarnak megélni, de mivel az elmúlt 15 évben mindent "ingyen" kaptak a felhasználók -cserébe a reklámokért- ezért már nem akarnak fizetni a userek. Én nem emlékszem, hogy a PH lapcsalád szolidáris lett volna a nyomtatott sajtóval miközben az ő üzleti modelljük ép az online "ingyenes" tartalom miatt szakadt össze.

    Nem az ingyenességről van szó, hanem arról, hogy a reklám nem fizetőeszköz. Eddig nem volt erre az oldalra előfizetési lehetőség most van, de milyen? Nem fizetek előre egy évre semmire. Miért nincs havi előfizetés? Vagy miért nem csinálják meg, hogy akár egy egy cikk ami komolyabb magában is megvásárolható miközben az ingyenesen nem érhető el?

    Én egy darab reklámot nem türök meg a gépeimen már routerben blokkolom az ismertebb reklám oldalakat és ugyanezt teszem a cégeknél ahol rendszergazda vagyok. A reklám nem fizetőeszköz hanem egy agymanipuláló veszélyes egészségre ártalmas dolog. Ha egy tartalomszolgáltató csak reklám fejébe szolgáltat akkor az az ár olyan magas amit nem fogok megfizetni.

    Blokk marad. Nem az én dolgom kitalálni milyen fizetési modelleket hoznak, de a mostani engem nem sarkal megvásárlásra mert nem fogok 1 évre előfizetni semmire sem.

    [ Szerkesztve ]

  • WynNyback

    tag

    válasz janeszgol #1155 üzenetére

    Magamról nem feltételezem azt, hogy a reklámok nincsenek rám hatással. Sőt én azt gondolom, hogy még fogyasztottam reklámot TV-ben és neten teljesen más ember voltam. Más dolgok érdekeltek, és másképp reagáltam dolgokra. Az a legveszélyesebb a reklámban, hogy észre sem veszed a működését. Biztosan vannak emberek akik immúnisak rá, én sajnos nem tartozom közéjük. PL mikor a full HD monitoromon néztem a PH lapcsaládot és háttérképes hirdetések voltak csak azt vettem észre, hogy a hirdetett tartalomra klikkeltem és már olvastam is mi van ott. Miért történt ez? Azért mert érdekelnek a telefonok ott meg épp egy akciós emag hirdetés volt ami éppen akkor ott nálam be is talált. Persze utána ráeszméltem, hogy nincs szükségem arra a telefonra, de volt olyan korábban, hogy nem tudatosan reklám hatására vásároltam meg terméket mert akkor a feleszmélés csak a vásárlás után történt. És mennyi olyan van amikor még csak rá se eszmél az ember, hogy reklám hatására csinált valamit. Ezért nagyon veszélyes, egy egy reklám napokra egy irányba tudja álltani a gondolataidat főleg ha betalál. Az én "tudatosságom" abból áll, hogy felismertem mennyire nem "tudatos" lény vagyok. Többnyire ösztönök, érzelmek, vágyak hajtanak a reklámok pedig ezt célozzák. Nem kell. A legjobb találmány a reklámblokkoló személy szerint TV-t sem nézek pont a reklámok miatt.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák